Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 21:59   #1841
Isprike ako je ovo vec svima znano, meni nazalost nije-ful sam nova u pitanjima vrtic.
Dakle, kada idu upisi za djecu u privat vrtice? isto kada i za ove socijalne, u svibnju? ili se moze upisati dijete bilo kada kroz godinu, naravno ukoliko postoji slobodnih mjesta?
hvala i sorry
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:09   #1842
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Isprike ako je ovo vec svima znano, meni nazalost nije-ful sam nova u pitanjima vrtic.
Dakle, kada idu upisi za djecu u privat vrtice? isto kada i za ove socijalne, u svibnju? ili se moze upisati dijete bilo kada kroz godinu, naravno ukoliko postoji slobodnih mjesta?
hvala i sorry
Ako imaju mjesta primit ce vas bilo kada
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 02:02   #1843
Privatno cuvanje dijece Leptiric u spanskome, katastrofa usluga. Cak nas je i pedijatrica pitala pa kakav vam je to privatni vrtic koliko smo je cesto posjecivali s raznim boljkama skupljenim medu nemarnim tetama i nehigijenom. Dijete bi znalo doci kuci s punom pelenom od 3-4 sata, sigurnost dijece nije na razini a svojom bezobraznoscu jedna od teta nas je zauvijek potjerala iz tog vrtica. Na pocetku su naravno bile super ljubazne, slatke i strucne,ali brzo se shvati s kime imas posla. Zao mi je ali nikakve preporuke jedino da ga zaobiđete u sto vecem krugu...
EvaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:41   #1844
Opet ja-padobranac s pitanjima
kako se racuna prosjek tj u kojem si cjenovnom cenzusu za vrtice?
jasno mi je po clanu kucanstva, ali kod mene je npr situacija takva da sam ja i klinci na adresi kod mame, a muz nevjencani na drugoj adresi-jel i njega trpam u isti kos za prosjek ili?
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:45   #1845
U principu da ako zaista živi s vama. Kod provjere moraju dijete i barem 1 roditelj imati isto prebivalište, baš zato jer ima puno takvih slučajeva.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:13   #1846
ma konkretno-ja zivim s njim (dakle NE na svojoj adresi), moja mama ne s nama(ona je na svojoj adresi), iz xy razloga nemogu se odjaviti s te adrese. Dakle, djeca+ja+baka na jednoj adresi, suprug na drugoj. Trebalo bi onda baku izostaviti, valjda
Kod mene uvijek neke komplikacije :/
neznam kako su oni poradi tih situacija, se moze otvoreno s njima oko toga? m
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:25   #1847
Zanima me ima ko ovdje ciji jaslicar ide u kids co. Ono kaj me zanima kaj rade? Koju vrstu zabave imaju? Kolko im cesto presvuku pelene?
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:57   #1848
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
ma konkretno-ja zivim s njim (dakle NE na svojoj adresi), moja mama ne s nama(ona je na svojoj adresi), iz xy razloga nemogu se odjaviti s te adrese. Dakle, djeca+ja+baka na jednoj adresi, suprug na drugoj. Trebalo bi onda baku izostaviti, valjda
Kod mene uvijek neke komplikacije :/
neznam kako su oni poradi tih situacija, se moze otvoreno s njima oko toga? m
Može.

Ako baka nije član kućanstva izostaviš ju, a supruga slobodno dodaš na listu članova.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:23   #1849
Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Zanima me ima ko ovdje ciji jaslicar ide u kids co. Ono kaj me zanima kaj rade? Koju vrstu zabave imaju? Kolko im cesto presvuku pelene?
Kids&Co.

Presvlače ih odmah kad se neko ukaka/upiški. Nikad mi mala u godinu dana nije imala crvenu guzu ili osip ili neku upalu što konstano slušam od kolega na poslu koji se bore s državnim vrtićima. (Pelene donosimo sami, vlažne maramice imaju oni i ne nosimo ih nikad.) Rezervnu robicu isto ostavimo pa nas teta podsjeti da joj treba rezervni bodi/hlačice ako je ovaj uprljala.


Rade doslovno svašta. Svaki tjedan nas teta obavijeste što će radit. Npr. uče prepoznavanje i obuvanje njihovih papuča pri izlasku van/ulasku unutra, korištenje pribora i čaše (mi malu nismo učili jer smo stalno mislili da je premala, dok nam teta nije rekla da ona pije normalno iz čaše pa smo ukinuli i bočicu doma), slikaju temperama, vodenim bojicama, lijepe kolaž papir pa rade nešto tematski s tim (prošli tjedan kao lišće jesensko), igraju se s rastersitim materijalom tipa palenete i onog kinetičkog pijeska, plastelinom, listaju one poučne slikovnice i uče nove riječi, brojalice. U dvorani imaju one čunjeve pa se provlače, onaj tunel gdje se isto provlače, pilates loptu i one male loptice. Bazen isto imaju.


