Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 14:02   #961
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Realno, jebes novac bilo kakve vrste s kojim ne mozes kupiti nista osim drugog virtualno novca. Koliko je meni poznato, jedini je BitCOin za sada stidljivo priznat kao sredstvo placanja kod pojedinih retailera. Jesam li u krivu?



Pa ako BTC ode u kurac, odlaze i sve alternativne valute. A vec je nebrojeno alterkoina nepovratno otislo u kurac a da se to nije odrazilo na bitcoin. Mada si nacelno u pravu, sve su to pretpostavke.



Kako to mislis ''nemam pojma sto je to ARK'', jos jedan u nizu stotina i stotina altercoinova koji trazi svjetlo pod suncem. Jesam li u pravu ili u krivu?

Hmm, da, ovaj tvoj upis me podsjeća na crypto vic:

Muž: Draga izgubio sam neke Bitcoine, jel to problem?
Žena: Ma jok, to ionako ništa ne vrijedi dok se ne promijeni u dolare.
Muž: ah onda dobro, baš mi je laknulo

I da, naravno da si u krivu. Lupetaš da je to čudo jedno..........
https://getdash.io/
https://uquid.com/
https://uquid.com/altcoin-debit-card

Vrlo skoro će se moći plaćati račune i s ARK i PIVX, ETH, DASH, LTC, Monerom i mnogim drugim valutama direktno bez promjene u BTC.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 14:05   #962
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Sa iotom sam narasao 6X u vrijednost tom metodom(jednom dobrom odlukom). Igrao sam se fiat-iota. Tako da ne moram biti 8 od 10 puta u pravu. Trenutno mi se čini najbolja igra btc-ark jer jedan raste drugi pada. Ali brijem da će se uskoro dogoditi da Ark ne želi pasti više nego što je u srazmjeru sa btc-om . Tada bi po meni bila prilično velika šansa za velikim reboundom, pa možda čak i novim all time highom Arka. A tvoja logika definitivno drži vodu. Ima smisla već kada nisi prodao Ark pri highu, da ga ne prodaješ u bottomu. Ako je hodl, onda je hodl. Ali to je prije investicija, nego trade...


Apsolutno se slazem i upravo to zapravo zelim i reci od pocetka:

-ako je investicija valjda znas zasto si investirao i ovaj dip je nebitan u siroj slici

-ako je trade usao si bez konkretnog plana i zajebao se

-ako krenes tradeat pa kad zapne slegnes ramenima i kazes investicija, cestitam postao si bagholder (nije kraj svjeta al ta lova je sad mrtva a mogao si svasta s njom).

Zapravo je jednsotavno, samo ljudi ukljucuju ego previse u pricu...
Shannanigans is offline  
Old 13.10.2017., 14:38   #963
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Potpuno si u krivu. Ako si kupio fundamentalno dobar coin, isplati se čekati da se oporavi, bez obzira koliko to trajalo. ( ako si kupio neko smeće to je sasvim druga stvar )

Bolje nego da kapitalizira gubitak i uđe u nešto drugo. Prvo knjižio je gubitak, a drugo i najvažnije ta druga valuta mu se neće brže oporaviti od ARKa i onda je u dvostrukoj pušioni.

Daj nam ti reci što bi ti kupio kad prodaš ARK da nadoknadiš gubitak tako da vidimo ( barem teoretski ) kako bi prošao. Ništa te ne košta..........
ja imam slican problem s ltc, ark, omg... ali jedna stvar. ako sam ark kupio za 100, sad je 50 i ide prema dole jos, a dolazi btc fork. ako prodam sad, da, na gubitku sam, ali iskoristim taj btc za nesto, nebitno, bgold fork ili ukucam u druge altove za koje mislim da ce sad rast i kad sve prode vratim se u ark koji ce tad mozda bit i nize. rizik je sto mozda i nece, ali sjedit i cekat da naraste mi se cini najgore iako je najsigurnije, to je istina...

