Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 04:25   #8741
Provjeri briseve, spolne hormone i stitnjacu.

Slobodno kupi ove osjetljivije testove koje svi koriste, ali uzmi veliko pakiranje neko, jer je moguće obzirom na duljinu ciklusa da će ti trebati puno više štapića prije nego detektiras ovulaciju
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 18.10.2017., 07:38   #8742
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Provjeri briseve, spolne hormone i stitnjacu.

Slobodno kupi ove osjetljivije testove koje svi koriste, ali uzmi veliko pakiranje neko, jer je moguće obzirom na duljinu ciklusa da će ti trebati puno više štapića prije nego detektiras ovulaciju
koje briseve? za kaj tocno, tak da me nemre gin zmuljat, neg da ja velim ocu taj taj i taj bris
to bi bili od 20 miu/L ? da i mislila sam si veliki paket da probam koji mjesec prije da se naucim koristit 50 bi trebalo bit dost? ili mozda 100 odma uzet?
i da stitnjacu i hormone mi ginic da uputnicu il kod svoje doktorice trazim
Tram11 is offline  
Old 18.10.2017., 07:54   #8743
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
koje briseve? za kaj tocno, tak da me nemre gin zmuljat, neg da ja velim ocu taj taj i taj bris
to bi bili od 20 miu/L ? da i mislila sam si veliki paket da probam koji mjesec prije da se naucim koristit 50 bi trebalo bit dost? ili mozda 100 odma uzet?
i da stitnjacu i hormone mi ginic da uputnicu il kod svoje doktorice trazim
Ovo ti je prva trudnoca? Niste prije nikad pokusavali?
Brisevi koje treba radit su ureaplazma, mikroprazma, klamidija i jos nesto bakterija koje obuhvaca taj komplet briseva.
Stitnjacu ti moze dat i gin i dr opce prakse, a hormone nisam sigurna da li moze dr opce prakse, bojim se da ne. Ali nazalost ako nemas nekih problema mozda ti nista od toga ni ne budu tili dat. Meni gin prije planiranja trudnoce nije tila uopce dat briseve pa sam ih otisla radit privatno. A sad nakon spontanog mi je dala i briseve i jos puno toga. Sta se hormona tice isto ne znam oce li ti dat, a TSH mi se nekako cini da bi mogli, barem dr opce prakse. Ja nisam pitala tada za hormone a TSH sam vadila u sklopu sistematskog pa sam znala da je ok.

Zelim ti srecu i nadam se da ce ces uspit dobit uputnice za sve ovo.
Meni se cini i da bi TORCH bilo jako dobro vadit prije planiranja. Nazalost ne znam je li ga igdi ima privatno za izvadit. Pitala sam jucer u Anlize i nemaju.
betty boop! is offline  
Old 18.10.2017., 08:13   #8744
sve ti je Betty već rekla.

meni isto gin nije dala brieseve prije trudnoće dok neki doktori to daju, jer je doista bolje to saznati i zalijećiti prije

TSH bi ti bez beda mogla dati Dr opće prakse, a ako slučajno ne, to je jeftin pregled za obaviti privatno, za razliku od briseva.

spolne hormone nisam testirala pa ne znam koliko često i lagano ih doktori daju

što se tiče TORCHA, ja sam ga radila u prvoj trudnoći, ali mi ga je gin na jedvite jade dala, i koliko sam skužila, to nije baš uobičajena stvar za koju gin daju uputnice lako niti u redovnoj urednoj trudnoći kamoli prije, ali svakako probaj.

btw ja sam se iznenadila koliko sam toga uspjela dobiti od Dr opće prakse, vrijedi pokušati! npr ona mi dala testiranje trombofilije, na čemu su ginekolozi jako škrti bez obzira na spontane.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 18.10.2017., 08:30   #8745
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post

što se tiče TORCHA, ja sam ga radila u prvoj trudnoći, ali mi ga je gin na jedvite jade dala, i koliko sam skužila, to nije baš uobičajena stvar za koju gin daju uputnice lako niti u redovnoj urednoj trudnoći kamoli prije, ali svakako probaj.

btw ja sam se iznenadila koliko sam toga uspjela dobiti od Dr opće prakse, vrijedi pokušati! npr ona mi dala testiranje trombofilije, na čemu su ginekolozi jako škrti bez obzira na spontane.
Ja bi tila sad ponovit taj TORCH nakon sta neko vrime pijem sve ovo sta sam jucer kupila za imunitet, ali gin kaze da ne treba sad to stalno ponavljati
A moja dr opce prakse kaze da mi ona to ne moze dati. Iako mi je to cudno, zasto mi ne bi mogla dati samo za taj Herpes simplex na antitijela, ne kuzim, pa to nije samo za trudnocu vezano.

