Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 12:08   #181
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
.

ovi naši koliko sam vidio preferiraju domaće recepte ali ne mogu biti imuni na gmo, bumo vidli kako kod nas za kojih 20 godina... ameri s kojima sam se družio su bili neki viši slojevi i nisu bili pretili a da je bilo takvih bilo je. navikneš se. ovaj moj iz amerike se usvinjio da je jedva disao ali se preplašio smrti prestao jest kruh i evo ga opet u posjetu...
ma kaj on ima govorit o prehrani,
lik zivi gore na lunchpaketima iz targeta ili walmakta za 0,99$ i tu sere govna...
steraj ga u 3pm..

pa naravno da su "visi slojevi" cim su skuckali pare da dojdu u HR/jadran/europu...
ne idu njihovi krafnicari u europu,idu ovi finjak likovi..koji kupuju gmo free i jedu salatu kao da su nametnici a ne ljudi..
Old 06.10.2017., 12:16   #182
a onda je svizac zamotao cokoladu...

Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
1500-2000 za plin??? isusa ti boga pa šta ti radiš sa kaldajom, radi 24 sata ??? kod mene u rudešu 64 kvadrata, doduše sa dobrom fasadom i prozorima max 400 kn/ mj., grijanje, kuhanje, topla voda
grijes,kuhas,topla voda preko bojlera sve za max400kn/mj u zimi na normalnu sobnu temperaturu od cca 22"C...how yes no,
daj molim te nemoj besramno lagat!
Da neznam kakvu imas savrsenu izolaciju od 20cm staklene vune,100komonrni prozori..
a takve zgrade na rudesu nema..

dam se kladit da nit neznas si izracunat potrosnju..

ima valjda 1/2 ljudi koji neznaju koliko cega trose,vec misle da su racuni koje ispostave distributeri "referentni" te da je to stvarna potrosnja.
a ovi ovi ocitavaju svake prestupne godine....

jedina referenta vrijednost potrosnje je
ZAPISIVNJE SA SATA*cijena plina+pausal=potrosnja

ostalo svu sve nagadjanja,akontacije,provozorno..i NETOCNO.
Old 06.10.2017., 12:21   #183
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
kod mene stan 100m2 novogradnja dobra izolacija pvc stolarija zimi 600knmj grijanje,kuhanje, topla voda.
luj,
to je zato sto se ti krkas rakijom i kuvanom boranijom te malo sargarepe u pirnacu...
pa nit ne palis grijanje,sve puca...hm..do vrucineee....

Old 06.10.2017., 12:25   #184
dobro ti je rekla

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Istina je uvijek negdje u sredini zato smiri doživljaj.
Nije svugdje u HR da se plaća paušal na etažni priključak plina jer je distribucija plina u HR prepuštena lokalnim distributorima koji svi imaju svoje različite uvjete naplate, pa i cijene plina te pušala.
Ja nemam paušala.
tema je ZAGREB a ne hr..
ovdje je GPZ uredno ima pausal+m3 plina
dakle svatko brojilo ima pausal!

nikakava "sredina istine",to vole govorit oni koje se uhvati sa "kratkim nogicama..."..
Old 06.10.2017., 12:33   #185
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
sve je to buržujski luksuz.
nesiguran si, nesposoban i previše trošiš.
ništ od tebe takvoga...previše je to masti.
pitaćete starost gdje je bila mladost...

moglo je to i skromnije!
Ne znam, ja sam zasad zadovoljan. Da je lako, nije.

Quote:
nemoj reć da ne prospeš malo soli ili crvene paprike po maščobi ???
Ne, jer mi je to ekstra trošak.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
transkript iz prigorja:

*razgovor je istinit a brojeve sam bezveze lupio. ako imaš nekog u tržnoj inspekciji nek ti kaže sve o domaćim proizvodima...

zanemari ako imaš mast od svojih pajceka. i ako si špricao po propisima. jer svi otrovi iz jetre idu u mast. pajceka.

http://slobodnadalmacija.hr/novosti/...-trag-cidokora

ali nije sve crno, ne znam koliko je istinita priča oko smartfone spektrometra ali možda bi se njime mogli detektirat otrovi u hrani?

https://www.digitaltrends.com/cool-t...eter-ces-2017/
#samodomaće
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:15   #186
Quote:
1500-2000 za plin??? isusa ti boga pa šta ti radiš sa kaldajom, radi 24 sata ??? kod mene u rudešu 64 kvadrata, doduše sa dobrom fasadom i prozorima max 400 kn/ mj., grijanje, kuhanje, topla voda
Ako su fasada i prozori (i bojler) stari 1500-2000 kn je za 64m2 realno u zimskim mjesecima. Tolika je razlika.
rolandus is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:19   #187
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Onda imaš savršenu izolaciju, bez izolacije samo za grijanje ne možeš na onim minusima proći ispod 800-1000 kn, govorim o grijanju samo po danu, dakle ne 24 h.
aupičkumaterinu, onda šta ja to plaćam ???
Old 06.10.2017., 15:53   #188
Quote:
Nije ovo tema za hvaliti se prihodima, ja eto imam peteroznamenkaste pa što. zato poštedi nas toga, kao i priča o integralnom kruhu i zdravoj prehrani jer nije tema koliko je mjesečno dovoljno šopingoholičarki da preživi, nego prosječnom čovjeku.
Mislim da je ovakav komentar potpuno suvišan i nepotreban. Ja ovdje nikog ne vrijeđam i zaista ne znam što je uvredljivo u mojim postovima. Za razliku od ovog tvojeg.