Uglavno, stvarno konkretno rade s njima. Svaki tjedan dobiješ što će radit prema programu kao i što će jesti. Svaki dan ti teta kaže kako je tvoje dijete spavalo/jelo.



To je to. Uglavnom, ako te nešto zanima, slobodno ih pitaš na mail, jako su susretljivi.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 22:56   #1850
I mene zanima KIDS&CO. I molim da mi ne odgovaraju djelatnici vrtića.

Ne vjerujem "mami" koja zna da "jasličare odmah presvlače kad se netko ukaka/upiški." Je li prisutna cijeli dan, pa da zna ili vjeruje na riječ? Ima djece koja nemaju crvenu guzu iako ih se ne presvlači redovito.

Ne vjerujem "mami" koja je u stanju do u detalje nabrojati što djeca rade i čime se igraju, zapamtiti izraze tipa "palenete", ali je "zaboravila" da njezino dijete ne pohađa taj vrtić godinu dana jer on postoji samo 9 mjeseci. Pogledajte video na njihovom fejsu pa ćete čuti kada su otvorili.

Ne vjerujem "mami" koja nas upućuje da pitamo na mail sve što nas zanima jer su susretljivi. Pa neće valjda biti bezobrazni za novce koje očekuju od nas? I znamo da svaki cigan svoga konja hvali.
Mi ovdje na forumu želimo znati onu drugu stranu priče koju od vrtića nećemo saznati.

Mene zanima vrtićka dob. Imaju li dovoljno prostora? Koliko ih je u grupi? Koliko grupa imaju? Kažu na videu da im je kapacitet 60 djece...Mogu li sva ta djeca stati tamo? O programima sam puno čitala na njihovom fejsu i vjerujem da ih se drže...Ako mi neki roditelj, ali stvarno roditelj, može pomoći?
LadyDaenerys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 00:40   #1851
Necu stati u obranu "mame" kojoj ne vjerujes, ali ja isto sve to znam o gradskom vrticu u koji idu moja djeca jer postoji tjedni plan koji je izlozen na oglasnoj ploci, roditeljski, individualni razgovori, dodjes u razlicito vrijeme po dijete pa vidis da ih presvlace, vidis sto su izradjivali jer su radovi izlozeni, tete stalno slikaju djecu u aktivnostima, otvoreni su da u bilo koje doba dana dodjes i pogledas sto rade, cak i da se podruzis s djecom,...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 02:03   #1852
Quote:
LadyDaenerys kaže: Pogledaj post
I mene zanima KIDS&CO. I molim da mi ne odgovaraju djelatnici vrtića.




presmješna si kao prvo, nisam zaposlenik vrtića. ne radim ni približno u sličnoj branši.vjerujem da post izgleda tako, ali da si prelistala malo forum ( čak ovu temu par stranica unazad i slične teme o upisima) znala bi da sam se jedina raspitivala o vrtiću još prije više od godinu dana kad se tu o njemu počelo pisati.


Zašto? Jer sam jedina mama na forumu koja je dijete upisivala u vrtić sa šest mjeseci (koliko sam skužila - cepin, garga, fran, summer i ostalo starosjedioci - ispravite me ako griješim ). I ako se odlučiš za vrtić, vrlo vjerojatno ćemo se brzo upoznati (ovo zvuči tako smješno ) jer je moja mala jedina upisana tako mala i zato imam samo riječi hvale za njihov rad. Pokušavala sam i ja naći državni vrtić koji prima tako malu djecu, jer hej, tko ne bi volio x soma kuna više u mjesečnom kućnom budžetu, ali postoji samo jedan jedini državni koji naravno upisuje djecu od sredine petog mjeseca, a mala je rođena krajem petog i ko jebe takvu djecu, ona ne trebaju vrtić.



Quote:
LadyDaenerys kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem "mami" koja zna da "jasličare odmah presvlače kad se netko ukaka/upiški." Je li prisutna cijeli dan, pa da zna ili vjeruje na riječ? Ima djece koja nemaju crvenu guzu iako ih se ne presvlači redovito.

koja mama je prisutna u bilo kojem vrtiću cijeli dan? ja nisam jer moram radit, ali znam da mi dijete nije nikad došlo crvene guzice i znam da sam x puta došla tamo po nju i morala pričekat jer mi dijete baš presvlače. možda moje dijete stvarno ima super kožu i guzu koja se ne upali. ne znam. to je moja osobna pretpostavka.

