Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 01:46   #121
Moje iskustvo je da to izričito ovisi o osobi kod koje će doći predmet. Iz tog razloga JB u pravilu pitaju da li će predloženo ime biti prihvaćeno, tako da se ne gubi vrijeme na tome.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:32   #122
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
zanima me kakva je mogućnost da mi prihvate ime tvrtke "tvrtka" doo ako je na istom trgovačkom sudu registrirana "tvrtka co" doo? znači kod mene je samo jedna riječ, a u drugom slučaju dvije
Ime tvrtke ti se mora razlikovati 3 slova od već postojećih, to je zadnja informacija koju sam dobila od JB u 3.mj. ove godine.

Kod pretrage sudrega koristi filter sadrži ili približno počinje s..isprobaj varijante...

Meni su klijentu odbili ime jer je upisano na drugom trg.sudu, a prije je to prolazilo bez problema...

Najbolje ti je da pripremiš 2-3 varijante prije nego dođeš kod JB.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 02:20   #123
idući tjedan ću to početi rješavati. danas je u saboru prošlo da će naziv tvrtke moći biti na bilo kojem od jezika koji se koriste u europskoj uniji
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:25   #124
Kada bi zakon kojim se dopusta strano ime u nazivu firme trebao postati aktivan?
Domagoj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:52   #125
1.7. tj ulaskom u EU
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 17:46   #126
Hvala!
Domagoj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:33   #127
Hmm, nisam bas siguran hoce li to proci do 1.7.
Ovo sam dobio iz Fine:

Poštovani,

da bi se zakon ili izmjene zakona primjenjivale potrebno je da isti prođe određenu proceduru. Kod konkretnih Izmjena i dopuna zakona o Trgovačkim društvima odrađen je prvi korak, a to je odluka Vlade RH da isti uputi u Sabor na potvrđivanje, što se još uvijek nije dogodilo s konkretnim zankom, te nakon izglasavanja u Saboru isti mora biti objavljen u službenim novinama RH (Narodne novine) i nakon propisanog roka (najčešće 8 dana) isti stupa na snagu. Informaciju o datumu stupanja na snagu spomenutog zakona nemamo, pa još uvijek vrijedi da naziv tvrtke može biti na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu ili na latinskom i starogrčkom.
Domagoj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:27   #128
Quote:
Domagoj2 kaže: Pogledaj post
Kada bi zakon kojim se dopusta strano ime u nazivu firme trebao postati aktivan?
Ima li što od ovoga?
Može li se osnovati d.o.o. u HR s npr. engleskim nazivom?
Znam da je bilo govora da će se moći nakon što uđemo u EU.
Naravno da ništa ne ide automatski ulaskom u EU, ali sad je prošlo već neko vrijeme, pa je možda nešto izglasano, promijenjeno....
Anybody?
__________________
Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome............
Bad Robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:46   #129
Quote:
Bad Robot kaže: Pogledaj post
Ima li što od ovoga?
Može li se osnovati d.o.o. u HR s npr. engleskim nazivom?
Znam da je bilo govora da će se moći nakon što uđemo u EU.
Naravno da ništa ne ide automatski ulaskom u EU, ali sad je prošlo već neko vrijeme, pa je možda nešto izglasano, promijenjeno....
Anybody?
Što se događa kad prvo kreneš na Forum, pa onda dalje ...
Dakle, za one koje zanima Hitro.hr kaže sljedeće:

Naznaka imena tvrtke trgovačkog društva mora biti na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu ili na službenom jeziku države članice Europske unije i latiničnom pismu, a mogu se koristiti i arapski brojevi.
Ostali sastojci tvrtke moraju biti na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu.
__________________
Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome............
Bad Robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 01:44   #130
Quote:
Bad Robot kaže: Pogledaj post
Ima li što od ovoga?
Može li se osnovati d.o.o. u HR s npr. engleskim nazivom?
Znam da je bilo govora da će se moći nakon što uđemo u EU.
Naravno da ništa ne ide automatski ulaskom u EU, ali sad je prošlo već neko vrijeme, pa je možda nešto izglasano, promijenjeno....
Anybody?
Može na engleskom, provjereno u praksi,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:41   #131
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Može na engleskom, provjereno u praksi,
Ovo u praksi je najbitnije.... Teorija i pravila se često ne poklapaju s praksom ...
Tnx
__________________
Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome............
Bad Robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:47   #132
Zakon o trgovačkim društvima dopušta i strane nazive.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:14   #133
kako bi lakše spavala i osigurala se da ne zaboravim nešto reći nadležnom sucu za odobrenje imena firme, želim napisati obrazloženje.
predloženo ime firme je kombinacija dvije engleske riječi.
djelatnost + nastavak -logy. kao barology. samo neka druga djelatnost, vrlo specifična, i iz naziva se nedvojbeno može utvrditi o čemu je riječ.
kakvo obrazloženje da pripremim? ima li netko iskustva?
ili da se pravim mutava - naime, na druga dva jezika europske unije te riječi imaju neki naziv (totalno nepovezan s djelatnošću) pa da igram na tu sigurnu kartu??
prijedlozi?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 00:16   #134
Koja su pravila po pitanju regiatracije naziva trgovackog subjekta? Provjerio sam, ovo je slobodno koje bih ja uzeo - dvije rijeci iz engleskog jezika, to znam da nece biti problem, ali sta ako je ime firme vec poznati trademark registirani u svijetu, tj. proizvodac opreme za djecu (ali opet ne toliko poznat, npr. nije nista kao Chicco ili slicno, a te dvije rijeci se cesto koriste i u djelatnosti koju zelim otvoriti, hoce mi to predstavljati problem pri otvaranju?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.