Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 09:52   #3401
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
8472 jeli Elicea isto dualni ad?Jer govori mi psihićka da je iz iste skupine ko i Mirzaten .
Mirtazapin – CALIXTA (Belupo Hrvatska), MIRZATEN (Krka Slovenija), REMERON (Organon Agencies Holandija), REMIRTA (Actavis HF. Island),

Mirtazapin je noviji antidepresiv. Koristi se za ublažavanje simptoma depresije, poput osećaja manje vrednosti, krivice, tuge, gubitka volje i interesa za svakodnevne aktivnosti. Mehanizam delovanja nije tačno poznat. Neki rezultati pretkliničkih ispitivanja sugerišu da mirtazapin povećava centralnu noradrenergičku i serotonergičku aktivnost. Prema tome, ponaša se kao antagonist centralnih presinaptičkih alfa-2-adrenergičkih inhibitornih receptora.

- Dualni



Escitalopram – CIPRALEX (H.Lundbeck A/S Danska), ELICEA

Elicea filmom obložene tablete sadrže escitalopram i koriste se za liječenje depresije (velikih depresivnih epizoda) i anksioznih poremećaja (kao što su panični poremećaj sa ili bez agorafobije – strah od otvorenog prostora, socijalni anksiozni poremećaj, generalizirani anksiozni poremećaj i opsesivno-kompulzivni poremećaj).

Escitalopram pripada skupini antidepresiva koja se naziva selektivni inhibitori ponovnog preuzimanja serotonina (SSRI).



Selektivni inhibitori preuzimanja serotonina (SSRI): selektivno blokiraju preuzimanje serotonina, a na druge neurotransmiterske sisteme deluju slabo ili ne deluju uopšte. U ovu grupu lekova ubrajaju se paroksetin, sertralin, citalopram, fluoksetin i fluvoksamin.

- Znači samo serotoninski.



Edit: Psihička ili te mulja ili je postala zaboravna
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:21   #3402
Sinoc je bila jedna od rijetkih noci u zadnjih mjesec i pol da nisam imala nocne more.
Danas je takodjer prvo jutro kad osjetim da je amyzol poceo radit neki vrag.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:49   #3403
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Mirtazapin – CALIXTA (Belupo Hrvatska), MIRZATEN (Krka Slovenija), REMERON (Organon Agencies Holandija), REMIRTA (Actavis HF. Island),

Mirtazapin je noviji antidepresiv. Koristi se za ublažavanje simptoma depresije, poput osećaja manje vrednosti, krivice, tuge, gubitka volje i interesa za svakodnevne aktivnosti. Mehanizam delovanja nije tačno poznat. Neki rezultati pretkliničkih ispitivanja sugerišu da mirtazapin povećava centralnu noradrenergičku i serotonergičku aktivnost. Prema tome, ponaša se kao antagonist centralnih presinaptičkih alfa-2-adrenergičkih inhibitornih receptora.

- Dualni



Escitalopram – CIPRALEX (H.Lundbeck A/S Danska), ELICEA

Elicea filmom obložene tablete sadrže escitalopram i koriste se za liječenje depresije (velikih depresivnih epizoda) i anksioznih poremećaja (kao što su panični poremećaj sa ili bez agorafobije – strah od otvorenog prostora, socijalni anksiozni poremećaj, generalizirani anksiozni poremećaj i opsesivno-kompulzivni poremećaj).

Escitalopram pripada skupini antidepresiva koja se naziva selektivni inhibitori ponovnog preuzimanja serotonina (SSRI).



Selektivni inhibitori preuzimanja serotonina (SSRI): selektivno blokiraju preuzimanje serotonina, a na druge neurotransmiterske sisteme deluju slabo ili ne deluju uopšte. U ovu grupu lekova ubrajaju se paroksetin, sertralin, citalopram, fluoksetin i fluvoksamin.

- Znači samo serotoninski.