eto, ja si sad razmisljam da se rijesim tih lajtcoina koje sam kupio po duplo i to koristim za nesto drugo u ovom trenutku jer ocito ltc stagnira oko 60. al nikad ne znas kad ce skocit, rizik je, al nekako imat ltc u ovom trenutku i cekat da narastu, pa popizdit cu... ali s ene mislim zajebavat s aktualnim linkovima, metaversima i slicnim nego samo btc. i kad prode fork vratim to u litecoin, ark sve kaj sam bio na gubitku i to je to. na istom sam zar ne? naravno, samo pod uvjetom da ltc ark i to kaj imam ne ide gore nego stagnira ili pada jos sto je sasvim izgledno.
exxo is offline  
Old 13.10.2017., 14:42   #964
@Rijecanin

90% upisa ti je apsolutno netočno. Savjet o spašavanju dok se još može i fore "ako btc krene padati, padaju i svi ostali coinovi". Nedavno kad je BTC bio u slobodnom padu, ARK je doživio ATH.
Pričaš o stvarima o kojim nemaš pojma. Ne kažem da sam ja neki stručnjak, ali ti baš ono blage veze o ovoj temi nemaš, samo zbunjuješ ljude dodatno.


@svi ostali na temi

Daytrading i emocije ne ide zajedno. Gledati kako se sve crveni i onda paničariti je najgora stvar koju možete napraviti. Umjesto da idete kontra mase, vi pratite masu i to je vrlo često greška.
S druge strane, iz grešaka se uči. Istina, bolje iz tuđih nego osobnih, no nekako osobne greška ostave jači trag.
Quorgyle is offline  
Old 13.10.2017., 14:43   #965
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Samo mali podsjetnik - zadnji od mene da ne ispadne da nešto nudim ili ne znam što ...
ADA cardano 01.11. objavljuje road map, a za neka 3 mjeseca prelazi u POS/rewarding blocks što će raketirati cijenu. Još uvijek je ispod 500 satoshia ... Nemojte kasnije plakati
ja placem od prvog dana, jedva se cekam rijesiti tog govna. lako se to kupi ponovo... iako dobro se drzi ovih dana
exxo is offline  
Old 13.10.2017., 14:47   #966
ja ne znam jel ovo sto sam pitao za eth fork retardirano i neuko ili zasto svi ignoraju? eth ide gore pa ono, prije golda imamo 17.11. eth pa me zanima sta mislite o tome i da li se ocekuje znacajniji rast tipa prema 400?
exxo is offline  
Old 13.10.2017., 15:02   #967
Quote:
exxo kaže: Pogledaj post
ja imam slican problem s ltc, ark, omg... ali jedna stvar. ako sam ark kupio za 100, sad je 50 i ide prema dole jos, a dolazi btc fork. ako prodam sad, da, na gubitku sam, ali iskoristim taj btc za nesto, nebitno, bgold fork ili ukucam u druge altove za koje mislim da ce sad rast i kad sve prode vratim se u ark koji ce tad mozda bit i nize. rizik je sto mozda i nece, ali sjedit i cekat da naraste mi se cini najgore iako je najsigurnije, to je istina...

eto, ja si sad razmisljam da se rijesim tih lajtcoina koje sam kupio po duplo i to koristim za nesto drugo u ovom trenutku jer ocito ltc stagnira oko 60. al nikad ne znas kad ce skocit, rizik je, al nekako imat ltc u ovom trenutku i cekat da narastu, pa popizdit cu... ali s ene mislim zajebavat s aktualnim linkovima, metaversima i slicnim nego samo btc. i kad prode fork vratim to u litecoin, ark sve kaj sam bio na gubitku i to je to. na istom sam zar ne? naravno, samo pod uvjetom da ltc ark i to kaj imam ne ide gore nego stagnira ili pada jos sto je sasvim izgledno.
Gledaj sve je to lijepo što ti pričaš ali u Hrvatskoj ima možda desetak ljudi koji će cijelu situaciju kvalitetno odigrati.
I što ako kolega nije među njima a najvjerovatnije nije. Ima brdo lijepih pretpostavki na kojima bazira spekulaciju i krene li jedna krivo ode sve u mp3........

