Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 15:43   #721
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Pošto je u Zagrebu popularno mijenjati imena trgova, predložite Bandiću da se Cvjetni trg gdje tamo ima svoj kafić, preimenuje u Trg žrtava Tome Horvatinčića.
Još jedna -
Horvatinčić je poslije izricanja zaprijetio okupljenima.

Rekao je da se prometna nesreća može dogoditi svakome...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:49   #722
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kakvo sad nereagiranje...
Daj se informiraj -

"Ovim putem mogu potvrditi kako sam na žalost s brodom Santa Marina kojim sam upravljao danas prijepodne sudjelovao u teškoj pomorskoj nesreći s ljudskim žrtvama. Na moju veliku žalost, upravljački sustav broda je otkazao iz kojeg razloga u trenutku nesreće nisam njime mogao normalno upravljati i skrenuti sa smjera koji je vodio prema drugom plovilu.

Uvidjevši da upravljački sustav ne funkcionira, svim sam snagama pokušao osobe s jedrilice upozoriti da ne kontroliram brod i da nemam mogućnosti spriječiti opasnost koja je nastala. Na žalost, moji pokušaji nisu pomogli u sprječavanju ovog tragičnog sudara. Svjestan odgovornosti prema žrtvama ove tragične nesreće, u ovoj situaciji proživljavam vrlo teške trenutke i molim Vas za razumijevanje.

Dostupan javnosti kao i uvijek, molim Vas da razumijete kako sam zbog ovog tragičnog događaja u velikom šoku i kako ću Vam se sa svim informacijama obratiti čim budem u mogućnosti.

Unaprijed hvala na razumijevanju".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...1/1000694.aspx


-Stipe
Evo i priznanja:
https://www.24sata.hr/media/img/45/e...11be5f1ed.jpeg
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:51   #723
Ne bi me iznenadilo da je pored sutkinje i tužilac bio podmazan...ili je totalno nekompetentan.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:53   #724
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Na moju veliku žalost, upravljački sustav broda je otkazao iz kojeg razloga u trenutku nesreće nisam njime mogao normalno upravljati i skrenuti sa smjera koji je vodio prema drugom plovilu.

Uvidjevši da upravljački sustav ne funkcionira, svim sam snagama pokušao osobe s jedrilice upozoriti da ne kontroliram brod i da nemam mogućnosti spriječiti opasnost koja je nastala.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...1/1000694.aspx
signalizirao sam talijanskoj jedrilici (2011.) ----> pao sam u nesvijest (2017.)

tužna sam..baš jesam..kuda sve ovo ide? ovo je strašno..

žao mi je djece žrtava, ne mogu ni zamisliti kroz što sad prolaze, ta izmiješanost ljutnje, bijesa, srdžbe, tuge, jada, bespomoćnosti..

kakva takva satisfakcija bi im bila da ovaj trune u zatvoru, kakva takva, barem nekakva, ono, da je 'pravda zadovoljena', ovako...
jako mi je žao, osjećam neugodu i sram..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:53   #725
Ovakvog smeća od krivo pravosuđa, sutkinja i sudstva nema ni u Sjevernoj Koreji. Kako će se ona baba, što je pred dva dana graktala na novinare da njena sudnica nije cirkus i da je ona sutkinja RH, pogledati ujutro u ogledal?! Mogla bi dobit doživotnu sinkopu.
Ma tko je uopće sada ministar pravosuđa? Toliko dobro i učinkovito provodi reformu svog gnjilog resora da mu ni ime ne znamo?!
Što nas drži uopće u ovom truležu od države? Ajmo svi ća kad već ne izlazimo na ulice i vičemo? Reko Pavuna neki dan da nas treba izać cca 100tis za promjene.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:54   #726
Gadi mi se sve. Sramota

Jebote države
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:57   #727
https://www.24sata.hr/news/horvatinc...komande-543971

U potpalublju sam Tomi napravila sendvič od kulena i sira i donijela mu ga na palubu. Autopilot je bio uključen, a Tomo je sjedio na stolici ispred upravljača broda. Za par minuta Tomo je počeo vikati ‘Ne rade mi komande, ne rade mi komande’, što je ponovio više puta kroz otvor za zrak ispred upravljača i počeo mahati rukama, nakon čega sam osjetila udarac i pala između prednje klupe i stola, gdje sam ostala par minuta u šoku. Nakon udarca gliser je stao, a kad je voda počela prodirati, do nas je došao netko gumenjakom odvezao me na neku jahtu - ispričala je tada policajcima, dodavši kako nakon nesreće ona nikoga nije zvala.

niti ona ni on ne spominju sinkopu. kako tužiteljica nije drvila po tome?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:57   #728
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
kiss, znaš da baba nije kriva. kriva je tužiteljica koja ju nije uspjela uvjeriti dokazima da je ono za što ga tereti nedvojbena istina.
Kako ju je to trebala uvjeriti tužiteljica? Kako to uvjeriš suca da optuženik laže i da nije pao u nikakvu nesvjest, pa ni kratku?
I šta je tužiteljica trebala napraviti kad je sutkinja odbila svjedočenje njenog vještaka, a prije toga je dozvolila svjedočenje vještaka obrane? Počupat se s njom u sudnici? Gađat ju mobitelom u glavu?

