Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 19:31   #6961
MOre, što vi to iznajmljujete? Hotel? Otok? Vile s bazenima?
luteranka is offline  
Old 05.10.2017., 19:35   #6962
ma laže nema ništa socijalni slučaj živi s mamom u podrumu , fata piĆke na lovu koje nema prek foruma cijeli dan je na forumu 0-24h ništa neradi živi od mamine socijalne pomoći , davno smo ga prokužili ti si vidim nova pa još neznaš tko je tko ovdje, prave gazde nisu na forumu nemaju vremena jer rade
Loui is offline  
Old 05.10.2017., 19:39   #6963
Ha,ha..
luteranka is offline  
Old 05.10.2017., 19:44   #6964
dobro si prošla mogla si biti još jedna u nizu njegovog šrama, more skino sam ti je s taka, luteranka zovu ga probušeni dolar u getu u Splitu tam živi s mamom poznat ćeš ga po lažnim Gucci naočalama crnim veeeelikim po glave poklope
Loui is offline  
Old 05.10.2017., 20:58   #6965
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
dobro si prošla mogla si biti još jedna u nizu njegovog šrama, more skino sam ti je s taka, luteranka zovu ga probušeni dolar u getu u Splitu tam živi s mamom poznat ćeš ga po lažnim Gucci naočalama crnim veeeelikim po glave poklope
aj ne zajebavajte čovjeka, poznaju ga na svim burzama od nevjorka do tokija a njegov poslovni uspjeh izučavaju na london skul of ekonomiks
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Old 05.10.2017., 21:44   #6966
Mislim da neki mornar u penziji kome doprinosi nisu placani.
Sto bi rekli susjedi"mlad delija star prosjak"
mu da is offline  
Old 07.10.2017., 16:40   #6967
Gledajući određene postove i forumaše, uopće me ne čudi što je država kakva je.
Quorgyle is offline  
Old 07.10.2017., 18:08   #6968
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Gledajući određene postove i forumaše, uopće me ne čudi što je država kakva je.
Boli me ona stvar za državu,samo sam ja,policija,represivni aparat i moja obitelj bitni
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 09.10.2017., 19:11   #6969
Uhljeb alert. Skrabica se nije napunila po planu jer Bose imaju pokret otpora, a uhljebcici trebaju papati.

http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=999577

"ALARM U POREZNOJ Ugostitelji smislili kako izbjeći plaćanje PDV-a, Marić na njih šalje još inspektora

"PODACI iz fiskalizacije ne odražavaju makroekonomske pokazatelje", stoji u upozorenju Porezne uprave, a vezano za podatak o ovogodišnjoj turističkoj sezoni.

Podigli PDV s 13 na 25 posto


Naime, na posebnoj prezentaciji Porezne uprave ministru financija Zdravku Mariću prije 10 dana prezentiran je podatak kako analizirani podaci ukazuju da tijekom turističke sezone kroz podatke o fiskalizaciji nije došlo do očekivanog broja izdanih računa, kao ni iznosa računa!

U Ministarstvu financija vrlo su nezadovoljni tim podacima s obzirom na to da su podaci o ovogodišnjoj turističkoj sezoni mnogo bolji od onih o prošlogodišnjoj. Isto tako, čini se da izmjena Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom, a koja je nastupila 1. srpnja ove godine, nije polučila očekivane rezultate. Naime, mali obveznici fiskalizacije postupak provode putem naplatnih uređaja.

No, najviše su nezadovoljni kako se promjena stope PDV-a u ugostiteljstvu nije odrazila na očekivane rezultate fiskalizacije. Podsjetimo, s početkom 2017. godine PDV je za ugostitelje narastao s 13 na 25 posto, a u sklopu poreznih reformi koje provodi ministar Marić. Promjena stope PDV-a izazvala je val nezadovoljstva.

Ugostitelji smislili kako izbjeći plaćanje PDV-a

Ugostitelji su, naime, iskoristili šansu da izbjegnu plaćanje PDV-a propisano zakonom. Jednostavno su počeli osnivati nove tvrtke, odnosno jednostavna društva s ograničenom odgovornošću (JDOO) kako bi ostali ispod praga za PDV, odnosno kako ne bi bili obveznici PDV-a. Porezna će, vidljivo je iz prezentacije, sada posebno pratiti tko je to od ugostitelja osnivao nove JDOO-ove da bi izbjegao plaćanje PDV-a.

