Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vaš stav o pobačaju:
Osobno protiv, za kriminalizaciju (osim silovanja npr.) 71 10.55%
Osobno protiv, ali za pravo izbora drugih 108 16.05%
Osobno protiv, podupirem apsolutnu kriminalizaciju 60 8.92%
Osobno za, do određenog stadija trudnoće 260 38.63%
Osobno za, neovisno o stadiju trudnoće 79 11.74%
Ne postoji razlika fetusa i već rođenog djeteta 61 9.06%
Lijek je prevencija i edukacija, posebno mladih 168 24.96%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 673. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 09:46   #5921
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
a ne mogu pricati umjesto zene, jasno je to meni... ipak mogu izraziti svoje osjecaje u odnosu na to i na ono sto vidim, jer se to sve i oko mene desava...
Tvoji osjećaji neće nikoga nahraniti, očistiti i staviti u krevetić.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 19.07.2017., 16:34   #5922
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Tvoji osjećaji neće nikoga nahraniti, očistiti i staviti u krevetić.
naravno, ali njihovi hoce...

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, ja to NE želim ali TI želiš da JA želim; pa bi malo upravljao tuđim životima koji su se odavno rodili i postali svjesni svega pa i toga što ne žele.

Ako ti je to takva lijepa želja onda se treba isprsiti pa se brini godinama za 5 djece financijski kad već ne možeš biti žena koja NE želi - odnosno ŽELI.

Inače mlatiš praznu slamu kao i većina molitelja pred bolnicama - res non verba!
dobro ti ne zelis djecu ok

ma bas bi upravljao tudjim zivotima nemam pametnijeg posla
sta tako duboko to ide, ako kazem nekome svoje misljenje o necemu onda zelim upravljati njegovim zivotom?

pa ako mlatim praznu slamu onda nema ni veze sta pricam jer necu utjecati na nikoga... zasto onda ne bi smio iznjeti svoje misljenje na forumu?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije li se bolje držati Božje zapovijedi: začneš li si dijete, izvoli si ga roditi.

Koliko je bilo majki kojima su tzv. liječnici sugerirali 'abortirajte, jer vrlo ste lošeg zdravstvenog stanja', pa svejedno te su majke do kraja iznjele trudnoću i preživjele skupa sa svojom bebom.
I kasnije bile zdravije od ljubavi


Ne vjerujem kakav oglas upravo vidim desno...
Vještica iz motovuna savjetuje kako postići istinsku srecu i bogatstvo
Vještica savjetuje kako do istinske srece

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 19.07.2017. at 17:25.
ninjaturtle is offline  
Old 19.07.2017., 19:25   #5923
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post

I kasnije bile zdravije od ljubavi


Ne vjerujem kakav oglas upravo vidim desno...
Vještica iz motovuna savjetuje kako postići istinsku srecu i bogatstvo
Vještica savjetuje kako do istinske srece
Točno, jer majka koja je u stanju riskirati vlastiti život samo zato da bi se dijete rodilo... tada takvo dijete nek bude sto posto ziher majka ga voli preko neba.


A vještice?, naravski poznate po pametovanju, ne i savjetovanju, u njih zavist, nisu imale majku snage sve četiri strane vjetra


Makar, to što si neki anketom i bez riječi uzeše za jedan od ozbiljnih razloga abortusa, svakako radi se o težini, primjerice gledalo se dokumentarce o silovanju u BiH za vrijeme rata, zgrozismo se što su sve te jadne žene morale pretrpjeti, rodile djecu nastalu silovanjem i proslijedile ih udomiteljskim obiteljima... ono, pruži djetetu priliku za život jer dijete nije ništa krivo... e sad, jedan od takvih slučajeva, odrastao krasan mladić koji nikad ništa o svemu tome ne bi znao da ga njegovi 'pametni' posvojitelji neobavjestiše u njegovoj tinejđerskoj dobi... a on, srušio mu se čitav svijet, do jučer sretan a danas ogorčen prezire ljude oko sebe...
Što reč, i posvojitelji znadu bit trknuti u glavu.
Pravi Život is offline  
Old 03.09.2017., 15:06   #5924
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170830

