Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 10:36   #6961
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
AM:


CVK:


Valjda su se trebali i AM i 'Egg konzultirati tu na Forumu, a ne da ih Rimac obmanjuje ovako
Mda...

Koliko proizvođača koristi Rimac All Wheel Torque Vectoring, a koji je highlight cijelog Concept_One-a.
Zašto ga ne koriste?

I ako pažljivije pročitaš ovaj diplomatski riječnik, vidjet ćeš da se Rimac navodi kao supplier battery packova, ne manufacturer. Jer kad bi ga naveli kao manufacturer, postavilo bi se pitanje koliko to od toga oni proizvode (osim kutije i softvera, ništa drugo).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 03.10.2017. at 10:59.
Halo Effect is offline  
Old 03.10.2017., 10:37   #6962
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
....
Valjda su se trebali i AM i 'Egg konzultirati tu na Forumu, a ne da ih Rimac obmanjuje ovako
Gle, nitko ne osporava da imaju neku suradnju sa Koenigseggom i Aston Martinom. Problem je u tome što par isporučenih baterija odnosno tek plan za isporuku baterija i tehničku suradnju ne financira firmu od sad već preko 200 zaposlenih.
Rimac nema niti jedan profitabilan segment firme. Nema niti jedan serijski proizvod koji bi davao stalni priljev zdrave love. Cijelo njegovo poslovanje ovisi o priljevu državnih potpora, lovi stranih investitora, EU potpora, jeftinom radu volontera i pripravnika te Rimčevim pozajmicama vlastitoj firmi iz "nepoznatih" izvora. Neka nešto od toga zašteka i firma je u velikim problemima.

Ono što je jedino dobro u cijeloj stvari i to zaista tako mislim je da je svim tim volonterima i pripravnicima rad u Rimcu jako dobro iskustvo sad dok su mladi, bez obiteljskih obaveza i spremni na besplatan rad. I ja sam radio tako kad sam počinjao, to je zapravo jako dobro iskustvo za pojedinca željnog znanja i željnog iskustava. Na kraju krajeva, bolje da odradiš godinu dana besplatno kod Rimca nego da prevrćeš neke papire u nekoj export-import firmi. A onda pređeš na pošteno plaćeni posao.
Kerefek76 is offline  
Old 03.10.2017., 10:45   #6963
Ono što tim svim volonterima i pripravnicima treba biti jasno je da ne očekuju karijeru u Rimcu i ne padaju na priče da će biti bolje. Firma postoji sad već godinama i prosjek plaća im je još uvijek kriminalno nizak i neće biti bolji sa vremenom. Odradiš godinu tamo, vidiš i pokupiš neka znanja i odletiš dalje u firmu di te pošteno plaćaju. Moja poruka je da ne nasjedajte na prazne priče, ako nakon godine ne dobijete poštenu plaću kidajte dalje. Ne čekajte Godota jer on u Rimac neće doći.....
Kerefek76 is offline  
Old 03.10.2017., 23:35   #6964
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Hvala na videu! Ne znam kada sam se zadnji put ovako smijao.
Tigarx is offline  
Old 04.10.2017., 03:48   #6965
Pitanje koje se postavlja je da li cilj opravdava sredstvo? Ako da, da li su apologeti Rimca spremni da im netko uništi obitelji, pokrade sve i tu lovu opere preko svog sina koji ima kul ideju? Ako da, sve ok...
Strepite is offline  
Old 04.10.2017., 23:12   #6966
Spremni su dok god se radi o drugim obiteljima.

Inače kolega Kerefek
strange quark is offline  
Old 04.10.2017., 23:39   #6967
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Pitanje koje se postavlja je da li cilj opravdava sredstvo? Ako da, da li su apologeti Rimca spremni da im netko uništi obitelji, pokrade sve i tu lovu opere preko svog sina koji ima kul ideju? Ako da, sve ok...
Ako da, neka ostave večeras otvorena vrata i napišu ovdje koja im je adresa.

