Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 17:56   #8321
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
vjeronauk,pa izborni predmet...
kakve veze ima sa skolom crkva i njeno ucenje...
djeca se dovode u situaciju da sama dodju do zakljucka kako je to blesav
predmet,ali se mora...izborni predmet je samo formalno...
iz straha od politickih komesara roditelji upisuju djecu,a djeca nisu glupava kako roditelji misle...ni kako bi crkva htjela da misle...
skroz pogresan pristup ucenju religije sa temama i iskrivljenim informacijama za koje bi nekoga trebalo krivicno goniti...
kako je kod nas otislo sve u drope,mladi po zavrsetku skolovanja kupuju sprinterice i bjeze...oni koji su religijsko-politicki podobni ostaju...
i na kraju ce ostati samo oni i postati svrha sami sebima...
dvije vlasti koje kontroliraju nase zivote na svoju korist...

parazita sve vise,organizama za paratiziranje sve manje...
Slažem se...ali za početak kad bi bio u drugom turnusu kao drugi predmeti i kad ne bi bio uvjet za firmu i pričest (kao što drugi predmeti nisu uvjet za ništa), vidjeli bi onda interesa.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 08.10.2017., 18:00   #8322
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
....
Nikakav okultizam, kako podvaljuju Mišak i ostali smušeni propagatori teorija zavjera/kreacionisti.
....
Hitlera nije previše zanimalo okultno...to je više bio onaj hess
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 08.10.2017., 18:02   #8323
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Hitler i nacisti su morali neke elemente kršćanstva spominjati da bi u zaveli kršćanske Nijemce i uveli ih u svoju ideologiju i vjeru, a zapravo su spajali elemente kršćanstva s poganskim religijskim vjerovanjima (što je za kršćane smrtni grijeh).
Jesu okićena drvca, Djed Mraz i Uskrsni zeko isto smrtni grijeh?
Zek0slav is offline  
Old 08.10.2017., 19:10   #8324
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Jesu okićena drvca, Djed Mraz i Uskrsni zeko isto smrtni grijeh?
..a tek kosturi za sisvete....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 08.10.2017., 20:46   #8325
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Slažem se...ali za početak kad bi bio u drugom turnusu kao drugi predmeti i kad ne bi bio uvjet za firmu i pričest (kao što drugi predmeti nisu uvjet za ništa), vidjeli bi onda interesa.
pa malo je bezveze da nije uvjet za firmu i pričest

ali...
sve to u - drugom turnusu
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 08.10.2017., 20:54   #8326
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Aj, ne seri. Kako objašnjavaš fašizam u Italiji, Španiji, Portugalu, Lat. Americi i drugim katoličkim perjanicama gdje su crkva i država nerazdvojne stoljećima?

Kakav trol.
Pa nije pisao o fašistima svih boja. Nego samo o nacistima. Jedino što ja mislim da je neispravno u njegovom postu je što je napisao da su nacisti vjerovali da je Bog učinio svijet nesavršenim. Prije će biti da su vjerovali da je ne-osobni Bog / Sila / Manitu / Brahman... whatever... učinila svijet nesavršenim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 08.10.2017., 23:18   #8327
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa nije pisao o fašistima svih boja. Nego samo o nacistima. Jedino što ja mislim da je neispravno u njegovom postu je što je napisao da su nacisti vjerovali da je Bog učinio svijet nesavršenim. Prije će biti da su vjerovali da je ne-osobni Bog / Sila / Manitu / Brahman... whatever... učinila svijet nesavršenim.
A-ha, onda je opravdano.

Sigurno ima izgovor i za Spanish inquisition, Franca, Guernicu.

Ali meni je dovoljno što su ih Pajtonovci trolali.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 08.10.2017., 23:33   #8328
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Hitler i nacisti su morali neke elemente kršćanstva spominjati da bi u zaveli kršćanske Nijemce i uveli ih u svoju ideologiju i vjeru, a zapravo su spajali elemente kršćanstva s poganskim religijskim vjerovanjima (što je za kršćane smrtni grijeh).

