Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 12:35   #1021
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
karte su kupljene istog dana, tj. kao povratni let. nigdje nije birana posebna klasa karata. temeljem cega odredjuju koja je klasa i gdje se moze vidjet sto znace te skracenice?
za oba leta je uzeta ekonomska klasa i predana prtljaga. zasto je u jednom smjeru najniza klasa, a pri povratku druga? opet odokativna metoda?
inace, ista situacija, povratni let zg-bcn-zg, bez predane prtljage. prema bcn bijednih 125 milja (kao da je letio za Ri), a za povratak znatno vise. ista kompanija, ista klasa (karte kupljene preko CA stranice kao povratni let).
nema nikakvog smisla to dijeljenje bijednih 125 milja za takav let.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
To nije klasa u smislu ekonomska ili poslovna nego fare class tj. pod kojim je uvjetima/cijeni kupljena. Pojednostavljeno, ako kupiš najskuplju kartu ekonomskog razreda koja omogućuje promjenu datuma, refundaciju...što već...dobiti ćeš i najviše milja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:35   #1022
Nije to nikakva odokativna metoda nego si u jednom segmentu dobio karte XY klasi tj cijenovnom razredu, a u povratku u drugom.


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:52   #1023
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To nije klasa u smislu ekonomska ili poslovna nego fare class tj. pod kojim je uvjetima/cijeni kupljena. Pojednostavljeno, ako kupiš najskuplju kartu ekonomskog razreda koja omogućuje promjenu datuma, refundaciju...što već...dobiti ćeš i najviše milja.
Tako je. A segmenti na istoj rezervaciji mogu biti u varijabilnim cjenovnim podklasama pa čak i pod različitim klasama (dio može biti business a dio economy također). Podklasa se dobije prilikom rezervacije kad je potvrđena, to je ono slovo koje značuje cjenovnu subklasu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:56   #1024
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je samo najava da bi mogle istjeći pritom ne uzimajući u obzir buduće Amex transakcije.
A da je sranje ne bih se složio, to je jedini program nagrađivanja za avio karte gdje ne trebaš raditi baš ništa i to po uvjetima među najboljima na svijetu. Nešto sam čitao da se u USA avio kompanije bune zbog takvih programa nagrađivanja (potrošnjom) i da će možda biti ukinuti.
Ne cini mi se da je samo najava

https://www.miles-and-more.com/onlin...en&cid=1000188

2.5. Expiration of award miles
If award miles are not redeemed for an award within 36 months of the event (date of flight, beginning of hotel stay, time of car rental etc.) from the mileage account, they shall be forfeited by the end of the next quarter unless longer expiry periods have been published in the Miles & More communication media. The date and amount of the lapsed miles shall be indicated separately in the Miles & More account information or in the member’s individual online mileage account at least one quarter before their expiration date.

Sad sam pogledao account history (ide najvise do kraja 07/2016) i dobio sam 37000 milja na potrosnju od tada, znaci skoro 150000 kn prometa po kartici... I to u lufthansa shopu (koji je skuplji barem 15% od regularne cijene) daje ~100 eura... I to je u najpovoljnijem rezimu 1milja = 4 kune

Doslovno ne mogu naci let koji bi mi ustedio vise od 100 eura po karti... Mislim da cu na kraju slupati sve milje u Samsung S8 i to je to...
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:07   #1025
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
..
To je točno ali nepotpuno i dalje vrijedi ono o potrošnji po Amex-u:

For how long will my award miles remain valid?

Award miles are valid for 36 months from the date of the activity and expire at the end of the quarter - providing they have not been used. Members who have reached Frequent Traveller, Senator or HON Circle Member status are not affected by this mileage expiration.

Different rules on mileage expiration apply to holders of a valid German Lufthansa Miles & More credit card, depending on the credit card type.

