Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 07:14   #5761
Quote:
No stress kaže: Pogledaj post
koliki ti je omjer ulog /dobit?
SL je fiksni - 10% od uloženog.
TP je varijabilni zbog sistema kojim trgujem.
Profit po trejdu nije velik ali količina pozitivnih trejdova omogučuje da budem u plusu.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:16   #5762
Danas 12.09. je GBP boostan zbog CPI izvješća, sutra je Njemački CPI, a u četvrtak je USA CPI i još važnije BOE rate decision. Hoće li rate decision ojačati funtu još više?
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 18:44   #5763
Cini se da je Wall Street shortao bitcoin, uz to Kina neke zabrane uvodi, Rusija regulacije (sta je zabrana na fini nacin), sigurno je da JP tu nece biti gubitnik. Mora da se W S moli da sta sporije pada da mogu pojacati shorteve.
https://www.rt.com/business/403173-b...apse-jp-dimon/
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:50   #5764
Zanima me tko se od vas ovdje profesionalno bavi ovim poslom..
xmarioy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 08:48   #5765
je li tko trguje bitcoin - BTCUSD - putem mt4 platforme? ne kužim kako se računa spread i pipsi, tj. vidim da tu nema pipsa nego 1 tick, skroz zbunjujuće, ima li tko iskustva s time?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:25   #5766
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
je li tko trguje bitcoin - BTCUSD - putem mt4 platforme? ne kužim kako se računa spread i pipsi, tj. vidim da tu nema pipsa nego 1 tick, skroz zbunjujuće, ima li tko iskustva s time?
Jedan tick je najmanji mogući pomak cijene.
Na futures ugovorima pomak na CL od 50.90 do 50.91 je 1 tick. ES sa 2550 na 2550.25 je 1 tick.

BTCUSD na MT4 se ne isplati trgovati, nego gledati swing. Spread je prevelik. Uglavnom je oko 30 $ razlika između bid i ask. To je za 1 BTCUSD. Računaj da za otvoriti i zatvoriti trade na BTCUSD si odmah zbog bid/ask razlike skoro 1.5 % u minusu na MT4.
Bolje na GDAX otići i trgovati coine.
Andy Granatelli is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:18   #5767
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
je li tko trguje bitcoin - BTCUSD - putem mt4 platforme? ne kužim kako se računa spread i pipsi, tj. vidim da tu nema pipsa nego 1 tick, skroz zbunjujuće, ima li tko iskustva s time?
Spread = (Ask-Bid)/1000 ...
BTC/USD ima manji spread od AU/USD ili AG/USD.

U direktoriju gdje je instaliran MT4 nalazi se DDE-Sample.xls.
Prvo pokrenite MT4, zatim pokrenite ovu excel datoteku i
editirati slično kao ovaj primjer.

Naravno, prije svega:
Tools/Options/kvačica ON na enable DDE server

Čelija C7 : =MT4|BID!_BTCUSD ( ovisi o notaciji vašeg brokera).

-----
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:38   #5768
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
kako funkcionira hedge trgovanje?
Ima raznih modela hedge trgovanja na forexu, a iskusniji retail traderi koji ne koriste SL najviše koriste tzv. direktni hedge. Dakle, radi se o otvaranju suprotne pozicije iste veličine na istom trgovanom paru. Npr. Ušao si long 2 lota EUR/USD na 1.800 očekivajući da će ići na 1.900, ali iz nekog razloga par je pao brzo na 1.750 i izgleda kako bi mogao i jače pasti prema 1.600 gdje je jača podrška i potencijalni preokret ponovo prema 1.800. Dakle, trejder ne želeći zatvoriti prvu poziciju otvara short 2 lota EUR/USD na 1.1750. E sad, u tom trenutku minus prvog trejda je $1,000. Bilo gdje da se par bude kretao nadalje, minus je stalno isti, samo što prvi trejd povećava minus, dok drugi pravi dobit. Ako par nastavi padati prema pretpostavci na 1.600, u određenom trenutku trejder treba odlučiti gdje će zatvoriti drugi tj. hedge trejd. Neka to bude u ovom slučaju, EUR/USD 1.600.
Dakle, u tom trenutku je drugi hedge trejd donio $3,000 profit, ali onaj prvi otvoreni je u tom trenutku u minusu $4,000 ili -$1,000 ukupno u tom momentu. Ako se par počne vraćati prema gore, taj minus prvog trejda se smanjuje i na 1.700 iznosi -$2,000 (+$1,000 ukupno), a ako dođe na 1.800 tj. na ulaz prvog trejda, isti se zatvara na $0 i ukupna dobit je +$3,000 ostvarena onim drugim 'hedge' nalogom.

