Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 08:25   #3161
Kako natjerati psa da povraća kad pojede nešto što ne bi trebao? Za ubuduće da znam.

Jučer je pojeo grožđe pa sam pokušavala na sve načine da se izriga i nije. Znači dobio je ne znam koliko vode sa špricom, dobio je i slane vode, gurala sam mu prste u usta, pol šake bi utrpala i nije se ispovraćao. Pol sata smo ga sigurno maltretirali i nikako da se ispovraća. Inače zna kad se vozi u autu rigati, sad nije ni to kad smo išli kod veterinara.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:29   #3162
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kako natjerati psa da povraća kad pojede nešto što ne bi trebao? Za ubuduće da znam.

Jučer je pojeo grožđe pa sam pokušavala na sve načine da se izriga i nije. Znači dobio je ne znam koliko vode sa špricom, dobio je i slane vode, gurala sam mu prste u usta, pol šake bi utrpala i nije se ispovraćao. Pol sata smo ga sigurno maltretirali i nikako da se ispovraća. Inače zna kad se vozi u autu rigati, sad nije ni to kad smo išli kod veterinara.
Prema mojem iskustvu bitno je koliko brzo uliješ vodu u njega. Ja sam Sitku naglo nalila s pola litre tople slane vode, ali vrlo naglo.

P. S. U pitanju je bilo deset deka punjene mliječne čokolade, skupa s ambalažom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:20   #3163
Kako si to uspjela?

Mi smo možda deci uspjeli uliti i to sa špricom onom za ispiranje ušiju i kasnije ni blizu nije htio dati. Naglo je bilo, je se narigavao ali nije izrigao. Ono što me čudi da se nije ispovraćao kad sam mu ruku strpala u gubicu, baš sam duboko gurnula i narigavao se al nije ništa ispovraćao.

Nadam se samo da sada nije razvio nekakav strah, jučer je bježao od nas kod od kuge. Ulizivala sam mu se cijelu večer.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:38   #3164
Koliko je pojeo tog grozdja? Moja obozava grozdje i uvijek ga zica ,kad sam pitala vet rekao da joj od par bobica nece biti nista
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:26   #3165
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kako si to uspjela?
Na prepad. Drugu je bocu već opako izbjegavala, ali je srećom prvih pola litre bilo dovoljno. Bar je većinu povratila. Bila je nedjelja popodne i još smo imali telefonsko dežurstvo u Zagrebu pa mi je vet rekao da joj, osim ugljena, dam i pola Peptorana (75 g - valjda su grami, ne znam), kao i da ne moram paničariti s obzirom na opis čokolada, ali da je svejedno ratim sljedećih nekoliko dana. Tih nekoliko dana pretvorilo se u cijelu godinu uzimanja Peptorana jer je bez toga stalno povraćala, otprilike sat vremena nakon obroka. Toliko o nama koji bez veze paničarimo.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Koliko je pojeo tog grozdja? Moja obozava grozdje i uvijek ga zica ,kad sam pitala vet rekao da joj od par bobica nece biti nista
Sve ovisi o tome koliko je pas velik, a i o veličini boboica. Općenito se tvrdi da su za manjeg psa (do pet kila) dovoljne i dvije bobice, a za psa od desetak kila tri do četiri da izazovu probleme. Grožđica je dovoljno pola manje. Međutim, kako su to uglavnom američki izvori, pretpostavljam da je riječ o krupnim bobicama, a ne o našoj izabeli, recimo.

Bez obzira na vetovo mišljenje, ja ne bih psu namjerno davala grožđe, čak ni da se osladi. Mi imamo u vrtu izabelu koju nitko od ljudi ne jede, nego samo služi za hlad, a raste tik uz balkon. Sita se kao mlada htjela i popeti na lozu koliko joj je to bilo privlačno, a kada su grozdovi počeli padati brzo ih je trebalo pokupiti da se toga ne naždere. Judita je srećom mesožderka, ali će oponašati Situ pa je to dodatni problem. Uglavnom, sada su se obje smirile, ali svejedno pratim i sklanjam što opale, što neopale grozdove, a pratim i njih jer znam da bi mogle prije ili poslije nešto čalabrcnuti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:48   #3166
Njemu je vet dao nešto protiv povraćanja (nešto ala naš reglan) i dao mu je za gastritis, koliko vidim za sada se ne narigava, valjda mu je pomoglo.

