Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 00:08   #1941
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
To bi trebalo nekog zbilja upućenog u prilike na FFZG krajem 80-tih da objasni kak se dolazilo do posla tam...
Ak je istina da je bio vozač tramvaja onda pozicija na faksu dolazi ko plaćeni odmor u nekom smislu...
S tim da je to doba univerzijade kad ZG konačno prodiše ko neki normalan grad i počne se događati nekaj u gradu...ak me dobro pamćenje služi onda se po limenku kole išlo u Graz il Trst a tu je to bio SF...tak da je način razmišljanja bio skroz drugčiji...

+ pitanje kolko je toga zarađivao sastrane (jer čim se tak brzo prebacio u političare a ostavio znanstvenu karijeru znaći da mu ista nije nit bila bitna za preživljavanje).

Veći je problem njegovo postojanje na sceni sad nego to di je bio 89-e a nažalost nema konkurencije koja bi mu mogla naškoditi (u smislu da ostane bez dijela love koja ide sad na njegov račun).
Dok je HDZ-a nema frke za našeg Pupija
Werdas, nema ti to veze sa HDZ-om. Ista stvar bi ti bila i sa SDP-om.
Meni jednostavno nije jasno kako to ne vidite.
Ustav (mijenjati)
Izborne zakone (mijenjati)
Razlog: Ne mogu i ne smiju manjine odlučivati o Vladi.
Sudjelovati kasnije DA.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 05:46   #1942
Kolko puta su bili u koaliciji s sdpom a kolko s hdzom?
Sdp ima svoje srbe u stranci i netrebaju im ovakvi likovi....nevelim da se nece tak nekaj dogoditi al zasad sumnjam u to..
Druga stvar kaj sdp nezna pridobit glasove koji idu Pupiju...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:53   #1943
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Kolko puta su bili u koaliciji s sdpom a kolko s hdzom?
Sdp ima svoje srbe u stranci i netrebaju im ovakvi likovi....nevelim da se nece tak nekaj dogoditi al zasad sumnjam u to..
Druga stvar kaj sdp nezna pridobit glasove koji idu Pupiju...
Ma nije bitno koliko puta su manjine ( i koga) podržale.
Bitno je da oni ne smiju imati pravo na to.
Ne smiju biti jezičac na vagi bilo koga.
U svemu drugome ih podržavam.
A kad se formira Vlada onda moraju biti tu. I tu tražiti ispunjenje svojih interesa.
Pogledaj na što ovo danas sliči.
Vlada ovisi o manjincima i onima iz HNS-a (koji su ostali iz svojih interesa).
Koja je cijena svega toga?

eto tako u kratko.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:55   #1944
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Ma nije bitno koliko puta su manjine ( i koga) podržale.
Bitno je da oni ne smiju imati pravo na to.
Ne smiju biti jezičac na vagi bilo koga.
U svemu drugome ih podržavam.
A kad se formira Vlada onda moraju biti tu. I tu tražiti ispunjenje svojih interesa.
Pogledaj na što ovo danas sliči.
Vlada ovisi o manjincima i onima iz HNS-a (koji su ostali iz svojih interesa).
Koja je cijena svega toga?

eto tako u kratko.
....a to recimo može hasanbegović? Ljudi moji jel vama uopće jasna demokracija i izborni sustav?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:03   #1945
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
....a to recimo može hasanbegović? Ljudi moji jel vama uopće jasna demokracija i izborni sustav?
u pravu si do neke mjere, ali nije da je onaj suprotan stav sasvim bez temelja.

izbor manjina na ovaj nacin zaista jest u velikom djelu umotvorina RH, a s druge strane je takodjer cinjenica da manjinci zaista nisu usli u Sabor pod jednakim uvjetima kao ostali sabornici i da je u principu sasvim legitimno razgovarati o tome sto to tocno implicira.
Hasanbegovic je usao u sabor (ako se ne varam) po sasvim uobicajenim uvjetima i ne bi ga trebao izdvajati samo zato sto se ne slazes s njim politicki (ne slazem se ni ja, ali to je irelevantno).
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:14   #1946
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
u pravu si do neke mjere, ali nije da je onaj suprotan stav sasvim bez temelja.

