Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 21:23   #4561
Ako joj kuhano najbolje paše, a u to si se uvjerila, zašto joj ne kuhaš stalno? Kuhane obroke možeš zamrznuti pa odmrzavati, ništa im neće faliti.

Dehidrat može biti ne znam kao kvalitetan, ako pas neće, neće, a tvoja očito neće kad joj moraš stalno nešto dodavati. No ako si se već odlučila na to da dehidrat maskiraš nekim drugim okusom, onda nemoj mijenjati: znaš li da od nečega pouzdano neće imati probavnih problema, najbolje je ostati pri tome.

Probati BARF u dva navrata ne znači ništa. Ako prelaziš na sirovu prehranu, onda psa najprije treba dehelmintizirati, a zatim hraniti neko vrijeme dok se organizam ne prilagodi. Negdje sam stavila link o tome.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:40   #4562
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako joj kuhano najbolje paše, a u to si se uvjerila, zašto joj ne kuhaš stalno? Kuhane obroke možeš zamrznuti pa odmrzavati, ništa im neće faliti.

Dehidrat može biti ne znam kao kvalitetan, ako pas neće, neće, a tvoja očito neće kad joj moraš stalno nešto dodavati. No ako si se već odlučila na to da dehidrat maskiraš nekim drugim okusom, onda nemoj mijenjati: znaš li da od nečega pouzdano neće imati probavnih problema, najbolje je ostati pri tome.

Probati BARF u dva navrata ne znači ništa. Ako prelaziš na sirovu prehranu, onda psa najprije treba dehelmintizirati, a zatim hraniti neko vrijeme dok se organizam ne prilagodi. Negdje sam stavila link o tome.
ma kuham najcesce kako kazem kad god stignem,mozda 2 dana u tj nema kuhano,volim nekako radje svjeze joj dat nego zamrzavat pa odmrzavat iako nije ni to losa ideja nekad kad ne stignem skuhat joj da imam rezervu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:52   #4563
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ma kuham najcesce kako kazem kad god stignem,mozda 2 dana u tj nema kuhano,volim nekako radje svjeze joj dat nego zamrzavat pa odmrzavat iako nije ni to losa ideja nekad kad ne stignem skuhat joj da imam rezervu
A, čuj, radi kako hoćeš. Meni se ovo što sam ti predložila čini najpraktičnijim za tebe i najboljim za psa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:04   #4564
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
A, čuj, radi kako hoćeš. Meni se ovo što sam ti predložila čini najpraktičnijim za tebe i najboljim za psa.
pa kazem ok ideja da mogu zamrznut pa kad ne stignem da joj imam za dat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:31   #4565
Uzimam svom fox terijeru već duže vrijeme Taste of the wild, mijenjam mu okuse svakih par mjeseci i super sam zadovoljan sa tim. Pas mi je energičan, ima sjajnu dlaku i nema nikakvih problema sa stolicom (jedino ako pojede nešto vani na što moram posebno paziti ) ili bilo kakvim alergijama, sada ima godinu i pol dana a nisam mu morao još niti jednom dati čistiti žlijezde.
Fenharel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:11   #4566
Došla sam s pitanjima, ali mislim da ću čitajući prethodne stranice ipak ići na CARNILOVE PUPPY, Losos i puretina, bez žitarica...sad je bebonjka još na hrani koju nam je vlasnica dala, pa ćemo postepeno prelaziti kad bude pri kraju..ima 2,5 mj Yorkić

I tako joj planiram i sama kuhati povrće, ribu, meseko, rižu...raditi keksiće kao što sam i mački, čas posla, nasjecka se sve, stavi u posebne vrećice u frizer po porcijama i flip u kipuću vodu, kuhano za tren oka

Probala sam joj po preporuci staviti žličicu jogurta u dehidriranu, ajme pojede u roku keks

Probala je malo mrkvice, malo banane, sve je fino prošlo..i sviđa mi se da ne pojede u jednom zalogaju već si malecki komadić gricka..baš gušta
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:07   #4567
Brit Care janjetina ima najsitnije granule, idealno za male yorkice.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:26   #4568
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Brit Care janjetina ima najsitnije granule, idealno za male yorkice.

Važno mi je samo da je veći postotak mesa, minimalno žitarica, jer ću joj kuhati..tvoja iskustva su ok..i frendova tvog Yorkica?
Iako ovo stvorenje ne guta, pažljivo gricka svaku granulicu, zar je tako velika razlika u veličini?

Testera pretpostavljam nema

Što još savjetujete..općenito, da su uvjeti poviše zadovoljeni
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:17   #4569
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Važno mi je samo da je veći postotak mesa, minimalno žitarica, jer ću joj kuhati..tvoja iskustva su ok..i frendova tvog Yorkica?
Iako ovo stvorenje ne guta, pažljivo gricka svaku granulicu, zar je tako velika razlika u veličini?

Testera pretpostavljam nema

Što još savjetujete..općenito, da su uvjeti poviše zadovoljeni
Mislim da ovaj Brit ima cak bolji sastav. Moj mora i ove najmanje solidno zvakati (3 godine i 2,5 kg) pa sam nekako imao dojam da se muci s vecima, a ionako ne jede hlapljivo.
Testera nema ali ima i malih vreca, a nisam jos cuo da netko nije veselo jeo tu janjetinu i rizu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:30   #4570
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Mislim da ovaj Brit ima cak bolji sastav. Moj mora i ove najmanje solidno zvakati (3 godine i 2,5 kg) pa sam nekako imao dojam da se muci s vecima, a ionako ne jede hlapljivo.
Testera nema ali ima i malih vreca, a nisam jos cuo da netko nije veselo jeo tu janjetinu i rizu.