U Ministarstvu financija nadaju se kako će povećanjem broja inspektora fiskalizacije ispraviti tu "anomaliju". Naime, prema novoj sistematizaciji rada predviđeno je 101 radno mjesto za inspektora fiskalizacije, a trenutačno ih ima 93. "
Richie is offline  
Old 09.10.2017., 20:08   #6970
I protiv toga se bore zapošljavanjem novih uhljeba.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 11.10.2017., 12:50   #6971
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...a/1000125.aspx

Počelo se pričati sve više o uvođenju eura. Što vi mislite?
Osobno mislim da će to donijeti samo dobro jer će razbiti iluziju o dobrom životu u Hrvatskoj i konačno potaknuti rast plaća ili bar usklađivanje cijena. Uvođenjem eura naše će se plaće direktno moći uspoređivati sa plaćama u EU zajedno sa robom široke potrošnje. Kad se vidi da imamo samo trećinu neto plaće od prosjeka a cijene veće od prosjeka EU doći će ili do masovnog egzodusa ili do otrežnjenja ove nakaradne ekonomije. Agrokor je taj proces otrežnjenja već započeo.
Kerefek76 is offline  
Old 11.10.2017., 13:00   #6972
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...a/1000125.aspx

Počelo se pričati sve više o uvođenju eura. Što vi mislite?
Osobno mislim da će to donijeti samo dobro jer će razbiti iluziju o dobrom životu u Hrvatskoj i konačno potaknuti rast plaća ili bar usklađivanje cijena. Uvođenjem eura naše će se plaće direktno moći uspoređivati sa plaćama u EU zajedno sa robom široke potrošnje. Kad se vidi da imamo samo trećinu neto plaće od prosjeka a cijene veće od prosjeka EU doći će ili do masovnog egzodusa ili do otrežnjenja ove nakaradne ekonomije. Agrokor je taj proces otrežnjenja već započeo.
Prije svega za uvođenje eura gotovo svaka zemlja je po onome što znam imala prethodno referendum, eto jedino kod nas to doslovce žele uvesti dekretom i to u zemlji gdje se u ustav pišu svakakve nebitne pizdarije na temelju referenduma
(znam da je Hrvatska samim ulaskom u EU potpisala obvezu da uvede euro, ali znamo vrlo dobro koliko zemlji uspješno izbjegava tu obvezu).

Pa gledano s takve perspektive koju si spomenuo je sigurno dobro, ali samim ljudima kratkoročno realno će biti katastrofa kao što je bila apsolutno svim drugima članicama u početku. Cijene u trgovinama će drastično porasti, plaće će ostati iste, zaposlit će se brdo uhljeba s enormnim plaćama da se sve ovo uostalom uspješno i provede što znači još poreza. Istovremeno će nam svi pojašnjavat da nema inflacije i da cijene zapravo padaju (kao i sad).

Dugoročno će nam biti isti drek. Valuta nam je direktno vezana za euro i što se monetarne politike već smo odavno izgubili bilo kakav oblik suverenosti, pa nije da će se ovime nešto puno promijeniti. I kuna je od samog uvođenja eura stalno na ovih cca 7,5.


Vezano za egzodus- imat će utjecaja ako nam se desi kao Slovacima da genijalci uvedu euro taman u godinu kad je započela globalna kriza.

I za kraj, ne znam koliko je uopće realno da uvedemo euro. Javni dug nam mora biti na oko 30% BDP-a i EU je oko toga bila izrazito rigorozna. Litvi je falilo nešto tipa 0,001% i morali su još 1 godinu pričekati. Da li je realno da nam javni dug baš toliko padne ? Izrazito, ali baš izrazito sumnjam. Ne govorimo o padu od 2-3% nego o tolikom padu da nam ili BDP mora početi rasti po stopi od 6-7% (što je nakon slučaja Agrokor potpuno nemoguće) ili moramo ostvarivati značajan suficit proračuna (ovo je naravno još manje moguće)
Moguće čak da je ovo ponovo bacanje magle u oči ovcama.....dok nisam razmislio o kriterijima da se uvede euro, čak sam i ja ozbiljno mislio da je ovo realno ostvarivo.
Realno je ostvarivo tek ukoliko se brojke počnu još žešće falsificirati kao u slučaju Grčke i da još pritom EU to sve blagoslovi. Ali baš nakon slučaja Grčke, izrazito sumnjam da im to više pada napamet (uostalom zato su i zajebavali Litvu oko toga).

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 11.10.2017. at 13:10.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 11.10.2017., 13:22   #6973
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Prije svega za uvođenje eura gotovo svaka zemlja je po onome što znam imala prethodno referendum, eto jedino kod nas to doslovce žele uvesti dekretom i to u zemlji gdje se u ustav pišu svakakve nebitne pizdarije na temelju referenduma

Pa gledano s takve perspektive koju si spomenuo je sigurno dobro, ali samim ljudima realno će biti katastrofa kao što je bila apsolutno svim drugima članicama u početku. Cijene u trgovinama će drastično porasti, plaće će ostati iste, zaposlit će se brdo uhljeba s enormnim plaćama da se sve ovo uostalom uspješno i provede što znači još poreza. Istovremeno će nam svi pojašnjavat da nema inflacije i da cijene zapravo padaju (kao i sad).

