Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 15:25   #3581
Zanimljivo je i koristenje ketamina, prema onom sto sam citao, jedna subhalucinogena seansa tjedno (pol sata do sat traje ketamin) funkcionira bolje nego antidepresivi (koje stalno imas u sustavu)... ketamin nije bas psihodelik, nego centralni anestetik s psihodelik-like "nuspojavama"

Zadnje uređivanje addx : 11.10.2017. at 15:38.
addx is offline  
Old 11.10.2017., 18:42   #3582
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Agomelatine mi je uznemiravao restless leg syndrome koji imam a to cini spavanje nemogucim. Ako bi ga uzeo po danu zaspao bi ko svinja, ali po noci drugacije, razjebe mi RLS i nemrem spavat.
Ideš...ja povremeno imam restless leg sy. Ne često hvala bogu, ali kad mi dođe onda je stvarno pakleno. Jesi li skužio možda što pomaže osim benzodiazepina? I imaš li neku shemu doziranja ketamina za ovu 1x tjedno shemu?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 12.10.2017., 08:15   #3583
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ideš...ja povremeno imam restless leg sy. Ne često hvala bogu, ali kad mi dođe onda je stvarno pakleno. Jesi li skužio možda što pomaže osim benzodiazepina?
pomaze i ova lyrica sto ju spominjem, ona je ajmo reci slicna benzoima na neki nacin, ne po principu djelovanja, ona nije benzo, ali u konacnici proizvodi slicne efekte. kao sto je i alkohol slican benzoima po efektu. samo za lyricu treba recept... a koliko mi je poznato RLS nije nesto sto se kod nas uopce dijagnosticira da bi dobio recept na osnovu toga. no kod privatnika privatno se sve moze...off label

pomazu i opijati... nekad sam znao s caffetinom (ili plivadon) si pomoci (ima u njemu malo codeina)

u krajnjoj liniji ako nemam niceg od toga, pomaze mi da si istucem nogu: uzmem udarati sakama po kvadricepsu, ono isprebijam je da tijelo reagira - endogeni opijati isto pomazu...

Quote:
I imaš li neku shemu doziranja ketamina za ovu 1x tjedno shemu?
konzumirao sam ketamin dosta puta, ali ne bas s nekim terapeutskim namjerama

u ovoj studiji pise koje su doze koristili.
mislim da nije to previse bitno cak biti precizan, bitno da je manja doza, znaci da ne "odrvenis" tj. da te ne obuzme totalno centralni anestezijski efekt... ketamin ima kratak half life, nakon 45 minuta si prakticki back to baseline. zapravo ne znam ni da je bitno da je manja doza, ali s tim su uglavnom testirali.

zanimljiva je ova studija (ima i fora dugorocni grafikon), na nju obicno mislim kad pricam o tome, vrlo je upecatljiva barem meni. na grafikonu se tocno vidi kako je depresija izkontrolirana ketaminom.

dopaminergicke supstance isto djeluju, ali one nerijetko same po sebi izazivaju nesanicu.

Zadnje uređivanje addx : 12.10.2017. at 09:10.
addx is offline  
Old 12.10.2017., 09:50   #3584
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Sve ono što se može postići kemijom (supstancama) može se i meditacijom i -ili RAZUMIJEVANJEM.
Imaš li i ti ovu nuspojavu?

nitko drugi is offline  
Old 12.10.2017., 15:03   #3585
Lightbulb

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Imaš li i ti ovu nuspojavu?

1. ovo je zabavna igra riječi,a ja ću biti dosadno ozbiljan ...

2. ja sam ponekad svjestan da spavam.

3. to je dobro.

4. jer mudraci kažu da je ulazak u dimenziju smrti sličan sanjanju pa je dobro biti svjestan da si umro ,a ne biti u zabludi da si sa djevicama ili na forumu

5. btw terorizma će biti sve manje jer je djevica u raju sve manje od kada je hju hefner napustio ovu 3D dimenziju postojanja

6. Btw Nisargadatta Maharaj kaže da je on STALNO svjestan dok spava
Dakle, nije svjestan svoje okoline, ALI JE SVJESTAN DA SPAVA dok spava