Zanimljivo....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.09.2017., 20:03   #5925
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
Meni je cura napravila abortus protiv moje volje... izgubio sam pravu ljubav i nosim smrt u sebi odonda...
Prema katoličkom nauku, ako sudjeluješ na bilo koji način u prekidu trudnoće (daješ novac, podržavaš, obavljaš medicinski postupak kao liječnik ili med. sestra), po Crkvi si automatski izopćen (izbačen) iz nje (dok se ne pokaješ - to više nije SMRTNI grijeh koji se onda oprašta).
Smrtni grijeh (lat. peccata mortalia) u katoličkoj teologiji je grijeh koji osobu, koja ga je počinila vodi u pakao nakon smrti, ako nije oprošten.

idolopoklonstvo (otpad od vjere u Boga zbog vjere u nešto drugo, predmet, osobu ili krivoboga), vrijeđanje Boga, ubojstvo, preljub, teška krađa, velika laž, teška povreda bližnjega (što uključuje i seksualno iskorištavanje drugoga), nanošenje velike štete i slično. [1] Ovi grijesi smatraju se "smrtnima"
* Zar nije prije "smrtni grijeh" bio neoprostivi za umorsta itd. ili sam to pogrešno upamtio s vjeronauka? Sad se sve može oprat pred svećenikom?
*


Stoga ne vidim razloga tvoje zabrinutosti i jada, kad to nisi podržao ni na koji način.

Quote:
normalno da cu bilo kojoj curi reci "nemoj to raditi, ubit ces sama sebe"
Bolje od popovanja je da se oženiš njome iz ljubavi i skrbiš aktivno o vašem djetetu. Ili plaćaš alimentaciju, a ne vrdaš s time. Sve ostalo je šuplje licemjerje.
Ja podržavam pobačaj u zakonskom roku, ako se žena na to odluči. Zabranjivanje toga ženama je nehumano. Naravno da je bolje izbjeći to ako se ikako može, obrazovanjem, kontracepcijom, svjesnim odnosom a ne ulijetanjem u veze i seks samo tako...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 20.09.2017., 20:35   #5926
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prema katoličkom nauku, ako sudjeluješ na bilo koji način u
*


Stoga ne vidim razloga tvoje zabrinutosti i jada, kad to nisi podržao ni na koji način.



.
Ma bas me briga covjece

Ja sam dijete osjecao, a taj zakonski rok mi ne pomaze bas

Napisao sam ti kako se osjecam, teorije su teorije, a zivot je zivot

ne radi se o krivici... nego o gubitku svega na svijetu...


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
* Zar nije prije "smrtni grijeh" bio neoprostivi za umorsta itd. ili sam to pogrešno upamtio s vjeronauka? Sad se sve može oprat pred svećenikom?
covjek se moze oprati samo ako pronadje Ljubav... a ne pred svecenikom...

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bolje od popovanja je da se oženiš njome iz ljubavi i skrbiš aktivno o vašem djetetu. Ili plaćaš alimentaciju, a ne vrdaš s time. Sve ostalo je šuplje licemjerje.
Ja podržavam pobačaj u zakonskom roku, ako se žena na to odluči. Zabranjivanje toga ženama je nehumano. Naravno da je bolje izbjeći to ako se ikako može, obrazovanjem, kontracepcijom, svjesnim odnosom a ne ulijetanjem u veze i seks samo tako...
nehumano je zabraniti zeni da napravi abortus? Očito joj nisam zabranio, zar ne?

Ali da sam onda bio nehuman mozda bi ipak svi bili zivi... ovako smo svo troje mrtvi... vidis zivotne ironije...
da li se meni humanost isplatila?
sta mislis da li bi ja sad vise volio biti ziv i osjecati svijet oko sebe i da me prozivaju nehumanim?
šta je sa humanosti prema tatama koji se ne zele odvojiti od ljubavi koju su poceli osjecati? sta je prema njima humano?