E sad, iako to ovako možda izgleda lako, u praksi je jako teško izvesti i potrebno je puno iskustva i znanja kako bi se prvi trejd izvukao na ovaj način. Ako malo bolje pogledate strategiju, a posebno ako probate to izvesti vidjet ćete i zašto. Naime, mnogi trejderi ipak radije zatvaraju prvu poziciju u minusu i idu u short bez prvog naloga, pa suprotno u long opet sa 'čistom' dobiti bez plivajućeg minusa. Međutim, razlog hedginga je taj da se nastoje izbjeći veći minusi na izvještajima kako bi oni bili što bolji za pokazivanje.

Mogu vam pokazati na mom osobnom konkretnom primjeru kako izgleda jedan takav performance chart, a koji je postignut upravo 'direct hedging' strategijom. Naime, kada sam se odlučio pokrenuti postupak osnivanja mog hedge fonda, kompanija koja će mi biti kompletna struktura je zahtjevala od mene da trajdam sa 1 milion eura 2 mjeseca kako bi pokazao sistem trgovanja i ono sta znam, te kako se štitim od gubitaka i kako kontroliram rizik prije svega. Naime, dobit nije bila toliko bitna u ovom slučaju, iako je ispalo da je prilično velika. Jednostavno se pogodio period koji mi je apsolutno išao na ruku, pa sam tako u tih 8 tjedana napravio profit od 60%, uz najveći gubitak od samo 1,09% u 142 trejda. Kako to izgleda možete pogledati OVDJE 》》》

E sad, kako je taj period zaista bio nekako naklonjen mojoj tzv. "FXtreme Aggressive" strategiji, hedging sam koristio samo u nekoliko navrata, a performance je ispao zaista savršen. Mogu iskreno priznati da kasnije nisam imao nikad tako mali najveći gubitak ili DD. No, baš kad mi je trebalo, nije moglo ispast bolje. Naravno, nitko niti ne očekuje tako male gubitke u ovom poslu, posebno u odnosu na dobit.

Uglavnom, nastavno na hedging modele u forexu, može se koristiti 'više parni' hedging, što znači da u gornjeg primjeru long EUR/USDa idete u short GBP/USD ili npr. long USD/JPY, tj. long us dollar. Također, može se koristiti hedging opcijama, itd.

Što se tiče prvog primjera ili "direct hedginga", mogu se također koristiti razni načini. Short može biti jači, pa na izlazu i zatvaranju hedge naloga se može ući sa još jednim long nalogom, itd. Opcija ima jako puno i sve su jako kompleksne.

Moja preporuka je da se držite 'običnog' trejdanja u kojem koristite SL ili zatvarate gubitnu poziciju. A da probate hedging, zašto ne. Naravno.

Eto, "ukratko" objašnjenje od mene, vjerujem da ćete shvatiti sve.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 02:05   #5769
king dollar. fućkaš forex, to je za pušioničare.. ja fino u mjenjačnicu i kupijo dolare...
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:23   #5770
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Mogu vam pokazati na mom osobnom konkretnom primjeru kako izgleda jedan takav performance chart, a koji je postignut upravo 'direct hedging' strategijom. Naime, kada sam se odlučio pokrenuti postupak osnivanja mog hedge fonda, kompanija koja će mi biti kompletna struktura je zahtjevala od mene da trajdam sa 1 milion eura 2 mjeseca kako bi pokazao sistem trgovanja i ono sta znam, te kako se štitim od gubitaka i kako kontroliram rizik prije svega. Naime, dobit nije bila toliko bitna u ovom slučaju, iako je ispalo da je prilično velika. Jednostavno se pogodio period koji mi je apsolutno išao na ruku, pa sam tako u tih 8 tjedana napravio profit od 60%, uz najveći gubitak od samo 1,09% u 142 trejda. Kako to izgleda možete pogledati OVDJE 》》》
svaka čast, je li krenuo sa radom hedge fond?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:18   #5771
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
king dollar. fućkaš forex, to je za pušioničare.. ja fino u mjenjačnicu i kupijo dolare...
semafor jasno ukazuje na to da je kupovina dolara bila dobra odluka
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:47   #5772
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
semafor jasno ukazuje na to da je kupovina dolara bila dobra odluka