Temeljna vjera Hitlera i nacista je bila ta da je njihov bog stvarao postupno krvavo evolucijski (dakle, da, bili su kreacionisti, ali evolucionistički - bili su evolucionistički kreacionisti), tj. bili su teistički i deistički evolucionisti.
Ideja makro-evolucije nacistima je bila glavna vodilja u postupanju prema ljudima jer su krivovjerno vjerovali da je bog tako krvavo, nemilosrdno stvarao i usavršavao stvorenja.
Fašist Mussolini je također bio uvjereni evolucionist.

Svjetski poznati dokumentarac o nacistima i njihovoj poganskoj religiji i obredima http://nacija.hr/2016/07/31/video-so...bredi-nacizma/

Dokumentarac koji od 19:25 min. obrađuje temu nacizma, Hitlera i njihove čvrste vjere u ideju makro-evolucije http://nacija.hr/2017/08/23/video-st...-covjecanstvu/
Ovakav se kretenizam rijetko može pročitati čak i na ovom nesretnom forumu...

A zapravo, što se drugo može očekivati od kreacionističkih "mislioca"...

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
pa malo je bezveze da nije uvjet za firmu i pričest

ali...
sve to u - drugom turnusu
Pa sad smo u drugom turnusu.
U prvom smo bili antifašisti, a sad u drugom mjerimo koliko je visok Isus na kuruzi.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 09.10.2017., 00:06   #8329
Fascinantno je kako idioti ne mogu shvatiti da evolucija nije ideologija nego naprosto princip na kojem se sve razvija.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 09.10.2017., 00:39   #8330
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Fascinantno je kako idioti ne mogu shvatiti da evolucija nije ideologija nego naprosto princip na kojem se sve razvija.
U užem značenju, evolucija je znanstvena teorija iz područja biologije, ali pojedini njezini aspekti bili su, a to su i sada, dio različitih ideologija i svjetonazora.

Socijalni darvinizam, staljinizam, evolucionizam Herberta Spencera,...
cestar is offline  
Old 09.10.2017., 00:55   #8331
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
U užem značenju, evolucija je znanstvena teorija iz područja biologije, ali pojedini njezini aspekti bili su, a to su i sada, dio različitih ideologija i svjetonazora.

Socijalni darvinizam, staljinizam, evolucionizam Herberta Spencera,...
Da li to diskredituje evoluciju u odnosu na laž o bezgrešnom začeću, stvaranju čovjeka od zemlje (valjda tla), stvaranju žene od čovjekova rebra?

Od čega je stvorena pčela ili kit?

Da li je svaka vrsta imala svog Adama i Evu, ali baš svaka od njih na milijarde i da li su sve stvorene istovremeno ili je svako malo bog intervenirao (intervenisao) u prirodi stvaranjem novih vrsta iz ničega ili od "tla"?

Šta kaže ta teorija koja je bolja od evolucije? Kad su nastale pčele? Prije čovjeka ili poslije?

Ili ćeš se na sva logička i logična pitanja i dalje praviti mutav i trolati?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 09.10.2017., 01:18   #8332
Nije mi jasno zbog čega bi netko htio ukinuti neobavezni izborni predmet?
Je li u pitanju čista mržnja jer novac sigurno nije?

Oni roditelji koji žele da njihova djeca idu na vjeronauk na to i imaju pravo jer uplaćuju u hrvatski proračun porez iz kojeg se financira i školstvo.

Imaju li vjernici po vama pravo da se njihov novac troši onako kako oni žele ili bi po vama vjernici trebali biti građani drugog reda jer si nevjernici uzimaju za pravo da će oni određivati kako će se trošiti porezni novac prikupljen od vjernika?
Imbrek is offline  
Old 09.10.2017., 03:21   #8333
Kad si odgovoris zasto taj "neobavezni izborni predmet" nema isti status kao i svi ostali neobavezni izborni predmeti bit ce ti jasnije.
Robert Mugabe is offline  
Old 09.10.2017., 05:24   #8334
Quote:
Imbrek kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega bi netko htio ukinuti neobavezni izborni predmet?
Je li u pitanju čista mržnja jer novac sigurno nije?

Oni roditelji koji žele da njihova djeca idu na vjeronauk na to i imaju pravo jer uplaćuju u hrvatski proračun porez iz kojeg se financira i školstvo.