Gle, ti ako si nekog odlučila proglasiti nedužnim ili krivim, sve možeš okrenuti.

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Vještaci rekli ne može se isključiti da nije bio sinkopičan, dakle bio je. meni to tako zvuči.
Nevažno šta je to "po tebi".
Niti si sudac, niti sjediš u sudskom vjeću, niti si pravne struke, pa ti iz toga možeš izvlačiti zaključke kakve hoćeš.
Sutkinja je iz tog trebala izvući samo jedan zaključak - da je nije bilo.
Onaj ko kao obranu koristi ikakvu neuračunljivost ili smanjenu uračunljivost ili nesvjesticu ili šta god deseto je taj koji treba dokazati postajanje iste.

Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Zadnjih par dana je krasno biti Hrvat, popovi za seks s maloljetnikom volontiraju, predaju se potpisi za zabranu pobačaja uz izjavu da i silovane žene moraju roditi jer dijete nije krivo, ovaj ima sinkopu pa gazi.


Svi skupa ćemo dobit sinkopu od ovih vijesti.
Mene samo zanima kad će kmetovi više na cestu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:01   #729
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
https://www.24sata.hr/news/horvatinc...komande-543971

U potpalublju sam Tomi napravila sendvič ...

niti ona ni on ne spominju sinkopu. kako tužiteljica nije drvila po tome?
Zašto pitanjem impliciraš da nije, a nemaš pojma o tome?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:04   #730
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Počupat se s njom u sudnici? Gađat ju mobitelom u glavu?
je li dozvoljeno ne prihvatit vještaka tužiteljstva, a prihvatit vještaka obrane?


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nevažno šta je to "po tebi".
nenenenenenen, milijardu puta ne, ne tvrdim ja da je to tako trebalo biti nego da meni zvuči da je sud tako shvatio, moglo je biti a po sudu je bilo tako pa zato takva presuda.


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Sutkinja je iz tog trebala izvući samo jedan zaključak - da je nije bilo.
zato što ju TH nije nedvojbeno dokazao ili?

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Onaj ko kao obranu koristi ikakvu neuračunljivost ili smanjenu uračunljivost ili nesvjesticu ili šta god deseto je taj koji treba dokazati postajanje iste.
pa po ovom sudskom vijeću ispada da TH to jest dokazao bez obzira što mi mislimo da nije.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:15   #731
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zašto pitanjem impliciraš da nije, a nemaš pojma o tome?


-Stipe
Tijekom istražnog postupka on se branio se tezom da je na brodu zakazao upravljački mehanizam, da bi tijekom sudskog postupka, promijenio obranu, te se vadio na navodnu sinkopu. kaže tužiteljica

http://sibenski.slobodnadalmacija.hr...krivnjabr-nbsp

jesu li ta dva iskaza jednakovrijedna, što se uzima na sudu, ono što se kaže u istražnom ili sudskom postupku?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:15   #732
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
dala sam ecobarbarusu kvot gdje stoji nešto što on tvrdi da ne stoji. pročitaj. ili nemoj.
Ti doista ne čitaš ali baš ništa. Pa upravo na linku na koji si stavila piše upravo ono što tvrdim - da apsolutno nigdje nije ustanovljeno da je on ikakve novce nudio obitelji, a što mu je uzeto kao olakotna okolnost.

Sutkinja je doslovno izmislila "spremnost na plaćanje" kao olakotnu, ali bez ikakve radnje koja istu potkrepljuje. Vjerovala je njegovo riječi "ja ću platiti", ali on ne da nikome nije nudio novce, nego ih je čak i tužio

Daj čitaj prije diskutiranja
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:18   #733
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Još jedna -
Horvatinčić je poslije izricanja zaprijetio okupljenima.

Rekao je da se prometna nesreća može dogoditi svakome...


-Stipe
Nije to bilo baš tako, istine rade. To je bilo u sklopu one degutantne izjave u kojoj govori da u čemu je problem, pa talijani masovno izazivaju takve nezgode, plate kaznu i nikome ništa. Kao, što se tko uzbuđuje.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:23   #734
Negdje na ovom forumu je netko napisao u stilu jučer Ferenčak a danas Horvatinčić obojica bliski GNK-u.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:24   #735
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ti doista ne čitaš ali baš ništa. Pa upravo na linku na koji si stavila piše upravo ono što tvrdim - da apsolutno nigdje nije ustanovljeno da je on ikakve novce nudio obitelji, a što mu je uzeto kao olakotna okolnost.