a sad par glupih pitanja.
EMA
200, 150, 100, 99,89, 50, 45, 23... 22.99 itd itd itd
ne razumijem na koji način - kako može biti korisno za gledanje dinamičnog S/R, kad na svakom vremenskom frejmu izgleda ali potpuno drugačije
znači jedan EMA 200 na H1 je iznad cijene, na H4 je ispod, na D1 je negdje u birtiji da je ni ne vidiš-
šta bi tek trebala značiti ta sva sila različitih dana za svaki takav EMA. kud, kako, šta ? čitam analize, jedan spominje 200, drugi 22, treći 50, jesam li glup ili taj dan nisam bio u školi ?


još jedno bonus glupo pitanje.
zašto se Saudijska Arabija (ili neka druga zemlja) zadužuje, kad ima bilijarde dolara suficita. kakva je to perverzija ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 22:34   #5773
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post



a sad par glupih pitanja.
EMA
200, 150, 100, 99,89, 50, 45, 23... 22.99 itd itd itd
ne razumijem na koji način - kako može biti korisno za gledanje dinamičnog S/R, kad na svakom vremenskom frejmu izgleda ali potpuno drugačije
znači jedan EMA 200 na H1 je iznad cijene, na H4 je ispod, na D1 je negdje u birtiji da je ni ne vidiš-
šta bi tek trebala značiti ta sva sila različitih dana za svaki takav EMA. kud, kako, šta ? čitam analize, jedan spominje 200, drugi 22, treći 50, jesam li glup ili taj dan nisam bio u školi ?


još jedno bonus glupo pitanje.
zašto se Saudijska Arabija (ili neka druga zemlja) zadužuje, kad ima bilijarde dolara suficita. kakva je to perverzija ?
Svatko vrti EMA koji mu odgovara. Nemaš idealan.


Saudijska Arabija pali novac jako brzo. Njima treba nafta na 70 $ da budu u pozitivi. Glomazan javni sektor, rat u Jemenu i druge stvari su uzrok.
U 2016 su imali 150 milijardi $ prihoda a 240 milijardi $ rashoda.
Andy Granatelli is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:51   #5774
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post



a sad par glupih pitanja.
EMA
200, 150, 100, 99,89, 50, 45, 23... 22.99 itd itd itd
ne razumijem na koji način - kako može biti korisno za gledanje dinamičnog S/R, kad na svakom vremenskom frejmu izgleda ali potpuno drugačije
znači jedan EMA 200 na H1 je iznad cijene, na H4 je ispod, na D1 je negdje u birtiji da je ni ne vidiš-
šta bi tek trebala značiti ta sva sila različitih dana za svaki takav EMA. kud, kako, šta ? čitam analize, jedan spominje 200, drugi 22, treći 50, jesam li glup ili taj dan nisam bio u školi ?