7. On ti je inače u onom najvišem stadiju probuđenja u kojem je bio u gospon Buddha.

8. Još nisam uspio iščeprkati da li je stalna svjesnost pri spavanju osobina svih probuđenih ili je to individualno od slučaja do slučaja
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 12.10.2017., 15:31   #3586
Ta hierarhija stadija probudjenja mi se nekako cini, sta ja znam, fasisticka
addx is offline  
Old 12.10.2017., 20:28   #3587
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ta hierarhija stadija probudjenja mi se nekako cini, sta ja znam, fasisticka
Ne znam što je tebi fašističko

Ali ako je fašizam odbacivanje nebitnog da bi se došlo do bitnog i ''višeg'' onda se slažem.
Osim toga ono više uključuje ono niže.
Svi mi više ne razmišljamo o osnovnoj školi ali iako je ona nama nebitna ona je UKLJUČENA u naša ''sadašnja viša i fašistička postignuća''.

Ako odbacujemo sapunice,nogometne utakmice, političke sastanke i mitinge , evolucijsku psihologiju, kao nešto nebitno i opskurno i ako je to fašizam onda fašizam ima tu pozitivnu stranu da teži bitnom, važnom, esencijalnom.....

Ima miljardu zlatnih oblika, ali ako ih fašistički istalimo ostaje ono bitno..

zlato
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 13.10.2017., 13:18   #3588
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nekoga od nas možda da, ali većinu valjda neće bar dok je po redu

Od mene mlađi samo Zuckerberg, od ovih unutar 10-ak godina tu je još samo Musk.

Većinom su to fosili, na listu su izbili visoko tek u starosti zbog fenomena koji se zove složena kamata :mig :
Oni koji imaju višak novca i manjak savjesti mogu živjeti vječno. Vidi Horvatinčića, recimo. Po svim medicinskim kriterijima davno je trebao biti mrtav, ali očito ga o tome nitko nije obavijestio.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Lyricu sam ja drugi dan skuzio da pomaze za irritable bowel, eno je sad u human trialsima za tu dijagnozu. Uspjesna je zasad a posto je vec dokazano sigurna za ljudsko koristenje, vjerujem da ce uskoro i sluzbeno se moci uzeti za IBS. Vec se moze i za fibromyalgiju a to je "srodno" IBSu.

Agomelatine mi je uznemiravao restless leg syndrome koji imam a to cini spavanje nemogucim. Ako bi ga uzeo po danu zaspao bi ko svinja, ali po noci drugacije, razjebe mi RLS i nemrem spavat.
Ti pod hitno trebaš centrifugirati donje čakre.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Sta ti nije koma?
Vrlo malo toga. Ja sam ti kemijski hipersenz, kao i kompletna mi familija s majčine strane. Ne samo da ne mogu gutati legalne i ilegalne droge, nego mi bude jako loše kad se nađem u blizini nekoga tko je stavio previše parfema.

Pozitivna strana je to što dosta intenzivno reagiram na biljne stvari - recimo, doza valerijane koju netko drugi i ne osjeti mene skulira čisto fino. Kao antidepresiv friški matičnjak dok ga ima, a preko zime gospina trava u tinkturi. Dok mi je još trebao mozak (za ispite, recimo) krkala sam ginseng i ginko u jednakim omjerima. Protiv bolova aspirin/andol, rijetko kafetin jer sam i na kofein osjetljiva (više od 2 kave na dan i grizem žbuku sa zidova). Čak su mi i neki biljni suplementi znali napraviti kuršlus u sistemu. Bed je što s njima ne dobiješ listu nuspojava pa ne znaš što očekivati i onda se pitaš zašto odjednom škripiš zubima po noći, recimo.



Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nisam bas primjetio da niti anksiolitici nesto uticu na zdrav razum. Benzici mogu malo utromit, za pregabalin nisam cak ni u to siguran (ali ne znam u zivo nikoga tko je koristio).
Meni od benzića refleksi odu kvragu i nemrem vozit. Na Xanaxu me je pak bolio kurac za sve, što isto baš i nije neko optimalno stanje. Ali skidanje s njega mi je bio najluđi trip u životu.


Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Tko zna, buduci postoji veza izmedju depre i upalnih procesa te depre i probave nije nemoguce da kako antibiitik (recimo unistavanjem crijevne flore) tako i sama upala utjecu na depresiju Cista spekulacja, sta ja znam : D
Bakterije rade pola posla u organizmu i kad ih pokokaš treba vremena da se sve vrati u ravnotežu. Jedna od zabavnih stvari kod kemijske hipersenzitivnosti je pojačana osjetljivost na vlastite hormone, što je prilično zajebano kad si žensko.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ALi ljudi imaju razlicitu mozgovnu kemiju pa im razlicite svari razlicito djeluju, zato i jadni psihijatri sa terapijama moraju eksperimentirat, nikad nisi na prvu siguran. Od onoga sto sam probao samo dva psihodelika medjusobno mogu imati vrlo razlicito djelovanje, kao i unutar sebe medju dozama. Pa mi je jedan npr bio odlican u malim ne-halucinogenim dozama, a drugi naporan i neurotican, dok je sa istima na halucinogenim dozama bilo obratno pa ovaj neuroican bio laganiji, a ovaj ugodan na manjim bio naporan. Sve je to hit and miss
Što se tiče psihodelika, tu sam tradicionalist, tj. držim se one "when you get the message hang up the phone", tako da nemam baš previše materijala za usporedbe niti želje za ponavljanjem eksperimenata. Jedino što bih eventualno uzela je Ibogaine da se konačno riješim nikotina, ali nisam sigurna je li se to uopće svrstava u psihodelike.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je i koristenje ketamina, prema onom sto sam citao, jedna subhalucinogena seansa tjedno (pol sata do sat traje ketamin) funkcionira bolje nego antidepresivi (koje stalno imas u sustavu)... ketamin nije bas psihodelik, nego centralni anestetik s psihodelik-like "nuspojavama"
Nije psihodelik, ali može izazvati vjerski fanatizam. Što jedno stoput gore.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 13.10.2017., 13:31   #3589
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Meni od benzića refleksi odu kvragu i nemrem vozit. Na Xanaxu me je pak bolio kurac za sve, što isto baš i nije neko optimalno stanje. Ali skidanje s njega mi je bio najluđi trip u životu. :zvdrko:
ja ih jedva primjetim Ono, moram sjest i dobro izintrospektirat da uocim da je ipak nesto drugacije
Barem je tako bilo kad sam ih zadnji put probo, jednom sam ih prije par godina kad i tad me totalno ubilo
Zanimljive te varijacije u nekom vlastitom baselineu


Quote:
Bakterije rade pola posla u organizmu i kad ih pokokaš treba vremena da se sve vrati u ravnotežu.
Bas se pitam koliko probiotici pomazu. Mislim na one u tabletama, za jogute sumnjam da je koncentracija dovoljna za ista.
Neki tvrde da ima koristi, drugi da tesko mogu proci zelucanu kiselinu i uopce doci na zeljeno mjesto kada se uzimaju oralno


Quote:
Jedna od zabavnih stvari kod kemijske hipersenzitivnosti je pojačana osjetljivost na vlastite hormone, što je prilično zajebano kad si žensko. :zdubo:
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 13.10.2017., 14:54   #3590
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bas se pitam koliko probiotici pomazu. Mislim na one u tabletama, za jogute sumnjam da je koncentracija dovoljna za ista.
Neki tvrde da ima koristi, drugi da tesko mogu proci zelucanu kiselinu i uopce doci na zeljeno mjesto kada se uzimaju oralno
A kako bi se onda trebali uzimati? Zapravo, nemoj mi reći.

Nekog efekta imaju, ali fermentirana hrana je korisnija. Kiselo zelje, rasol i te stvari.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ko da me ne znaš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 13.10.2017., 14:57   #3591
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ko da me ne znaš.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 13.10.2017., 15:27   #3592
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A kako bi se onda trebali uzimati? Zapravo, nemoj mi reći.



