Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 14:23   #6481
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Rodijački tajkunski kapitalizam doći će nas glave više nego srpska agresija. On je i opasniji za opstojnost Hrvatske, pa se prema njemu treba tako i ponašati
Nonsens.

Zato jer su ti isti ljudi omogućili stvaranje te i takve Hrvatske, pa je ta i takva Hrvatska naprosto njhova.
Mi bi teoretski hrvatskim kronijima trebali bit zahvalni na svemu. A to kaj su sjebali sve kaj su teoretski mogli je eto tako samo mala omaškica, mala neugodnost...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:34   #6482
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Vijest je prenijela agencija Bloomberg za svoje pretplatnike, u kojoj se poziva na izjavu Maksima Poletajeva, prvog zamjenika predsjednika uprave Sberbanka, koju je dao ruskoj agenciji Interfax:

"S obzirom da je Hrvatska nacionalizirala kompaniju Agrokor, to je sada vladin dug. Hrvatska bi trebala pretvoriti dug u državne obveznice i isplatiti nas", kazao je.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ug/999116.aspx

pa i hoće, ne brinite
jel netko ovdje spomenuo teorije zavjera?

baš u jednoj od takvih teorija, najnovijoj, Hrvatska će ispljunut cca milijardu eura Putinu...živi bili pa vidjeli..

@Roy...hebeš avione, to je zabava za raju, gdje smo mi s Rusima i oni s nama, i kakvo je stanje oko nas govori ti činjenica da se stvar oko LNG terminala na Krku nije pomaknula s mrtve točke i da se već godinama ne mogu riješit imovinsko-pravni odnosi, valjda uvijek kad projekt dobije poguranac isplivaju neki pokojni vlasnici parcela i njihova neznana rodbina iz Ekvadora
Ako tko na Balkanu ostane kratkih rukava, ostat će Ameri.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:12   #6483
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ova je tema otvorena još u 4.mj. i kao takva je prepoznatljiva ovdje. a što bi ti....da se prema događanjima po blogu mijenja naziv na dnevnom nivou?
Tema je otvorena u 4. mjesecu....2011.

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
inace ja takav jedan lagano alternativni pogled na izrok stvari zovem srbovanje..
zasto? jer je prisutno na istoku, or srbije, pa do rusije...(dakle, nema veze samo sa srbijom/srbima)

karakteristicno za to jest:
- da uzrok problema nikada nije u osobi koja ima taj problem, nego su uvijek neki vanjski faktori (strane sile koje su nesto htjele, a ne lose poslovanje)
- ti vanjski faktori su uvijek fokusirani da nanose zlo.. tako npr. strane firme aktivno rade na tome
- hrvatska/srbija/jugoslavija je podrucje gdje je najbolja zemlja/hrana/zivot, pa je zapravo to cilj, da se pokori stanovnistvo kako bi francuzi konacno napustili dosadne plaze na azurnoj obali i dosli zivjeti u hr... isto vrijedi i za austrijance i njemce pored bodenskog jezera
- mora se ubaciti jos pokoji zidov, mason.. najbolje oboje

i onda dobijes to, da nije Toda nista kriv, nego zavera belosvetskih hohstaplera u saradnji sa domacin kvinslinzima, potpomognuto sa judeo-masonskom lozom
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 03:27   #6484
Koja smo mi kurčeva država,pa ovaj se narod laže da je to suludo pomisliti!
Ako je ovo nakon ove revizije za gubitke jedne od "najjačih"hrvatskih kompanija točno(doduše u to nema sumnje),znači li to da je podatak o rastu BDPa na nacionalnoj razini zadnjih par godina lažan?Kako će se sada prikazati taj famozni rast u industrijskoj proizvodnji i izlazak iz recesije kada je očito da je kompanija koja je zapravo bila najvećim djelom zadužena za rast BDPa generalno cijelo vrijeme poslovala u gubitcima??

Znači li to da je Hrvatska još uvijek u recesiji ako ispadne da je rast BDPa nakon korekcije bio minimalan ili ga uopće nije ni bilo?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 03:31   #6485
Ljudi to uopće ne žele shvatiti i prihvatiti činjenično stanje.Činjenica je da će ti isti ljudi(porezni obveznici)tako fino najebati jednoga dana radi ovoga hira i kalvarije oko agrokora.
Ova državno uređenje je stvarno da se otvori nepostojeći krater vulkana i sve nas proguta.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:37   #6486
Zakaj Todorić ne bježi na Tajland s milijardama nego čeka da ga strpaju u Remku
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:43   #6487
zato jer je to stariji čovjek kojemu puca ona stvar hoće li ga pritvoriti ili ne jer vidiš da se sada igraju međusobno mačke i miša, a love na računima za djecu i unučad ima što neće nikada nitko sazanati gdje i koliko.
a Todorić mlađi je već zbrisao u Austriju sa obitelji što je razumljivo...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:49   #6488
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
..

baš u jednoj od takvih teorija, najnovijoj, Hrvatska će ispljunut cca milijardu eura Putinu...živi bili pa vidjeli..
Mislim da će ovo vrlo teško ići, nije se takav slučaj desio nikad u novijoj svjetskoj povijesti. Da država plati stranoj banci dug neke privatne kompanije i to još pod nekakvim pritiskom države iz suprotnog bloka.

Al da je gadljivo sve to skupa, jest.

I da, dok je Hrevatske Ameri neće na Balkanu ostat kratkih rukava. Za manje upućene Amerika i Vatikan su kao nokat i meso. Ne zna se tko od njih dvoje ovdje ima veći utjecaj. Svakako veći od svih domaćih stranaka zajedno.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:55   #6489
Toda nema razloga da bježi (prije vremena) jer ima svoje ljude posvuda koje je zaduživao godinama. Što znači da će se otvoreno boriti protiv vlasti jer ima igrače, a ako izgubi bit će na vrijeme obaviješten da napravi elegantan uzmak.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:11   #6490
Jel itko zna kada ce biti objavljena lista dugovanja Agrokora?