još jedno bonus glupo pitanje.
zašto se Saudijska Arabija (ili neka druga zemlja) zadužuje, kad ima bilijarde dolara suficita. kakva je to perverzija ?
Bježi od svih EMA,SMA,i ostalih gluposti.Kao neko nepisano pravilo da bi tamo cijena trebala reagirati? Možeš misliti..Nitko nije lovu zaradio na taj način.Oni koji propagiraju pomične prosjeke kao papagaji žive samo od tečajeva.Ako misliš trgovati po TA onda to odmah izbaci.Netko če reči a to radi imam primjere,naravno da ponekad radi ali dovoljno da se gube pare,..ebeš ga ,kao kazino...Neda mi se sada pisati esej o SMA,EMA,MA..i svim rizicima i varijablama,vjerovatnosti postotaka ;R:Ri sl.jer nemam vremena.Za tebe je jedan ishod siguran: GUBIŠ PARE !
njuška1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:03   #5775
Quote:
njuška1 kaže: Pogledaj post
Bježi od svih EMA,SMA,i ostalih gluposti.Kao neko nepisano pravilo da bi tamo cijena trebala reagirati? Možeš misliti..Nitko nije lovu zaradio na taj način.Oni koji propagiraju pomične prosjeke kao papagaji žive samo od tečajeva.Ako misliš trgovati po TA onda to odmah izbaci.Netko če reči a to radi imam primjere,naravno da ponekad radi ali dovoljno da se gube pare,..ebeš ga ,kao kazino...Neda mi se sada pisati esej o SMA,EMA,MA..i svim rizicima i varijablama,vjerovatnosti postotaka ;R:Ri sl.jer nemam vremena.Za tebe je jedan ishod siguran: GUBIŠ PARE !
dečko, a zašto ti ustaješ iz kreveta ujutro. nisi ni svjestan rizika. čudim se da uopče izlaziš iz stana.

obožavam ovakve nepismena-baba-najpametniji-sam-jer-sam-glup-jehovin-svjedok-padobrance koji se pojave iz druge galaksije na spomen reaktivne riječi. ko kad biku mašeš crvenom krpom.
ima tak i onih s iskustvom u dioničkim braniteljskim udjelima, u, da vidiš tamo tek koliko su pametni.

inače, imam svoje mišljenje o MA, ali još čekam neki suvisao odgovor. ili bezveze čekam, pitanje je glupo ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:21   #5776
Imam pitanje za nekog tko ima iskusva - tražio sam dosta po netu, ali prilično bezuspješno, a prije posjeta institucijama, rekoh da pitam ovdje.

Koje predispozicije moraju biti za otvaranje firme koja bi se bavila trgovanjem valuta?
Je li moguće jednostavno otvoriti firmu i registrirati trgovinsku djelatnost ili postoje neke zakonske obveze koje moraju biti ispunjene?
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 02:36   #5777
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
king dollar. fućkaš forex, to je za pušioničare.. ja fino u mjenjačnicu i kupijo dolare...
Za pusionicare? A ja sad da ti kazen da znan na desetke ljudi koji dnevno imaju $1.000.000+ od Forexa...ti bi mi reka da seren kvake. I sta da ti kazen onda. Ako ces se bavit forexom tribas ulozit preko 10,000 sati, a na to niko nije spreman.
Bruno55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 02:37   #5778
Nego posto je forex moje podrucje a cryptosi nisu toliko...sad imam nesto bitcoina na bittrexu ali vidim da se ocekuje fork uskoro pa kako da sad povucem ove pare i uzmem btc ponovo po boljoj cijeni? Jel na bitconnect ili? ako neko moze detaljno objasnit
Bruno55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 02:58   #5779
Vid mene budale pita san crypto pitanje na forex chatu, my bad. Ako iko triba sta za forex nek se javi
Bruno55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 07:03   #5780
Quote:
Bruno55555 kaže: Pogledaj post
Za pusionicare? A ja sad da ti kazen da znan na desetke ljudi koji dnevno imaju $1.000.000+ od Forexa...ti bi mi reka da seren kvake. I sta da ti kazen onda. Ako ces se bavit forexom tribas ulozit preko 10,000 sati, a na to niko nije spreman.
Je li ozbiljno znaš ljude koji zarađuju ovoliko koliko kažeš na forexu, jer stvarno je teško naići na iste, koji se bave ozbiljno trgovanjem i da zarađuju na ovome, izgleda da se ne vole baš puno eksponirati, jedina iznimka je CroBroker, bilo bi super kad bi ih uspio nagovoriti da se priključe ovom forumu pa da podijele svoja iskustva, jesu inače to naši ljudi, iz Hrvatske? Je li ti trguješ?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.