Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 16:01   #9161
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Pitaj Kucila!



Napiso sam pred par dana.. Izlistaj si malo
Eto ga na! Nisam ocekivala takav odgovor od Isusa



Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Daisy28 is offline  
Old 12.10.2017., 16:03   #9162
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Eto ga na! Nisam ocekivala takav odgovor od Isusa



Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Prema evanđelju po Kriptu, dobro je držati BTC barem do forka. Je sad bolje?
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 12.10.2017., 16:30   #9163
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Prema evanđelju po Kriptu, dobro je držati BTC barem do forka. Je sad bolje?
A šta sa altovima? Da li da prebacujem njih u BTC ili da držim kako je sad? Što nakon forka? U fiat, ostati u BTC ili u altove? Ili neki mix?
Quorgyle is offline  
Old 12.10.2017., 16:37   #9164
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
A šta sa altovima? Da li da prebacujem njih u BTC ili da držim kako je sad? Što nakon forka? U fiat, ostati u BTC ili u altove? Ili neki mix?
A fuck me... Fakat ste ozbiljno shvatili sugestiju Kucila
Ja ću napisati kako ću ja napraviti pa vi radite što očete. Dakle, ja pretpostavljam da će BTC imati još rasta do forka. Nakon forka, prebacujem vrući krumpir u altove. Takva mi je bar trenutna strategija, osim ako se ne pojavi nešto što bi mi promijenilo mišljenje... Jer je trenutno očito da btc ulazi u zonu pumpanja. A svako pumpanje završi sa dumpanjem
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 12.10.2017., 16:41   #9165
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
A fuck me... Fakat ste ozbiljno shvatili sugestiju Kucila
Ja ću napisati kako ću ja napraviti pa vi radite što očete. Dakle, ja pretpostavljam da će BTC imati još rasta do forka. Nakon forka, prebacujem vrući krumpir u altove. Takva mi je bar trenutna strategija, osim ako se ne pojavi nešto što bi mi promijenilo mišljenje... Jer je trenutno očito da btc ulazi u zonu pumpanja. A svako pumpanje završi sa dumpanjem
Možeš li konkretnije sa vremenima i datumima?
Quorgyle is offline  
Old 12.10.2017., 17:00   #9166
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
A fuck me... Fakat ste ozbiljno shvatili sugestiju Kucila
Ja ću napisati kako ću ja napraviti pa vi radite što očete. Dakle, ja pretpostavljam da će BTC imati još rasta do forka. Nakon forka, prebacujem vrući krumpir u altove. Takva mi je bar trenutna strategija, osim ako se ne pojavi nešto što bi mi promijenilo mišljenje... Jer je trenutno očito da btc ulazi u zonu pumpanja. A svako pumpanje završi sa dumpanjem
:klap::klap:

Hoćemo li se odbiti nazad dolje tek od 7.560 usd ili ranije? Što ti se čini........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 12.10.2017., 17:23   #9167
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Dečki postali ste razmaženi preko svake mjere.........naime do sada sam sve radio besplatno, a odnedavno savjete naplaćujem. Jer kao što netko reče nema džabe ni u stare babe.

Koliko se sjećam od moje preporuke( od prije godinu i pol ) za kupnju BTCa na 600 usd do danas su svi fenomenalno zaradili. Za dalje ćete morati ili platiti, ili sami proučavati i kopati po grafovima.

Sorry
lol, maaagla svuuuda magla oko naaas
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 12.10.2017., 17:47   #9168
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Možeš li konkretnije sa vremenima i datumima?
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
:klap::klap:

Hoćemo li se odbiti nazad dolje tek od 7.560 usd ili ranije? Što ti se čini........
Ček, idem po kristalnu kuglu pa se vratim.
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 12.10.2017., 17:48   #9169
bokte ovo ne staje. evo ga na 5300
geronimo666 is online now  
Old 12.10.2017., 17:48   #9170
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Ček, idem po kristalnu kuglu pa se vratim.
Mala šala
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 12.10.2017., 17:54   #9171
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Mala šala
A znam.. Sad mi je jasno za onaj tvoj burnout
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 12.10.2017., 18:42   #9172
konan se oglasio:

https://mobile.twitter.com/BitKonan/...33862375628800
geronimo666 is online now  
Old 12.10.2017., 19:12   #9173
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Prema evanđelju po Kriptu, dobro je držati BTC barem do forka. Je sad bolje?
Ma sve mi je jasno. Faljen Isus!