Edit: Psihička ili te mulja ili je postala zaboravna
Ne razumijem zašto mi je lagala??
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:13   #3404
Jel moguče da lijek tipa Cerson mi uzrokuje još veću depresiju tokom dana?
Pijem antidepresiv eliceu 20 mg ali kao da ne pijem.Sve sam depresivniji i depresivniji.Plakao bih danima bez razloga.
Negde sam pročitao da benzodiazepini uzrokuju depresiju CNS pa ne znam jel to to.
Osim toga ja spavam,ali kao i da ne spavam.Ujutru se probudim u 5 sati kao i da nisam cijelu noć spavao,pospan,umoran,neispavan preko dana.
Znam da skraćuju REM fazu spavanja ali ja nemam šta drugo piti više osim Cersona.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:30   #3405
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Jel moguče da lijek tipa Cerson mi uzrokuje još veću depresiju tokom dana?
Pijem antidepresiv eliceu 20 mg ali kao da ne pijem.Sve sam depresivniji i depresivniji.Plakao bih danima bez razloga.
Negde sam pročitao da benzodiazepini uzrokuju depresiju CNS pa ne znam jel to to.
Osim toga ja spavam,ali kao i da ne spavam.Ujutru se probudim u 5 sati kao i da nisam cijelu noć spavao,pospan,umoran,neispavan preko dana.
Znam da skraćuju REM fazu spavanja ali ja nemam šta drugo piti više osim Cersona.
http://lijekovi-lijecenje.blogspot.h...itrazepam.html

NUSPOJAVE
Najčešće nuspojave koje se mogu javiti za vrijeme liječenja nitrazepamom su poremećaj sna, umor i vrtoglavica, letargija, konfuzija, ataksija, sinkopa. Uz te nuspojave ponekad je moguća pojava osipa, svrbeža, glavobolje te probavnih smetnji (npr. mučnina, povraćanje).
Moguća je pojava paradoksalnih reakcija kao što su razdražljivost, nervoza, hiperaktivnost, agresivnost i halucinacije, najčešće u bolesnika s psihičkim poremećajima.
U slučaju nuspojave, treba se obratiti liječniku ili ljekarniku!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:42   #3406
Pa šta mi kopiraš to?
To sam pročitao u upustvu od lijeka.Nigde se ne pominje depresija.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:48   #3407
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Pa šta mi kopiraš to?
To sam pročitao u upustvu od lijeka.Nigde se ne pominje depresija.
Letargija, konfuzija, nervoza, razdražljivost su isto elementi depresije.

Ne mora biti nužno da ti lijek uzrokuje "depresiju" direktno.
Ali indirektno, ako ti lijek ne liječi tvoje stanje, moguće je da zbog nekvalitetno liječene nesanice, od kroničnog umora na kraju upadaš u depresiju.
Sasvim logčan slijed događaja.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:50   #3408
pozdrav svima. Pijem cca. 4 mjeseca Haleu 50mg ujutro, po potrebi popijem Helex prije spavanja, uglavnom skoro svaki dan navečer prije spavanja. Uglavnom nemam dojam da mi Halea pomaže, od 30 dana u mjesecu, 20 se osjećam poprilično loše (tjeskoba i onaj glupi osjećaj pritiska u prsima). Dali netko ima pije Haleu i kakva su Vaša iskustva. Dali postoji osoba na forumu koja je našla dobitnu kombinaciju lijekova koji djeluju. Hvala na odgovorima i savjetima.
klingons is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:18   #3409
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Jel moguče da lijek tipa Cerson mi uzrokuje još veću depresiju tokom dana?
Da! Zato psihijatri većinom izbjegavaju hipnotike uz AD.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:40   #3410
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Letargija, konfuzija, nervoza, razdražljivost su isto elementi depresije.

Ne mora biti nužno da ti lijek uzrokuje "depresiju" direktno.
Ali indirektno, ako ti lijek ne liječi tvoje stanje, moguće je da zbog nekvalitetno liječene nesanice, od kroničnog umora na kraju upadaš u depresiju.
Sasvim logčan slijed događaja.
@8472

Vidim da se dosta razumijes u ovu tematiku, po tebi, koji je bolji AD, Cymbalta ili Elicea?, jer mi se psihijatar dvoumio dati Cymbaltu ili Eliceu i na kraju se odlucio za Cymbaltu, iako sam do sad odlicno i odmah reagirao na Zoloft i Seroxat a koliko citam Elicea je isto SSRI dok je Cymbalta SNRI, mislis da je Cymbalta bolji izbor, jer i dalje apetit mi je 0 (4 dana na Cymbalti 30mg)
Rodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:23   #3411
Quote:
Rodi kaže: Pogledaj post
@8472

