Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 14:41   #3921
Onda valjda preko lovaca. Ali to računaj da je više isplativno ako imaš ogromnu škrinju nego ako nemaš.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:00   #3922
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ne, mene nije strah lažne bjesnoće; pseudorabies olitiga Bolest Aujeszkoga.
Čuj, bila je epidemija prije 2 i pol-3 godine ovdje u Slavoniji. Meni dovoljno da mi ne padne napamet da hranim svinjetinom.

Većina ljudi ne zna da se svinjetina ne preporuča sirova baš zbog tog virusa, a ne zato jer je masna i što prde i seru od nje.

Nisam ni ja znala do prije par godina i znala sam mačkama dati komadić kobasice ili slanine dok jedem ili komadić sirove krmenadle i svinjske šnicle dok sebi pripremam klopu. Bome mi nije bilo svejedno kad sam ovo saznala i kad sma sjetila šta sam sve znala dati da jedu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:06   #3923
Sve znam leeloo; al kaj da ti velim. Ne razmišljam o tome i gotovo. Kada je prilika da jedu svinju - jedu. Ako je baš peh da se nakače na naj mikropromil -moja je odgovornost.

Eto, naši psi, sada pas, jedu je rijetko ( sirovu ) samo iz razloga kaj prdi od toga da to nije normalno.

Jednom u dva mjeseca mu dam, kada naletim na one fine mesne komade rebara i tako.....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:46   #3924
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Sa svinjetinom vas nije prpa lažne bjesnoće? Jest doduše da nije toliko česta, ali jebat ga ako je tvoj pas/mačka zaradi. Lijeka nema, uginu u roku od par dana.

Ja se svinjetinu ne usudim ni dat kuhanu/pečenu, a kamoli sirovu. Ni mačkama ni cucku.
Mene strah toga jer znam preko frendice u kakvim joj je pas mukama uginuo zbog toga (kolinje, Slavonije, liznuo malo krvi). Kuhano i pečeno me nije strah, samo kod nas to tako rijetko konzumiramo da dobiju doslovno svake prestupne komadić.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:24   #3925
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Mene strah toga jer znam preko frendice u kakvim joj je pas mukama uginuo zbog toga (kolinje, Slavonije, liznuo malo krvi). Kuhano i pečeno me nije strah, samo kod nas to tako rijetko konzumiramo da dobiju doslovno svake prestupne komadić.
Ne dajem joj svinju al se đubre uvik uvali i užica nešto sa gradela, a koji su to onda prdeži - to svit nije vidio.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:14   #3926
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
alo ljudi, citam ove vase rasprave o brandovima sirove hrane, al ne vidim da itko radi hranu doma? jel itko to radi?
nadobudno sam prebacila psa na sirovo prije desetak dana i sama mu slazem obroke, al me brine kaj ima samo tri proteina (piletina, junetina, svinjetina). citam po stranim grupama da mora bit fuul raznovrsno, a ja ne znam di bi nabavila nesto raznolikije po prihvatljivim cijenama?
Ostali su ti već rekli o mogućnostima nabave, a dodatno možeš uključiti u prehranu i ribu. Smrznuta papalina u Lidlu košta cca 13 kn/kg.

I članak u vezi sa sastavom: link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:08   #3927
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Čuj, bila je epidemija prije 2 i pol-3 godine ovdje u Slavoniji. Meni dovoljno da mi ne padne napamet da hranim svinjetinom.

Većina ljudi ne zna da se svinjetina ne preporuča sirova baš zbog tog virusa, a ne zato jer je masna i što prde i seru od nje.

Nisam ni ja znala do prije par godina i znala sam mačkama dati komadić kobasice ili slanine dok jedem ili komadić sirove krmenadle i svinjske šnicle dok sebi pripremam klopu. Bome mi nije bilo svejedno kad sam ovo saznala i kad sma sjetila šta sam sve znala dati da jedu.
Ne dajem svinju svojim mackama , jesam par puta al i moj mesar je rekao radije nemoj.. Nisam znala za epidemiju...a ja se nadobudno nadam da nismo mi bogu iza nogu i da se kod nas svinje i meso pregledava na Aujeszkog :klap:
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:03   #3928
primjetila sam da mi pas na sirovoj hrani dulje spava..
Ima još netko slično iskustvo?
moguće da dulje traje probavljanje, pa zato?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:00   #3929
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
primjetila sam da mi pas na sirovoj hrani dulje spava..
Ima još netko slično iskustvo?
moguće da dulje traje probavljanje, pa zato?
Možda je samo sretniji. Koliko pamtim, suha se hrana dulje probavlja od sirove.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:38   #3930
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Možda je samo sretniji. Koliko pamtim, suha se hrana dulje probavlja od sirove.
možda da

možda je i nepovezano.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:06   #3931
Pozdrav! Molim savjet.
Maltezeru od godinu dana sam prije mjesec dana pocela davati Herman Barf starter. Ujutro bi dobio meso,a poslijepodne granule. Nije bilo nikakvih poteskoca. Unazad 3 dana skroz smo presli na Barf i on je dobio blagi proljev,bez obzira sto smo ga uveli prije mjesec dana. To je onako meka stolica,ima malo i sluzi. Vetica mi je rekla da mu dam tableticu aktivnog ugljena i to ga je vratilo u normalu. Danas je imao normalnu stolicu i onda na kraju opet proljev.
Znaci to ne curi konstantno iz njega. Ima redovne stolice ovako,vesel,normalnog ponasanja...
Neznam sad koliko dugo da to forsiram ili da se opet vratimo na jedan obrok Barfa,a drugi granule.

