Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 17:45   #7661
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Znači, nabavio si pante za plexi poklopac !???

Lijepi (i kvalitetan) gramofon za pravo analogno uživanje u glazbi !
ma nigdje ih za naći...ali sam se domislio pa postojeće osposobio...drži dok ne nađem druge.
https://s26.postimg.org/5iwio0p49/20...30_resized.jpg
girling is offline  
Old 12.10.2017., 08:59   #7662
Pitanje... koliko je bitna toplina za rad tranzistorske A klase? Sta bi bilo kada bi toohladili na nisku temperaturu?
Angelbyu is offline  
Old 12.10.2017., 10:31   #7663
Paa... svaki uređaj ima svoju radnu temperaturu. Nije to procesor kojeg treba dodatno hladiti zbog overclockiranja. Mislim da ne bi izvukao dodatne wate hlađenjem a zvuk bi bio otprilike kao kod nezagrijanog uređaja, znači lošiji.
tekac is offline  
Old 12.10.2017., 10:33   #7664
Naravno da je za rad izlaznih tranzistora potrebna određena radna temperatura.
Dakako da nećeš na njihove hladnjake upuhivati zrak iz nekog rashladnog uređaja s kompresorom i smanjivati istu ispod neke potrebite vrijednosti za pravilan rad.

Ali je tu dakako veći problem kako smanjiti temperaturu unutar uređaja, da ti isti tranzistoti ne pregore, a dakako da se i produži vijek okolnih elemenata (elektrolita napose), koji pate zbog prevelike temperature.



To se postiže dobro dimenzioniranim i postavljenim hladnjacima, a ako se tu ne žele extremi onda se posže za aktivnim hlađenjem ventilatorima (vidi sliku gore Luxman M-05 A klasa).

I ovaj M-07 je u A klasi i ima također dva ventilatora, Postiže 100 V A klase i zato ima 52 kile žive vage...
....stao bi u moj Rack pri dnu... ....ali treba u SH skeširati više od 3.500 Ojrof....
olif is offline  
Old 12.10.2017., 10:34   #7665
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Pitanje... koliko je bitna toplina za rad tranzistorske A klase? Sta bi bilo kada bi toohladili na nisku temperaturu?
ps: poslušaj na svom sistemu: Thundercat - Uh Uh jer moglo bi stvarno biti uh uh

whathifi.com/features/10-best-songs-to-test-your-speakers
tekac is offline  
Old 12.10.2017., 10:52   #7666
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
ps: poslušaj na svom sistemu: Thundercat - Uh Uh jer moglo bi stvarno biti uh uh

whathifi.com/features/10-best-songs-to-test-your-speakers
budem


Vezano uz hladenje A klase... a sta bi bilo da se namontira ona luda vodena hladenja iz kompjutera za overclookiranje?
Angelbyu is offline  
Old 12.10.2017., 11:27   #7667
Ma neeeee .....

Konstruktori ampova u A klasi su se puno prije od PC-aća susreli s potrebom hlađenja i odavno ustrojili potrebite korake.
Voda u ampovima (makar i zaprta, a niti antifriz) nije baš neka nužnost....
olif is offline  
Old 12.10.2017., 12:17   #7668
Quote:
olif kaže: Pogledaj post



I ovaj M-07 je u A klasi i ima također dva ventilatora, Postiže 100 V A klase i zato ima 52 kile žive vage...
....stao bi u moj Rack pri dnu... ....ali treba u SH skeširati više od 3.500 Ojrof....
ovaj bi mi sjeo ko budali šamar....
http://www.ebay.de/itm/Luxman-M-02-H...IAAOSwd3dZZ1rS
girling is offline  
Old 12.10.2017., 14:55   #7669
Neeee
Pa necu te sad samarati, ali...
Luxman ima svoju reference seriju.
To na slici mislim da i nije sta mislis da je.
Za 750 Ojra dobijes ti puno bolju stvar, ako te Luxman pali:

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacal...oglas-23131759

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacal...oglas-23568549

Dakle laboratorij i referenca.
Nije ko Mitsubishi, ali radi radi...


