Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 14:29   #1641
Quote:
ksafradin kaže: Pogledaj post
Pbz 11 dana , dok je otisao ugovor u apn i vratio se,danas bi bila solemnizacija da je prodavatelj u zg ali ovako tek u pon! Nadam se skoroj isplati
Quote:
milky7 kaže: Pogledaj post
U srijedu bila solemnizacija, danas podignuo novi zk izvadak s upisanim teretom, bankar mi upravo rekao da isplata ide u ponedjeljak. Sva sreća pa je slav. brod malo veće selo
Čestitam! Znači ima nade da se isplata odradi 3-4 dana od solemnizacije?
Cocomademedoit is offline  
Old 06.10.2017., 15:25   #1642
Nove info.

APN će u srijedu 11. listopada 2017. objaviti Oglas u Narodnim novinama i javnim glasilima kojim će, sukladno zakonskim odredbama, obavijestiti sve zainteresirane građane o prekidu zaprimanja zahtjeva za subvencioniranje stambenih kredita u petak 13. listopada 2017. u 16 sati.

Također, obrađeno je 1900 zahtjeva od čega je 1710 zahtjeva odobreno, za 171 je zatražena dopuna dokumentacije, 12 zahtjeva je odbijeno, a 7 je odustalo od podnesenog zahtjeva.
Ivana Lena is offline  
Old 06.10.2017., 16:35   #1643
Ja u pon kod bilježnika...koliko novaca ste dali za solemizaciju?
gogo2409 is offline  
Old 06.10.2017., 16:45   #1644
tražio sam info od PBZ-a kada će biti potpisan ugovor od strane APN-a i kaže mi danas žena da su stigli ugovori ali moj ne jer je morala mijenjati nešto u ugovoru zbog toga što sam ja uzeo otplatu na rate..pretpostavljam da je ona poslala tipski ugovor za sve i uopće nije gledala da sam uzeo otplatu na rate...sada me baš zanima koliko će to dugo trajati...
sqwer is offline  
Old 06.10.2017., 16:54   #1645
Mi smo danas odnesli ovjereni kupoprodajni ugovor. Cekali smo 1 sat u banci, na kraju se muz razljutio i otisao pitat koliko jos mora cekat?! I onda nas primila neka bahata djelatnica jer ono ometamo njezino cjelodnevno odmaranje pa je valjda zato ljuta bila.
Uglavnom, uzela je ugovor, i nije bas rjecita bila ni sto dalje ni nis. Kratke crte-banka-apn-mi to se ceka. Tj. Da apn vrati ugovor. Mislila sam da cemo morat nesto potpisat isl..kad ono zbilja 1 sat cekanja da dam papir. Uzasna poslovnica,necu javno blatit. Bitno da smo dobili to. Pa sad kad bude bude.
minipanda is offline  
Old 06.10.2017., 17:25   #1646
Quote:
sqwer kaže: Pogledaj post
tražio sam info od PBZ-a kada će biti potpisan ugovor od strane APN-a i kaže mi danas žena da su stigli ugovori ali moj ne jer je morala mijenjati nešto u ugovoru zbog toga što sam ja uzeo otplatu na rate..pretpostavljam da je ona poslala tipski ugovor za sve i uopće nije gledala da sam uzeo otplatu na rate...sada me baš zanima koliko će to dugo trajati...


Ista stvar i kod mene samo Zaba..... poslali ugovor natrag u APN..... kaj da drugo kazem osim žalosno da nas tak duuuuggggoooo zezaju....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gogob is offline  
Old 06.10.2017., 17:40   #1647
Quote:
milky7 kaže: Pogledaj post
U srijedu bila solemnizacija, danas podignuo novi zk izvadak s upisanim teretom, bankar mi upravo rekao da isplata ide u ponedjeljak. Sva sreća pa je slav. brod malo veće selo
Kod vas upis bio expresan , sretno
ksafradin is offline  
Old 06.10.2017., 18:13   #1648
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Ja u pon kod bilježnika...koliko novaca ste dali za solemizaciju?
Ravno 3000kn za 50ke. Mislim da to ovisi od bilježnika.
Gledam,srednji euro probio 7,5 (
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Old 06.10.2017., 18:53   #1649
Quote:
kayeela kaže: Pogledaj post
Danas je nas zahtjev bio na sjednici i trazi se izmjena,navodno stoji napomena da nesto ne stima s otplatnim planom. Za poludit 😥 sjecam se da je vec netko imao takav slucaj pa sta vama nije valjalo da je trebala izmjena? Nije mi znala zena u APN-u reci u cemu je problem samo da joj stoji ta napomena.
Pa PBZ je za neku količinu kredita naprVioneku tehnicku gresku u otplatnom planu. Apn ima neki kalkulator svoj i ako im cifre ne izadju iste kao sto je banka stavila u otplatnom planu onda traze da se to doradi... moj je bio u ratama...
tkraljic is offline  
Old 06.10.2017., 20:05   #1650
Quote:
tkraljic kaže: Pogledaj post
Pa PBZ je za neku količinu kredita naprVioneku tehnicku gresku u otplatnom planu. Apn ima neki kalkulator svoj i ako im cifre ne izadju iste kao sto je banka stavila u otplatnom planu onda traze da se to doradi... moj je bio u ratama...
koliko je dana trebalo da se to rijesi?
kayeela is offline  
Old 06.10.2017., 21:30   #1651
Quote:
milijana kaže: Pogledaj post
Ravno 3000kn za 50ke. Mislim da to ovisi od bilježnika.
Gledam,srednji euro probio 7,5 (
Hvala.
gogo2409 is offline  
Old 06.10.2017., 21:48   #1652
Quote:
Cocomademedoit kaže: Pogledaj post
Čestitam! Znači ima nade da se isplata odradi 3-4 dana od solemnizacije?