Osim toga ja ne forsiram priču o "zdravoj prehrani ni integralnom kruhu", prema tome ne vadi riječi iz konteksta.
I ne pišem koliko MENI treba da "preživim" (ovo čak nije ni izvađeno iz konteksta... )

Ono što sam ja napisala i iza čega stojim da za samca koji plaća stanarinu, režije i hranu 3500kn mjesečno nije dovoljno!

Koji TOČNO dio rečenice tu nije jasan!??

Mislim, može se preživjeti, ali to je doslovno preživljavanje i nije za duži rok.

Zadnje uređivanje lilarose001 : 06.10.2017. at 16:04.
lilarose001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:00   #189
Quote:
To što ti navodiš nisu minimalni troškovi, nego troškovi za ugodan život. U Zagrebu se s cimerom može preživjeti i s 2000 kn, a u stanu nasamo i s 3000 kuna ako ćemo minimalno. Ovo što ti navodiš 5 000 kuna to je dobra komocija...

...
Dakle, ovo je rečenica osobe koja zarađuje 5-znamenkastu cifru.

A daj me nemoj...

(da... preživjeti... jedan mjesec... može.... ali ovo nije tema s koliko se minimalno može preživjeti 1 mjesec!!!)
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:33   #190
Može se bez problema živjet s 3000 kn u Zagrebu, al ne u tramvajskoj zoni. Ja imam frenda koji plaća kuću 400 kuna u Sesvetama + režije

Ne kužim zakaj se za život u Zagrebu podrazumijeva isključivo centar i okolica? Mislim, život u centru je luksuz sam po sebi, čemu onda tema?
Old 06.10.2017., 22:41   #191
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Može se bez problema živjet s 3000 kn u Zagrebu, al ne u tramvajskoj zoni. Ja imam frenda koji plaća kuću 400 kuna u Sesvetama + režije
a režije su 2 soma... jedino ak ne uključi grijanje zimi, onda se može

može se bez problema životarit (kao i ispod mosta) ali živjeti baš i ne. Za prvu ruku može se snaći i preživljavati na taj način, ali tu nema nikakve budućnosti.

Ak imaš 3 soma u nekom gradiću, vjerojatno ćeš bolje živjeti nego u ZG, čemu se seliti onda uopće ?

Također smatram da je 5 000 neki minimum za neki iole "normalan" život, iako je i to upitno
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:34   #192
Gledam sve stanovi po Sigetu Vrbiku 55m2 po 500-600 eura pa ko to uzima nisu normalni pa rata kredita ista ko najamnina
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:33   #193
Quote:
Gledam sve stanovi po Sigetu Vrbiku 55m2 po 500-600 eura pa ko to uzima nisu normalni pa rata kredita ista ko najamnina
bravo genije, a 90% novozaposlenih i barem 60% zaposlenih radi na određeno, znaći kredit će dobit malo nikad
Old 07.10.2017., 13:48   #194
Pa onda im je bolše iznajmit kamp kućicu u Lučkom i kupit Unića na plin Fire
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:26   #195
Thumbs up

:
Quote:
Pa onda im je bolše iznajmit kamp kućicu u Lučkom i kupit Unića na plin Fire
i toi-toi wc
Old 07.10.2017., 14:33   #196
Quote:
volum kaže: Pogledaj post
Sa SSS ili NKV u Zagrebu možeš zaraditi i duplo više od 3500.
Kod mene u firmi početna plaća za golobrade mladiće ili ljude bez iskustva je 5000 kn. (170-180 radnih sati tjedno, posao montaže)
U roku od godine dana mora biti na 6000 ili ga nema...
Isto je u svim konkurentskim poduzećima...
Super je raditi tjedno 180 sati makar tjedan ima samo 168 sati.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:15   #197
^^

To je kao neki doktor nedavno u Hrvatska Uzivo (ili kaxe vec zove taj kurac) koji je rekao da je stanje u zdravstvu jako lose i da je on sam prosli mjesec odradio 920 sati
Old 07.10.2017., 16:10   #198
Quote:
Ti stanovi koji toliko koštaju u najmu, vrlo vjerojatno se ne mogu kupiti i namjestiti za istu ratu, koliko god dug kredit bio.

Ili su debelo precjenjeni, jer, recimo, u Sigetu se nađu stanovi za normalnu cijenu bez problema.

Baš sam prije cca mjesec dana malo kopao po tim skupljim stanovima, tipa 400-500 eura za jednosobne, i mogu reći da je bilo jednako precjenjenih, kao i onih koji vrijede te novce u najmu.

U ropotarnici povijesti: 2001 Punto Sporting 1.2 16V LPG, 2008 Alfa Romeo GT 3.2 V6, 2009 Z750, 2009 Civic Type R GT
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 16:36   #199
Quote:
bravo genije, a 90% novozaposlenih i barem 60% zaposlenih radi na određeno, znaći kredit će dobit malo nikad
Pa takva glida i kal kaj radi na određeno i ojdi mi dojdi mi ne iznajmljivle gajbu od 4000kn vec kakav inženjer i pravnica sa po 8000kn plaće a glida i kal iđe u Hudi Bitek i Hrašće kod neke babice u sobicu po 700kn
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:14   #200
daj me nemoj da netko u sigetu jednosobni ili dvosobni renta za 500 € ?
link, dajte link
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.