Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 23:45   #441
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
U drugom dijelu vdidimo predivnu veliku Atari reklamu opet, japansku katakanu na ogradi K-ove terase ali ima i Korejaca, npr. natpisi u Las Vegas hotelu.
A Ameri ništa? Big ass reklama za Pan-Am, mali nod prvom filmu?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:50   #442
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A Ameri ništa? Big ass reklama za Pan-Am, mali nod prvom filmu?
'Ajde dobro ispravak, ima više Japana nego Kine...

...iako je LA u BR originalu više Hong Kong od samog Hong Konga.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:53   #443
a peugeot niste vidjeli?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:55   #444
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a peugeot niste vidjeli?
Nije ga se moglo promašiti kad je logo u prvom planu

Inače, nevezano uz reklame, fora je vidjeti neke sitnice. Tako se u jednom kadru vidi i originalni Deckardov "spinner" iz prvog filma.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:55   #445
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a peugeot niste vidjeli?
Jesmo, al bila bi veća fora da su stavili jugića, ipak su te osamdesete i za nas bile značajne godine.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:59   #446
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Tako se u jednom kadru vidi i originalni Deckardov "spinner" iz prvog filma.
Onaj parkiran pored prozora u Las Vegas hotelu ?

Inače, zašto se taj auto mora vrtit kad se spušta, i valjda isto kad se podiže ?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:59   #447
znak od jugića bi se bolje uklopio u vizuelni izričaj

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:01   #448
Bome da obrnuti Atari.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:15   #449
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Onaj parkiran pored prozora u Las Vegas hotelu ?
Ima na autocesti jedan kad gledaju kroz dalekozor.

Quote:
Inače, zašto se taj auto mora vrtit kad se spušta, i valjda isto kad se podiže ?
Vrag će ga znati. Dizao se vertikalno u starom filmu, spuštao se spiralno. Valjda efekti.

Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Jesmo, al bila bi veća fora da su stavili jugića, ipak su te osamdesete i za nas bile značajne godine.
Ima zato jedna Buba
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:34   #450
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Nije U prvom dijelu ima više Japana: tip koji prodaje rezance, geisha na reklami za Coca-Colu, Atari reklama.

U drugom dijelu vdidimo predivnu veliku Atari reklamu opet, japansku katakanu na ogradi K-ove terase ali ima i Korejaca, npr. natpisi u Las Vegas hotelu.
Mislila sam pozadinske likove i cijelu pozadinsku atmosferu koja je umnogome inspirirana kineskim četvrtima, a čitala sam u jednom intervjuu da je Scott izjavio kako je upravo zbog toga htio snimiti Blade Runner u Hong Kongu, ali to se nije moglo priuštiti.


https://www.youtube.com/watch?v=W3ow78NdvQ0



P.S. Dajte me podsjetite što nije atari američka firma?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:49   #451
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Volio bih reći da je BR:2049 pravi produkt 2017. godine u svakom pogledu. Lijep i oku ugodan,a prazan i lišen bilo koje supstance o kojoj vrijedi razmišljati i vraćati joj se.
Ovo.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:22   #452
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
P.S. Dajte me podsjetite što nije atari američka firma?
U pravu si, moja greška.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:00   #453
Dobro, pogledao ovo. Definitivno najbolji film iz 2017 a bojim se i u 2018 (foršpani prije filma su bili puni Marvelovih akcijskih sranja i zamornih superheroja). čisto solidan film i čak ni kao nastavak nije žešća blamaža (što današnji forsirani nastavci u pravilo jesu). Mračan, na trenutke duhovit, čak nije ni toliko predvidljiv. Dalo bi se to pogledarti i više puta sa istim guštom.

I stvarno dobro da starom prdonji Ridleyu ovo nije palo u ruke.

8/10
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:52   #454
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Dobro, pogledao ovo. Definitivno najbolji film iz 2017 a bojim se i u 2018 (foršpani prije filma su bili puni Marvelovih akcijskih sranja i zamornih superheroja). čisto solidan film i čak ni kao nastavak nije žešća blamaža (što današnji forsirani nastavci u pravilo jesu). Mračan, na trenutke duhovit, čak nije ni toliko predvidljiv. Dalo bi se to pogledarti i više puta sa istim guštom.

I stvarno dobro da starom prdonji Ridleyu ovo nije palo u ruke.