Javnim objavljivanjem svoje adrese na ovoj temi pristajete na to da vaš dom još ove ili naredne večeri bude ispražnjen od svih vrijednosti i pokretnina i odričete se prava na zakonski progon počinitelja
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.10.2017., 06:38   #6968
TOP 8 hrvatskih tvrtki koje rade za Aston Martin, Ferrari, McLaren...

Ikad itko čuo za ove tvrtke? Za većinu od njih - nikada...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 07.10.2017., 22:10   #6969
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
TOP 8 hrvatskih tvrtki koje rade za Aston Martin, Ferrari, McLaren...

Ikad itko čuo za ove tvrtke? Za većinu od njih - nikada...
Cimos i AD Plastik (Jugoplastika) su velika imena jos iz doba jugoslavije, Boxmark i Lipik glas su noviji, ali jako poznati igraci... Za ostatak priznajem nisam cuo.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 07.10.2017., 22:18   #6970
Saint Jean Industries ima svoje hale u sklopu Đure Đaković, sjećam se da smo ih obilazili još dok sam bio srednjoškolac i da su radili dijelove za Francusku automobilsku industriju. Lijevanje, CNC obrada i slično. Imam neke daljne rodbine koji rade tamo ali se nisam nikad nešto detaljnije raspitivao oko uvjeta i plaća. Navodno "nije loše". Štogod to trebalo značiti.

Boxmark isto već posluje par godina u blizini Broda, čuo sam mix komentare. Ljudi su kod nas i dalje sretni što mogu naći bilo kakav posao, tako da ne znam ima li smisla komentirati nisku plaću.

Za AD Plastik sam isto čuo, Lipik Glass također.
Quorgyle is offline  
Old 07.10.2017., 23:59   #6971
LTH je u Benkovcu (ne u Dalm zagori kako kaže autor članka ) i perjanica tamošnjeg gospodarstva tj. ostataka gospodarstva, a HSTEC je sljednik nekadašnjeg zadarskog SASa, i na glasu je kao najuspješnija firma u ZD.

ovi proizvode samo djeliće automobila, nekakve dosadne i majušne metalne komadiće, pa nisu u rangu Rimca koji je ovladao cjelokupnim procesom stvaranja automobila od vađenja ruda u Angoli i na Kosovu do finalne faze dodjele ključa u ruke.
žalac_1 is offline  
Old 08.10.2017., 00:03   #6972
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Cimos i AD Plastik (Jugoplastika) su velika imena jos iz doba jugoslavije, Boxmark i Lipik glas su noviji, ali jako poznati igraci... Za ostatak priznajem nisam cuo.
S obzirom da sam obiteljski, financijski i dioničarski vezan za AD Plastik, poznato mi je to ime. Uostalom tamo sam se trebao i zaposliti 1994. i prolazim svakoga dana kraj pogona.
Lipik Glass isto poznato. Al ovo ostalo...
Pa se postavlja pitanje zašto za ove firme nitko ne zna, a za jednu firmicu koja ima promet reda veličine boljeg restauranta na Jadranu znaju svi...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 08.10.2017., 00:12   #6973
a recimo ovo npr:

Moram priznati da su mi se u životu dobro posložile kockice ili sam si ih možda ja tako posložio. Nakon fakulteta radio sam za jednu njemačku firmu s podružnicom u Zagrebu, a igrom slučaja prvi projekt koji sam dobio bio je za Jaguar Land Rover, tvrtku s kojom sam surađivao u Madridu prilikom izrade svog magistarskog rada...Mi smo eksterna firma koja pruža usluge velikim integratorima. Klijenti su nam Ford u Njemačkoj, BMW u Americi, Audi u Mađarskoj, a trenutno radimo u Saar oblasti u Njemačkoj, gdje se proizvodi Ford Focus, opisuje nam Deni netom prije avionskog leta za Frankfurt.
link
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 08.10.2017., 04:10   #6974
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
TOP 8 hrvatskih tvrtki koje rade za Aston Martin, Ferrari, McLaren...