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 20.09.2017. at 21:47.
ninjaturtle is offline  
Old 20.09.2017., 22:10   #5927
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
Ja sam dijete osjecao, a taj zakonski rok mi ne pomaze bas
Razumijem što kažeš. Spolni odnos i emocije, uspostavljaju određene krucijalne, iskonske stvari, začimanje novog bića, vezu između ljudi, odnosa koji se bolno prekida poput rezanja na živo.

Quote:
šta je sa humanosti prema tatama koji se ne zele odvojiti od ljubavi koju su poceli osjecati? sta je prema njima humano?
Neka nas tvoj primjer pouči da se seks i ulaženje u veze ne smije uzimati olako, mora se osvijestiti, jer postoje posljedice.

Ima li išta što bi ti kod samog početka veze ili kasnije, napravio drugačije da sad možeš?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 20.09.2017., 22:31   #5928
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Neka nas tvoj primjer pouči da se seks i ulaženje u veze ne smije uzimati olako, mora se osvijestiti, jer postoje posljedice.
točno, a posljedica je da sam nakon toga mrtav...
pa neka svako odluci za sebe, ali ja imam to za reci bez da puno filozofiram

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ima li išta što bi ti kod samog početka veze napravio drugačije da sad možeš?
pa ne mogu razmisljat o toj osobi vise, nemam joj vise sta reci ni u proslosti
ninjaturtle is offline  
Old 20.09.2017., 23:25   #5929
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
točno, a posljedica je da sam nakon toga mrtav...
pa neka svako odluci za sebe, ali ja imam to za reci bez da puno filozofiram

pa ne mogu razmisljat o toj osobi vise, nemam joj vise sta reci ni u proslosti
Samo sam htio dati savjet, da se vratiš u prošlost i sve ponovno ispitaš, jer ne mislim da si mrtav, nego možeš oživjeti, ako se potrudiš.
Pa to je tvoj život i imaš pravo izboriti se za njega. Ništa nije izgubljeno dok si živ.
No to su samo moja razmišljanja... nebitno.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 21.09.2017., 01:53   #5930
toliko dugo sam bio mrtav da se to moze nazvati tisucljecem, a i to je malo... i izdahnuo sam tisuce posljednjih izdaha znajuci da zadnji nece doci... doslovno posljednjih izdaha... u pravu si ja sam ziv poslje smrti...

inace ne bi sam za sebe govorio da osjecam smrt u sebi... dio mene je jos mrtav, a biti ziv boli... nemam nista ljepo za ispricati o ozivljavanju i vracanju u proslost... ozivljavanje, opis o tome moze proizvesti samo mašta i takvo je kakvo je u masti

vracao sam se u proslost i tamo sam se borio za zivot... Isus na krizu, takav sam ja bio... onako izbicevan i razapet na kriz... i hodao sam kroz dolinu smrti... padao u ponor bez dna...

mislis da pakao ne postoji? ali ja sam bio u tom paklu koji ne postoji

za religijske zajednice me nije briga, samo citam Bibliju i dovoljna mi je i znam da mi je da ozivim pomogao Bog


nakon abortusa mogu pisati samo horore, ovo sto sam napisao lici na horor...
ninjaturtle is offline  
Old 21.09.2017., 10:44   #5931
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
toliko dugo sam bio mrtav da se to moze nazvati tisucljecem, a i to je malo... i izdahnuo sam tisuce posljednjih izdaha znajuci da zadnji nece doci... doslovno posljednjih izdaha... u pravu si ja sam ziv poslje smrti...