Holders of an international Miles & More credit card are exempt from the mileage expiration if the following conditions are met:

They must have been a holder of a Miles & More credit card for at least 3 months (Swiss Miles & More credit card holder: 1 month)
They must spend a minimum monthly amount (per calendar month) using their Miles & More credit card to qualify for miles (1 mile).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:25   #1026
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To nije klasa u smislu ekonomska ili poslovna nego fare class tj. pod kojim je uvjetima/cijeni kupljena. Pojednostavljeno, ako kupiš najskuplju kartu ekonomskog razreda koja omogućuje promjenu datuma, refundaciju...što već...dobiti ćeš i najviše milja.
s obzirom da je rijec o povratnom letu i istim uvjetima, trebala bi i klasa biti ista. prema dobivenim miljama, ispada da nije ista. bas gledam boarding pass. za let prema bcn, pise Razred M. dobio (ok, ne ja, al to nije bitno) 125 milja. rijec je o ekonomskoj klasi bez predane prtljage. najjeftinija karta. isto je i na povratku s tim da je ta natrag dobiveno vise milja (500).
i dalje smatram da je za takav let (zg-bcn) sramotno malo 125 milja bez obzira na klasu/razred ili sto vec... pogotovo sto se za povratni let dobije vise (karte kupljene istivremeno kao povratan let, nigdje nije posebno biran razred, klasa ili sto vec).
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To nije klasa u smislu ekonomska ili poslovna nego fare class tj. pod kojim je uvjetima/cijeni kupljena. Pojednostavljeno, ako kupiš najskuplju kartu ekonomskog razreda koja omogućuje promjenu datuma, refundaciju...što već...dobiti ćeš i najviše milja.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:38   #1027
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
i dalje smatram da je za takav let (zg-bcn) sramotno malo 125 milja bez obzira na klasu/razred ili sto vec... pogotovo sto se za povratni let dobije vise (karte kupljene istivremeno kao povratan let, nigdje nije posebno biran razred, klasa ili sto vec).
Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Birati možeš samo ako niže klase nisu rasprodane, na povratnom letu si kupio tada najjeftiniju ali ne i najjeftiniju moguću koju je bilo moguće kupiti dok nije bila rasprodana.
Sramota ili ne, kvaliteta m&m milja nije u skupljanju letenjem. btw. ako ne putuješ poslovno sumnjam da se netko usrećio samo njima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:38   #1028
I na povratnom letu na boarding passu pise ista klasa?


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:48   #1029
boarding pass nemam sad kod sebe (nije napravljen online jer je to bilo nemoguce) pa ne mogu provjeriti. za let prema bcn mogu provjeriti jer je pass napravljen online.

bez obzira koja klasa, sramotno malo je 125 milja za let koji traje 2 sata.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:51   #1030
Nije to tako samo kod M&M, slično je i kod dosta drugih kompanija. Uglavnom - ništa neuobičajeno.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:59   #1031
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
bez obzira koja klasa, sramotno malo je 125 milja za let koji traje 2 sata.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nije bitna dužina leta (na svim europskim letovima u istoj klasi dobije se isto milja) nego koliko si platio za njega
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:09   #1032
pod "2 sata" sam mislio na udaljenost. nebitno u kojem smjeru.
karta je za povratan let pa ne znam koliko kosta samo odlazak.
u svakom slucaju, za takvu udaljenost dobiti 125 milja, s treba sakupiti 30.000. trebao bi letjeti skoro svaki dan (uz te uvjete) da bi sakupio potreban broj milja

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:46   #1033
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je točno ali nepotpuno i dalje vrijedi ono o potrošnji po Amex-u:

For how long will my award miles remain valid?

Award miles are valid for 36 months from the date of the activity and expire at the end of the quarter - providing they have not been used. Members who have reached Frequent Traveller, Senator or HON Circle Member status are not affected by this mileage expiration.

Different rules on mileage expiration apply to holders of a valid German Lufthansa Miles & More credit card, depending on the credit card type.