Hvala unaprijed na pomoci.
-Ni-na- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:15   #3932
Quote:
-Ni-na- kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molim savjet.
Maltezeru od godinu dana sam prije mjesec dana pocela davati Herman Barf starter. Ujutro bi dobio meso,a poslijepodne granule. Nije bilo nikakvih poteskoca. Unazad 3 dana skroz smo presli na Barf i on je dobio blagi proljev,bez obzira sto smo ga uveli prije mjesec dana. To je onako meka stolica,ima malo i sluzi. Vetica mi je rekla da mu dam tableticu aktivnog ugljena i to ga je vratilo u normalu. Danas je imao normalnu stolicu i onda na kraju opet proljev.
Znaci to ne curi konstantno iz njega. Ima redovne stolice ovako,vesel,normalnog ponasanja...
Neznam sad koliko dugo da to forsiram ili da se opet vratimo na jedan obrok Barfa,a drugi granule.

Hvala unaprijed na pomoci.
Pretpostavljam da je uzrok tome taj sto u starteru ima manje kosti nego u orginalu, a kost je ta koja formira stolicu. Mozda da napravis prijelaz sa startera na orginal mjesajuci i postepeno povecavajuci udio orginala... Kako god nemoj jos odustajat, daj mu vremena da se privikne jer ako kazes da nije vodeni proljev vec samo meka stolica onda nije u nikakvoj zdravstvenoj opasnosti...
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:31   #3933
Sluz nije dobar znak. Upalica, neka u probavnom traktu ili crijevima. Reakcija na hranu koju jede. Ako se nastavi nešto u sastavu ne odgovara psu.

Ovčetinu nitko ne daje?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:12   #3934
Da podjelim s vama svoje osobno oduševljenje.

Prije nekolicinu godina, kupovali smo za pse mješavinu sirove hrane ( ono što velika večina naziva BARFom ) od gospodina koji ima Klaonicu i preradu mesa MAT ( Bjelovar ) . Mislim da se pričalo o tome već na ovoj temi.

I onda sam prestala uzimati, samo zato jer nam je kuja imala povišene bubrežne vrijednosti a sirovo meso nije najbolji izbor za takva s(r)tanja.

Odlučim se ja ponovo nazvati gospona; ali nemam broj. O muko. Ali, čuda interneta spašavaju. Dođem ja do mobitela i nazovem. Predstavim se, garant me se lik ne sjeća. Ali, on se nasmije pa veli....o pda, pa meni pše ime vaše i odakle ste, znam ja tko ste . Milo mi bilo. A još milije kada sam čula da i dalje uredno radi, da je sve isto kako je bilo, pa čak i cijena i dan dostave.

Ne doživite ovo kao reklamu, jer sam ja samo krajnji kupac, istina - zadovoljni kupac, ali niš od toga nemam . Osim zadovoljnih pasa koji su žderali ko ludi to meseko.

Pa da podijelim s vama


Mljeveno meso, na krupno mljeveno, mješavina sa hrskavičnim tkivom, pakirana isključivo po 30 kg

Mješavina sa 30% buraga ( neočišćenog ) = 6 kn/kg
Mješavina bez buraga = 8kn/kg


Dostava četvrtkom. Sve je uvijek friško. Čovjek se bavi time preko 10 godina.

Ako ima slučajno interesenata; javite mi se u inbox pa ću vam dati broj.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:25   #3935
De mi reci jel dostavlja okolo po RH? I to da nije busom?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:40   #3936
Da,da, dostavljaju i ne busom već vlastitim prijevozom. Kamion sa rashladnim dijelom. E sada, ja ne znam ni gdje si ti a bome nikada nisam ni pitala do kuda sve voze. Zbilja ne znam idu li i do Dubrovnika, recimo.

No, dam ti broj ti nazoveš pa pitaš.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:42   #3937
Ja sam iz Osijeka.

Sad sam skontala da se mora uzet 30 kg, to mi je previše, nemam toliki zamrzivač. Morat ću vidjeti jel bi htio još netko uzimati sa mnom, 10-15 kg još mogu utrpat, 30 nemam gdje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:50   #3938
Na istok ide

E da, 30 kilica su vreće. Znaju uzimati ljudi tako po pola ili već kako se dogovore.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:58   #3939
Ajd mi šibni broj, probat ću vidjeti jel ima netko ko bi uzeo barem jedan dio, za ostali bi se nekako snašla.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:41   #3940
A kako je pakirano, po pola kg ili?
Do Zagreba pretpostavljam dostavljaju?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.