NItko ne zna da li će BTG biti 0,1, 0,01 ili 0,001 btc???

To mi se ne čini kao recept za uspjeh.

S druge strane on ima kvalitetan coin i ulaz po odličnoj cijeni i sve što treba je pričekati da ARK opet ode na 100-120.000 satoshija i nadigrao je sve vas kvazigenijalce koji letite od cvijeta do cvijeta.
I boli ga neka stvar koliko je BTC u međuvremenu porastao. Dapače što više naraste njemu bolje.

Jer ne treba zaboraviti, masu njih je kupilo povoljno ARK i prodali su ga zaradivši neku siću, ali se nakon prodaje više nisu uspjeli vratiti. Pitaj boga u kakvim sad govnarama čuče i trpe gubitke. ( naravno osim onih koji su prodali ARK a zadržali se u BTC, al ti su rijetki )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 15:05   #968
Quote:
exxo kaže: Pogledaj post
ja ne znam jel ovo sto sam pitao za eth fork retardirano i neuko ili zasto svi ignoraju? eth ide gore pa ono, prije golda imamo 17.11. eth pa me zanima sta mislite o tome i da li se ocekuje znacajniji rast tipa prema 400?
Evo da ja kažem svoje mišljenje. Mislim da neće biti nikakvog forka na 2 različita Ethera ako si to mislio. A cijena trenutno ide lijepo gore i moglo bi to do ATH-a, posebno ako sve bude OK sa tim update-tom. Ali je nekako i Eth trenutno malo u sjeni BTC-a.

Inaće by the way malo offtopic. Ponukan jednim člankom s cointelegrapha o Sloveniji, išao sam malo pogledati šta sve oni imaju u svijetu kripta.
Ispada da je ekipa u Deželi dosta radišna po pitanju tih tokena (na stranu što će biti sa tima za godinu/dvije): Iconomi, VIBE, Notary i bio je neki za solarnu energiju nemrem se sada sjetit kak se zove.
Za nas neznam ništa, odnosno mislim da je bio jedan token PowePlay ili tak nekak.. Kao i obično, na začelju smo i tu
smrc is offline  
Old 13.10.2017., 15:05   #969
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Hmm, da, ovaj tvoj upis me podsjeća na crypto vic:

Muž: Draga izgubio sam neke Bitcoine, jel to problem?
Žena: Ma jok, to ionako ništa ne vrijedi dok se ne promijeni u dolare.
Muž: ah onda dobro, baš mi je laknulo
Sjajan vic, pravi si saljivdzija.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
I da, naravno da si u krivu. Lupetaš da je to čudo jedno..........
https://getdash.io/
https://uquid.com/
https://uquid.com/altcoin-debit-card
Dakle tri opskurne debitne kartice doistupne tko zna kako, i tko zna gdje, uz tko zna kakve troskove su dokaz da se s altcoinima moze platiti ama bas sve? Lupetas, ponovit cu se opet, koliko je meni poznato, jedino se bitcoinom od svih kriptovaluta moze direktno placati, i to na jos uvijek dosta ogranicenom broju ''prodajnih'' mjesta.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Vrlo skoro će se moći plaćati račune i s ARK i PIVX, ETH, DASH, LTC, Monerom i mnogim drugim valutama direktno bez promjene u BTC.......
Vrlo brzo je u oku promatraca. Musici je jedan dan citava vjecnost, geoloski gledano, par desetaka tisuca godina je vrlo kratak period.

Puno je veca sansa da ce i ARK i PIVX, ETH, DASH i LTC propasti, negoli sto ces s njima moci platiti kavu na trgu bana jelacica u sljedecih godinu dana.