Sutkinja je doslovno izmislila "spremnost na plaćanje" kao olakotnu, ali bez ikakve radnje koja istu potkrepljuje. Vjerovala je njegovo riječi "ja ću platiti", ali on ne da nikome nije nudio novce, nego ih je čak i tužio

Daj čitaj prije diskutiranja
odvjetnici novinarima govore "Vodi se parnica! Parnica se vodi! Pa inače zabranjeno je to komentirati. Dok se vodi parnica ne može se u kaznenom postupku raspravljati o imovinsko-pravnom zahtjevu. Postoji i pravilo zabrane dvostrukog suđenja po istom zahtjevu – rekao je odvjetnik Veljko Miljević.".

a TH se zaklinje pred sutkinjom da ih želi obeštetiti. kakav krasan igrokaz gdje sutkinja povjeruje TH nije čula što kažu odvjetnici, bit će.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:26   #736
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
je li dozvoljeno ne prihvatit vještaka tužiteljstva, a prihvatit vještaka obrane?
Kako to misliš "dozvoljeno"?
Suci su autonomni u svojim odlukama i presudama.

Quote:
zato što ju TH nije nedvojbeno dokazao ili?
Tako je. To je bila njegova obrana i on nije uspio dokazati istinitost onog što tvrdi.
Jbga, po tome ja sutra mogu nekog ubiti i reći da mi je došao Isus i rekao da krnem nevjernika. Realno, ko može 100% tvrditi da ja u svojoj glavi fakat nisam vidla Isusa?

Quote:
pa po ovom sudskom vijeću ispada da TH to jest dokazao bez obzira što mi mislimo da nije.
Ne, po ovoj presudi ispada da tužiteljstvo nije dokazalo da on nije bio u nesvjesti.
Jesi li ti uopće pročitala obrazloženje u cjelosti?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:29   #737
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Nije to bilo baš tako, istine rade. To je bilo u sklopu one degutantne izjave u kojoj govori da u čemu je problem, pa talijani masovno izazivaju takve nezgode, plate kaznu i nikome ništa. Kao, što se tko uzbuđuje.
To je bila fora.

Crni humor.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:29   #738
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne, po ovoj presudi ispada da tužiteljstvo nije dokazalo da on nije bio u nesvjesti.
Jesi li ti uopće pročitala obrazloženje u cjelosti?
sad si rekla da on mora dokazivati da je bio u nesvjesti a ne oni da nije.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:32   #739
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Presuda je problem, ali veći problem je(su):
-nekompetentni suci,
-nekompetentni i potkupljivi sudski vještaci,
-nesposobni tužitelji.

Kako itko u ovoj državi može očekivati pravičnu te pravednu presudu kad njime rukovodi nesposoban sudac, ''nas'' zastupa tužitelj koji je došao do te pozicije kako je došao, a na sudu se pojavljuju vještaci koji su odabrani metodom -zanemari svoju struku, ono što ti ja velim da kažeš, to je tvoja struka-.
Točno, kako vidim stvari najbolji odvjetnici otvaraju privatne prakse ili u njima rade jer je tu većina novaca.
Oni ostali često rade pravničke (pisarske) poslove na različitim razinama državne uprave, sudovima i s vremenom neki od njih postaju suci, a da nemaju potrebnog kapaciteta za tako nešto.
Kao kad neki ćato s vremenom napreduje, skuplja godine rada i pravo da popuni "višu platnu kućicu". U državnim sustavima su najbolji oni koji puno ne talasaju, i koji šute, po mogućnosti da još nekoga poznaju ili da su u pravoj stranci. U privatnima su takvi zapravo često najlošiji djelatnici jer nemaju niti energije, vizije niti bilo kakvih većih sposobnosti.
Kad takav jedan pravnik ćato nakon 10-20 godina iskustva postane sudac do mirovine je nedodirljiv. Nema veze ako je ispodprosječno spor, ako ima velik broj padanja presuda na višim razinama suda, svejedno. Treba napraviti nekoliko ogromnih propusta da netko uopće pokrene pitanje jel ta osoba prava osoba da bude sudac. A i onda ih je skoro nemoguće maknuti.
Koliko imamo uopće primjera da je neki sudac izgubio mjesto ili da je bio degradiran?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:34   #740
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Tijekom istražnog postupka on se branio se tezom da je na brodu zakazao upravljački mehanizam, da bi tijekom sudskog postupka, promijenio obranu, te se vadio na navodnu sinkopu. kaže tužiteljica

http://sibenski.slobodnadalmacija.hr...krivnjabr-nbsp

jesu li ta dva iskaza jednakovrijedna, što se uzima na sudu, ono što se kaže u istražnom ili sudskom postupku?
I njegov prvi iskaz i iskaz njegove suputnice su dokazi u postupku koje sud mora uzeti u obzir prilikom ocjene njegove naknadne obrane sinkopom. Upravo zato je zaključak suda teško pojmljiv.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.