Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 19:12   #3321
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Pa ja sam isto rekla neka bude 01.01., da joj se piše 2018. a ne 2017. . Curica je
Ja bas prizeljkujem taj 1.1.... bas bi bilo steta da bude dan prije ili poslije...
ancy_20 is offline  
Old 06.10.2017., 19:15   #3322
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Da da i onda nakon mj dana od hzzo dobijes dopis da te sele drugom pedijatru koji nema pacijenata jer je tvoj krcat.
To se recimo desilo na Tresnjevci.
A ja bas sa Tresnjevke
Nadam se da nas nece seljakat
snelly is offline  
Old 06.10.2017., 19:19   #3323
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
A ja bas sa Tresnjevke
Nadam se da nas nece seljakat
Pa ne ce te ni uzet pedijatar ako nema mjesta. Meni je sam isprico kako je bio pun i da mu je hzzo otkazo neke pacijente.

Ja s tresnjevke idem pedijatrici u Vrapce jer je jedino ona imala mjesta, a meni je bilo hitno jer sam morala dijete sa 14 dana vodit na lapizaciju pupka.
ancy_20 is offline  
Old 06.10.2017., 19:28   #3324
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Pa ja sam isto rekla neka bude 01.01., da joj se piše 2018. a ne 2017. . Curica je . Radila sam amnio a i na dva uzva su vidjeli, tako da nema greške . Kod tebe?
I ja bih isto 2018., Bas me zanima jel bude ona suradivala.
Malog sam prenijela dan il dva,ovisno o izracunima. Mogu i nju tak,pa da bude recimo 5.1. (termin mi cetvrtog)
Snow Fairy is offline  
Old 06.10.2017., 19:40   #3325
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
I ja bih isto 2018., Bas me zanima jel bude ona suradivala.
Malog sam prenijela dan il dva,ovisno o izracunima. Mogu i nju tak,pa da bude recimo 5.1. (termin mi cetvrtog)
Jaooo meni bi taj 5.1. bio pokora. Ja sam navikla ici na skijanje 5.1. i poludit cu ako sad budem morala slavit rodjendane djetetu... to mi se ne svidja. Al 1.1. tak tak slavim i imam goste cijeli dan pa eto moze i rodjendan da je sve u 1. Hahahah ja sam to sebi sve smislila. Jos cu ja doci 1.1. s koferom, a oni nek smisle rijesenje
ancy_20 is offline  
Old 06.10.2017., 19:42   #3326
Ja ne bih da "dijeli" rodendan. Tj. Da je bas na bozic il novu
Snow Fairy is offline  
Old 06.10.2017., 19:47   #3327
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja ne bih da "dijeli" rodendan. Tj. Da je bas na bozic il novu
Ja ne bi da dijeli s nekim od ukucana, ali ovako sa novom mi je ok. Dok mi se Bozic ne svidja. Za Bozic ne volim goste.
ancy_20 is offline  
Old 06.10.2017., 19:59   #3328
mi ćemo imati tri rođendana u razmaku 10 dana u 10.mj.
Verbena is offline  
Old 06.10.2017., 20:06   #3329
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
mi ćemo imati tri rođendana u razmaku 10 dana u 10.mj.
Jel slavite svaki posebno ili spajate?
ancy_20 is offline  
Old 06.10.2017., 20:11   #3330
Trudnice zbor vol. 43

Sovica, vezano se micanje bebe, moja je isto stalno aktivna, zna se dogoditi mirniji dan, ali uglavnom imam osjecaj da se stalno migolji i lupa. Cak i po noci kad idem na wc.
Profesorka, u tim tjednima je maternica jos ispod pupka, ja sam tek iza 23tt pocela osjecati da se dize i da lupa visoko. Prije me bilo strah da ne ispadne dole kolko me pritiskala, a sad mi se penje pod rebra i tiska sve gore.


Mi smo na pregledu s 28+3 imali 1100g, i dotad pregled bio svaka 4 t, sad nas narucili za 3. Na sljedecem radimo krvnu grupu i kasnije bris i onda valjda TA. A ja se uopce ne osjecam ko da sam u 30.tt
vienne is offline  
Old 06.10.2017., 20:16   #3331
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ja bas prizeljkujem taj 1.1.... bas bi bilo steta da bude dan prije ili poslije...
Ja odgovorno tvrdim da su 31.12, 1.1 i 14.2. Najgori moguci datumi za rodjendane.
Na staru godinu svi su negdje drugdje. A vjerujte mi necete svake godine slaviti novu godinu s istim ljudima. I onda ce se prije ili kasnije dogoditi da rodjendan ne mozete slaviti s prijateljima nego mozda nekim ponekad ne svake godine.
1.1. Isto
14.2. Je ok dok malo ne ostaris. Onda su svi s partnerima i opet si sam (odnosno s deckom/curom) za rodjendan.
Imam 3 bliske mi osobe koji su rodjeni na te datume i opce nisu sretni s istima.
BlackBerry is offline  
Old 06.10.2017., 20:25   #3332
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
Sovica, vezano se micanje bebe, moja je isto stalno aktivna, zna se dogoditi mirniji dan, ali uglavnom imam osjecaj da se stalno migolji i lupa. Cak i po noci kad idem na wc.
Profesorka, u tim tjednima je maternica jos ispod pupka, ja sam tek iza 23tt pocela osjecati da se dize i da lupa visoko. Prije me bilo strah da ne ispadne dole kolko me pritiskala, a sad mi se penje pod rebra i tiska sve gore.