Ako se to ''uskoro i desi'', a meni bi bilo drago, navedeni bi mogli postati fundamentalno dobri kojnovi, iz moje perspektive oni to trenutno nisu.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!

Zadnje uređivanje Rijecanin : 13.10.2017. at 15:16.
Rijecanin is offline  
Old 13.10.2017., 15:09   #970
Isti problem ovdje - imam 4 ETH-a i lijep profit imam na njemu ali što sada napraviti? Ako prodam a ode na 400$ bit će mi žao, a ako ne prodam pa ode opet ispod 300$ bit će mi žao (ali nešto manje doduše ).

Iskreno ne kužim što foork mijenja kod ETH-a? Ak je to samo dio onog metropolisa onda će nakon foorka biti manji reward (manje će se isplatiti rudarenje), ali i implementirati će tehnologiju ZCasha za anonimne transakcije.

Nemam pojima
abusaef is offline  
Old 13.10.2017., 15:17   #971
Quote:
exxo kaže: Pogledaj post
ja placem od prvog dana, jedva se cekam rijesiti tog govna. lako se to kupi ponovo... iako dobro se drzi ovih dana
Prodaj ga na 950, jer veliki je wall na 1000 sada iako će se to mijenjati kako se bude približavao. No prije 1000 mora biti neka korekcija malo veća. Oni su novi, svaka vijest je sada pump. 18.10 navodno izlaze i na cryptopiju i još neku bezveznu mjenjačnicu, a najavljuju i druge. Pa taj road map su fora napravili - odbrojavaju 19 dana i time podižu interes. Pa taj reward mode za 3 mjeseca ... Ja vjerujem u taj coin - 2/3 sam uložio i imao sam sreće jer nisam ušao prerano kao ti . Čak sam nešto i shortao i povečao količinu tako tak da sada ispada da sam ušao na 450 sath (originalno sam ušao na 488)...

Ali možda se varam - ja sam još ipak novak u svemu ovome.
abusaef is offline  
Old 13.10.2017., 15:32   #972
Quote:
smrc kaže: Pogledaj post
Inaće by the way malo offtopic. Ponukan jednim člankom s cointelegrapha o Sloveniji, išao sam malo pogledati šta sve oni imaju u svijetu kripta.
Ispada da je ekipa u Deželi dosta radišna po pitanju tih tokena (na stranu što će biti sa tima za godinu/dvije): Iconomi, VIBE, Notary i bio je neki za solarnu energiju nemrem se sada sjetit kak se zove.
Za nas neznam ništa, odnosno mislim da je bio jedan token PowePlay ili tak nekak.. Kao i obično, na začelju smo i tu
+ Bitstamp.. Nejc Kodrič CEO
Xiaomi is offline  
Old 13.10.2017., 15:33   #973
Evo korelacije između većine coinova ako koga zanima.

Correlation
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 13.10.2017., 15:45   #974
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Isti problem ovdje - imam 4 ETH-a i lijep profit imam na njemu ali što sada napraviti? Ako prodam a ode na 400$ bit će mi žao, a ako ne prodam pa ode opet ispod 300$ bit će mi žao (ali nešto manje doduše ).

Iskreno ne kužim što foork mijenja kod ETH-a? Ak je to samo dio onog metropolisa onda će nakon foorka biti manji reward (manje će se isplatiti rudarenje), ali i implementirati će tehnologiju ZCasha za anonimne transakcije.

