Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 15:32   #541
A koliko su meni objasnili svi imaju pravo na to, bas se sjecam da je rekla isplata od hzzoa. Ali mozda nisam u pravu, zao mi je ako sam unjela pomutnju ja radim za privatnu firmu i nemamo kolektivni ni nista tako a opet cu dobit. U svakom slucaju sr raspitajte u hzzo ako mislite da vam firma nece dat
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:42   #542
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
A koliko su meni objasnili svi imaju pravo na to, bas se sjecam da je rekla isplata od hzzoa. Ali mozda nisam u pravu, zao mi je ako sam unjela pomutnju ja radim za privatnu firmu i nemamo kolektivni ni nista tako a opet cu dobit. U svakom slucaju sr raspitajte u hzzo ako mislite da vam firma nece dat


drzavne firme da, ali privatne kako koja, vecina ne. ovo je provjereno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:43   #543
naknada za bolovanje duže od 90 dana nema veze s HZZO-om, isplaćuje je poslodavac ako je utvrđena kolektivnim ugovorom. ne spominje se u Zakonu o radu, tako da nije obveza svakog poslodavca, nego samo onih koji imaju takvu odredbu u kolektivnom ugovoru. raspitajte se u računovodstvu svoje firme i proučite ugovor.

Olivi, ne znam gdje si dobila informaciju da ti tu naknadu isplaćuje HZZO. imaš neku dodatnu informaciju o tome?
jesi li možda mislila na jednokratnu naknadu za opremu za novorođenče, koju svi dobivaju od HZZO-a (iznosi 2328,2 kn)?
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:54   #544
Mene su zvali iz firme da ocekujem tu isplatu jer sam na bolovanju duze od 90 dana. Zaklela bi se da je rekla zena da je od hzzoa ali mozda sam stvarno krivo cula. Inace to ne pise u ugovoru nit imamo kolektivni. I stvarno nemamo neke posebne uvjete (npr nemamo naknadu za prijevoz ) pa mi je nekak cudno da nam ovdje tako idu na ruku, zato sam se zbunila.

Ispricavam se na krivim informacijama
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:23   #545
I opet ja sad.
Znači danas bila kod gin. I kažem sestri, još jedna doznaka jel, za komplikacije,kaže ona da, kao pa onda morate otvorit porodiljni. Rekoh,čekaj,kako porodiljni a nisu mi produžili ugovor.
Kaze ne znam, i da mi papire te za porodiljni. Pa al' zar nije da ja nemam sad nikakvo pravo. Tek kad se rodi beba, kao nezaposlena. Ove komplikacije sam imala jer sam otisla na komplikacije za vrijeme posla, no nisu mi onda nakon mj.dana produzili ugovor. Ja više ne shvacam nista. Ne javlja mi se nitko na hzzo. Bojim se da cu jos nesto duzna bit a nisam kriva nis.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:50   #546
svejedno moras otvorit porodiljni,objasnit ce ti teta na hzzo kad joj odneses obje doznake tako je,nemas nikakvo pravo na naknadu vise, vodit ces se kao nezaposlena dok ne rodis, osim ako imas pravo na onu naknadu za nezaposlene , ako si skupila dovoljno staza
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:52   #547
aha, ma evo sad sam uspjela dobit hzzo , objasnjeno mi je isto hvala na info!
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:05   #548
Cure zanima me za izracun komplikacija da li u njih ulazi bolovanje na kojem sam bila prije. Znaci ne osjecam se dpbro pa sam na bolovanju obicnom jer nisu sigurni da li ke uredna trudnoca pa ne zelim ni otvarat nesto vezano uz nju. Sad ukoliko se naknadno uzvrdi da je da li ce mi iznos smanjiti to sta sam bila tjedan dva na obicnom bolovanju?