Mi smo na pregledu s 28+3 imali 1100g, i dotad pregled bio svaka 4 t, sad nas narucili za 3. Na sljedecem radimo krvnu grupu i kasnije bris i onda valjda TA. A ja se uopce ne osjecam ko da sam u 30.tt


Hvala ti na odgovoru, sad mi je lakse. Bas me zanima kako ce biti kad se rodi, zivahan ili miran. jesi ti vec osjetila stucanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Old 06.10.2017., 20:31   #3333
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
evo i mi sa pregleda, curka 1700gr, 31tt, okrenula se glavom prema dolje i ugnjezdila, sve mjere odgovaraju, u 32tt moram na test senzibilizacije u petrovu (premda sam 0+ salje me dvaput), krvna slika ok, zeljezo u granicama, sljedeci pregled za 4 tj, tad ce radit bris
Ja sam bila 1x na tom testu,dr nije spominjao da treba ponovit.
Ja sam 0+,a muz 0-
Kaj mislite jel bi i ja trebala ponovit?
snelly is offline  
Old 06.10.2017., 20:51   #3334
Ako izmjerite metrom od vrha pubične kosti do fundusa (lako se napipa dokle ide), cm odgovaraju broju tjedana (cca). Nismo svi pod špagu ali je tu negde. Kod mene uvek za 2 cm manje. U 20tt na pupku = 20 cm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 06.10.2017., 21:36   #3335
Nama ce obje cure biti u razmaku pretpostavljam 10-ak dana (prvoj je bio 12.,a drugoj 17.termin) Ne planiram da slave zajedno, neka svaka ima svoj dan

Samo da se druga ne rodi na rodjendan prve
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 06.10.2017., 21:46   #3336
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Ja sam bila 1x na tom testu,dr nije spominjao da treba ponovit.
Ja sam 0+,a muz 0-
Kaj mislite jel bi i ja trebala ponovit?
neznam, u Petrovoj obicno na nalazima od prvog testa pise ponoviti u trecem tromjesecju... mi smo isto 0+ ja a muz 0-... i s prvom trudnocom sam isto dvaput radila
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 06.10.2017., 22:32   #3337
Malo lijepih misli pred spavanje.
1. Dolje mi je sve toliko iziritirano od brijanja da je to strasno. Izbili pristici i pece.
2. Gin mi dala vaginalete i kremu da se rijesi ako ima sta dolje.
3. Izbili hemoroidi.

Ne znam jel mi gore sjediti, hodati ili lezati. Da ne govorim da mi je termin za tjedan dana. Boze oslobodi koja je ovo kombinacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 06.10.2017., 22:37   #3338
Napuhao me domaci hummus. Otpuhujem vjetrove koji ne znam da li su glasniji ili smrdljiviji. Zeksi. Ruf mih an ih kome glajh.
Blackie is offline  
Old 06.10.2017., 23:34   #3339
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Ja sam bila 1x na tom testu,dr nije spominjao da treba ponovit.
Ja sam 0+,a muz 0-
Kaj mislite jel bi i ja trebala ponovit?
Mislim da nemaš potrebe

Ja sam rh-, muž rh+. U prvoj trudnoći sam radila samo jednom, dr nije smatrao da trebam opet. Malac je rh+, dobila sam injekciju nakon poroda.

Sad sam dobila rh injekciju prije 3 mjeseca pa mi nema smisla raditi senzibilizaciju jer će mi nalaz biti da sam senzibilizirana. Tako da sam mirna po tom pitanju
Snow Fairy is offline  
Old 07.10.2017., 01:57   #3340
Quote:
Silver09 kaže: Pogledaj post
Malo lijepih misli pred spavanje.
1. Dolje mi je sve toliko iziritirano od brijanja da je to strasno. Izbili pristici i pece.
2. Gin mi dala vaginalete i kremu da se rijesi ako ima sta dolje.
3. Izbili hemoroidi.

Ne znam jel mi gore sjediti, hodati ili lezati. Da ne govorim da mi je termin za tjedan dana. Boze oslobodi koja je ovo kombinacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Stvarno loša kombinacija i u ne dobrom trenutku. Pisala sam par stranica ranije sta je meni resilo hemic iz odmah. Dobila sam ga prvi put na porodu i to mi je najgore sto pamtim od oporavka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.