Imaju li vjernici po vama pravo da se njihov novac troši onako kako oni žele ili bi po vama vjernici trebali biti građani drugog reda jer si nevjernici uzimaju za pravo da će oni određivati kako će se trošiti porezni novac prikupljen od vjernika?
A imaju li i ateisti pravo da odlučuju kako se troši njihov novac?

Da li je mene itko, kao ateista, pitao da li želi m iz svojih prihoda plaćati indoktrinaciju djece u javnim školama i popovske eskapade te njihove palače?

Ili, da postavim tvoje pitanje; zašto smo mi onda po tome građani drugog reda?
Zašto moram financirati svog "neprijatelja"?
Smotani2 is offline  
Old 09.10.2017., 07:55   #8335
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Jesu okićena drvca, Djed Mraz i Uskrsni zeko isto smrtni grijeh?
postoje vjernici iz tradicije...
postoje vjernici iz uvjerenja...
postoje vjernici iz interesa...

moja kritika ide prema vjernicima iz interesa...
ne smije se zloupotrebljavati i krivo uciti...

iz iskustva lutanja po svijetu znam da postoji neka tajna veza...

moje osobno iskustvo koje ne namecem nikome...
a mozda je sve paranoja...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 09.10.2017., 07:58   #8336
Quote:
Imbrek kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega bi netko htio ukinuti neobavezni izborni predmet?
Je li u pitanju čista mržnja jer novac sigurno nije?

Oni roditelji koji žele da njihova djeca idu na vjeronauk na to i imaju pravo jer uplaćuju u hrvatski proračun porez iz kojeg se financira i školstvo.

Imaju li vjernici po vama pravo da se njihov novac troši onako kako oni žele ili bi po vama vjernici trebali biti građani drugog reda jer si nevjernici uzimaju za pravo da će oni određivati kako će se trošiti porezni novac prikupljen od vjernika?
dragi vi...koja mrznja...optereceni ste s time da vas mrzi netko tko ima drugacije misljenje od vaseg i bojite se da vas ateisti ne spale na lomaci...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 09.10.2017., 08:10   #8337
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ako je zaista tako, zašto onda na mnogim slikama gdje su nacisti nalazi i katolički pop/popovi koji krste njihovo oružje?

Još sad mi je urezana slika iz povijesti 7. ili 8. razreda, gdje pomiljeni pop u Rvata (evo, oće uskoro i blaženi postati) krsti ustaške topove...
prvo popovi,pa onda topovi...
otegao jaja da objasnim jednom gospodinu stare generacije da ovo nije komunisticki pamflet...
puno starije od komunizma...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 09.10.2017., 08:37   #8338
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Slažem se...ali za početak kad bi bio u drugom turnusu kao drugi predmeti i kad ne bi bio uvjet za firmu i pričest (kao što drugi predmeti nisu uvjet za ništa), vidjeli bi onda interesa.
Pa naravno. Zato ga i ne stavljaju u drugi turnus. Znaju oni to sve dobro. Zato su ga odmah i ugradili u Vatikanski ugovor da bude "obvezni, kad se izabere" i da "mora" biti u satnici obveznih predmeta. Nisu oni od jučer, nego planiraju na duge staze.
north wind is offline  
Old 09.10.2017., 08:54   #8339
Quote:
Imbrek kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega bi netko htio ukinuti neobavezni izborni predmet?
Je li u pitanju čista mržnja jer novac sigurno nije?

Oni roditelji koji žele da njihova djeca idu na vjeronauk na to i imaju pravo jer uplaćuju u hrvatski proračun porez iz kojeg se financira i školstvo.

Imaju li vjernici po vama pravo da se njihov novac troši onako kako oni žele ili bi po vama vjernici trebali biti građani drugog reda jer si nevjernici uzimaju za pravo da će oni određivati kako će se trošiti porezni novac prikupljen od vjernika?
1. Novac nije razlog???? 300 milja kuna godišnje nije razlog? Da se sav novac od školskog vjeronauka do sada upotrijebio za gradnju i dogradnju škola sad bi sve škole bile jedan turnus. A vjeronauk je u župi besplatan.