Hvala
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:14   #549
Da, hoce.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 06:24   #550
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Da, hoce.
Pa kaj nije da placa mjesec prije otvaranja komplikacija ne ulazi u prosjek?
Dakle,ako je ona na bolovanju sad u 10.mj ,a komplikacije otvara u 11.mj.....uzima se u prosjek placa od 4. do 9. mjeaeca?
Onda joj se ne bi trebao rusit proajek.
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:52   #551
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Pa kaj nije da placa mjesec prije otvaranja komplikacija ne ulazi u prosjek?
Dakle,ako je ona na bolovanju sad u 10.mj ,a komplikacije otvara u 11.mj.....uzima se u prosjek placa od 4. do 9. mjeaeca?
Onda joj se ne bi trebao rusit proajek.
da i jos preko nekoliko drugih sitnica jer nije tako jednostavno. Al kakvo (generalno pitanje) takav odgovor.

Kaj nema neki FAQ na pocetku?!
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:13   #552
Nemam pojma jel ima negdje vec tu napisano ali ja kad sam otvorila komplikacije neka dobra dusa se nasla i sve mi objasnila :-)
Cak mi se cininda je bio musko ali niaam ziher :-)
Uglavnom zahvaljujem se :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:00   #553
Sutra idem rjesavati to za "otvaranje porodiljnog".
Brine me da me nece slati na 100 mjesta jjer zbilja nisam u stanju nasetavat se po gradu. Spominjala mi je hzz (?) Joj pa necu valjda morat ic tamo pa onda na "savjetovanje" isl gluposti?
I HZMO.
Nadam se da nece bit puno nahodavanja...
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:26   #554
hzmo
ja sam isla samo u hzzo.
jesi ti zaposlena ili ne?
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:32   #555
Nisam zaposlena.
Tj. Dok sam na komplikacijama mi nisu produzili ugovor...
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:58   #556
a tak da.
Ma mislim da te nece gnjaviti... samo guraj trbuh u prvi plan da ne cekas u redovima.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:45   #557
PBZ - sjele komplikacije.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:55   #558
A ja sam u velikom problemu.
Naime, po nekim današnjim istaživanjima, stvarno imam pravo na naknadu sa hzz-a ostatak ovog mjeseca, s obzirom da sam zatvorila komplikacije i otvorila porodiljni.
Problem je nastao u tome da su bivši poslodavci izgleda zeznuli nešto s datumom odjave na hzmo, naime u mom ugovoru stoji zadnji radni dan 30.4. po toj logici kako mi je teta na hzz objasnila,treba se poklapati i datum na mirovinskom odjave a taj datum je 1.5., teta mi je rekla da se ugovor mora prepraviti, da to ne moze tako bit, da ako je datum odjave 1.5. onda mora bit i na ugovoru zadnji dan 1.5. I sad ja to objasnjavam poslodavcima a nedaju se, nemogu oni to ispravljati, isl., više ne znam tko je u pravu, i što da radim, ipak bi htjela naknadu ako već imam pravo na to..
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:12   #559
meni nešto zvoni da poslodavac ima rok od 24 sata za odjavu pa bi po tome ovi tvoji datumi bili ok. znači, tebi je zadnji radni dan bio 30.4., a poslodavac te odjavio 24 sata kasnije, s tim da je tamo valjda naveo da ti je zadnji radni dan bio 30.4., a ne 1.5.
probaj vidjeti s nekim drugim službenikom u HZMO. sumnjam da će ti poslodavac naknadno mijenjati ugovor jer bi po tome ispalo da si još 1.5. bila zaposlena, što znači da bi za taj jedan dan trebala dobiti plaću, a vjerujem da im se s tim ne da zezati. vidi s računovodstvom/knjigovođom ili tko već u tvojoj firmi brine o takvim stvarima.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:52   #560
Ne znam što da radim sad..Sad ispada da necu dobiti zbilja naknadu koju bi trebala jer eto em ne znaju što treba em tvrde da ne mogu a ova tvrdi da mogu
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.