inace ne bi sam za sebe govorio da osjecam smrt u sebi... dio mene je jos mrtav, a biti ziv boli... nemam nista ljepo za ispricati o ozivljavanju i vracanju u proslost... ozivljavanje, opis o tome moze proizvesti samo mašta i takvo je kakvo je u masti

vracao sam se u proslost i tamo sam se borio za zivot... Isus na krizu, takav sam ja bio... onako izbicevan i razapet na kriz... i hodao sam kroz dolinu smrti... padao u ponor bez dna...

mislis da pakao ne postoji? ali ja sam bio u tom paklu koji ne postoji

za religijske zajednice me nije briga, samo citam Bibliju i dovoljna mi je i znam da mi je da ozivim pomogao Bog


nakon abortusa mogu pisati samo horore, ovo sto sam napisao lici na horor...
Cura je odabrala. Kad je već odabrala, bolje i to, nego da je rodila i napustila dijete ili nešto još gore. Nije bilo suđeno.
Pusti i idi dalje.
Budi muško.

Pravo je pitanje zašto se, u odnosu koji nije definiran, ne koristiš bolje zaštitom? O tome bi trebao razmisliti prije ovog kukumavčenja.

Ovako skidaš sa sebe odgovornost nekim usporedbom s Isusom i glumiš sam dijete.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 21.09.2017., 10:53   #5932
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
koristio sam zastitu, pukao je prezervativ... pa ja bi se brinuo o djetetu da ga je napustila...

nisam ti ja tu kukumčevao nego sam opisao osjecaj nakon toga...

jedino s cime sam mogao opisati osjecaj je taj koji sam opisao...

molim te zaobidji me jer si odvratna osoba...
Opet žrtva.
Taj osjećaj si sam napumpao da bi sebi dao na važnosti.

Ništa, celibat do braka it is.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 22.09.2017., 13:56   #5933
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ovdje raspravljamo o problematici pobačaja s moralnog, filozofskog, etičkog, znanstvenog te pravnog aspekta.
Zašto je onda ova tema u religiji? Kakve veze ima religija sa moralom, filozofijom, etikom, ZNANOŠĆU?!?! i pravom?
Matrim Cauthon is offline  
Old 27.09.2017., 14:56   #5934
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Opet žrtva.
Taj osjećaj si sam napumpao da bi sebi dao na važnosti.
opisujes ono sto ti radis u zivotu pa projiciras to na druge... sretan put
ninjaturtle is offline  
Old 13.10.2017., 15:30   #5935
Batarelo: I silovane žene moraju roditi

Batarelo: "Znanstveno je dokazano da silovane žene imaju manji postotak pobačaja."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...a/1000647.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...i/1000669.aspx

Zaklada Vigilare ima logo Peugeota.
konjokradica is offline  
Old 13.10.2017., 16:53   #5936
Batarelo: "I silovane žene moraju roditi"
On samo glasno govori ono što se nad-biskup Bozanić i sveti otac Papa Franjo ne usude javno izgovarati. Silovane žene moraju zadržati taj mikro-zametak od silovanja, čak i ako se radi o djevojčici koju je silovao ludi djed. To vrijedi za katolkinje, ali se planira narediti svima ženama (i njihovim obiteljima, jer i oni su uključeni u tome) u RH.

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Batarelo: "Znanstveno je dokazano da silovane žene imaju manji postotak pobačaja."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...a/1000647.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...i/1000669.aspx
Bararello ništa ne govori o svom velikom prijatelju kardinalu (iz istoga grada u Australiji gdje je živio), a koji je silovao malu djecu, pa je sada na australskom sudu.

https://www.express.hr/top-news/kard...-skandalu-9023

https://en.wikipedia.org/wiki/George_Pell

Saslušanje 50 svjedoka, određeno za 5.3.2018. god.

Baterello prodaje demagogiju da bi netko ponižavao ili "ubijao djecu" čiju je majku silovao neki luđak. Da "takva djeca imaju pravo na život i nisu ništa kriva".
To nitko, nikada nije rekao niti činio. Tek nešto slično tome Biblija koja pljuje po "kopiladi", djeci izvan braka. Zametak nije dijete.

