Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 19:17   #601
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Da, znam na koju dvojicu misliš. Jedan od naivnih epizoda iz Zagor razdoblja. Je, slični su, ali nije to on. Ta dvojica se nikad više nisu pojavljivala. Lol, iznenadim se koliko imam dobro pamćenje s obzirom da te epizode uvijek preskačem kod ponovnog čitanja. Beskorisni talent broj 37.

Čekati ću da izađe i obični zagor, pa da kupim sve u kompletu s maxijem od novih epizoda. Ma za kolor, sigurno bi duže trajalo i manje mjesta zauzimalo. Ali kolor me ne privlači previše. A i da, cijena koja raste.
Ja ti se divim kako imas dobro pamcenje super mi je s tobom komentirat ja nazalost brzo zaboravim, pa moram uzet strip da se podsjetim ako me nesto zanima. Ali super mi kad ovako komentiramo, mozda nesto i zapamtim

Jeti je navodno vec i na kioscima, ja jos nisam isao u grad, ali vjerojatno pred kraj tjedna pa uzeti isto odmah redovni i extra. Ne moram se bojat da ce nestati jer uvijek me docekaju bar 5-6 istih primjerka na kiosku.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:30   #602
Hvala. Ma uvijek sam pamtio scene i upečatljive dijaloge. Ali imena, još mogu, he.
Danas sam nabavio jeti i maxi ubojica indijanaca. Kad sam već bio u gradu. Pa da, uvijek imaju 4 -5 primjeraka na kiosku. A i puno im ostane kad vidim da prodaju komplete zagora i dylan doga.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:18   #603
Jeti znaci vec na kioscima, a krajem ovog mjeseca novi Extra. One kalkulacije sto smo radili, tko zna mozda Demoni budu onda vec u prosincu sjajno to Ludens radi
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:43   #604
U snk će biti ovaj mjesec. A na kioscima sljedeći mjesec. Tako idem na interliber u šoping, pa svratim u snk.
Dobra epizoda Jeti. Super je vidjeti neočekivani povratak lika iz naivnog vremena Zagora. Hm, da, a na kioscima tek u siječnju.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:34   #605
Da, tako ispada po tome 2 extra u istom mjesecu bas sam citao ovdje u temi da je super taj interliber, da se moze naci dosta stripova po povoljnim cijenama. Ja nazalost ne mogu doci na to, a znam da bi bilo fora otici.

Fali mi jos 11 Zagora (kombinirano extra + redovni), nesto vidim da ima u striparnici, ali nigdje zasad ne vidim gdje bi mogao naci extra 91 i 92, nije bas za vidjet da ima tih brojeva
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 21:20   #606
Pročitao:

LUX 086. Zvijeri (od 31 str.)
LUX 087. Vukodlak

Uh što volim ovakve priče iako nije crtao Ferri, Donatelli se pokazao dosta dobrim, pri tom pogotovo mislim na sam krajolik, šumu i taj jezivi kraj Stormy Pass.. Jedino mi sam vukodlak (lice) nije baš najsretnije nacrtano.

Meni se svidjela sama atmosfera, pogotovo na samom početku kad su Zagor i Čiko napustili utvrdu i krenuli u brda, a tamo se vrijeme počelo mijenjati, jak vjetar, grmljavina, hladnoća, mrak - izvrsno. Pa kad su se sakrili na početku one nekakve pećine, a došli vukovi, i onda kad su došli u to zabačeno mjesto, kod onih domaćina koji su ih smjestili i ispričali priču o vukodlaku..

Možda je malo naivno kad upoznamo jednog lika, pomisli se odmah da bi to mogao biti on. Ali meni to nije zasmetalo, fora mi je bilo, i naglasio bi da kod ovakvih priča treba gledat kad je taj strip nastao (1969.). Ja volim stare stvari, pa sam tako uživao i u ovoj priči.

Preporučujem čitati ovu priču po noći, po mogućnosti za vrijeme punog mjeseca

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:21   #607
Da, tu je uzor bio onaj stari film Wolfman. Meni je to bila dobra i tragična epizoda. Vukodlaci se ionako pojavljuju puno kasnije u novim brojevima Zagora. A scena s vukovima je meni najbolja u epizodi Čovjek sa puškom. Ali klasik od epizode. Još kad izađe onaj maxi s vukodlakom.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 01:16   #608
Tragicna zbog doktora, vidjelo se koliko je Zagoru bilo zao. Pomislio sam za vukodlaka na pocetku dok ga vidimo, da je netko prerusen, nesto slicno kao ona varka sa duhom iz epizode "Kuca uzasa", ali mi drago da nije tako ispalo

Taj Covjek sa puskom nisam citao, a i sto kazes, ceka nas i onaj Maxi sto smo vidjeli u najavi mozda ce prvo ici onaj New York maxi pa onda taj sa vukodlakom.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 18:05   #609
Bio danas u gradu, kupio Jetija i Bitka za zivot. Znaci, oba su na kiosku
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:52   #610
Procitao:

LUX 88. Skriveni grad
LUX 89. Bjegunci (do 50 str.)

