Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 22:35   #8841
Do kad možemo ispisat izborne kolegije (koji nam ne trebaju)? Jel rok za to sad do petka ili možemo dok god ne pokupimo naljepnice?
merid is offline  
Old 11.10.2017., 23:03   #8842
Quote:
SaatanaPerkele kaže: Pogledaj post
Upisna kvota od 8 studentov koji još ima vanjsku izbornost??? Pa jel ovi imaju s čim razmišljat il dok ih vudriš po glave se sam jeka od udarca čuje? Kod mene je često obrnuta situacija, ima kolegij kvotu negde 40, profesori još često prek kvote upisuju, a onda nas denu v neku špajzu od učionice denu pa imaš 50-ero ljudi koji skoro pa jedni na drugima sjede.
Nije bas vanjska izbornost, al da, 8 je bila kvota prosle godine, pa zicaj kasnije da te se primi negdje

Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
čujem da ima mjesta na pretek na plemstvu u srednjem vijeku
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da je Magija u srednjem vijeku dost dobar kolegij, al ne znam jel ima mjesta jer zvuči super

Moze li tko uopce uci u studomat da mi kaze sto je uopce ostalo?
Prokleta is offline  
Old 11.10.2017., 23:21   #8843
brucoš sam i imam jedno meni veoma bitno pitanje. Zbog privatnih razloga nisam mogao doći na upise pa me je upisao jedan obiteljski prijatelj međutim samim time se nisam slikao za x-icu. Prvi tjedan su mi rekli (u info centru)da je slikanje u srijedu, pa da je odgodeno, pa sada se ne zna kad je. Meni je x-ica prijeko potrebna i ne znam koliko misle jos vuci se s tim slikanjem. Mislite li da postoji nesto sto mogu napraviti da se sve to ubrza? Tipa odnijet svoju sliku u referadu i da naprave s time x-icu? ili bilo sto?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
aurateen is offline  
Old 11.10.2017., 23:35   #8844
Pozdrav, pitanjce, je l' ispis s faksa išta košta i moram li ikakve druge dokumente donijeti osim iksice i indeksa?
tj. ja sam odustao već netom prije početka ljetnog semestra, ne bih inače pitao no treba mi za zdravstveno osiguranje. Poprilično sam siguran da u statutu piše "kad student ne upiše akademsku godinu" da više nisam student FFZG, mogu li to ikako dokazat ovima u HZZO-u osim potvrde o ispisu s faksa jer nisam blizu ZG-a.

Zadnje uređivanje Enyovac : 11.10.2017. at 23:52.
Enyovac is offline  
Old 12.10.2017., 02:08   #8845
Quote:
aurateen kaže: Pogledaj post
brucoš sam i imam jedno meni veoma bitno pitanje. Zbog privatnih razloga nisam mogao doći na upise pa me je upisao jedan obiteljski prijatelj međutim samim time se nisam slikao za x-icu. Prvi tjedan su mi rekli (u info centru)da je slikanje u srijedu, pa da je odgodeno, pa sada se ne zna kad je. Meni je x-ica prijeko potrebna i ne znam koliko misle jos vuci se s tim slikanjem. Mislite li da postoji nesto sto mogu napraviti da se sve to ubrza? Tipa odnijet svoju sliku u referadu i da naprave s time x-icu? ili bilo sto?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
moraju te oni slikat. zamoli ih da ti daju točnu informaciju kad će bit slikanje ili barem kad će se znat?
merid is offline  
Old 12.10.2017., 09:45   #8846
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
moraju te oni slikat. zamoli ih da ti daju točnu informaciju kad će bit slikanje ili barem kad će se znat?
jesam i nitko ništa ne zna

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
aurateen is offline  
Old 12.10.2017., 11:30   #8847
Jel se itko prijavljivao za stipendiju Grada Zagreba?
Imam mozda malo glupo pitanje, ali nisam sigurna kak da ispunim molbu.

U molbi se traze podatci o studijskom programu, ukupnom prosjeku ocjena zavrsenih godina, prosjecno godisnje ostvarenih ECTS bodova.

Ispod ima i kategorija drugog studija razlicite struke.