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
:klap::klap:

Hoćemo li se odbiti nazad dolje tek od 7.560 usd ili ranije? Što ti se čini........
Smooth

Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Ček, idem po kristalnu kuglu pa se vratim.
Možda da si promijeniš nick u Baba_CryptoVanga
Daisy28 is offline  
Old 12.10.2017., 19:16   #9174
ja sam pocetnik i novi na temi, ali evo mog osobnog stajalista )

osobno mislim da ce btc rasti ko nespasen i onda, nakon jednog, a bome i drugog forka ce pasti dolje. koliko, tesko mi je reci. ne bih sada kupovao, jer mi se cini da je rast podrzan ludilom )) fomo.. e sada, hoce li nakon ispuhavanja btc biti manje od 4500 $? iskreno se nadam da oce, jer bih onda uletio i drzao btc dokle god budem mogao. naravno, ako nece tako biti, onda sam promasio jedan vlak, jer sam krivo procijenio )) recimo, jos ako kina zvekne koju vijest oko ukidanja nekih mjenjacnica ))

osobno vidim u btc-u veliku sansu za popravljanje imovinskog statusa

sto se tice kucila, on je lijepo rekao da btc raste i to dosta. mislim da je spomenuo 6000 ili 10 000 do kraja godine. nadalje, covjek lijepo savjetuje long term, tako da ukoliko imate kakva pitanja oko kratrocnog pumpa, bolje prosisajte

eto, ja vec par dana monacoin gledam i ne stignem ga prouciti do kraja i on danas ode 100% ((( eto, tko mi kriv sto sam samo gledao )))))

kucilo hvala na arku (ulazim sada na 50 k) i na sigtu (znam da roni, ali se nadam da ce se oporaviti u velikom stilu).
karatas_os is offline  
Old 12.10.2017., 19:31   #9175
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Recimo kod mene si uvijek mogao dobiti robu za BTC, čak možeš i sada, ako imaš BTC možeš moje usluge platiti BTCom. Ja preuzimam rizik ako cijena padne. Tvoje je samo da platiš.
OK,to je već objektivno pozicioniranje,makar u smislu volatilnosti, no trebalo bi vidjeti koliko se ljudi drži tog principa pri trgovanju.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Preskočio si dio o tome da ako se ti i ja složimo da ja tebi ili ti meni platiš neku robu/usluguBitcoinom, onda je on novac, sviđalo se to nekome ili ne.
Za mene je to robna razmjena u kojoj kupac i prodavatelj duboko vjeruju da ono što dobijaju razmjenom vrijedi.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Mislim tvoje znanje je jako krhko o temi. Kriminalci ti već odavno ne koriste Bitcoin jer on nije anoniman, već su se okrenuli prema stvarno anonimnim valutama, Moneru, Zcashu i sličnima.
Moje znanje jest krhko, ali znam ono bitno, a to je da sa bitcoinom nešto fundamentalno ne štima. Ne možeš uštekat ASIC u struju, pustiti ga da žvače neki algoritam, i onda reći da rezultat toga ima neku fundamentalnu vrijednost mjerljivu u dolarima, itd., i to zato jer je upucana lova u X kilovata struje i hardver. Isto tako bi netko mogao složiti odašiljač i antenu te slati elektromagnetske valove u svemir, i reći da svaki val ima svoju cijenu jer je u antenu i odašiljač uloženo X dolara.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što se tiče rudara, tu si u pravu, rudari su centralizirani, ali to će se uskoro promijeniti.......u rudarenje ulaze rusi, japanci...
Decentralizacija bitcoina kao kripto valute je IMHO nemoguća u smislu da svega par ljudi kontrolira coin. A decentralizacija rudarenja je moguća samo ako još netko ima jako jeftinu struju,ili je spreman besplatno plasirati el. energiju u rudarenje.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što se tiče usera, tu si jako u krivu, raširenost je puno puno veća nego što ti navodiš. Iako je još uvijek u ranoj fazi.
broj od 17.5 mil. walleta sam našao na netu, predmnijevam da bi to bio broj vjernika u bitcoin.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Usporedba s vjerskom sektom je žešća bedastoća.
Na ovoj temi sam već tri godine i još nisam vidio post gdje bi netko nekoga nagovarao da uđe u BTC metodama koje primjenjuju Jehovini svjedoci.
Alooo, sekta u smislu da jedan jako mali broj ljudi u svijetu vjeruje u bitcoin kao relevantno sredstvo plaćanja, razmjene, whatever. Ako broj vlasnika bitcoina odgovara broju walleta, onda definitivno govorimo o minornom broju ljudi koji se njim služe. No, poanta je da do daljnjeg ima smisla ulagati u bitcoin iz jednostavnog razloga što je rast vrijednosti zagarantiran činjenicom da oprema i struja za izradu postaju sve skuplji iz dana u dan. Dok se sve ne uruši.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 12.10.2017., 19:38   #9176
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
ja sam pocetnik i novi na temi, ali evo mog osobnog stajalista )