Dugoročno će nam biti isti drek. Valuta nam je direktno vezana za euro i što se monetarne politike već smo odavno izgubili bilo kakav oblik suverenosti, pa nije da će se ovime nešto puno promijeniti.

Vezano za egzodus- imat će utjecaja ako nam se desi kao Slovacima da genijalci uvedu euro taman u godinu kad je započela globalna kriza. A s obzirom da je neka prognoza da bi kod nas euro bio uveden za 4-5 godina, to bi se vrlo lako moglo i nama desiti.
Mislim da krivo gledaš na stvar.
Mi smo ekstremno euroizorana zemlja već dugi niz godina. Štedimo u eurima, sve cijene u glavi preračunavamo u euro, sve što je vrijedno izražavamo kao cijenu u eurima.
Zašto bi sve poskupilo kad je već skuplje nego u EU?!?
Ovo je 2017-ta godina a ne 90-te. Mi smo već kompletno integrirani u europske trgovinske i distributivne kanale. Nema šanse da nam maloprodajne cijene narastu osim možda kao kratkotrajni efekt gramzivih lokalnih trgovaca koje će brzo na zemlju spustiti strani lanci.
Kerefek76 is offline  
Old 11.10.2017., 13:35   #6974
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post

I za kraj, ne znam koliko je uopće realno da uvedemo euro. Javni dug nam mora biti na oko 30% BDP-a i EU je oko toga bila izrazito rigorozna. Litvi je falilo nešto tipa 0,001% i morali su još 1 godinu pričekati. Da li je realno da nam javni dug baš toliko padne ? Izrazito, ali baš izrazito sumnjam. .
Nije 30% BDP nego 60% BDP. a opet ono najbitnije u čekaonici nakon uvođenja ERM 2 Od RH kojem javni dug je preko 60% BDP, očekuje se godišnje smanjivanje za najmanje jednu dvadesetinu razlike iznad 60 posto. Tako bi Hrvatska morala smanjiti jedan postotni poen svake godine. To ti je ko hibrid vozila kombiniraš rast sa povečanjem BDP.Ali na kraju pad za početak mora biti 1%

Prema metodologiji ESA 2010 dug središnje države obuhvaća tijela državne uprave ministarstva, državne urede Vlade Republike Hrvatske, državne upravne organizacije i urede državne uprave u županijama, ali i Hrvatske autoceste, Autocestu Rijeka – Zagreb, Hrvatske ceste, Hrvatske vode, HRT, HŽ Infrastrukturu, DAB, HBOR itd.
uglavnom ukupni dug je 287.25 miljardi kuna a bogami Hrvatske autoceste, Autocestu Rijeka – Zagreb, Hrvatske ceste, Hrvatske vode, HŽ Infrastrukturu, HBOR imaju dobar
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Zadnje uređivanje more : 11.10.2017. at 14:21.
more is offline  
Old 11.10.2017., 14:03   #6975
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...a/1000125.aspx

Počelo se pričati sve više o uvođenju eura. Što vi mislite?
Osobno mislim da će to donijeti samo dobro jer će razbiti iluziju o dobrom životu u Hrvatskoj i konačno potaknuti rast plaća ili bar usklađivanje cijena. Uvođenjem eura naše će se plaće direktno moći uspoređivati sa plaćama u EU zajedno sa robom široke potrošnje. Kad se vidi da imamo samo trećinu neto plaće od prosjeka a cijene veće od prosjeka EU doći će ili do masovnog egzodusa ili do otrežnjenja ove nakaradne ekonomije. Agrokor je taj proces otrežnjenja već započeo.
Poteći će med i mlijeko napaćenom narodu kojega bole koljena, noge i guza od neprestanog savijanja
Nakon što smo birokratima u EU prepustili vanjsku politiku, gospodarsku politiku onda je sasvim normalno da im prepustimo i zadnji oblik suvereniteta, ako smo ga ikad i imali a to je monetarna politika. Ionako sve ove godine valutom nismo upravljali nego smo je fiksirali.
"Glupi" česi su odustali od uvođenja eura koliko vidim.
A mislim da će još jedan mit biti razbijen nakon uvođenja eura a to je onaj o manjim kamatama
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 11.10.2017., 14:25   #6976
U njemackoj nije bio referendum za uvodenje €.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 11.10.2017., 14:26   #6977
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Poteći će med i mlijeko napaćenom narodu kojega bole koljena, noge i guza od neprestanog savijanja
Nakon što smo birokratima u EU prepustili vanjsku politiku, gospodarsku politiku onda je sasvim normalno da im prepustimo i zadnji oblik suvereniteta, ako smo ga ikad i imali a to je monetarna politika. Ionako sve ove godine valutom nismo upravljali nego smo je fiksirali.
"Glupi" česi su odustali od uvođenja eura koliko vidim.
A mislim da će još jedan mit biti razbijen nakon uvođenja eura a to je onaj o manjim kamatama
Ja sam za to da evropska komisija po nekom hitnom postupku uvede € primorju bi tako ostalo dodatnih 0,5-0,8 miljardi € koje nam otmu banke na konverziji.