No, potpisi su prikupljeni, politički lobiji aktivirani, crkvenjački novac kola, pa ćemo vidjeti kako će to završiti. Hoće li Markić i Opus Dei (tj. Crkva u Hrvata) opet uspjeti u svojim lukavo isplaniranim rabotama nametanja svojih dogmi svima u RH. A političarima odlično za mahanje krpom pred narodom, da im se skrene pozornost sa bitnih tema.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 13.10.2017., 17:59   #5937
Sad sam tek doznao za prolife.hr peticiju i da su je predali vladi. Koliko oni imaju šanse da zabrane pobačaj u RH?

Prije par godina kler je organizirano zabranio brak gay osobama, sada brane pobačaj, onda će zabraniti seks izvan braka, razgovaranje muškaraca sa ženama koje im nisu žene, masturbaciju, igranje šaha itd. Kao što se dogodilo u Acehu u Indoneziji gdje su Muslimani zabranili navedene stvari da udovolje Alahu nakon razornog cunamija.
mr.Natural is offline  
Old 13.10.2017., 20:40   #5938
generalno protiv ali mislim da je žena ta koja bi trebala birat
silas2012 is offline  
Old 13.10.2017., 23:10   #5939
Ali isto je pitanje što točno smatrate pod pobačajem? Recimo ovo je u forumu religija a Katolicizam tj. Vatikan izjednačuje kotracepciju sa pobačajem tj. njima je to jedno te isto. A je li to također isto i sudionicima ove rasprave?
Evo recimo iz papine enciklike:
But despite their differences of nature and moral gravity, contraception and abortion are often closely connected, as fruits of the same tree. It is true that in many cases contraception and even abortion are practised under the pressure of real- life difficulties, which nonetheless can never exonerate from striving to observe God's law fully. Still, in very many other instances such practices are rooted in a hedonistic mentality unwilling to accept responsibility in matters of sexuality, and they imply a self-centered concept of freedom, which regards procreation as an obstacle to personal fulfilment. The life which could result from a sexual encounter thus becomes an enemy to be avoided at all costs, and abortion becomes the only possible decisive response to failed contraception.
http://w2.vatican.va/content/john-pa...ium-vitae.html

Tako da ako ovi iz prolife.hr uspiju u Hrvatskoj zabraniti pobačaj možete se oprostiti sa kontracepitivima.
mr.Natural is offline  
Old 14.10.2017., 17:22   #5940
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Sad sam tek doznao za prolife.hr peticiju i da su je predali vladi. Koliko oni imaju šanse da zabrane pobačaj u RH?
Već je poprilična:

Quote:
Kujundžić: Život počinje začećem; vidjet ćemo kakav će biti zakon
(kao da život nije nastao prije oko 4 milijarde godina na Zemlji, a ne da danas nastaje, danas se samo prenosi)

Quote:
Zahtjev građanske inicijative ProLife i Zaklade Vigilare da izmjene tzv. zakona o pobačaju idu u smjeru zaštite nerođenoga života komentirao je ministar zdravstva Milan Kujundžić.

Ministar je izjavio kako treba respektirati potpise više od 160.000 građana te dodao da život počinje začećem i da ga treba zaštititi. Kakav će biti zakon, treba prepustiti dionicima koji će sudjelovati u njegovoj izradi, rekao je Kujundžić
Vigilare Batarello zahtijeva izmjene zakona u RH?

Crkvenjaci uvijek mogu smoći sto tisuća potpisa od vjerništva. Kad počnu popi grmit po propovjedaonicama na svakoj misi i svakoj provinciji i po državnim medijima, još mnogo više.
Oni to znaju i počeli su iskorištavat "demokraciju" na svoj način. Hoćemo li uskoro proglasit Isusa Kristusa i Mariju kraljem i kraljicom Hrvata u Saboru?
86% katolika svakako bi bilo za to na nekom klero-referendumu, ili ne?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.