Dajem mu ugljen tako da je drekec formiran, a i valjda je sad već iskenjao to grožđe. Pojeo je jučer predvečer, već bi to s jutarnjim trebalo otići vanka.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Koliko je pojeo tog grozdja? Moja obozava grozdje i uvijek ga zica ,kad sam pitala vet rekao da joj od par bobica nece biti nista
Nekoliko bobice, ne znam koliko točno ali u zdjelici znam koliko je bilo otprilike tako da nije ne znam koju količinu. To su bile one male bobe, onog crnog mirišljavog grožđa.

A čuj, većii pasa neće biti ništa ni od koje kockice čokolade, ali čemu im davati namjerno nešto za što se zna da im šteti. Ajd kad sami pozobaju jebat ga, ne možeš ih kontrolirati 24 sata na dan niti na livadi ne možeš imati 6 pari očiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:43   #3167
Moji su znali kroz godine maznuti cijelu cokoladu ili nekakve praline i nis im nije bilo. Sto ne znaci da nekom psu nece biti nesto od dvije kockice.
Treba pratiti psa i obratiti pozornost na bilo kakve promjene.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 07:02   #3168
Sta ste ono pisali, sto ciniti ako pas kaslje, odnosno prehladjen je?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:12   #3169
Da nije ipak pokupio steneci kasalj ?
Mi ljecili sa humanim sirupom, a onda mi vet dao bas veterinarski i sve bilo gotovo za dva dana.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:41   #3170
Mi smo nedavno s propolisom u spreju po preporuci veterinara liječili grlo i lagani kašalj.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:08   #3171
Probam s propolisom djecjim prvo pa cemo vidjeti. Ako se ne smiri cemo kod veta ali ne bi isla osim u nuzdi jer ih se uzasava a nije mi to neka panika.
Ne znam sto je, znam da kaslje, nema temperaturu, normalno se ponasa, jede, pije, luduje.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:27   #3172
Da, s djecjim. Ima onaj zgodan aplikator.

Ma tako je i kod nas bilo. Nesto je poceo kasljucati i kao lagano se grlo upalilo ali pas skroz normalan.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:50   #3173
Pozdrav svima! Ne razumijem se baš u pse i njihovo ponašanje pa vas molim za pomoć. Ujak ima malog pekinezera i danas se dogodilo nešto čudno. Pekinezer je stajao na jednom dijelu terase gdje obično obitava, ja sam se s njim malo zezala, mazila ga i sve je bilo u redu. Ujak ga je pozvao da dođe na drugi dio terase do kojeg i inače dolazi tako da preskoči dvije stepenice. Čim je pekinezer zakoračio na stepenicu, počeo je prestrašeno lajati. Nije to bio uobičajen lavež, već vrlo uznemiren i glasan lavež, vrlo ubrzan i vrlo visoke frekvencije. Otada je cijeli dan bezvoljan i rep drži vrlo pognuto, gotovo zgrčeno. Ne želi jesti, kada hoda, hoda vrlo sagnuto, kao da je prestrašen. Dolazi do mene da ga mazim ili sam leži na travi. Ujak je pregledao šapice i nije bilo ničega. Pogledao mu je rep i nema nikakvih znakova da ga je nešto ozlijedilo, samo je rep vrlo stisnut. Ne šepa i ne oblizuje neki dio tijela koji bi upućivao na ranu. Znate li što bi mu moglo biti? Imam osjećaj da ga je nešto jako prestrašilo, ali mi nije jasno što. Hvala vam na odgovoru!
OKP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:59   #3174
Najbolje da ga sutra pregleda veterinar, ako do ujutro ne ozdravi. Može biti svašta - od kralježnice, nekog zgloba, nategnuće ligamenta... a neke stvari treba što prije liječiti.