osobno mislim da ce btc rasti ko nespasen i onda, nakon jednog, a bome i drugog forka ce pasti dolje. koliko, tesko mi je reci. ne bih sada kupovao, jer mi se cini da je rast podrzan ludilom ))
read my lips, rast cijene bitcoina je zagarantiran i podržan činjenicom da algoritam sve više otežava rudarenje, i time direktno diže cijenu hardvera i struje, tj. trošak rudarenja. svaki pad bit će kratkotrajan, a iza njega će ići još veći uzlet cijene. do kad će to tako ići bog isus će ga znat.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 12.10.2017., 20:10   #9177
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
read my lips, rast cijene bitcoina je zagarantiran i podržan činjenicom da algoritam sve više otežava rudarenje, i time direktno diže cijenu hardvera i struje, tj. trošak rudarenja. svaki pad bit će kratkotrajan, a iza njega će ići još veći uzlet cijene. do kad će to tako ići bog isus će ga znat.
Argument ti je univerzalan,ako ga minimalno preformuliras onda ces ga moci koristiti i kada se cijena korigira.

Apsolutno je besmisleno usporedivati i vezati cijenu bitcoina sa cijenom elektricne energije.

Probaj provesti proracun sa time da imas vjetroelektranu samo za rudarenje.Naravno i mini termoelektranu za stabilnost sustava.Cijena proizvodnje takve struje je banalna ! ...znaci isplati se plasirati struju na trziste rudarenjem lol
Bez brige sto se podrske rudarenja tice sve ce doci u red.Jednom ce ovakvi mini sustavi biti posvuda i sve ce se vracati kroz duzi period,sadasnja pohlepa rudara je problem,ali kada tada ce i to prestati biti.
1300 USD koliko je bilo navedeno ako se dobro sjecam.
Ako imas profitabilnu firmicu,rudaris btc na racun firme i eto ti 40% jeftinije te vec ispada.
Argument ti je smijesan i samo sam ti htio reci.
akimaki is offline  
Old 12.10.2017., 20:12   #9178
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
ja sam pocetnik i novi na temi, ali evo mog osobnog stajalista )

osobno mislim da ce btc rasti ko nespasen i onda, nakon jednog, a bome i drugog forka ce pasti dolje. koliko, tesko mi je reci. ne bih sada kupovao, jer mi se cini da je rast podrzan ludilom )) fomo.. e sada, hoce li nakon ispuhavanja btc biti manje od 4500 $? iskreno se nadam da oce, jer bih onda uletio i drzao btc dokle god budem mogao. naravno, ako nece tako biti, onda sam promasio jedan vlak, jer sam krivo procijenio )) recimo, jos ako kina zvekne koju vijest oko ukidanja nekih mjenjacnica ))