Slusam onih 10 tak komada koje je what hifi preporucio...
I sad ne znam sta bih trebao?
Zvuce fenomenalno...no skuzio da je bolestina tu kada se pojedini komadi presluskuju da bi se vlasnik uvijerio da ima najbolje zvucnike na svijetu.
Ne moram provjeravati...
Angelbyu is offline  
Old 12.10.2017., 17:01   #7670
Niti je to dokaz da imaš najbolje zvučnike na svijetu(moram te razočarati, nemaš, postoje stotine raznih boljih i puno boljih što nikako ne znači da su tvoji loši) niti je bolesno poslušati neke zahtjevnije stvari pa otkriti kako se tvoji zvučnici nose s tim. Ako imaš više zvučnika vrlo jednostavno možeš usporedbom otkriti da li kojeg što muči i koliko detalja ili tonova neki zvučnici skrivaju, neki zavibriraju,škripe, neki zamute određene tonove itd... preslušao sam i tv zvučnike, kompjuterske, svoja 2 para, kod šogora, pa još neke... i naslušao se svačega...Nadam se da nisi slušao sa youtube-a jer bi to značilo da nemaš neke visoke hifi kriterije.

Zadnje uređivanje tekac : 12.10.2017. at 18:15.
tekac is offline  
Old 12.10.2017., 17:22   #7671
U svezi onih Luxmana gore, M-02 ima nekih problema s pregrijavanjem (stisnuto je to), a niti M-05 nije imun sasvim na to.

Možda oni linkani s njuškala pariraju M-02, ali naspram M-05 i M-07 su vjerojatno zvukovno infreriorni.
Naravno, to dokazuje i cijena u SH ponudi...

Ovo su npr. pravi "mali" blokići za @Angelove "razmažene" zvučnike za prodrmati ih... :

Theta Enterprise monoblokovi
Predao: Damir Kocijan
tel. 097-910-1850
broj oglasa 4231
oglas vrijedi do: 6.12.2017.
vrsta oglasa: prodaja
VRHUNSKI MONOBLOKOVI! (Retail 12000 eura) Primili su izvanredne recenzije diljem svijeta. Dizajner David Rich, koji je takodjer konstruirao za Classe i McCormack.

Snage: 300 Wpc na 8 ohma i 500 Wpc na 4 ohma. XLR i RCA ulazi. Cardas konektori za zvucnicke kabele.
Kao novi sa originalnim kutijama i uputstvima.
Ozbiljni interesenti mogu ih vidjeti i cuti u Zagrebu.

Ovi monoblokovi isticu se fantasticnom definicijom, cistocom, transparentnoscu i velicinom "soundstage"-a, sto mozete vidjeti iz prilozenih odlomaka recenzija:

"..AMONG THE BEST we've ever encountered...it has an AIRY and OPEN CLEANLINESS and UNUSUAL ABILITY to paint wide open spaces, the subtle sound of a large concert hall for example. In this area, the Enterprise has few peers.."
- Alvin Gold, HIFI Choice Magazine, UK
"..If you like cleanness, TRANSPARENCY, and sonic law and order, the Enterprise will MESMERIZE you with CLARITY and DEFINITION—I could see into the soundstage for miles.."
- Michael Fremer, Stereophile Magazine, USA
"..Built quality - 5 stars
Musicality - 5 stars
Quality/price ratio - 5 stars.."
- Antoine Gresland, Haute Fidelite Magazine, France
Mobitel: 097-910-1850 ili van Hrvatske +385-97-910-1850; Email: [email protected]
Cijena: 2.900,00 Eur

olif is offline  
Old 12.10.2017., 18:21   #7672
Olif ovi mi se nikako ne svidaju.
Oni Ionici jos i mogu proci, ovo ne.mpregrdi su da ih stavim pokraj Auditorica.

Onaj Luxman iz njuskalamje najbolje sta je Luxman u tom momentu napravio, Laboratory Reference. Meni nisu legli slusno, ali da jesu...jesu.