Solidna prica, susret Zagora sa drevnom civilizacijom Maya. Dopala mi se ta ideja sa skrivenim gradom. Bio sam uvjeren da ce Zagor u pojedinom trenutku izvuci kraci kraj sa onim divovima, ali sve ih je dosta lako rjesavao nije losa prica za to razdoblje Zagora.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 07:52   #611
Te epizode s Majama uvijek preskočim. Dosadno. Ima par dobrih fora sa chicom, ali najslabije epizode u serijalu.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:04   #612
Da, primjeti se kad Nolitta nije u igri, ovdje je za scenarij bio zaduzen Melloncelli. Ideja je dobra, samo da je mozda malo vise razrqdjena

Constantine, jel se ovo dosad sto citam moze nazvati primjerice "mini americkom odisjeom"? Znam da postoji ona prava, ali i ovdje su prosli nekoliko avantura od rastanka sa Nilsenom pa ovamo..
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:44   #613
Tako nešto. Kratko putovanje dok se vraćaju u darkwood.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:28   #614
Iako ne znam sto ce se dogoditi u sljedecim epizodama, ali pretpostavljam da se uskoro vracaju u Darkwood, bar se tako dalo naslutiti iz par prijasnjih epizoda. Ali uvijek ih netko zaustavi ili je u nevolji, pa se zadrze po nekoliko dana i tako odgode svoj povratak kuci.

Vidio sam po ocjenama i komentarima da epizoda sa Mayama i nije najsretnije prosla. Mozda je to i razlog posto je Dnevnik takodjer preskocio ovu epizodu, pa su citatelji (koji su u medjuvremenu "odrasli") imali priliku citat tek kad ju je Ludens izdao, tamo 2002/2003. Tako da nema ni tog faktora nostalgije koji je mozda mogao igrati ulogu da ocjene budu nesto bolje i sveukupni dojam.

Naslovnica takodjer nije najsretnije napravljena, nazalost nema nikakvu poveznicu sa pricom.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:41   #615
Tek u 114 epizodi Povratak u Darkwood se tek vraća. Uz povratak starog neprijatelja. Znači, očekuju te thugsi. Bedasta epizoda bradati pljačkaši. Prvo pojavljivanje Rakosija. Seminole. Kapetan zmija i gusari. Francuska elita. Skoro 24 epizode dok dođe u Darkwood. Pa da, i Američka odiseja.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:14   #616
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Tek u 114 epizodi Povratak u Darkwood se tek vraća. Uz povratak starog neprijatelja. Znači, očekuju te thugsi. Bedasta epizoda bradati pljačkaši. Prvo pojavljivanje Rakosija. Seminole. Kapetan zmija i gusari. Francuska elita. Skoro 24 epizode dok dođe u Darkwood. Pa da, i Američka odiseja.
Koliko znam to je broj 86 - Zagor protiv Vampira.
Sto smatras pod ovim bradatim pljačkasima?
Zemlja bez Zakona?
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:21   #617
@Constantine - to mi je poznato o cemu pricas, nego mozda smo se krivo razumjeli, ovo sto sam pisao da pretpostavljam da se uskoro vracaju u Darkwood, mislio sam na ovo putovanje poslije Nilsena, kroz Floridu pa prema Darkwoodu. Poceo sam citati sljedecu pricu i zaista su se u ovom broju 89 extra "Bjegunci" vratili u Darkwood, kad tamo stari poznanik "Iron Man"..

Zasad mi je jako zanimljivo, vise o tome kad procitam..

@Painkiller - gdje si ti stao sa citanjem?
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:37   #618
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Koliko znam to je broj 86 - Zagor protiv Vampira.
Mislim da si pomijesao Vampira i Vukodlaka, bas sam ovih dana citao Vukodlaka i to je 86 extra. Vampir je kronoloski kasnije, nakon 30-tak brojeva od Vukodlaka.

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:51   #619
Ocito sam pomjesao nesto... nisam statisticki toliko jak koliko pojedinci ovjde...pokusam nesto pokrit iz glave, jer mislio sam da je prvo pojavljivanje Rakosija u broju Zagor protiv vampira - ludens extra br.94 odnosno talijanski original br.86.

A ja trenutno ne citam, doslovno sekunde vremena nemam, jedino ovu temu svakodnevno otvorim. Zadnje sam citao Priču o Wandering Fitzyu
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:41   #620
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Koliko znam to je broj 86 - Zagor protiv Vampira.
Sto smatras pod ovim bradatim pljačkasima?
Zemlja bez Zakona?
Ne, ne. Mislio sam na 92 epizodu Božić kalibra 45. Onu gdje su pljačkaši glumili djeda mraza. Bradati pljačkaši je naslov iz alan forda, lol.

ReemCP - u 89 epizodi? Joj da, sjetio sam se da su se vratili u kolibu. I poslije su opet izbivali izvan Darkwooda do 114 epizode.

Painkiller - mi se kronološki raspravljamo o extra brojevima. Ionako isto imaju pobrkani redoslijed.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.