Nama dvopredmetnima se sve to vodi kao jedan studij? Ipak je to dvopredmetni studij, ali s druge strane i razlicita je struka.. Tu se onda opet trazi ukupan prosjek ocjena kroz zavrsene godine tog drugog studija, a i potvrda da si upisan u taj drugi studij s prijepisom ocjena..

Ne znam da li bih ispunjavala tu kategoriju studija druge struke ili ne, a i ako ispunjavam, sve ocjene i potvrda o upisu su na jednoj potvrdi.. Da li bi to uopce uvazili.

Ima vec tema o stipendijama, ali ovo je bas specifican slucaj FFZG-a pa se nadam da ne smeta ovdje..
nesudenaplavusa is offline  
Old 12.10.2017., 13:18   #8848
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Jel se itko prijavljivao za stipendiju Grada Zagreba?
Imam mozda malo glupo pitanje, ali nisam sigurna kak da ispunim molbu.

U molbi se traze podatci o studijskom programu, ukupnom prosjeku ocjena zavrsenih godina, prosjecno godisnje ostvarenih ECTS bodova.

Ispod ima i kategorija drugog studija razlicite struke.

Nama dvopredmetnima se sve to vodi kao jedan studij? Ipak je to dvopredmetni studij, ali s druge strane i razlicita je struka.. Tu se onda opet trazi ukupan prosjek ocjena kroz zavrsene godine tog drugog studija, a i potvrda da si upisan u taj drugi studij s prijepisom ocjena..

Ne znam da li bih ispunjavala tu kategoriju studija druge struke ili ne, a i ako ispunjavam, sve ocjene i potvrda o upisu su na jednoj potvrdi.. Da li bi to uopce uvazili.

Ima vec tema o stipendijama, ali ovo je bas specifican slucaj FFZG-a pa se nadam da ne smeta ovdje..
Dp studij se vodi kao jedan studij. Zato je sve na jednoj potvrdi. Dakle, ne ispunjavaš ništa za drugu struku.
Krekushka is offline  
Old 12.10.2017., 15:38   #8849
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Dp studij se vodi kao jedan studij. Zato je sve na jednoj potvrdi. Dakle, ne ispunjavaš ništa za drugu struku.
Hvala ti
nesudenaplavusa is offline  
Old 12.10.2017., 19:44   #8850
Današnji red u referadi, ha-ha. Ajmo fakultete, objavljuj dokad se produžuju upisi, jer sutra u tih 4 i pol sata neće biti svi upisani. A kad se već reže red i znate koliko ljudi može biti upisano po satu, zašto se to ne napravi sat/sat i pol ranije, nego se čeka do zadnje sekunde da sto ljudi izvisi.
Sparkly is offline  
Old 12.10.2017., 22:16   #8851
Bas me zanima kako su oni to smislili, kad se ja jos ni preko studomata ne mogu upisat. Bas bih voljela da me traze neke dodatne pare za naknadni upis, napalm bih bacila.
Prokleta is offline  
Old 13.10.2017., 09:00   #8852
Ovako:
- meni preko barem deset računala u knjižnici, mog računala doma, mog mobitela, računala kod dva frenda i svih kolega s kojim sam pričao studomate NE dopušta uopće ulaz na upis godine, stalno vraća - maksimalna popunjenost i izbaci
- na aparatima za studomat na faxu (barem onih par koji uopće rade) ljudi čekaju u kolonama po par sati jer im se isto teško log-ina u sekciju za upis
- upisao sam se nakon nekoliko tisuća puta pokušaja na aparatu na zadnjem katu kod informacijskih