Ko da me ne znaš.
Steta, bas je zamimljivo



Znam ti sestre po hormonu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 13.10.2017., 18:48   #3593
Ova presuda Horvatincicu je ekstremno uznemirujuca, i sama za sebe i kao pravni presedan.
addx is offline  
Old 13.10.2017., 18:52   #3594
Što te uznemirava? Činjenica da postoji vladajuća klasa i da je ista privilegirana? To, kao, do sada nisi znao?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 13.10.2017., 19:16   #3595
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Što te uznemirava? Činjenica da postoji vladajuća klasa i da je ista privilegirana? To, kao, do sada nisi znao?
Nisam ocito znao razmjere privilegiranosti tj. zapravo me uznemirava sto nisu uopce potrudili uciniti oslobadjajucu presudu imalo uvjerljivom tj. sto je oslobodjen na temelju iskaza koji je potpuno kontradiktoran originalnom iskazu, te svjedocanstvu te njegove ljubavnice. Iz toga je ocito da on nije vjerodostojan svjedok, a brani se izuzetno nategnutom pricom, a cak i da tog prvotnog iskaza nije bilo, upitno je prihvatiti takvu obranu, radi presedana. Mislim to je sumrak pameti, nadam se da ce taj proces gurati van granica hrvatske, samo do tada ce Horvatincic vec odzivjet svoje vjerojatno, nije on mlad.
addx is offline  
Old 13.10.2017., 19:30   #3596
Već dugo postoji ta klasa:

Horvatinčić je 1980. usmrtio pješakinju pa se branio ludilom


Tomislav Horvatinčić je ubio ženu i 1989.
nitko drugi is offline  
Old 13.10.2017., 19:52   #3597
Uvijek postoji vladajuća klasa i nekoliko klasa ispod. Suština problema je što su krivi ljudi na vrhu, a ne to što postoje klase.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Old 13.10.2017., 19:55   #3598
Quote:
Tomislav Horvatinčić, naime, u posljednjih je četrdesetak godina – što automobilom, što brodom – ubio četvero ljudi, što znači da ubija u prosjeku svakih desetak godina. Na ovom mjestu pisci lošeg stila obično postave ono uznemirujuće pitanje: tko je sljedeći?
...kaže Boris Dežulović u odličnom članku "Mad Max Horvatinčić ili o uvjetnoj slobodi"
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 13.10.2017., 20:02   #3599
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Nisam ocito znao razmjere privilegiranosti tj. zapravo me uznemirava sto nisu uopce potrudili uciniti oslobadjajucu presudu imalo uvjerljivom tj. sto je oslobodjen na temelju iskaza koji je potpuno kontradiktoran originalnom iskazu, te svjedocanstvu te njegove ljubavnice. Iz toga je ocito da on nije vjerodostojan svjedok, a brani se izuzetno nategnutom pricom, a cak i da tog prvotnog iskaza nije bilo, upitno je prihvatiti takvu obranu, radi presedana. Mislim to je sumrak pameti, nadam se da ce taj proces gurati van granica hrvatske, samo do tada ce Horvatincic vec odzivjet svoje vjerojatno, nije on mlad.
Ništa od toga nije važno. Ima novaca i vjerojatno je potplatio sud. I tako to ide, godinama, desetljećima. Ne znam je li se sjećaš onog slučaja kada je balavac bogatih roditelja ubio dvije djevojke u Makarskoj - dobio je uvjetnu kaznu jer je iz dobrostojeće obitelji i jer ide na školovanje u Švicarsku.

Međutim, ovaj slučaj je opasan zato što se sad svaka budala koja nekog zgazi može pozvati na nesvjesticu. I izvući. Tako da je biti još problematičnije hodati cestama pogotovo navečer, kada kojekakvi napuhanci divljaju automobilima.

Međutim, mislim da je sad kasno. Nemoral, kriminal, korupcija .... uvukli su se u svaku poru društva i ne može se to više iskorijeniti.
mravac8 is offline  
Old 13.10.2017., 20:04   #3600
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ništa od toga nije važno. Ima novaca i vjerojatno je potplatio sud. I tako to ide, godinama, desetljećima. Ne znam je li se sjećaš onog slučaja kada je balavac bogatih roditelja ubio dvije djevojke u Makarskoj - dobio je uvjetnu kaznu jer je iz dobrostojeće obitelji i jer ide na školovanje u Švicarsku.

Međutim, ovaj slučaj je opasan zato što se sad svaka budala koja nekog zgazi može pozvati na nesvjesticu. I izvući. Tako da je biti još problematičnije hodati cestama pogotovo navečer, kada kojekakvi napuhanci divljaju automobilima.

Međutim, mislim da je sad kasno. Nemoral, kriminal, korupcija .... uvukli su se u svaku poru društva i ne može se to više iskorijeniti.
Pa kad su društvene vrijednosti općenito nakaradne i kompletno izvrnute.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.