To bi po mom trebala biti najvaznija informacija, jer se govorilo o do 80 mlrd kn dugovanja..
Ovako se samo baca prasina u oci sa ovim bitno manjim iznosima

Sent from my HTC One using Tapatalk
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:22   #6491
Dakle, otklanjam tezu o nacionalizaciji. Nacionalizacija je nešto drugo. Ovo je zakon koji omogućava izvanrednu upravu u ograničenom vremenskom razdoblju", rekao je Plenković.

"Vjerujem da imaju legitiman interes štititi svoj novac. Međutim, isto tako, treba reći da oni kada su taj novac davali, nisu pitali ništa ni vas, ni mene, ni vladu. Dakle, oni su komercijalna banka koja je, vjerujem, uz odgovarajući due dilligence, donosila odluke o tako velikom kreditiranju, a sada su u procesu restrukturiranja i nagodbe jedan od aktera", rekao je Plenković.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ca/999470.aspx
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:34   #6492
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
a kada misle objaviti koliko je Agrokor duzan svim dobavljacima?
Kad to bude relevantno & oportuno, najvjerojatnije nikad.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Zar misliš da bi banke odobravale Todoriću kredite da su znali da su izvješća djelomično lažirana.
Da.

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Ako sam i ja imao indicija da bi sve oko Agrokora (i rodijaka generalno) imalo biti lažirano kao takvo, od kad znam za sebe, zašto misliš da i svi ostali nisu imali temelje za žešće nepovjerenje, i 655 revizija revizijinih revizija...
Nije mi najjasniji put biznisa i banaka u ovoj priči. Nije moguće da veliki poslovni sustav, ili recimo KGB ne zna unaprijed SVE o Agrokoru...
Znali su pravo stanje daleko prije i daleko bolje nego što će velika većina diskutanata na ovoj temi ikada znati.

Cilj plasiranja kredita nenaplativih od dužnika je naplata od jamca. U novcu ili naturi.

Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Ako je ovo nakon ove revizije za gubitke jedne od "najjačih"hrvatskih kompanija točno(doduše u to nema sumnje),znači li to da je podatak o rastu BDPa na nacionalnoj razini zadnjih par godina lažan?
Da, ali ne samo zbog toga.


Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Vrijeme je da ovaj rodijacki kapitalizam crkne.
Točno, crči će zato što je i isplaniran da eventualno crkne. Troškove asanacije će snositi porezni obveznici današnje RH i/ili njene slijednice i oni nisu ni najmanje trivijalni.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:12   #6493
Neće Toda nikad bit uhapšen. Mislim da se natječu i livi i desni i centralni da mu dojave ako išta bude pokrenuto u tom smjeru.
Dok narod glođe kosti Toda u polumraku planira egzil u nekoj banana državici i baca dimne bombe.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:46   #6494
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Cilj plasiranja kredita nenaplativih od dužnika je naplata od jamca. U novcu ili naturi.
Moglo se to i očekivati od takvog primitivnog klana..
Bez problema su odigrali jednu od bitnijih uloga najvećeg kvislinškog poduhvata povijesti ovih prostora.
Dno.

Ja ne vidim scenarij da je Todorić i RH ovdje žrtva ičega, pa samo čekam da mi neko proba dokazati/razuvjeriti da su vanjski dušmani kreirali, bez pomoći iznutra, bijednu hrvatsku rasprodaju...
Odnosno praktički predaju. Isti kurac kao da smo Srbima predali rat. Ovako smo predali živote milijuna ljudi u vlasništvo prljavih međunarodnih igrica. Govna.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:10   #6495
Kad Barbie ide kod Cara?
Koje su intencije ovog njenog poteza?
Pa cijelo desetljeće nisu marili za Cara, od kuda sad taj iznenadni interes?
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:02   #6496
Todorić napao Plenkovića: "Zbog vas će porezni obveznici platiti milijarde eura štete"

"Predsjedniče vlade, nacionalizirali ste privatnu kompaniju"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...te/999514.aspx

hoće li uspjeti Gazda u svom naumu da dokaže da mu je Agrokor prisilno uzet od Vlade??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:34   #6497
Obzirom da je to istina (ne i cijela istina), nebi trebao imati nikakvih problema ali to je nebitno. Plenković se nemože braniti tako da iskreno & istinito objavi pravi razlog nacionalizacije Agrokora; odgoda bankrota RH za par mjeseci.

Porezni obveznici su osuđeni na snošenje troškova bankrota Agrokora najkasnije 1996. Odgoda egzekucije je samo povečavala dug.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:29   #6498
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Tema je otvorena u 4. mjesecu....2011.


ne bi bila greška ni da je tema iz 1995.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:41   #6499
Da, agrokor nije nacionaliziran, arbitraza je mrtva, hrvatska ce dobiti inu nazad i zerp vazi. Sve je bas tako.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:00   #6500
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Obzirom da je to istina (ne i cijela istina), nebi trebao imati nikakvih problema ali to je nebitno. Plenković se nemože braniti tako da iskreno & istinito objavi pravi razlog nacionalizacije Agrokora; odgoda bankrota RH za par mjeseci.

Porezni obveznici su osuđeni na snošenje troškova bankrota Agrokora najkasnije 1996. Odgoda egzekucije je samo povečavala dug.
prvo, agrokor nije nacionaliziran. drugo, i da jest, otkad vlasnik jamči za dugovanja tvrtke?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.