Spušteni rep može ukazivati na strah, ali i na bol. Obadvoje sam apsolvirala na Luninom repu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:44   #3175
Pozdrav ljudi, mene zanima sitacija vezano za mog mačka. Od petka slabo jede, u petak je malo nešto,u subotu nisam primjetila da je išta jeo a jučer je pojeo jednu vrećicu Wiskas hrane. A vode sam vidjela da je pio. I mislila sam bit će bolje. No, nekako je opet čudan. Nije skroz bezvoljan..koji put se dođe pomaziti.. prede mi....ali većinu dana provede onako na šapicama naslonjen. Kao da ga boli nešto. Ne vidim baš ništa vidljivo, ali brine me jer već nekoliko dana nije bio u wc u kući (u pjesku), pratila sam kad je izašao van i za to vrijeme nije išao u wc. što mi je opet čudno..... Možda je kasnije kada ja nisam vidjela, ali ne mogu garantirati. Jednom je već imao slične simptome,ali je onda imao normalnu stolicu, otišla sam veterinaru i skoro pa me je pitao a zašto sam ja uopće došla. Dali je ovo za uzbunu pa hitno kod veta ili da mu kupim nešto da potaknem da jede i probavu...... Molim savjet
pravašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:52   #3176
Kažeš nije bio na wc-u, šta to znači? Nije kakao par dana? Piškio? Ako je ovo drugo trči vetu. Ako je prvo probaj mu dati parafinsko ulje, to ih protjera (možeš i maslinovo ali to djeluje slabije). Može ti biti bezvoljan i da neće jesti ako nije kakao 2-3 dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:05   #3177
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kažeš nije bio na wc-u, šta to znači? Nije kakao par dana? Piškio? Ako je ovo drugo trči vetu. Ako je prvo probaj mu dati parafinsko ulje, to ih protjera (možeš i maslinovo ali to djeluje slabije). Može ti biti bezvoljan i da neće jesti ako nije kakao 2-3 dana.
hvala puno na brzom odgovoru. Pa ovako, on je mačak koji prespava u kući jer je naučen tako. Nekada obavi nuždu unutra u pijesku, bilo da piški, bilo da kaki. Ali većinom kad je lijepo vrijeme obavlja vani. Ima svoja vratašca koja mu otključamo čim se probudimo i on ode van i obavi sve to. Međutim, ovih dana unutra sigurno nije ni piškio ni kakio a vani sam ga probala pratit i nijednom nisam vidjela da je obavljao nuždu. Čim je izišao van, vidjela sam da nije odmah otčao obaviti nuždu nego je tražio travu da jede. Naravno, kada sam ja otišla možda on je piškio ili kakio. No sve u svemu, čudan je.

Možda da ga u kući držim do jutra pa da vidim dali će ići u pijesak?
pravašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:28   #3178
Ma da nije piškio 24 sata uginuo bi.

Zadrži ga u kući pa prati,vidjet ćeš da li piški i koliko i dali kaka. A u hranu mu svakako možeš dodati malo maslinovog, neće mu naškoditi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:53   #3179
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma da nije piškio 24 sata uginuo bi.

Zadrži ga u kući pa prati,vidjet ćeš da li piški i koliko i dali kaka. A u hranu mu svakako možeš dodati malo maslinovog, neće mu naškoditi.
hvala! Odbija hranu, ali je danas bar pojeo svoju poslasticu. Probati ću nekako sa maslinovim uljem. Hvala još jednom
pravašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:05   #3180
Quote:
pravašica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, mene zanima sitacija vezano za mog mačka. Od petka slabo jede, u petak je malo nešto,u subotu nisam primjetila da je išta jeo a jučer je pojeo jednu vrećicu Wiskas hrane. A vode sam vidjela da je pio. I mislila sam bit će bolje. No, nekako je opet čudan. Nije skroz bezvoljan..koji put se dođe pomaziti.. prede mi....ali većinu dana provede onako na šapicama naslonjen. Kao da ga boli nešto. Ne vidim baš ništa vidljivo, ali brine me jer već nekoliko dana nije bio u wc u kući (u pjesku), pratila sam kad je izašao van i za to vrijeme nije išao u wc. što mi je opet čudno..... Možda je kasnije kada ja nisam vidjela, ali ne mogu garantirati. Jednom je već imao slične simptome,ali je onda imao normalnu stolicu, otišla sam veterinaru i skoro pa me je pitao a zašto sam ja uopće došla. Dali je ovo za uzbunu pa hitno kod veta ili da mu kupim nešto da potaknem da jede i probavu...... Molim savjet

Doslovno ista situacija i kod mene...
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.