Mogla bi i ja pitat svoju dr opce prakse za trombofiliju, moja gin mi nije dala,a imala sam spontani, bas me nervira. Imam na papiru od privatnog gin popis pretraga i ima dosta nekih termina vezano za tu trombofiliju. Znas li tocno sta si ti radila. Bas samo tako pitam za trombofiliju i to je to? Ja bi to tila provjerit prije sljedeceg pokusavanja.

Za sad sam na odluci da preskocim jos ovaj iduci ciklus, da barem mjesec dana pijem za imunitet pa onda. Al vidit cu jos sutra sta kaze privatni gin.
betty boop! is offline  
Old 18.10.2017., 09:20   #8746
Quote:
betty boop! kaže: Pogledaj post
J

Mogla bi i ja pitat svoju dr opce prakse za trombofiliju, moja gin mi nije dala,a imala sam spontani, bas me nervira. Imam na papiru od privatnog gin popis pretraga i ima dosta nekih termina vezano za tu trombofiliju. Znas li tocno sta si ti radila. Bas samo tako pitam za trombofiliju i to je to? Ja bi to tila provjerit prije sljedeceg pokusavanja.
sumnjam da opća praksa zna sve te pretrage za trombofiliju. meni je dala samo uputnicu za hematologa, a onda mi je on odredio koje konkretne pretrage krvi trebam napraviti
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 18.10.2017., 09:27   #8747
Bok, tram11! (znamo se s Vjenčanja )

Samo lurkam ovdje, čekam rezultate briseva, pijem folnu dva mjeseca i isto toliko mjerim bazalnu... pa eto da mahnem. Zasad niš konkretnije.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 18.10.2017., 10:30   #8748
jutro ekipa.

11 dpo vanish bijeli ujutro u pol 7.

dal da otpišem ili da pišnem još, možda u petak ako ne dođe?
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 18.10.2017., 11:10   #8749
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
jutro ekipa.

11 dpo vanish bijeli ujutro u pol 7.

dal da otpišem ili da pišnem još, možda u petak ako ne dođe?


Ponovi u petak ako ne dobijes prije, a nadam se da neces



Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 18.10.2017., 11:14   #8750
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
Cure vidim da spominjete vitex.Ima li on slicno djelovanje kao evine kapi? Njih sam uzimala 2 ciklusa i nisu mi pomogle s izvanmenstrualnim krvarenjem u 2.dijelu ciklusa.
Inace;vec sam luda od sukrvice.Prva 2 ciklusa duphastona nisam imala spotting,a sad 3.ciklus pojavio se dva dana nakon ovulacije iako sam i taj dan pocela s duphastonima.Nije mi nista jasno vise.
Kod nas u Hr vitex imaš i u formi tinkture (koja je lakša za apsorbciju) od Specciasola - bočica košta oko 80kn. prodaje se kao agnuskastus. To su različiti nazivi za istu biljku - konopljika, vitex, agnuskastus... Pijem već dva mjeseca. Ciklus mi je uredan, ali mi se sređuje stanje cisti i progesterona...
I moja preporuka za vitex - agnuskastus...
Jako ga je hvalila u svojoj knjizi Hormonska ravnoteža i dr.Christiane Nortrup...

https://ljekarna-rijeka.hr/proizvodi...opljike-10103/

Link samo za sliku...
Anda is offline  
Old 18.10.2017., 11:17   #8751
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Ponovi u petak ako ne dobijes prije, a nadam se da neces