A sad...meni su mojinzvucnici najbolji na svijetu.
Kada ja umrem svijet vise nece postojati.
Kraj.
Da to nije tako zamijenio bi ih ili prodao.
Tutek...smisao imati sistem je uzivati u muzici ne brojati svaku gresku.
To je neemisleno ako nisi profesionalac (ja nisam)
No isto tako...ako sjednes i zvuk ti uz casicu merlota izmami onaj smijesak...


Postujuci tvoje konstruktorsko znanje i iskustvo, ipak su ovo legendarni i u svijetu dokazani zvucnici. Ima puno puno skupljih, ali kao sto mi je serviser rekao...ovomje hebeno dobro, a da dobijes MALO bolji zvuk moras dati duplu cifru.
Dakle...nadam se da kuzis sta govorim.

I pomisao slusanjans youtuba...pa nije ovo ono prijenosno blooetooth xxx da na plazi pustam komadima s youtuba Bibera!? I da si pomislio tako nesto! Stavlja te pod sumnju da si tajni obozavatelj boy bendova.

Sve je u FLACU.

I zvuci...
Angelbyu is offline  
Old 12.10.2017., 19:57   #7673
Ja sam ti nekoliko puta rekao da sigurno imaš odlične zvučnike, naravno sa ograničenom ekstenzijom u bas području, iako ih nikad nisam ozbiljno slušao jer sam tražio velike kutije... i na slijedećem sajmu u Sheratonu opet ću gledati (slušati) samostojeće jer želim čuti i one dvije najdublje oktave. Ali imaš predobro mišljenje o njima ili nisi svjestan koliko raznih zvučnika postoji na svijetu. Ako gledaš najbolji zvuk od onog što ti je dostupno, onda možeš reći da imaš najbolju opciju. Ja sam sa svojim zvučnicima izuzetno zadovoljan no ne tvrdim da su najbolji jer znam da nisu, moguće da za uloženi novac nisam mogao napraviti ili kupiti bolje i zato mogu reći da su najbolji koje si mogu priuštiti jer za osjetno bolje treba bar duplo više... Podsjećaš me na jednog susjeda koji je imao staru lagunu, za njega je to bio najbolji auto na svijetu, odmah iza s-klase
Ja uživam u slušanju no za razliku od Olifa koji voli eksperimentirati sa žicama ja eksperimentiram sa zvučnicima, sitne dorade, usporedbe itd ne zbog brojanja grešaka nego zbog unaprijeđenja sustava. Nekad je recimo dovoljno staviti drugačiju brtvu ispod drivera da se zvuk popravi itd... a onda je veći užitak poslušati nešto što je i prije bilo dobro.
Ono što kažeš, uz čašicu (ali ne Merlot), kad ti zvuk izmami smješak, ili još bolje, kad se naježiš i tražiš još, još, još...

Boybend? Nikad čuo za njih , a još manje čuo što sviraju.
Evo upravo sam malo pustio floyde, album Wish You Were Here... samo za velike dečke

ps: kako nabavljaš flacove?
tekac is offline  
Old 13.10.2017., 09:55   #7674
Pa, volim ja malo probavati žice (ako je prilika), ali sam u zadnje vrijeme više isprobao izvora i amplifikacije od žica.
Kad jednom ubodeš dobre žice u sustav, nema takoreči potrebe za promjenom istih. Promjena ostallih komponenti izaziva veće zvukovne razlike, ali je to zahtjevnije.

A glede slušanja, kako imam puno vremena (i veliki izbor; 3 TB plus ploće..), slušam i do 8 sati dnevno....

Slažem se s onim što kaže @Angel, da na nekom višem nivou sustava, upgrade neke komponente zahtjeva skoro duplo više love od prijašnje, kako bi se polučio zamjetan slušni napredak.
Naravno, da se za to ne dobije "duplo bolji" zvuk nego tek neki slušni pomak.
Nije adekvatno to izražavati postocima, ali (vulgaris) ako je inpr. to 10%, puna šaka brade.....
olif is offline  
Old 13.10.2017., 12:31   #7675
Quote:
olif kaže: Pogledaj post



To se postiže dobro dimenzioniranim i postavljenim hladnjacima, a ako se tu ne žele extremi onda se posže za aktivnim hlađenjem ventilatorima (vidi sliku gore Luxman M-05 A klasa).