izbor manjina na ovaj nacin zaista jest u velikom djelu umotvorina RH, a s druge strane je takodjer cinjenica da manjinci zaista nisu usli u Sabor pod jednakim uvjetima kao ostali sabornici i da je u principu sasvim legitimno razgovarati o tome sto to tocno implicira.
Hasanbegovic je usao u sabor (ako se ne varam) po sasvim uobicajenim uvjetima i ne bi ga trebao izdvajati samo zato sto se ne slazes s njim politicki (ne slazem se ni ja, ali to je irelevantno).
Dakako da je Hasanbegović (njegov izbor po glasovima uopće nije upitan) irelevantan u gornjim mojim upisima. I ovdje ne pričamo o političkim stavovima ovih ili onih.
Ja samo iznosim svoje osobno mišljenje da oni kojima je zagarantirano mjesto u saboru ne mogu odlučivati o sastavljanju vlade. (manjine).
Pa ljudi moji, sjetite se, kako je sastavljana vlada.
Nemojte me tjerati da Vam sada spominjem imena i broj glasova koji su dobili.
A bili su činjenično odlučujući faktor.
Ma taman da idemo svaku godinu na izbore to je manja cijena nego što će ih dobiti oni.
p.s. Ovdje ponovno naglašavam da mi nije bitna politička opcija.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:19   #1947
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
To bi trebalo nekog zbilja upućenog u prilike na FFZG krajem 80-tih da objasni kak se dolazilo do posla tam...
Vidiš kako ne pratiš, o tome i govorim. Ne krajem 80-tih, nego krajem 70-tih i početkom 80-tih. On je faks završio 1979. i u to vrijeme je ništao do običan balavac i politički nitko i ništa.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:39   #1948
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
....a to recimo može hasanbegović? Ljudi moji jel vama uopće jasna demokracija i izborni sustav?
Kumek, i demokracija se može definirati na različite načine.
Vidiš kako je to širok pojam.
Meni nije demokracija da o većini odlučuje manjina.
A i oni pametni manjinci znaju da je to tako.
Pluralizam mišljenja.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:37   #1949
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Dakako da je Hasanbegović (njegov izbor po glasovima uopće nije upitan) irelevantan u gornjim mojim upisima. I ovdje ne pričamo o političkim stavovima ovih ili onih.
Ja samo iznosim svoje osobno mišljenje da oni kojima je zagarantirano mjesto u saboru ne mogu odlučivati o sastavljanju vlade. (manjine).
Pa ljudi moji, sjetite se, kako je sastavljana vlada.
Nemojte me tjerati da Vam sada spominjem imena i broj glasova koji su dobili.
A bili su činjenično odlučujući faktor.
Ma taman da idemo svaku godinu na izbore to je manja cijena nego što će ih dobiti oni.
p.s. Ovdje ponovno naglašavam da mi nije bitna politička opcija.
Ne moze imati zagarantirano mjesto u saboru, a da ne sudjeluje. Jer ne sudjeluje bivanjem u vladi nego davanjem podrske u saboru. Dakle ako ima pravo glasa u saboru onda moze i to, a ako nema pravo glasa onda je promatrac, a ne zastupnik.