Dobra vijest hrvatske banke nemaju više vanjskog duga osim 3-4 miljarde € depozita stranaca,a i to je smanjeno jer su male kamate,ne bi bilo loše da se smanje kamate i na depozite u RH na 0% ili čak negativne nek ljudi počnu trošit.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 11.10.2017., 14:42   #6978
Negativne kamate ili veoma niske kamate ne Code direktno so opceg trosenja od kojeg sve grane imaju koristi. Ono Sto ce desiti CE biti veliki rast cijena nekretnina, pogotovo onih Koji se mogu koristi turisticki i koje obecaju znaci i neku renditu.
Lako ti je Kredit odplatim sa 1% kamata. Skupe nekretnine i nova veca grupa samih ulagaca ce upropastiti turizam u HR koji velikim djelom zivi od kontakta i gostoprimstva ljudi Koji rentaju. Ako neki bogatas iz ZG kupi 10 apartmana o ne moze niti zeli biti tu zu turista kao ljudi koji rentaju 1-2 apartmana U ili zu vlastitu kucu.
U njemackoj sa mogucnosti dobiti Kredite na nekretnine 5-10 za 1% ili 20 godina za 2% su cijena nekretnine skocile U 5 godina za 30-50%.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 11.10.2017., 14:46   #6979
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Mislim da krivo gledaš na stvar.
Mi smo ekstremno euroizorana zemlja već dugi niz godina. Štedimo u eurima, sve cijene u glavi preračunavamo u euro, sve što je vrijedno izražavamo kao cijenu u eurima.
Zašto bi sve poskupilo kad je već skuplje nego u EU?!?
Ovo je 2017-ta godina a ne 90-te. Mi smo već kompletno integrirani u europske trgovinske i distributivne kanale. Nema šanse da nam maloprodajne cijene narastu osim možda kao kratkotrajni efekt gramzivih lokalnih trgovaca koje će brzo na zemlju spustiti strani lanci.
Poskupit će ako zbog ničeg drugog, onda radi zaokruživanja.
Čisto sumnjam da će na Tisku boca Nestea doć 6 ili 6,5 kuna (80 centi), to će koštat urednih 99 centi.
I takvih milijardu primjera. Nećemo biti prva zemlja kojoj se to dogodilo.

Za ostalo si u pravu, ja sam čak Europljanima pričao da smo u Hrvatskoj mi "uveli" euro prije nego što je uopće uveden .

@more
Fulao sam .
Siguran sam jedino da je bila priča kako je Grčka na prevaru sa falš podacima ušla u eurozonu, a Litvu se zajebavalo na decimalu.
Ali moguće čak da je bilo riječ u udjelu deficita u BDP-u. Ne sjećam se detalja.

Ali svejedno, javni dug nam je enorman s obzirom koliko smo malo gospodarstvo i s obzirom na sve veća traženja uhljeba što više BDP raste, jako je optimistično da bi u roku 5 godina imali sa sadašnjih cca 83-84 na 60 %. Trebat će upregnut još dosta firmi ala Agrokor i uredit im RDG-ove da se do toga dođe.

@MrsGahan

Jasno. Nisam rekao da je to bio slučaj kod svih, nego naprosto smatram da bi kod nas oko ovoga trebalo biti referenduma jer tu ne govorimo o nekakvim trgovima, mrtvim slovima na papiru i slično nego o ipak nečemu što treba pitat i ljude .
I za razliku od one sprdačine od referenduma kad smo ulazili u EU, objasniti im prednosti i nedostatke.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 11.10.2017., 15:30   #6980
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Poskupit će ako zbog ničeg drugog, onda radi zaokruživanja.
Čisto sumnjam da će na Tisku boca Nestea doć 6 ili 6,5 kuna (80 centi), to će koštat urednih 99 centi.
I takvih milijardu primjera. Nećemo biti prva zemlja kojoj se to dogodilo.
Valjda je 10 ekonomista dosad analiziralo ovo i zaključilo da se ovo neće dogodit.

Sad me opet pitaj da izvolim guglat za tebe i podastrijet ti podatke.
Monsignor.m is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.