I ovaj M-07 je u A klasi i ima također dva ventilatora, Postiže 100 V A klase i zato ima 52 kile žive vage...
....stao bi u moj Rack pri dnu... ....ali treba u SH skeširati više od 3.500 Ojrof....
Osjete li se smetnje sa klepetalima tako blizu pojačala? Kontra svake logike.
DelmatST is offline  
Old 13.10.2017., 13:20   #7676
Suludo je stavljati ventilatore na pojačalo.
Želiš imati čim kvalitetniji zvuk, a onda slušaš ventilatore.

OK, ovakvi veliki, ako se sporo vrte budu prilično tihi. Ali svejedno - fuj.
Vodenim hlađenjem ne bi ništa dobio, Opet moraš imati hrgu od hladnjaka da toplinu predaš zraku. Da vodeno hlađenje išta valja već bi ga netko primjenio

Najtiše hlađenje je prirodna konvekcija. Nikakve pumpe i ventilatori u sustavu

A i tranzistori moraju biti na svojih ~ 80°C da zvuče kako trebaju, to im je radna točka i to treba poštivati.
AKG is offline  
Old 13.10.2017., 13:33   #7677
https://www.google.hr/search?client=...NndalPurglVVM:

Da, ventilator ima 3 brzine vrtnje i jako su tihi...
Bez njega bi hladnjaci morali biti večih dimenzija i drukčije postavljeni.
Kasnije su takva rješenja s ventilacijom u Hifi uglavnom napuštena. Kod AV receivera ostalo ponegdje...
olif is offline  
Old 13.10.2017., 15:09   #7678
Rotel RMB 1067, zadnji integrirac kojega sam imao,
50 kg zive vage
7*100w na 8 ohma
Nije imao ventilatore.

Ventilator ima Dune...i to me izluduje, a mogu ga softwerski iskljuciti isti, ali se ne usudim zbog HDDa.
Angelbyu is offline  
Old 13.10.2017., 16:28   #7679
Evo, tko ima malo više para i ne zna kud s njima, može nabaviti ograničenu seriju ovih dole Wilson Audio zvučnika.

"Wilson tvrdi da se tim dizajnom postiže neusporediv stupanj usklađivanja vremena frekvencijskih raspona, s vremenom koherentnosti prezentacije, što pročišćava informacije koje obično mrljaju drugi zvučnici.





https://www.fidelity-magazin.de/2017...r-chronosonic/
https://www.stereophile.com/content/...er-chronosonic
olif is offline  
Old 13.10.2017., 18:35   #7680
Mnogi od nas znaju slušati glazbu u pozadini (kada nešto rade u sobi i sl.), a za to su pogodne radio postaje.
Kako nas podosta glazbu pleja sa PC-a/laptopa, tamo su dostupne mnoge internet Radio stanice.
Evo nekih koje su dobre za slušanje:

http://www.hionlineradio.com/
http://radio.linnrecords.com/index2.html
https://www8.radioparadise.com/rp3.p...ten&file=links

Ovi su gore, mislim, svi 320 kbps

http://www.jazzgroove.org/
Ovaj je za ljubitelje dobrog, laganijeg Jazza...

https://www.rockradio.com/classicrock
za Rock...

Jučer mi JRiver Media Center ponudio novu Trial 64 bitnu br. 23 verziju svog software playera.
U odnosu nna 32 bitnu možda malo finija/mekša prezentacija, što se više vidi kada se usporedi s najnovijom Foobar verzijom....
Razlike nisu velike i više su stvar preferencija nego nekih razlikovanja u transparentnosti, detaljima, dinamici i sl...

Zadnje uređivanje olif : 13.10.2017. at 18:50.
olif is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.