Holders of an international Miles & More credit card are exempt from the mileage expiration if the following conditions are met:

They must have been a holder of a Miles & More credit card for at least 3 months (Swiss Miles & More credit card holder: 1 month)
They must spend a minimum monthly amount (per calendar month) using their Miles & More credit card to qualify for miles (1 mile).
Da, tako pise i na stranicama Amexa
http://www.croatiaairlines.com/hr/Mi...tskoj-PBZ-Card

Kada se datum priblizi, budem tocno provjerio...

Ali ostaje cinjenica da je program jako skup - 600 kuna godisnje clanarine (osnovna + za dodatnog korisnika) za Amex, i s 10000 kn mjesecne potrosnje mi daje popust ~800 kn godisnje
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:25   #1034
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ali ostaje cinjenica da je program jako skup - 600 kuna godisnje clanarine (osnovna + za dodatnog korisnika) za Amex, i s 10000 kn mjesecne potrosnje mi daje popust ~800 kn godisnje
U 600 kn uračunate su i sve druge pogodnosti Amex-a a valjda postoje i skuplje karte na koje bi mogao potrošiti milje.
Činjenica jest da kod nas treba samo 4 kn za milju dok je obično u svijetu to $ ili euro.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:29   #1035
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
pod "2 sata" sam mislio na udaljenost. nebitno u kojem smjeru.
karta je za povratan let pa ne znam koliko kosta samo odlazak.
u svakom slucaju, za takvu udaljenost dobiti 125 milja, s treba sakupiti 30.000. trebao bi letjeti skoro svaki dan (uz te uvjete) da bi sakupio potreban broj milja

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Kao što rekoh gledaš totalno nevažne stvari. Nije bitno koliko moraš letjeti za skupiti 30.000 nego koliko piva moraš popiti za to
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:30   #1036
a ok.. to je nekaj drugo. ja sam se referirao na sakupljanje milja "normalnim" putem.. letenjem.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:31   #1037
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U 600 kn uračunate su i sve druge pogodnosti Amex-a a valjda postoje i skuplje karte na koje bi mogao potrošiti milje.

Činjenica jest da kod nas treba samo 4 kn za milju dok je obično u svijetu to $ ili euro.


Koje su druge pogodnosti amexa?
Da je M&M neka sreca i nije. Istina meni je dosta dobro posluzio kao 2x 1 way ticket u aziju s prilicno last minute odlaskom i cijena award leta je bila ista non stop koji god datum uzeo.

Letio prvo ZAG - VIE - BKK za 40kmilja i 190€ i kupio to par dana pred let.

I onda sam putovao sve dok nisam dobio info da se moram vratiti i isto par dana pred let uzeo 1way Sin - Fra -Zag ista stvar 40k i 190€ +-5€

Realno za 380-400€ na dobroj qatar akciji mogu uzet iste letove bez milja, al s fix terminom. Za flexi letove je ok iako mi nebulozno da placamo toliko vise award flights za razliku od amera. Ako i njima sad nisu to podignuli


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:39   #1038
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Koje su druge pogodnosti amexa?
Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
Kupovina na rate, putno osiguranje...te općenite prednosti posjedovanja kartice vs. gotovina
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:44   #1039
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
a ok.. to je nekaj drugo. ja sam se referirao na sakupljanje milja "normalnim" putem.. letenjem.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ako putuješ privatno rijetko da ti se skupljanje milja letenjem isplati kod bilo koje kompanije. To je čista navlakuša da platiš skuplju kartu pod izlikom kao pa barem ću dobiti milje.
Gledao sam Turkish, za dobiti nagradnu kartu trebao bi letjeti 7x u istoj klasi/uvjetima + platiti takse (nagradna je samo karta bez taksi). S time da milje propadaju nakon 3 godine.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:59   #1040
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kupovina na rate, putno osiguranje...te općenite prednosti posjedovanja kartice vs. gotovina
sve to imam i s RBA mastercardom koji placam 200kn godišnje i na svakih 7500kn dobijem 50kn nazad mislim da cu po isteku amexa otkazat isti i sve prebaciti na MC. jeidno sam se ulijenio i volim se smao potpisati i ici dalje. bez pina
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.