Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 18:07   #361
Ne jedem. Smrdi mi. Ne mogu bit u prostoriji dok se nešto peče na masti.
Nekad sam mogla pojest pohano na masti, sad ne mogu. Skužim i smeta mi.

Ako ne osjetim u korama, pojedem. Nije da jedem puno kolača s korama
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:51   #362
Meni isto uzasno smeta miris i okus masti ,sve je stvar navike
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:39   #363
Moram priznati da i meni mast smrdi kad se nešto peče na njoj, ono želudac mi se okreće, ali na kruhu i pogotovo u kolačima u korama mi uopće ne smeta tj. uopće ne kontam da je mast unutra.

Ali da, ako netko zbog vjerskih ili nekih drugih razloga ne konzumira mast trebalo bi pitati jesu kore ili prhko tijesto rađeni sa masti jer jako puno ljudi je koristi tako pogotovo starije generacije. Pogotovo sada ispitujte kad je maslac otišao sa cijenom u nebesa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:48   #364
Nisam jako stara a vec sam dozivila nekoliko najava i dizanja cijena raznih sirovina, kava, kakao .. btw u cokoladi cemo uzivati jos 2god i 2mj
https://www.google.hr/amp/s/www.vece...nestaje-907252

Doduse, vanilija je poskupila cca 2,5x (prije par godina sam za 100kn kupovala 20 mahuna na ebayu).

Ne pada mi na pamet histerizirati ni raditi neke zalihe ... iznivelirati ce se i prilagodit cemo se. Ima ulja, masti...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:56   #365
Potpis

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:02   #366
Takodjer. Mislim, ni ne koristim bas toliko maslaca da bi znacajno ustedjela na zalihama, a i radije punim ograniceni zamrzivac mesom nego maslacem
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:39   #367
Znaci, navala na mast odsad a bas sam se nekidan pitala koji kuki je sad tolika cijena maslacu
__________________
Mirna sam samo kada sam ti blizu
Ako me pustiš ostat ću bez snage
Ako još tvoje dobrote ne ukradem...
Mariachi1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:33   #368
Danas bila u Slo u Hoferu putar koji sam kupovala je sada 1.80 eura a bio 1.10
Nisam ga namjerno htjela uzet iako mi trebao ,za tu cijenu skoro mogu tu naci kad bude na nekoj akciji
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:54   #369
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Danas bila u Slo u Hoferu putar koji sam kupovala je sada 1.80 eura a bio 1.10
Nisam ga namjerno htjela uzet iako mi trebao ,za tu cijenu skoro mogu tu naci kad bude na nekoj akciji
Ne kužim. Bio sam neki dan u Mercatoru Brežice i maslac koji sam znao kupovati "Surovo maslo" od Pomurske mlekarne je bilo 2,40, a Megle i President su još skuplji. Da nisi kupila maslac sa smanjenim udjelom mliječne masti ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:40   #370
http://www.journal.hr/lifestyle/zvijezda-kokosova-mast/
Chikapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:21   #371
nikakva novost na tržištu, samo kaj su se u zvijezdi izgleda tek sad sjetili. i vjerojatno je rafinirana, pa nikakve koristi od nje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:41   #372
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ne kužim. Bio sam neki dan u Mercatoru Brežice i maslac koji sam znao kupovati "Surovo maslo" od Pomurske mlekarne je bilo 2,40, a Megle i President su još skuplji. Da nisi kupila maslac sa smanjenim udjelom mliječne masti ?
Nisam kupila ni jedan ovaj put
Ali nije bio slovenski nego njemacki mislim da je pisalo nemško maslo na njemu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 07:50   #373
Cijene maslaca su trenutno "normalne", 250g se redovito prodaje za 16-17 kn po dućanima...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:04   #374
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ne kužim. Bio sam neki dan u Mercatoru Brežice i maslac koji sam znao kupovati "Surovo maslo" od Pomurske mlekarne je bilo 2,40, a Megle i President su još skuplji. Da nisi kupila maslac sa smanjenim udjelom mliječne masti ?
Hoferov i Lidlov maslac (onaj najobičniji) imaju jako miris i okus na margarin. Po deklaraciji je sve ok, ali ih preskačem. Oba su njemačke proizvodnje.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:19   #375
Valjda je cijela panika bila da malo skrenu pažnju s poreza na nekretnine... Ili Todija, ili što je trenutno bilo u centru pozornosti, jer realno cijelo ovo vrijeme je bar neka vrsta bila po 16/17kn, a neka vrsta digla cijenu. Ali to je tako bilo i prije, jedan tjedan dukat 22, pa idući na "akciji" za 17, pa pred blagdane uvijek gore, pa za blagdane 2u1 pakovanja na "akciji" isl... Sve je to standardna igra.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:23   #376
sad su akcije po 17kn dok su prije bile po 10kn.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:25   #377
A našlo bi se koji put po 12, 13, 10 baš i nisam vidjela odavno za nijednu od domaćih marki... Ali opet razlika između 16 i 25 nije baš mala, a to je cijena koju su mediji stalno isticali.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:37   #378
spar ima veliku ponudu maslaca i ima i po 15 kn
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:21   #379
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Valjda je cijela panika bila da malo skrenu pažnju s poreza na nekretnine... Ili Todija, ili što je trenutno bilo u centru pozornosti, jer realno cijelo ovo vrijeme je bar neka vrsta bila po 16/17kn, a neka vrsta digla cijenu. Ali to je tako bilo i prije, jedan tjedan dukat 22, pa idući na "akciji" za 17, pa pred blagdane uvijek gore, pa za blagdane 2u1 pakovanja na "akciji" isl... Sve je to standardna igra.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ma ne, maslac je stvarno i drugdje poskupio. Neki dan sam kupovala neki po 50% visoj cijeni nego prije samo nekoliko mjeseci Bio je trgovacka marka i kostao vise nego sam prije placala brendirane, a ti bredirani isto posteno poskupili u medjuvremenu, je l'.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:36   #380
Ma jesu, ali poskupulju baš sve namirnice redom, kad ste zadnji put vidili da je nešto pojeftinilo... Tako da to što je maslac skuplji nije nikakva izimka, al eto dobra tema za dignit malo panike.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.