8/10
je, posebno gledajuci sta je napravio s alienom ... ali i inace meni jedan od najprecjenjenijih redatelja, priznajem mu blade runnera i aliena i ajd gladiator, martian, black hawk down i american gangster su mi bili okejish, a ostatak necu rec da je sranje (ok, counselor, exodus, alien covenant, gi jane i good year jesu sranja ) ali nije ni puno bolje...
ulceroz kolitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:13   #455
Jedna od boljih scena:
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:30   #456
day after. čitam malo, dosta ljudi je oduševljeno filmom, ja ne znam, meni je sve lošiji što više razmišljam o njemu. eo npr. ona pizdarija s hologramskom ljubavnicom. kad sam to vidio mam sam pomislio da je to nekakva trenutna prolazna pošalica a kad ono bokte taj teletabis od replikanta se zatelebao u taj hologram.

HOLOGRAM!!!

pa ona pojava one prostitutke i njeno dupliranje s hologram-baby je ispalo toliko isforsirano i otrcano, bespotrebno, ma full razočaravajuće, vrijeđa mi razum.

gosling sa svojom drvenom glumom i pojavom je simbol nekakvih današnjih (meni nerazumljivih) trendova, trendova koje puši ova mlada publika i meni je to neshvatljivo, volio bi da mi netko objasni u čemu je kvaka?

gedam kraj kada se gosling poliježe na stepenice i prosto ne vjerujem: "šta bi to trebalo biti nekakvi epic the end?"

možda da je film tu završio ali čak niti onda...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:57   #457
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa ona pojava one prostitutke i njeno dupliranje s hologram-baby je ispalo toliko isforsirano i otrcano, bespotrebno, ma full razočaravajuće, vrijeđa mi razum.

gosling sa svojom drvenom glumom i pojavom je simbol nekakvih današnjih (meni nerazumljivih) trendova, trendova koje puši ova mlada publika i meni je to neshvatljivo, volio bi da mi netko objasni u čemu je kvaka?

gedam kraj kada se gosling poliježe na stepenice i prosto ne vjerujem: "šta bi to trebalo biti nekakvi epic the end?"

možda da je film tu završio ali čak niti onda...
Ajde da se s tobom koji put slozim.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:47   #458
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Ajde da se s tobom koji put slozim.
sam početak mi se učinio obečavajućim, onaj prvi replikant mi je bio jak lik, s tarantinovskim uvodom u obračun...

al nedugo poslije čim je počeo uočavati nekakve žarke cvjetiće, sanduke, konjiće kurtze paltze sve je ošlo u 3pm...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:55   #459
Quote:
ulceroz kolitis kaže: Pogledaj post
je, posebno gledajuci sta je napravio s alienom ... ali i inace meni jedan od najprecjenjenijih redatelja, priznajem mu blade runnera i aliena i ajd gladiator, martian, black hawk down i american gangster su mi bili okejish, a ostatak necu rec da je sranje (ok, counselor, exodus, alien covenant, gi jane i good year jesu sranja ) ali nije ni puno bolje...
+1
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:58   #460
Quote:
ulceroz kolitis kaže: Pogledaj post
je, posebno gledajuci sta je napravio s alienom ... ali i inace meni jedan od najprecjenjenijih redatelja, priznajem mu blade runnera i aliena i ajd gladiator, martian, black hawk down i american gangster su mi bili okejish, a ostatak necu rec da je sranje (ok, counselor, exodus, alien covenant, gi jane i good year jesu sranja ) ali nije ni puno bolje...
Precijenjeni su redatelji oni koji bi bili smatrani među najboljima. Scott je dobar redatelj, zasigurno bolji od Villeneuvea.

Shvaćaš, tip ima top 5 sf i horor film. Blade Runner i Alien. Villeneuve nema niti jedantop 5 film. Shvaćaš, govorim o tome kako su im filmovi prihvaćeni. Svaka top sf/horor lista ima pri vrhu Blade Runnera i Aliena. Villeneuve nema takav film, a ovaj ima dva u dva različita žanra. Sad, ti možeš reći da je precijenjen, ali jebemu miša to je velik podvig kakav Villeneuve nema.

Tu još dodaj niz dobrih filmovap oput pad crnog jastreba, duelista, gladijatora... Ne znam, meni Sicario i šuplji Prisoners nisu bolji od ta tri filma, a kamoli od Blade Runnera i Aliena.

Ima loših filmova, ali gle imaao ih je i Hitchcock pa se i dalje smatra najboljim redateljem.
Belzeb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.