Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 09:51   #261
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene
btw...onaj de buyer set tavica kaj sam kupil prije nekih 2 godine je vrh vrhova!
Najmanje koristim malu za palačinke jer ne radim palačinke sa običnim brašnima i jako se love za dno, pa ne mogu napravit kak spada
To su ove tavice?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:23   #262
Ne. Uzel sam svaku iz druge linije nisam uzeo set istih. Blue mi je samo plitka za palačinke
Pisal sam dosta o tome prije negdi 2 godine tu na topicu...probaj pronaći ako ti se da

S time da sam ja 3 tavice platil prek 100€...ili tu negdi, stvarno se ne sjećam više...sve sam napisal na topicu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:12   #263
Ja imam gril, duboku i za palačinke, one mineralke... Duboka mi je totalni promašaj ispala. Koristio sam ju valjda dvaput :/ Ne smiju u takve tave ići kiseline, a meni maltene sva prehrana sadrži paradajz. Gril tava je super, na ovoj za palačinke pečem jaja na oko (jer nisam ljubitelj palačinki), ali duboka... Fakat nemam pojma što bih u njoj uopće radio.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:12   #264
Ja u dubokoj pečem pomfrit, povrće, omlete i kajgane na sto načina, sjedinjujem tjestenine i rižote (pripremim nekakve kombinacije s povrćem/mesom pa dodam skuhanu tjesteninu), kombinacije za tortilje...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:15   #265
Meni je sve s povrćem lakše raditi u drugim rajnglama. Za ovu se nešto primi i onda je malo zeznuto... Kad imaš tavu za meso, onda se ništa ne prima, nema problema, ali ovo nešto napravim, sve se primi, onda moram oribati, onda sam opet ostao bez zaštitnog sloja ulja, pa tako u krug.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:30   #266
Da ne bude zabune ja nemam tu DB, imam Fisslerovu duboku, K-Home teflonsku i Mehrzer stone wok. Njih najčešće i koristim za sve gore navedeno i još toga... Plitku/palačinke koristim samo za palačinke i isto za jaja na oko, a grill za meso/ribu. Imam jednu manju Fisslerovu s premazom duboku (20cm) i ako mi je posuda za umake zauzeta onda u njoj zamiješam umak, odlična. Ništa mi se ne lijepi na ni jednu, ne sjećam se kad mi se nešto uhvatilo za dno. Ali tome uglavnom pridonosi što sam shvatila da sve ove nove posude ne vole jaki plin/struju. Držim uvijek na srednjoj jačini i stvarno se ne sjećam kad mi je zadnji put nešto zagorili ili pokipjelo. Možda potraje minutu više da zakipi voda isl, ali zato nema ni ribanja, ni špricanja ulja/masti, ni zagorjelog okusa, ni čudnih mirisa.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:08   #267
A... De Buyer je čisto željezo. Ono, baš željezo. Lupiš nekog po glavi s tom tavom i ubiješ ga. Nije usporedivo s time što ti imaš
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:40   #268
btw..evo našo koje sam ja kupil prije više od 2 godine

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo sa računa direkt:

Force blue 28cm = 283,50kn
Blue steel za palačinke = 144,00kn
Blue steel Country (duboka) 28cm = 371,70kn

To su zadnje cijene/popust uključen
Radim u njima sve. Doslovno. Nema greške
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:38   #269
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
A... De Buyer je čisto željezo. Ono, baš željezo. Lupiš nekog po glavi s tom tavom i ubiješ ga. Nije usporedivo s time što ti imaš
Ma da, znam, zato sam naglasila da moje nisu DB... Govorila sam samo o dubokoj tavi u smislu modela. Gledala sam par puta DB, ali ne volim da mi je baš toliko teška... I M stone mi je recimo na granici težine, taman da je mogu držat kad je perem... Gledala sam bila i one teške Lidluše, ali to je ok za mog stokilaša, meni je to previše za premetat po rukama i kuhinji
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:06   #270
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Kako vam se ovo čini?

Mehrzer set
Ovak na slici se nema dojam, no u globalu poduplane dublje i pliće baš i nije nešto šta se previše koristi, a sve skupa su po meni to premale rajngle za jedno prosječno kućanstvo, vidi se bolje uživo kad se uzme u ruku. Idealno bi bilo najmanja 16 ili 20 univerzalne dubine, a ne plitka/dublja, jedna od 24 i jedna od 26 ili 28 normalne dubine. Tava pogotovo od 24 za dvoje nemreš tri šnicle normalno poslagat, pogotovo ak se kaj lupa i sl. Ja bi prije pikirao onda u tom rangu wmf, korkmaz, fissler (a može i drugi merhzer ak ima, makar je metalac vrlo svjež/nov po pitanju inox suđa) set od svega tri, četiri lonca koja ću redovito stvarno koristit, a ne da mi pola zauzima prostor i stoji u ormaru šta se da za cca 1000kn nać il neš malo više, a tavu uzeo zasebno ak nije u setu tipa 28cm il sl. neš veće.

