Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 18:36   #1041
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je slijedeće: salon za nokte, trepavice, šminku i masažu u privatnoj kući. Došli ljudi na ideju da mušterijama ponude dvije, tri vrste kave, mineralnu, vodu i muffin dok čekaju na red i to isključivo u ljetnim mjesecima na terasi ispred.
Kako to riješiti zakonski?
Da li se za to mora otvarati kafić ili se može nekako drugačije registrirati?
Ako se ne varam, ukoliko stavis onaj aparat za kavu u koji musterija sama ubacuje kovanice i sl, smijes, za naplacivanje na nacin kao u kaficu, pekari, trebas registrirati i tu djelatnost.
Old 17.08.2017., 15:51   #1042
Ljudi ne želim izgledati gotovanski ali puno je lakše kada ti netko tko je "u toku" da savjet. Moja sestra završava faks (izvanredni je student) te namjerava otvoriti za sljedeće ljeto na moru neki tip palačinkarnice (tipa palačinke,zdravi sokovi,neki kolačići,možda neki sendvič i tako). Ono uzmi i idi dalje za početak. Ne da se sjedi i zadržava.

Mi imamo kućicu na moru koja bi bila idealna za to,ali u nju treba uložiti novaca.

Sad me zanima,gdje je najpovoljnije podignuti takav namjenski kredit. Također znam da može na HZZO-u podignuti neke bespovratne novce za samozapošljavanje.

Ukratko,treba mi neki savjet,neka smjernica što bi bilo najbolje napraviti. Neka ideja gdje doći do novaca po najpovoljnijim uvjetima.

Hvala vam

Zadnje uređivanje TeenHunter : 17.08.2017. at 16:05.
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 00:34   #1043
Poz, evo jedne situacije i pitanja.

Bio sam obrtnik pet godina, nakon zatvaranja sam dugovanje koje sam imao za doprinose dogovorio otplatu na rate.
Sad to traje još neko vrijeme, no razmišljam ponovno otvoriti jdoo ili obrt.

S obzirom da je uvjet za to potvrda o ne postojanju duga prema poreznoj, mogu li na neki nacin ponovno otvoriti isto, ili moram prvo po ugovoru sve isplatiti do kraja?

Radi se o upravnom ugovoru na 24 mjesecna obroka.
Old 02.09.2017., 12:48   #1044
1. Ako je stan u vlasništvu dviju osoba, moraju li obje izdati suglasnost za obavljanje obrta u jednoj sobi tog stana ili je dovoljno da je jedan suvlasnik suglasan?

2. Je li moguće da (jedini) vlasnik stana u kojem sam podstanar jednu od soba u tom stanu da u najam za obrt?
Old 08.10.2017., 20:27   #1045
Banka

Pozdrav, bok!

Otvaram paušalni obrt pa me zanima imate li kakve preporuke oko banaka? Radit ću sa stranim klijentima, znači treba mi nekakav devizni, a koliko čujem, banke lijepo "deru" na konverzijama Pretpostavljam da su sve koma, al zanima me koje zlo je najmanje?
I vidim da dio ekipe ima riješeno preko PayPal-a, kak to funkcionira?

Ugl, svi savjeti oko primanja love dobrodošli

Hvala!
derorice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:49   #1046
Quote:
derorice kaže: Pogledaj post
Pozdrav, bok!

Otvaram paušalni obrt pa me zanima imate li kakve preporuke oko banaka? Radit ću sa stranim klijentima, znači treba mi nekakav devizni, a koliko čujem, banke lijepo "deru" na konverzijama Pretpostavljam da su sve koma, al zanima me koje zlo je najmanje?
I vidim da dio ekipe ima riješeno preko PayPal-a, kak to funkcionira?

Ugl, svi savjeti oko primanja love dobrodošli

Hvala!
Moj savjet je lijepo otići u par banaka, neka ti kažu koliko uzimaju na konverzijama i onda odlučiš. Rijetko kad se na forumu svi slože oko baš jedne određene banke. Za nekoga je dobra Zaba, za nekoga Pbz,za nekoga Erste.... sve ovisi kaj trebaš od banke. Zato bih ja na tvom mjestu uzela dan vremena i skoknula do par banaka i neka ti odgovore na pitanja koja tebe zanimaju i tako ćeš najbolje vidjeti koja je najpovoljnija financijski.
Što se tiče PayPal-a nemam iskustva,pa te neću niti savjetovati, neka se oko toga uključe drugi forumaši.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:54   #1047
pozdrav,

preletio sam 10tak zadnjih stranica u potrazi za odgovorom na svoje pitanje međutim nisam našao točno to što me znaima stoga:
živim u stanu koji nije moj, imam ugovor sa gazdom koji je on odnio na poreznu, dakle plaća porez itd..
Ja nisam prijavio ni prebivalište ni boravište u tom stanu i sad želim prijaviti sjedište obrta u tom stanu.
Koja je točno procedura?
1. prijavljujem boravište u stanu i radim aneks ugovora o najmu kojim mi gazda dopušta prijavu sjedišta obrta u tom stanu (ima li netko primjer takvog aneksa?)
2. raskidam ugovor o najmu i potpisujem ugovor o najmu između obrta i gazde? (zvao sam ured za gospodarstvo i rekli su mi da obrt nije pravna osoba pa nemože ugovor između obrta i gazde)
3. nešto treće? Što?

Ako bi išao prijavljivat boravište u tom stanu koja je točno procedura (nisam to nikad radio)? - pošto je stan u zagrebu da li gazda stana mora dolazit u MUP sa mnom u zagrebu ili možemo bilo gdje to obaviti? možemo li samo ispuniti nešto i eventualno ovjeriti kod javnog bilježnika pa da sam dođem u MUP s tim?

Hvala
JabukaUSlafroku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.