Treba ti 2-3 dana za upis tereta na vlasnicki list i onda cca 2-3 dana da banka sve provjeri. Nama isplata ide u utorak, tocno 7 dana od solemnizacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Old 06.10.2017., 22:00   #1653
Quote:
kayeela kaže: Pogledaj post
koliko je dana trebalo da se to rijesi?
A 20.9. Je bila sjednica na kojoj su poslali moj zahtjev na dopunu a 29. Je bio opet na sjednici i odobren..
Mnogo..
tkraljic is offline  
Old 06.10.2017., 22:54   #1654
Quote:
tkraljic kaže: Pogledaj post
A 20.9. Je bila sjednica na kojoj su poslali moj zahtjev na dopunu a 29. Je bio opet na sjednici i odobren..
Mnogo..
😥😥 nadala sam se da ce biti drukciji odgovor ali ...vec me ozbiljna panika hvata da necemo stici do isteka roka u ugovoru 31.10.... 😥
kayeela is offline  
Old 06.10.2017., 23:11   #1655
Quote:
Gogob kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene samo Zaba..... poslali ugovor natrag u APN..... kaj da drugo kazem osim žalosno da nas tak duuuuggggoooo zezaju....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kaže mi osobna bankarica da je sada moj ugovor na čekanju..cekaju upute kako da naprave ugovor..vidim da je u svim bankama problem ako si uzeo kredit na rate...znaci mi koji smo imalo financijski pismeni i uzeli smo otplatu na rate sada ispastamo zbog nesposobnih službenika/službenica u bankama
sqwer is offline  
Old 07.10.2017., 00:39   #1656
[QUOTE=sqwer;65851671]Kaže mi osobna bankarica da je sada moj ugovor na čekanju..cekaju upute kako da naprave ugovor..vidim da je u svim bankama problem ako si uzeo kredit na rate...znaci mi koji smo imalo financijski pismeni i uzeli smo otplatu na rate sada ispastamo zbog nesposobnih službenika/službenica u bankama[/QUOTE




Definitivno su rate povoljnije, sve je ovisilo o kreditnoj sposobnosti, da li imati sudužnika ili uzeti kredit na manje godina. Isto kao što je bilo povoljnije uzeti kredit na petnaest godina, da nema ono ali...Tko je mogao uzeti max. subvenciju na rate i 15 godina taj je najbolje profitira iako se možemo složiti da mnogi koji su uzimali kredit i ne znaju koja je razlika između rata i anuiteta, pogotovo što u bankama odmah računaju anuitete a rate i ne spominju.
Lexius is offline  
Old 07.10.2017., 01:14   #1657
Question

Koliko vas je iznosila solemnizacija za kredit 100 000 eura?
ksafradin is offline  
Old 07.10.2017., 09:22   #1658
po čemu su rate jeftinije?
melodies moon is offline  
Old 07.10.2017., 09:27   #1659
Po tome sto ti drzava placa pola iznosa otplate dok je iznos otplate najveci..
assassinst is offline  
Old 07.10.2017., 09:57   #1660
Rate su jeftinije jer najprije ''udaraš'' po glavnici - što znači da platiš manje kamata u konačnici, što znači da je jeftiniji kredit. Ali to znači i da ti je u startu mjesečna rata veća. Netko tko to može podnijeti na mjesečnoj razini je uzeo tako, i to je bolja opcija. Ti si mogla birati hoćeš tako ili anutitete (prvo plaćaš kamate, glavnica je manja, veći kredit u konačnici)
monkica24 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.