osobno vidim u btc-u veliku sansu za popravljanje imovinskog statusa

sto se tice kucila, on je lijepo rekao da btc raste i to dosta. mislim da je spomenuo 6000 ili 10 000 do kraja godine. nadalje, covjek lijepo savjetuje long term, tako da ukoliko imate kakva pitanja oko kratrocnog pumpa, bolje prosisajte

eto, ja vec par dana monacoin gledam i ne stignem ga prouciti do kraja i on danas ode 100% ((( eto, tko mi kriv sto sam samo gledao )))))

kucilo hvala na arku (ulazim sada na 50 k) i na sigtu (znam da roni, ali se nadam da ce se oporaviti u velikom stilu).
A gle, BTC je pokazao veliku snagu ovih dana s time što je prebio stari ATH. Sama ta činjenica upogonjena sa novim free stuffom u obliku coina daje izrazito jaku bullish reakciju i vračanje povjerenja i kapitala u kripto. Sad su otvorena vrata priljevu novog novca i investitora. Velikih i malih. Da nešto poljulja taj smjer bi bila recimo odluka mjenjačnica da neće podržati BTG. To bi ispraznilo ovaj pump i unijelo strah u tržište. Ali trenutno mislim da nema mjesta strahu. Bitkonan je ionako prćija i nema nikakvu relevantnost. Da takvo nešto Bittrex izjavi, onda bi stao malo i razmislio kako dalje. A vidiš kako ljudski um djeluje. Jučer tih 4500$ što si naveo je izgledalo vrlo dohvatljivo. Danas se čini daleko. Ista stvar će se dogoditi i ako dođe do 6000$ ili ako padne. Ali trenutno smo tu di jesmo. Ono što je bitno da probamo odigrati onako kako se trenutno čini najbolje. A novi all time high pokazuje da smo očito u novom bullu. Nije bitno dokle idemo, ali ta činjenica mora biti jasna ako želiš napraviti svoj potez. Što se tiče forkova, može se svašta odigrati. Ali danas, premda je BTC puno narasao, altovi nisu doživjeli svoj bloodbath kao pred neki dan. Svejedno ne mislim da je još vrijeme za njih. Ali siguran sam da će doći i to kad budu atraktivniji od btc-a za uložiti.
Što se tiče sigt-a ja ne vidim nijedan valjan razlog zašto bi uložio u njega od tisuću drugih boljih altova. Ali pretpostavljam da je tu negdje pri dnu ako ima ikakvu stvarnu budućnost. Ali to je veliki ako . Ark on the other hand
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 12.10.2017., 20:46   #9179
Quote:
akimaki kaže: Pogledaj post
Apsolutno je besmisleno usporedivati i vezati cijenu bitcoina sa cijenom elektricne energije.

Probaj provesti proracun sa time da imas vjetroelektranu samo za rudarenje.Naravno i mini termoelektranu za stabilnost sustava.Cijena proizvodnje takve struje je banalna ! ...znaci isplati se plasirati struju na trziste rudarenjem lol
Recimo da sam donekle shvatio što si pokušao reći (formulirajući pritom teško razumljive rečenice). Dakle, vjetroelektrane su prilično skupe igračke, a bogme i mini termoelektrane, što podrazumijeva da bi svaki proizvedeni bitcoin morao odma bit makar dvostruko skuplji. Ako bi uz rudarenje coina prodavao struju drugima (recimo da elektrana daje 15kw/h a ti trošiš 10kw na rudarenje), i dalje bi trebalo vidjet za koliko godina bi isplatio ulaganje u elektrane,održavanje....itd. Bitcoin jest vezan za cijenu hardvera i energije,uostalom to je bio glavni argument neke njuške iz svijeta bitcoina, čime je dokazao da je bitcoin asset.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 12.10.2017., 21:09   #9180
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Ali danas, premda je BTC puno narasao, altovi nisu doživjeli svoj bloodbath kao pred neki dan.
Vraga nisu. NEO, waves, Ark, Strat, XMR, ZEC su katastrofično nisko, bar za moj pojam. A drugo još važnije danas je pao i Ripple zadnji alt koji se jedini ravnopravno nosio sa BTC.
hevi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.