Nemam pojima
pa da, to sam i ja skuzio da je samo dio metropolisa, bizantium. ali onda sam cuo na nekom glupom videu da ce bit novi coin, to je sve sto mezanimalo, ocito dezinformacija. thanx!
exxo is offline  
Old 13.10.2017., 15:47   #975
ETH is on a tear.. tehnički jako dobro izgleda
Kaidos is offline  
Old 13.10.2017., 15:49   #976
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Prodaj ga na 950, jer veliki je wall na 1000 sada iako će se to mijenjati kako se bude približavao. No prije 1000 mora biti neka korekcija malo veća. Oni su novi, svaka vijest je sada pump. 18.10 navodno izlaze i na cryptopiju i još neku bezveznu mjenjačnicu, a najavljuju i druge. Pa taj road map su fora napravili - odbrojavaju 19 dana i time podižu interes. Pa taj reward mode za 3 mjeseca ... Ja vjerujem u taj coin - 2/3 sam uložio i imao sam sreće jer nisam ušao prerano kao ti . Čak sam nešto i shortao i povečao količinu tako tak da sada ispada da sam ušao na 450 sath (originalno sam ušao na 488)...

Ali možda se varam - ja sam još ipak novak u svemu ovome.
gle, ja sam stavio sell order na 800 tak da.. a kupio po 750. idiot sta da kazem. i tu ce mi bit neka minimalna zarada. doslovno. uzeo sam 20k. tak da nije mala lova. jedino da stavim 10k na 800, a 10 na 900. ne znam ni sam. mislim da ce to bit super, al trenutno mi je zao da sam trosio btc na to jer nekako mi se cini da se sa 600 nece maknut tako da ili cu preuzet loss ili cekat. a sve zbog glupog forka. kucilo je siguran sam u pravu jer je on ovdje kolko sam shvatio sto i bitcoin u kriptu. znaci ne znamo kolko ce bit gold. al kolko god da bude je free money za razliku od gubitaka koje trenutno svi koji smo u altovima trpimo. a u adu se stignemo vratit. njen peak nekako mislim da nece bit prije 2018.
exxo is offline  
Old 13.10.2017., 15:50   #977
Quote:
Xiaomi kaže: Pogledaj post
+ Bitstamp.. Nejc Kodrič CEO
joj nabijem im taj bitstamp. inace, bio sam s drugim nickom ovdje pisao o svom prvom i nikadvise iskustvu s bitstampom kad sam 4 i pol dana cekao da mi odobre transakciju i daju bitcoin koji sam kupio koji je u meduvremenu bio naraso za 500$ pa sam ga dobio manje jer su oni racunali da se transakcija dogodila taj dan kad se i dogodila, bez obzira sto su je approvali 4 skoro 5 dana poslije. gamad zmazana!
exxo is offline  
Old 13.10.2017., 15:57   #978
idu prkna gore, kako se čini.. doduše može se i krivo činiti, ali ko ne riskira ne profitira. sad baš ne bi očekivao 500% ali 20% bi trebalo bit.. nije loše 1.2 (btc) x 1.2 (prknocoin) = 1.44 u dva dana.. hipotetski naravno, za one koji vole rizik

a onda fino čičiti na rukice i nikaj ne dirati
a ako nenadano okrene bijeg glavom bez obzira

Zadnje uređivanje Kaidos : 13.10.2017. at 16:12.
Kaidos is offline  
Old 13.10.2017., 15:59   #979
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Puno je veca sansa da ce i ARK i PIVX, ETH, DASH i LTC propasti, negoli sto ces s njima moci platiti kavu na trgu bana jelacica u sljedecih godinu dana.
S par klikova ih konvertiraš u dolare i pošalješ na svoj bankovni račun..gdje je problem?
Explorer_HR is offline  
Old 13.10.2017., 16:18   #980
Quote:
akimaki kaže: Pogledaj post
Kad se probije 6k mogao bi zadnji veci dump,kako bi lijepo bilo dokupiti jos Arka za <40k.
Cini mi se da bi iduci dani mogli biti idealni za kupovinu altova,glupo je ocekivati da ce se bas zadnjih dana prije forka dumpati.

Markotros,koliko $$ nudis po coinu?
85 danas, trebam vidit kolko je pao.
__________________
bok
markotros is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.