Stoga je pitaje bespredmetno na toj razini, moze se samo raspravljati o smislu i besmislu kvota za manjince i drugim aspektima izbornog zakona (preferencijalni itd), tj koliko je sastav sabora zaista adekvatno reprezentativno tijelo gradjana.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:47   #1950
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Kumek, i demokracija se može definirati na različite načine.
Vidiš kako je to širok pojam.
Meni nije demokracija da o većini odlučuje manjina.
A i oni pametni manjinci znaju da je to tako.
Pluralizam mišljenja.
Nije širok pojam u ovom slučaju, manjina ne odlučuje o većini, manjina u ovoj konstelaciji JEST većina. Prema istoj argumentaciji kod svake koalicije manjina odlučuje o većini. Ne vidim što to tako strašno traži srpska manjina od koalicijskih partnera a da za sebe ne traži i umirovljenici, lokalne stranke ili bilo tko drugi tko participira. Evo ti hasana u gradskoj skupštini...
Dok su ovakva pravila igre je ovako uvijek će neka manjina imati neproporcionalno vlasti u koaliciji. Imam dojam da ljudi nemaju s time problem nego s time da je rijeć o srpskoj manjini pa bi temeljem toga mijenjali zakone. Države imaju različite sustave, naša ima ovakav. Ne vidim ga kao goreg ili boljeg od drugih. Meni se čini mnogo gorim slučajem provlačenje ljudi u parlament preko stranačke liste gdje gazda vedri i oblači tko će biti koji na listi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:32   #1951
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije širok pojam u ovom slučaju, manjina ne odlučuje o većini, manjina u ovoj konstelaciji JEST većina. Prema istoj argumentaciji kod svake koalicije manjina odlučuje o većini. Ne vidim što to tako strašno traži srpska manjina od koalicijskih partnera a da za sebe ne traži i umirovljenici, lokalne stranke ili bilo tko drugi tko participira. Evo ti hasana u gradskoj skupštini...
Dok su ovakva pravila igre je ovako uvijek će neka manjina imati neproporcionalno vlasti u koaliciji. Imam dojam da ljudi nemaju s time problem nego s time da je rijeć o srpskoj manjini pa bi temeljem toga mijenjali zakone. Države imaju različite sustave, naša ima ovakav. Ne vidim ga kao goreg ili boljeg od drugih. Meni se čini mnogo gorim slučajem provlačenje ljudi u parlament preko stranačke liste gdje gazda vedri i oblači tko će biti koji na listi.
hm...

pa u pravu si da neke muci bas zastupnici srpske manjine -mislim da je to glupo uopće poricati (iako nije da neki ljudi nemaju nikakve temelje u svom antagonizmu prema nekima od tih zasupnika -tipa Đakule, Stanimirovića...).

Ali mislim da to nije ono mnogi govore. Stvar je prilicno jednostavna u biti - da, kada govorimo o koalicijama tada je istina da manjina do odredjene mjere diktira neke stvari onima sa vise glasova, ali postoji pretpostavka da su svi ti ljudi usli u sabor prema istim pravilima, a to ovdje jednostavno nije slucaj. Ne mislim da je nas zakon los sam po sebi niti mene to osobno muci, ali zaista ima temelja za neku raspravu i neke tvrdnje nisu nelogicne.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:37   #1952
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
hm...

pa u pravu si da neke muci bas zastupnici srpske manjine -mislim da je to glupo uopće poricati (iako nije da neki ljudi nemaju nikakve temelje u svom antagonizmu prema nekima od tih zasupnika -tipa Đakule, Stanimirovića...).

Ali mislim da to nije ono mnogi govore. Stvar je prilicno jednostavna u biti - da, kada govorimo o koalicijama tada je istina da manjina do odredjene mjere diktira neke stvari onima sa vise glasova, ali postoji pretpostavka da su svi ti ljudi usli u sabor prema istim pravilima, a to ovdje jednostavno nije slucaj. Ne mislim da je nas zakon los sam po sebi niti mene to osobno muci, ali zaista ima temelja za neku raspravu i neke tvrdnje nisu nelogicne.
Ne raspravljamo o toj temi zabadava na ovom threadu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:10   #1953
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Vidiš kako ne pratiš, o tome i govorim. Ne krajem 80-tih, nego krajem 70-tih i početkom 80-tih. On je faks završio 1979. i u to vrijeme je ništao do običan balavac i politički nitko i ništa.
Da je bar i ostao niko i ništa....