Ikad itko čuo za ove tvrtke? Za većinu od njih - nikada...
Hm, 4/8 odmah na prvu. Za ovu zadnju sam čuo, znam i gdje su točno, ali nisam znao ime.
rocker1987 is offline  
Old 08.10.2017., 12:04   #6975
IMHO poanta posta je da su svi ovi proizvođači zajedno manje u medijima od jednog Rimca.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 08.10.2017., 12:15   #6976
Ajd da se i ja pohvalim firmom iz mog susjedstva :

https://www.vecernji.hr/vijesti/nexu...-praksi-969649
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Old 08.10.2017., 13:44   #6977
Imamo i tvrtku koja radi lopatice kompresora za Rolls Royce mlazne motore.
U biti, tko god nešto tehnološki otvori kod nas šanse su da će to biti čudo neviđeno u ovom dijelu Europe.
Zek0slav is offline  
Old 08.10.2017., 13:51   #6978
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
UNIX je Appleov proizvod? Uostalom Apple jedino sto proizvodi i inovira je kopiranje tudjih i postojecih (a dokazano efikasnih) solucija.


Mislim da si prilicno nezreo s ovakvim nacinom pisanja.
Ako ćemo cjepidlačiti UNIX je trademark od The Open Group.

Apple u svojim počecima je imao skupinu izrazito nadarenih ljudi, hakera, svaki stručnjak u svojem području, iz čega se rodio Macintosh i ušao u legendu.

Govoriti kako Apple samo kopira ili krade (urbani crno-bijeli mit o Xerox PARC-u i Apple-u) je prilično nezrelo.

Za one koji žele znati više, kako izgleda kada Apple kopira i krade neka pogledaju jednu brainstorm seansu iz vremena kada je Steve Jobs otjeran iz Appple-a i osnovao NeXT (za logo je odgovoran Paul Rand) kako bi na tržište izbacio hardwer i softwer ispred svog vremena.

I ne, nisam apple fanboy, smatram njihovu platformu suviše ograničenom za korištenje kako god okreneš u današnjim okvirima, koja nameće svoju filozofiju kako bi se nešto trebalo koristiti u odnosu na valjda 90% rješenja drugih proizvođača ili općenito ostatak svijeta. Sa hardverske strane IBM PC kompatibilac a sa softwerske Windows i GNU/Linux mi pružaju veću slobodu izbora što ne znači nužno da je dobro samo po sebi uzevši u obzir kaotičnost i fragmentiranost GNU/Linux scene ali sveukupno gledajući zadovoljava moje potrebe.
fash is offline  
Old 09.10.2017., 11:46   #6979
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Lipik Glass isto poznato. Al ovo ostalo...
Pa se postavlja pitanje zašto za ove firme nitko ne zna, a za jednu firmicu koja ima promet reda veličine boljeg restauranta na Jadranu znaju svi...
Cimos je veliko ime, jako veliko. Doduse, firma je nazivno slovenska, osnovana sedamdesetih, Citroen, Iskra i Tomos su bili osnivaci, otuda i ime, cimos.

Inace povijesno prva yapadna tvornica automobila na ''istoku'', odnosno u rupi u sredini u koju je Jugoslavija tada spadala. U cimosu su se radili DS, Ami, Dijana, AX, CX, BW, Viza i GS koliko je meni poznato, neka me netko ispravi. Zadnjih godina su fokusirani na autodijelove (turbine i ine pizdarije), nazalost u velikim problemima, nadam se da ce prezivjeti.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 09.10.2017., 11:46   #6980
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
IMHO poanta posta je da su svi ovi proizvođači zajedno manje u medijima od jednog Rimca.
To je zato sto rade i prodaju konkretne proizvode i usluge. Za razliku od Rimca koji prodaje maglu, pa se sukladno tome mora i reklamirati na sva zvona.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.