Hvala, pokušat ćemo onda s Britom, nje nam još hitno, a čitala sam i ja sastav, jedino dok vidim porijeklo Češka smrači mi se

Da, tvoj je pikulica, moja je još manja, ali je beba
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:05   #4571
Nemaa razloga, Cesi imaju vrlo jaku tradiciju i industriju hrane za ljubimce.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:28   #4572
Onda super..opustit ću se
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:01   #4573
bok svima,

Malo sam van svega jer mi je pas bio na TOTW zadnjih 5-6g.

Ovo ljeto se javila alergija na hranu, te sam na brzinu kupio Acanu grasslands i u par dana se stanje popravilo. Bio sam uvjeren da je sve a ne TOTW, a na krajus e ispostavilo da je hrana.
Kako mi je Acana puno skuplja od TOTW ( makar svu hranu naručujem stalno preko weba iz SLO), zamolio bi preporuku za neku drugu hranu bez žitarica cijene do cijene cca TOTW-a.
Za Acanu i Orijen jednostavno nemam love.
Pojavilo se dosta marki za koje nisam cuo ili nisam probao pa da ne lutamo puno (Carnilove itd)
hvala
__________________
ja
elrond83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:06   #4574
A na šta mu se javla alergija? Koji je sastav te klope koju je jeo? Carnilove je ok, ali pitanje je jel ima nešto u sebi što je tvom psu smetalo i u TOTW
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:12   #4575
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A na šta mu se javla alergija? Koji je sastav te klope koju je jeo? Carnilove je ok, ali pitanje je jel ima nešto u sebi što je tvom psu smetalo i u TOTW
nemam pojma na što znam samo kako su izgledale manifestacije toga.
Probao bi sad nešto drugo pa možda pogodim kao i s Acanom
__________________
ja
elrond83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:11   #4576
Mislim da cu lagano izludit s trenutnim psom.. i hranom i svim ostalim.. samo da malo rezimiram situaciju..

Radi se o mJesancu starom 7 mjeseci - mama je cistokrvni pekinezer, tata je nepoznanica..

Do pred mjesec dana volio je pojesti sve sto dalo mu se ili naslo po putu. Uz to mu se kuhalo iskljucivo svjeze meso, uz rizu ili tjesteninu.. nakon odredjenog trenutka javilo se povracanje - ajmo rec jednom tjedno i to smo prepisali tome sto on to me moze probavit i izbacili s jelovnika..

Sad, najnovije, nakon pregleda veterinara, ustanovljeno je da ima gastritis - nekoliko dana za redom imao je jako mala povrAcanja (vecinom slinu) i po preporuci veterinara presli na Hill's Prescription Diet Canine i/d Digestive Care - ajde, ni cijena nije problem ako bi znali da je dobro ali nakon 4.og obroka vise ne zeli jesti ni to..

Vise ne znam sto napravit - zivim van HR i cijene posjeta veterinaru su brutalne. Ne stotinjak kuna ko kod nas nego u stotinama eura. Zbilja jadan sam i vise ne znam sto napravit s njim..

Jadan sam sam na sebe vise.. nit imam vremena nit volje a bome jos malo ni novaca dovoljno da to uzdrzavam.
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:25   #4577
Pekinezeri, sto drugo reci. Potrazi Orijen SixFish kojeg vecina pasa jede sa zadovoljstvom i ima odlican sastav te ga dobro podnose.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:41   #4578
Pekici su ti poznati po tome nazalost
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:01   #4579
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Pekinezeri, sto drugo reci. Potrazi Orijen SixFish
Di ima najpovoljnije za kupit? Pretpostavljam da cijenom skuplje od Hillsa, makar, kao sto sam rekao, ako se ovo cudo ne bude mucilo s tim i hrana odgovara mu, super..

Inace nisam znao za Pekinezere da su bas takvi kak Vi to potvrdjujete oboje.. znao sam da su na momente malo zivcani ako nije po njihovom al uz puno "rada" to uspio sam rjesit. Zbilja mu se puno paznje pridaje, ali cesto tu istu paznju vraca..

Hvala puno
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:18   #4580
Quote:
Overflow kaže: Pogledaj post
Di ima najpovoljnije za kupit? Pretpostavljam da cijenom skuplje od Hillsa, makar, kao sto sam rekao, ako se ovo cudo ne bude mucilo s tim i hrana odgovara mu, super..

Inace nisam znao za Pekinezere da su bas takvi kak Vi to potvrdjujete oboje.. znao sam da su na momente malo zivcani ako nije po njihovom al uz puno "rada" to uspio sam rjesit. Zbilja mu se puno paznje pridaje, ali cesto tu istu paznju vraca..

Hvala puno
Da osjetljivi su na te gastro probleme dosta
moj pokojni pekic je jeo skoro pa cjeli svoj zivot iskljucivo med.hranu za gastro probleme.sta god bi drugo pojeo katastrofa
a sta se tice zivcanosti kako ih obicno slove moj ni jedan nije imao ni trunku zivcanosti ni agresije .bas suprotno izutetno smireni su bili ,karakter za pozeljet
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.