2. Nemaju, roditelji kao i svi mi nemamo pravo odlućivati o trošenju poreza na način kako si to mali mujo misli, doduše u jednom se slažemo. Ukinuti davanja crkvi, i neka roditelji sami snose troškove vjeronauka koji to žele.

3. Nemaju. Novac koji je prikupljen nije od vjernika nego od poreznih obveznika. Uostalom tko kaže da svi vjernici žele vjeronauk u školi. Krasno bi bilo koja država funkcionirala da se porezne obveznike pita što žele financirati. Imate pravo i obvezu kao i svi drugi plaćati porez a trošenje poreza regulirati preko svojih izabranih zastupnika s time da se niti oni ne mogu miješati u stručne procjene. Ne biste li možda željeli i odlučivati koliko će se matematike ili glazbenog slušati ili gdje će se raditi cesta a gdje most? Ponovno.... s vama se slažem da vjernici snose troškove vjerskih stvari. Lijepo crkveni porez kao u italiji ili njemačkoj pa tko hoće a tko neće a iz proračuna direktno ili indirektno crkvi točno ....0 kuna.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 09.10.2017., 09:22   #8340
Odmah u startu -mislim da bi vjeronau trebao biti u crkvi, ili ako je u skoli -onda nulti sat, zadnji sat ili suprotni turnus...ali

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
1. Novac nije razlog???? 300 milja kuna godišnje nije razlog? Da se sav novac od školskog vjeronauka do sada upotrijebio za gradnju i dogradnju škola sad bi sve škole bile jedan turnus. A vjeronauk je u župi besplatan.
ovo je pretjerivanje naravno. Osim toga, znas i sam da 300 mil nije za vjeronauk.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
2. Nemaju, roditelji kao i svi mi nemamo pravo odlućivati o trošenju poreza na način kako si to mali mujo misli, doduše u jednom se slažemo. Ukinuti davanja crkvi, i neka roditelji sami snose troškove vjeronauka koji to žele.
ovdje si u pravu...iako su se stranke jasno izrazile da li su za vjeornauk u školama ili ne - tako da se ne može govoriti o tome da zastupnici u biti rade ono za sto su ljudi i glasali (ako cemo banalizirati..)

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
3. Nemaju. Novac koji je prikupljen nije od vjernika nego od poreznih obveznika. Uostalom tko kaže da svi vjernici žele vjeronauk u školi. Krasno bi bilo koja država funkcionirala da se porezne obveznike pita što žele financirati. Imate pravo i obvezu kao i svi drugi plaćati porez a trošenje poreza regulirati preko svojih izabranih zastupnika s time da se niti oni ne mogu miješati u stručne procjene. Ne biste li možda željeli i odlučivati koliko će se matematike ili glazbenog slušati ili gdje će se raditi cesta a gdje most? Ponovno.... s vama se slažem da vjernici snose troškove vjerskih stvari. Lijepo crkveni porez kao u italiji ili njemačkoj pa tko hoće a tko neće a iz proračuna direktno ili indirektno crkvi točno ....0 kuna.
valjda razumijes da RH nikako nije jedina koja izdvaja iz proracuna za crkvu...dapace -velika vecina zapadnih zemalja ima ista izdvajanja, a dapace -neke drzave imaju i jasno protezirane drzavne crkve/religije.
Ja se u biti slazem s tobom, ali onda je uvijek pitanje - do koje mjere ce netko odredjivati kome i kako ide porez koji gradjani uplacuju. Ja se osobno ne bi brinuo za crkvu, pogotovo KC, ali za razno razne stvari koje ovise o proracunu -svakako. Ili bi ovo pravilo vrijedimo samo za Katoličku c?
Negirati poseban status KC u RH je naprosto pogrešno i crkva ima zasigurno puno vise elemenata za inacenje od drzave. ne mislim to iz nekog vjerničkog kuta, vec govoris o insituciji koja nacelno moze potrazivati jos xy nekrenitna i ostalih dobara od države, u cijem su vlasnistvu mnogi od najvaznijih kulturnih i umjetnickih dobara (vaznih za turizam i x drugih stvari..) itd.
Mislim -mozemo razgovarati, ali percepcija nekih stvari je sasvim pogresna.
denijama is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.