I da, svakako bi ukoliko ne mislim gurat rajngle u pećnicu birao sa bakelitnim ručkama (ajd izuzev tave nije nužno) da ne moram svaki put vatat ručku sa krpom kad se malo zagrije sve skupa.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:09   #271
Vrijedi li ov0?
ZWILLING u Sparu

http://www.spar.hr/hr_HR/aktualno-za...-zwilling.html
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:43   #272
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
I mene zanima..
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:16   #273
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post
I mene zanima..
Ako vam treba posuđe, onda vrijedi. Ako kupujete jer vidite naziv na limu onda nemojte.
Odmah da rečem... nisam bio u sparu pa ne znam nego odokativno kombiniram. Po iskustvu od ranijih akcija spara i ostalih lanaca... to je sve posuđe rađeno u kini i za potrebe akcije, nema to nikakve veze s posuđem/noževima koji se prodaju po dojčlandu. Ovi 70% popusti su da vas privuku i navuku, a vrijedi kao i uvijek, kolko para tolko muz'ke.
Opet... ako vam treba posuđe, kupite zbog potrebe,nikako zbog eyepeen gomilanja.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:45   #274
Quote:
balzag kaže: Pogledaj post
Ako vam treba posuđe, onda vrijedi. Ako kupujete jer vidite naziv na limu onda nemojte.
Odmah da rečem... nisam bio u sparu pa ne znam nego odokativno kombiniram. Po iskustvu od ranijih akcija spara i ostalih lanaca... to je sve posuđe rađeno u kini i za potrebe akcije, nema to nikakve veze s posuđem/noževima koji se prodaju po dojčlandu. Ovi 70% popusti su da vas privuku i navuku, a vrijedi kao i uvijek, kolko para tolko muz'ke.
Opet... ako vam treba posuđe, kupite zbog potrebe,nikako zbog eyepeen gomilanja.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Trebala bi mi, u biti jedna poštena tava i vok, dvoumila sam se oko to dvoje od ove akcije. Za tavu me odbija što nema orginal poklopac tih dimenzija, a vok mi se čini lijep i taman mi je veličina i ima poklopac, no isto mi je skup ako je rađen "za popust" Treba mi, ali sam isto u nedoumici, dali uzeti baš to
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:49   #275
Kupujemo mi to stalno i u svemu, ne treba sada praviti razliku.
Eo par osobnih primjera..
Prijateljica je 90-ih kupila hladnjak (lg) u njemačkoj jer je tamo živjela tada. Kako sve ima svoj rok, mlada je prije koju godinu dala svoje. Pomislila druga da u mladoj ima još života te ju htjede popraviti. Kud će, gdje će, nazove ona nikoga drugoga nego tadašnje zastupnike. Oni joj na čitanje serijskog broja rekošè kako takav proizvod nije napravljen u lg-u, a oni su umreženi s koreancima jelte.
Kupili skvo i ja hladnjak Liebherr... da se malo uzdižemo... nećemo mi svakakav šrot (moš mislit veličine). I kak smo tupasti i neke stvari ne kužimo gdje trebaju, potražili na jubitou što ima o tom novom hladnjaku, kad tamo sve živo o tom modelu al na ruskom jeziku, a na oficijelnim stranicama ni traga ni glasa o tom modelu.
Kupio ja kuhinjsku vagu Tefal s akcije neki dan u Kauflandu. Nema tipku za ugasiti nego u uputstvima naslikano da se gasi vađenjem baterije (kao što bi svak normalan očekivao), napisano da je proizvedeno u kini. Reko nešto se sjebalo u prevodu, odoh ja na tefalovu stranicu, kad iopet ni traga ni glasa dotičnom modelu. Naravno da su sve ostale imale tipku za gašenje...

Eto tako... 'ko jebe boraniju...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:59   #276
Nikad čula za marku iz Interspara, a i nije mi nešto ni cjenovno ni izgledom tamo na stalku.
Ako ti treba Wok kupi Merhzer Stone sa staklenim poklopcem, masivan i odličan. Poštena tava je širok pojam, ali isto imaš dosta povoljnih provjerenih linija bez kvazi popusta.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 06:38   #277
Quote:
balzag kaže: Pogledaj post
Ako vam treba posuđe, onda vrijedi. Ako kupujete jer vidite naziv na limu onda nemojte.
Odmah da rečem... nisam bio u sparu pa ne znam nego odokativno kombiniram. Po iskustvu od ranijih akcija spara i ostalih lanaca... to je sve posuđe rađeno u kini i za potrebe akcije, nema to nikakve veze s posuđem/noževima koji se prodaju po dojčlandu. Ovi 70% popusti su da vas privuku i navuku, a vrijedi kao i uvijek, kolko para tolko muz'ke.
Opet... ako vam treba posuđe, kupite zbog potrebe,nikako zbog eyepeen gomilanja.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
meni baš treba jer sam ionako mislila mijenjati posuđe tj.kupiti neki set.
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:40   #278
Evo malo
http://www.spar.hr/content/aspiag_sp...-zwilling.html
https://issuu.com/sparhrvatska/docs/...g_-_priru__nik
http://www.zwillingonline.com/

Pokušala sam pronaći par stvari, nema ih baš na stranici, može biti da je starija linija, wok, tava, lonci. Drugačije su ručke. Ove posude imaju manje od litre za 25$ i veće od 1,4lza 30$ (puna cijena 40), tako da su napucali da ispadne veći popust...

Uglavnom, ako netko ionako kupuje namirnice u Sparu pa skupi i nešto mu se baš svidi ok, al ja ne bi skupljala naljepnice baš za to. 50kn mi je previše po naljepnici plus ovolike nadoplate.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:03   #279
Nije to starija linija, nego ko i sve što stiže nama kozojebima. Ista cijena - lošija kvaliteta, da bi ovce zadovoljno blejale čak nam daju i popuste od 70%.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:25   #280
A gle, nisam htjela isključit mogućnost da se rješavaju kakvih starih kolekcija koje više nisu na webu im... Ja sam uzela fisslerovo posuđe na akciji pa je bilo originalno i cijene su bile iste kao na stranici, preračunate i na njih popust. To ne znači da ovaj put nije neka lošija kvaliteta rađena za Spar. Opet, više me odbija što lažiraju cijene, nego sama eventualna kvaliteta. Mislim da se po ovim cijenama može pronaći i provjereno posuđe od wmf-a, fisslera, metalca na akcijama...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.