Lik super pliva u svim (ne)prilikama koja su se događale od 90-tih nadalje to mu se mora priznati..pitanje je di bude stao s tim pucanjem u visine?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:45   #1954
zbilja... čudno je što su Hrvati dandanas još uvijek dobrano osjetljivi na srpsku manjinu, i da Pupovčeve političke aktivnosti gledaju kroz povećalo i ne stavljaju ih u ravnopravan odnos sa problematikom Čeha ili Rusina u Hrvatskoj...

a kad se u istu moralno-etičku jednačinu umjesto Hrvata i Srba stave Tito i Nijemci-Folksdojčeri... te solidarnosti i empatije prema manjincima nekim čudom nema, i kriteriji se malčice fleksibiliziraju... odmah se diskurs iz "ne generalizirati i ne diskriminirati!" prevrće u "zaslužili su i treba im tako"...
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:41   #1955
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne raspravljamo o toj temi zabadava na ovom threadu.
Kumek, zaista mi ovdje nije bitan Pupovac. Svoje upise sam radio neovisno o njemu i srp.nac. manjini.
Ja pišem o utjecaju manjinskih glasova na sastavljanje Vlade.
Osobno mi je žao da se to poistovjećuje sa Srbima.
Jednostavno pokušajte razmisliti o onome što sam napisao.
Dakako da se to da proširiti i na druge osigurane zastupnike.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:48   #1956
m.pup. i hasan isti k. - jednako štetni po građane, državu i uljuđene međunacionalne odnose. varijanta je kaj je h čedo demokracije i hosa a p. čedo socijalizma i kosa, obadva desna demokratska nacionalista (jedan bajage antifašista a drugi bajage neofašista) - uzrok i šlagvort jedan drugom. business as ususal. jedan vole s popa koji pjeva četničke drug ljubi pjevače ustaške a obadva doktori-komesari. jedino nesigurno je: dal je h ljigav ko p - može li trajat u saboru još 20g.
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"

Zadnje uređivanje digiman : 16.10.2017. at 12:00.
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:49   #1957
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
zbilja... čudno je što su Hrvati dandanas još uvijek dobrano osjetljivi na srpsku manjinu, i da Pupovčeve političke aktivnosti gledaju kroz povećalo i ne stavljaju ih u ravnopravan odnos sa problematikom Čeha ili Rusina u Hrvatskoj...
Prvo, Srbi su najveća nacionalna manjina. Već samo to bi bilo dovoljno da ih se ne stavlja u isti odnos s Česima kojih je dvadeset puta manje ili s Rusinima kojih sveukupno nema ni 2000. Drugo, ratovali smo. Ružno i krvavo. Treće, imamo zategnute odnose sa Srbijom čiji čelnici naginju vrlo opasnoj nacionalističkoj retorici, da ne kažem što gore. Normalno je da se onda političke aktivnosti nekoga tko predstavlja Srbe u Hrvatskoj gledaju kroz povećalo. Ako ti fale Česi i Rusini, otvori temu. Ne garantiram posjećenost, to ti moram kazati.

Quote:
a kad se u istu moralno-etičku jednačinu umjesto Hrvata i Srba stave Tito i Nijemci-Folksdojčeri... te solidarnosti i empatije prema manjincima nekim čudom nema, i kriteriji se malčice fleksibiliziraju... odmah se diskurs iz "ne generalizirati i ne diskriminirati!" prevrće u "zaslužili su i treba im tako"...
Ako itko generalizira i relativizira, to si ti. Naime, na forumu se "zaslužili su" da pročitati samo kao vrlo vrlo vrlo rijetko ekscesno mišljenje, ako i uopće. A nevezano uz temu i njen tretman, prilično je idiotski bilo događaje iz prošlosti mjeriti današnjim metrom.