Quote:
LadyDaenerys kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem "mami" koja je u stanju do u detalje nabrojati što djeca rade i čime se igraju, zapamtiti izraze tipa "palenete", ali je "zaboravila" da njezino dijete ne pohađa taj vrtić godinu dana jer on postoji samo 9 mjeseci. Pogledajte video na njihovom fejsu pa ćete čuti kada su otvorili.
ne znam koji si ti video gledala, ali ona ga pohađa 10 mjeseci (ako sam dobro izračunala jer je 1.12.2016. krenula tam kad sam se ja vratila s porodiljnog - oprosti, nije puna godina )

also, znaš kak sam nabrojala do u detalje? Tako što sam otvorila web platformu čiji pristup dobiješ kad ti dijete krene tamo i gdje se dobiva tjedni plan i program grupe tvog djeteta, tjedni meni, galerije fotki, sve obavijesti vrtića i slično. Otvorila sam zadnji .pdf plana i programa i prepisala par stvari.

also, zašto ti je izraz palenta neobičan? trebala sam napisat žganci da bi povjerovala da sam stvarna osoba?

Quote:
LadyDaenerys kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem "mami" koja nas upućuje da pitamo na mail sve što nas zanima jer su susretljivi. Pa neće valjda biti bezobrazni za novce koje očekuju od nas? I znamo da svaki cigan svoga konja hvali.
Mi ovdje na forumu želimo znati onu drugu stranu priče koju od vrtića nećemo saznati.
zašto je tebi neugodno pitati na mail? ja kad sam se za svoje dijete raspitivala sam im slala mail, a "službeno" još nisu bili otvoreni. neće biti bezobrazni ni ekipa iz državnog pa čitam horor priče tu na forumu i vijestima.

Aposlutno te nitko ne tjera da vjeruješ meni i mojim postovima, ali koliko ja znam, osim moje male nema nikog drugog koji je svoje dijete tamo upisao i čije dijete tamo pohađa vrtić jer meni osobno nitko nikad na ovom forumu nije pomogao vezano za ovaj vrtić kad sam ja ista pitanja kao ti postavljala.


Quote:
LadyDaenerys kaže: Pogledaj post
Mene zanima vrtićka dob. Imaju li dovoljno prostora? Koliko ih je u grupi? Koliko grupa imaju? Kažu na videu da im je kapacitet 60 djece...Mogu li sva ta djeca stati tamo? O programima sam puno čitala na njihovom fejsu i vjerujem da ih se drže...Ako mi neki roditelj, ali stvarno roditelj, može pomoći?
Jaslična grupa. Mala ima 1 godinu i 4 mjeseca. U njezinoj grupi ih je osam, ali nikad nisam vidjela da ih je toliko bilo odjednom jer su bolesni/na godišnjem sa roditeljima/kod bake/dede. Ne znam koliko je starijih grupa jer me nije interesiralo i nisam nikad pitala.

Nisam gledala taj video, ne znam kapacitet.

eto, stvarno sam roditelj.


Sad ti nakon ovog svega mogu komotno napisat i svoje ime i prezime. jebeš forum i anonimnost. evo kaj se dogodi kad nekome želiš pomoć. woho


ne razumijem zašto dolaziš na forum, očekuješ odgovore, a kad ih dobiješ onda napadaš osobe da su zaposlenici vrtića? predobro ti zvuči da bi bilo istina? ha, trenutno tako je. ne kažem da će njihova kvaliteta ostati jednaka i ne znam što će se dogoditi za x mjeseci ili godina, ali meni su trenutno vrh i ja ću ih javno i privatno pohvaliti bilo kome tko me pita za preporuku privatnog vrtića.





@cepin:
e kak vi često dobivate radove koje su radili u vrtiću za ponijeti doma? mi smo nedavno dobili veliku kovertu s radovima i umrla sam od smijeha šta su tete u stanju napraviti od njenih žvrljotina da to ispadne super
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 09:25   #1853
nisam ni ja stekla dojam da Osttopbar radi u bilo kojem vrtiću
Tipkamo se tu već godinama zaboga
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 09:47   #1854
Ostoppbar, da sjecam se da si se prosle godine raspitivala o vrticima koji upisuju od 6 mjeseci. Sada se i Olivi raspituje na Upisima, a cini mi se da jedina ti imas konkretno iskustvo.

LadyD ne znam kakvo ti saznanje imas o vrticima, ali daleko ti je to od vrtica 70-ih,80-ih,90-ih. Znacajno se promijenio pristup, ishrana, humanost. Ja sam se naslusala svakakvih ruznih prica o vrticima prije upisa starijeg, a nista od toga nisam iskusila u 5 godina.

Naravno da znamo sto jedu kada tjedni jelovnik stoji na web-u vrtica, ali i na oglasnoj ploci. A i vidis ako dodjes u vrijeme dorucka. Moji jutros imaju zobenu kasu sa suhim vocem. Jucer su imali i chia sjemenke uz uzinu. Probava im radi samo tako.