Zašto u ovih 5 godina kojih sam na faxu svake godine tehnologija ima sve više problema umjesto da napredak smanjuje te probleme?
Zašto netko ne popravi ili pozove majstore da poprave te aparate za studomat koji ne rade godinama (na nekim je papir naljepljen i kaže aparat u kvaru)?
Zašto kada su vidjeli da se ljudi uopće ne mogu upisivati redovno kao svih dosadašnjih godina netko nije rekao "dekane, daj pare idemo kupit dodatne servere ili što već da studenti ne stvaraju negativne tenzije i gube živce i prije početka predavanja"?
Zašto nema obavijesti o produženju upisa budući da ogorman broj ljudi naprosto kampira jer studomat ne funkcionira?
Tko je uopće odgovoran za studomat kao e-sustav?
Hoće li biti neka javna obavijest koja kaže "Ljudi, imali smo problema, Sjeverna Koreja i ISIS-ovci su hakirali upise, žao nam je, ali pobijedili smo ih. Ugodan početak studija."?
Ili ćemo ovo ponavljat na početku ljetnog smestra?
prvilet is offline  
Old 13.10.2017., 11:11   #8853
Jel se mogu iduci tjedan mijenjat i ispisivat izborni?
merid is offline  
Old 13.10.2017., 11:24   #8854
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Jel se mogu iduci tjedan mijenjat i ispisivat izborni?
Nama je na orijentacijskom tjednu onaj Davor rekao da se to može tijekom prva 4 tjedna...
vcarrados is offline  
Old 13.10.2017., 16:01   #8855
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Jel se mogu iduci tjedan mijenjat i ispisivat izborni?
Quote:
vcarrados kaže: Pogledaj post
Nama je na orijentacijskom tjednu onaj Davor rekao da se to može tijekom prva 4 tjedna...
Takve stvari pišu na stranicama faksa.
Sparkly is offline  
Old 14.10.2017., 01:05   #8856
Znam da je jos rano, ali vec gledam imam li zadovoljene uvjete za prijavit se na neki od natjecaja za stipendiju.

Ugl. po svom nekom subjektivnom misljenju sam bila uvjerena da sam medu 10% najuspjesnijih na oba dva smjera koja studiram (prosjek 4.504 od 1. i 2. godine zajedno).

Sada sam na Studomatu medu upisanim godinama kod izracuna participacija naisla na kategoriju "Iznimno uspjesan student" i pise "Ne".

Sad ne znam da li se to odnosi na upravo tu izvrsnost za koju Sveuciliste u Zagrebu daje stipendije ili bih ipak trebala u tajnistvo od oba dva odsjeka da mi oni to vide spadam li u 10% najuspjesnijih ili ne?
nesudenaplavusa is offline  
Old 14.10.2017., 09:02   #8857
Idi u referadu da oni to provjere.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 14.10.2017., 15:44   #8858
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Znam da je jos rano, ali vec gledam imam li zadovoljene uvjete za prijavit se na neki od natjecaja za stipendiju.

Ugl. po svom nekom subjektivnom misljenju sam bila uvjerena da sam medu 10% najuspjesnijih na oba dva smjera koja studiram (prosjek 4.504 od 1. i 2. godine zajedno).

Sada sam na Studomatu medu upisanim godinama kod izracuna participacija naisla na kategoriju "Iznimno uspjesan student" i pise "Ne".

Sad ne znam da li se to odnosi na upravo tu izvrsnost za koju Sveuciliste u Zagrebu daje stipendije ili bih ipak trebala u tajnistvo od oba dva odsjeka da mi oni to vide spadam li u 10% najuspjesnijih ili ne?
'Iznimno uspješan student' je status koji zatražiš od fakulteta ako ispunjavaš dovoljno kriterija. Pogledaj u pravilniku o studiranju. Dakle ako nisi tražila taj status, piše ti da ga nemaš, bez obzira na prosjek ocjena.
merid is offline  
Old 15.10.2017., 00:20   #8859
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Hoće li biti neka javna obavijest koja kaže "Ljudi, imali smo problema, Sjeverna Koreja i ISIS-ovci su hakirali upise, žao nam je, ali pobijedili smo ih. Ugodan početak studija."?
Ili ćemo ovo ponavljat na početku ljetnog smestra?
"Zbog problema s upisima preko studomata tijekom ovog tjedna, koji su izvan nadležnosti fakulteta, svi upisi produljeni su do 20. listopada 2017."

Eto, ogradili su se. Ne znam samo do cije je onda nadleznosti. Bit ce da je stvarno Sjeverna Koreja u pitanju.
__________________
"Ova krv je puna nemira, to čovjek ne bira,
to se tako rodi!"
paraparadise is offline  
Old 17.10.2017., 16:58   #8860
Jel se mogu već dobiti naljepnice?
malazeeka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.