Zadnje uređivanje klonka : 16.10.2017. at 13:02.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:52   #1958
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Prvo, Srbi su najveća nacionalna manjina. Već samo to bi bilo dovoljno da ih se ne stavlja u isti odnos s Česima kojih je dvadeset puta manje ili s Rusinima kojih sveukupno nema ni 2000. Drugo, ratovali smo. Ružno i krvavo. Treće, imamo zategnute odnose sa Srbijom čiji čelnici naginju vrlo opasnoj nacionalističkoj retorici, da ne kažem što gore. Normalno je da se onda političke aktivnosti nekoga tko predstavlja Srbe u Hrvatskoj gledaju kroz povećalo. Ako ti fale Česi i Rusini, otvori temu. Ne garantiram posjećenost, to ti moram kazati.


Ako itko generalizira i relativizira, to si ti. Naime, na forumu se "zaslužili su" da pročitati samo kao vrlo vrlo vrlo rijetko ekscesno mišljenje, ako i uopće. A nevezano uz temu i njen tretman, prilično je idiotski bilo događaje iz prošlosti mjeriti današnjim metrom.
točno tako. čak štoviše, ak se usudiš spomenuti kako ti je pun kufer mantranja o jasenovcu (za koje-btw m.pup. već dvajst god. skupa sa prvacima komplementnih plemena pijavičari na zakonodavnom olimpu)socijalisstički kumeki odmak zakukaju USTAŠA - baš kao službena i neslužbena srpska nacionalistička poltika u srbiji i "serbskim zemljama i serbskim vekovnim zajednicama u dijaspori". pa di bi bil izrael da se tak politički ponaša - kao i srbija "na kolenima" i ... diktaturom na kičmi.
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"

Zadnje uređivanje digiman : 17.10.2017. at 10:07.
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:57   #1959
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Prvo, Srbi su najveća nacionalna manjina. Već samo to bi bilo dovoljno da ih se ne stavlja u isti odnos s Česima kojih je dvadeset puta manje ili s Rusinima kojih sveukupno nema ni 2000. Drugo, ratovali smo. Ružno i krvavo. Treće, imamo zategnute odnose sa Srbijom čiji čelnici naginju vrlo opasnoj nacionalističkoj retorici, da ne kažem što gore. Normalno je da se onda političke aktivnosti nekoga tko predstavlja Srbe u Hrvatskoj gledaju kroz povećalo. Ako ti fale Česi i Rusini, otvori temu. Ne garantiram posjećenost, to ti moram kazati.


Ako itko generalizira i relativizira, to si ti. Naime, na forumu se "zaslužili su" da pročitati samo kao vrlo vrlo vrlo rijetko ekscesno mišljenje, ako i uopće. A nevezano uz temu i njen tretman, prilično je idiotski bilo događaje iz prošlosti mjeriti današnjim metrom.
Zanimljivo je da diskusija o jednom jedinom čovjeku (M. Pupovcu) redovito skreće u smjeru pitanja saborske zastupljenosti srpske manjine.

Slažem se da se zbog brojnosti i povijesnog razvoja hrvatski Srbi ne mogu svesti u isti koš s Rusinima ili Česima. Ali svakako bi trebalo pozdraviti svako nastojanje na razbijanju političkog monopola Pupovca i SDSS-a među srpskom manjinom u smislu uspona alternativnih političkih stranaka srpske manjine.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:21   #1960
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da diskusija o jednom jedinom čovjeku (M. Pupovcu) redovito skreće u smjeru pitanja saborske zastupljenosti srpske manjine.

Slažem se da se zbog brojnosti i povijesnog razvoja hrvatski Srbi ne mogu svesti u isti koš s Rusinima ili Česima. Ali svakako bi trebalo pozdraviti svako nastojanje na razbijanju političkog monopola Pupovca i SDSS-a među srpskom manjinom u smislu uspona alternativnih političkih stranaka srpske manjine.
...srpski zeleni - njih bi dodik atentatom sredil... srpski lgtb - to je od ćerke ...srpski anarhisti - njih su još u nastanku početkom 20.st. pojeli četniki, ...srpska piratska stranka - njih bi josipovuć skup s ustaškim gujama podavil svojim kompozicijama ..... je uopće ima još koja alt.opcij
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.