Postoje i dani otvorenih vrata vrtica, a mozes se i s ravnateljima dogovoriti za obilazak. Sto se ljubaznosti tice, i u gradskim su izrazito ljubazni i profesionalni, a i transparentni. Barem u ovom nasem.

Ostoppbar, mi smo na pocetku donijeli debeli registar s imenom djeteta i kosuljicama unutra, u koji tete spremaju sve radove. Na kraju godine izvadimo radove, a registar vratimo za sljedecu godinu. Nekoliko puta mjesecno na pano izloze njihove radove - pise tehnika, motiv i ime.

I bas zbog anonimnosti na forumu, roditelji tesko daju info o konkretnim vrticima, tako da je super sto je ostoppbar podijelila iskustvo.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:11   #1855
Čitam i ne vjerujem. Ne poznam Ostoppbar, nisam teta u nikakvim vrtićima, nisam ni blizu te struke, samo sam pratila temu unatrag godinu dana i znam da se Ostoppbar raspitivala o Kids&CO i nikad dobila odgovor. Malo mi je too much ovaj "napad" koji je mama LadyDaenerys napravila.

Moja ima u državni pa bih opet ovo sve mogla znati da svaki dan točno pitam tetu, no kako je strka zbrka ne stignem. Znam što jedu, znam da kad je pokupim ima suhu pelenu, nikad nije crvena (a jako je osjetljiva), znam što otprilike rade... tako da vjerujem da je u privatnima samo to još informiranije jer tete imaju više vremena za svakodnevne informacije (a vidim da se spominje i neki web page za dijete što je fantastično).

Zapravo sam htjela napisati da mi je super što je Ostoppbar tako oduševljena vrtićem i vjerujem da onda opravdava svoju cijenu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:07   #1856
Vrtić KIDS&CO.




Kapacitet vrtića: 60 djece


Upisano: oko 20 djece


Mame vlasnice i osnivačice vrtića: po profesiji marketinške stručnjakinje sa desetogodišnjim iskustvom u marketingu


2+2=4


PAMETNOM DOSTA !



Da li vam pojam "istraživanje tržišta" išta govori?

Mislite li da se mame vlasnice i osnivačice - po profesiji marketinški stručnjaci- ne znaju služiti forumom?
VonMixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:27   #1857
bome, snazni osjecaji kad se otvori profil samo da se hracka po nekome
konkurencija ili..?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:53   #1858
Kada vrtić vode ljudi koji nisu stručnjaci iz područja predškolskog odgoja, to u većini slučajeva ne bude dobro, čast izuzecima.

Uvijek gledajte tko je osnivač i koje je struke, te tko obnaša dužnost ravnatelja.

Na webu spomenutog vrtića ja ne vidim ništa što bi ukazivalo na adekvatnu primjenu Nacionalnog kurikuluma za rani i predškolski odgoj i obrazovanje.

Meni to izgleda kao firma sa svojom politikom a ne javna ustanova, što svaki vrtić jest, pretjerano naglašavaju stvari koje su u predškolskom odgoju samo dodatni benefit, ali ne vidim temelj, osnovu programa.

Sve skupa puno para a upitna muzika.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:21   #1859
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bome, snazni osjecaji kad se otvori profil samo da se hracka po nekome
konkurencija ili..?

Dobro uočeno, snažni osjećaji su u igri, ali nije mi, niti mi je bilo, na kraj pameti nekoga hraćkati.
Samo iznosim činjenice.


......iskustvo iz prve ruke s dotičnim Kids&Co. vrtićem. Prepoznajem "rukopis". Isti oblik manipulacije kakvu smo i mi doživjeli. Ne volim kad se mene ili nekog drugog pravi budalom.
VonMixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:28   #1860
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Kada vrtić vode ljudi koji nisu stručnjaci iz područja predškolskog odgoja, to u većini slučajeva ne bude dobro, čast izuzecima.

Uvijek gledajte tko je osnivač i koje je struke, te tko obnaša dužnost ravnatelja.

Na webu spomenutog vrtića ja ne vidim ništa što bi ukazivalo na adekvatnu primjenu Nacionalnog kurikuluma za rani i predškolski odgoj i obrazovanje.

Meni to izgleda kao firma sa svojom politikom a ne javna ustanova, što svaki vrtić jest, pretjerano naglašavaju stvari koje su u predškolskom odgoju samo dodatni benefit, ali ne vidim temelj, osnovu programa.

Sve skupa puno para a upitna muzika.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk


Vrlo cijenimo Vaše savjete.
Mi ćemo uskoro postati "roditelji početnici," još nemamo dovoljno iskustva, pa nam takve informacije puno znače.
Kad smo se informirali o Kids&co. uočili smo neke druge propuste, ali o ovome nismo educirani.
VonMixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.