Vidim da se dosta razumijes u ovu tematiku, po tebi, koji je bolji AD, Cymbalta ili Elicea?, jer mi se psihijatar dvoumio dati Cymbaltu ili Eliceu i na kraju se odlucio za Cymbaltu, iako sam do sad odlicno i odmah reagirao na Zoloft i Seroxat a koliko citam Elicea je isto SSRI dok je Cymbalta SNRI, mislis da je Cymbalta bolji izbor, jer i dalje apetit mi je 0 (4 dana na Cymbalti 30mg)
Dualni su globalizirano bolji.
Ali stvarno je individualno kako tko koji lijek podnosi.
Fakat dok ne probas, ne znas.
Nadam se da ti bude ok.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:34   #3412
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Dualni su globalizirano bolji.
Ali stvarno je individualno kako tko koji lijek podnosi.
Fakat dok ne probas, ne znas.
Nadam se da ti bude ok.
Cuj, do sad sam i Zoloft i Seroxat odlicno podnosio, bez nekih izrazenih nuspojava i poceli su raditi vrlo brzo, ne znam bili bilo podizanje doze Seroxata rijesilo problem jer definitivno jak stresor mi je pridonio relapsu, ali eto doktor se odlucio na Cymbaltu.
Rodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:12   #3413
Otkad sam počela Eliceu piti tj cijelu tabletu ja imam takvu glavobolju da ću poluditi.U početku je bilo samo zijevanje ,pospanost, gubitak apetita a sad ne mogu glavu podići od bolova.znači danas je 8 dan pijenja.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:00   #3414
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Otkad sam počela Eliceu piti tj cijelu tabletu ja imam takvu glavobolju da ću poluditi.U početku je bilo samo zijevanje ,pospanost, gubitak apetita a sad ne mogu glavu podići od bolova.znači danas je 8 dan pijenja.
Vidi još koji dan hoće li ti se organizam naviknuti. Ako ne bude, traži zamjenu ili smanjenje doze.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:05   #3415
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Vidi još koji dan hoće li ti se organizam naviknuti. Ako ne bude, traži zamjenu ili smanjenje doze.
Tako sam nešto i mislila.
A baš sam mislila da sam pogodila sa ovime.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:19   #3416
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Dualni su globalizirano bolji.
Ali stvarno je individualno kako tko koji lijek podnosi.
Fakat dok ne probas, ne znas.
Nadam se da ti bude ok.
Znači Cymbalta je dualni ?Ako sam na Mirzaten koji je bio dualni reagirala sa jakim glavoboljama nakon dužeg korištenja ,dali bi isti slučaj bio sa Cymbaltom ili nekim drugim dualnim?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:30   #3417
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Znači Cymbalta je dualni ?Ako sam na Mirzaten koji je bio dualni reagirala sa jakim glavoboljama nakon dužeg korištenja ,dali bi isti slučaj bio sa Cymbaltom ili nekim drugim dualnim?
Ja sam pila Velafax i Dulseviu (Cymbalta) koji su dualni.
Velefax mi je postepeno podizao glavobolju, a Dulsevia me ošinula nakon jedne kapsule.

Ja njih ne smijem. Baš dualne, zbog ove druge komponente.

Sad pijem Zoloft koji je samo serotoninski i ne trigerira mi migrenu.
Bolucka glava, ali to mi već dođe pod normalno. Ali nemam onih napadaja migrene od kojih nisam mogla ustati iz kreveta.

Jako je individualno. Ako mene ne boli glava od njega, ne znači da tebe neće i obrnuto.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:15   #3418
Leponeks,Prazine,Nozinan,Klorpromazin.
Može li mi neko poredati ova 4 lijeka po sedaciji.Koji je najjači?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:47   #3419
Ja sam sinoć popio Prazine 50 mg uz Mirtazapin 15 mg u 21:00.Nažalost cijeli dan se osjećam kao pijan,kao da mi pola glave ne funkcionira.Ne sjećam se ničega,ni kako sam došao kući.Teško mi se je evo koncentrisati na nešto.Kao da sam u drugoj dimenziji.
Popio sam zbog nesanice.Jel neko pio ovaj lijek jel se ovako osjećao i jel mu prošlo?Ovo je grozno.
Također me zanima pošto sa 25 mg ne mogu usniti mislio sam popiti 25mg+12.5 mg ali ne znam pošto je ovo obložena tableta da li se može poloviti/lomiti pa popiti pola doze?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:56   #3420
Samo lomi, ne boj je, jedino što treba brzo progutati ako je agresivna za zube. SR tablete se isto za silu mogu lomiti, samo onda usporeno otpuštanje ne radi u poptunosti ili nikako.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.