Sent from my iPhone using Tapatalk
I ja se nadam da nećeš
Anda is offline  
Old 18.10.2017., 11:20   #8752
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
evo da se ja prikljucim vitex klubu
ja sam s na preporuku Ivanche00 (kojoj jako zahvaljujem na savjetima ) narucila na iherbu,pijem mjesec dana i neznam dal mi pomaze inace imam neredovite cikluse, nemam nikakvu dijagnozu. pa cemo vidjeti, plan mi je par mjeseci piti vitex, ubaciti folnu i iza nove se bacamo na poso
e sad pitanje, ja bi si kupila one trakice ali neznam koju osjetljivost uzet s obzirom na neredovite cikluse i kad opce pisat kad neznam opce kad mi je ovulacija
i koje testove treba obavit prije tj. briseve il kaj sve? i kad ih radit, jer idem sljedeci tjedan na pregled, pa da to obavim odma il da pricekam jos koji mjesec?

cekam odgovore :klap:
Ako imas pcos onda definitivno trakice od 40 mlu, skuplje jesu i nema ih bas puno selera, ali evo npr moj slucaj, ja imam pcos ali trakice uzimam od 25 mlu od Sellera iz UK dodu u roku 5 dana i isto mi pokazuje kad je o, samo sto su skoro svaka blago pozitivne, nije full pozitivna, ali kad je o onda hoce puknut od boje.. kad narucujem odmah uzmem 50 il' 100 kom u mirna sam...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 18.10.2017., 11:21   #8753
betty tak je, ovo budu bili prvi pokusaji trudnoce.
nadam se da bu mi ginicka sve onda uputnice dala, jer mi je svekrva medicinska sestra i moze mi napisat uputnicu za kaj trebam,al nebi htjeli da znaju


Scissors. pa da ja bi rade sad napravila bas zbog toga kaj ti velis da se zaljecim, pa onda pokusavat.
sry al nisi odg, pa da opet pitam te trakice od 20 miu/L su ok il da jos osjetljivije uzimam?

rh4ps0dy i tebi
bas mi je drago, nekog "poznatog" tu sresti
mozda nam se jos koja cura pridruzi :klap:
Tram11 is offline  
Old 18.10.2017., 11:21   #8754
I napomena za specciasolov agnuskastus - usporediti prijevod deklaracije s originalnim uputstvom na kutiji... Ne da nisu dobro preveli - malo je reći - brojke su netočno prepisane...
Anda is offline  
Old 18.10.2017., 11:23   #8755
Čitala sam da su te od 20 ok, ja sam ih uzela 50 na eBayu. Pa krećem piškiti kroz koji dan.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 18.10.2017., 11:28   #8756
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Ako imas pcos onda definitivno trakice od 40 mlu, skuplje jesu i nema ih bas puno selera, ali evo npr moj slucaj, ja imam pcos ali trakice uzimam od 25 mlu od Sellera iz UK dodu u roku 5 dana i isto mi pokazuje kad je o, samo sto su skoro svaka blago pozitivne, nije full pozitivna, ali kad je o onda hoce puknut od boje.. kad narucujem odmah uzmem 50 il' 100 kom u mirna sam...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
nemam nikakvu dijagnozu, samo nepravilne cikluse, jednom prilikom mi je rekla ginicka da mogu pit kontacepciju da ih porihtam, al to je bilo ono ak hoces mozes, ak ne opet sve 5.
znaci 100 odma pa sam mirna :klap:
Tram11 is offline  
Old 18.10.2017., 11:29   #8757
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Ponovi u petak ako ne dobijes prije, a nadam se da neces
u petak mi je dan za /ne/dobiti.... bumo vidli...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 18.10.2017., 11:35   #8758
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
nemam nikakvu dijagnozu, samo nepravilne cikluse, jednom prilikom mi je rekla ginicka da mogu pit kontacepciju da ih porihtam, al to je bilo ono ak hoces mozes, ak ne opet sve 5.
znaci 100 odma pa sam mirna :klap:
Pa da.. kad izracunas da ti mozda 20 nece bit dosta i da uzmeš 2 puta po 20 i platila shipping (iz UK se placa) onda bolje odmah 100.. i dodu u roku 5 dana

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 18.10.2017., 11:48   #8759
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
jutro ekipa.

11 dpo vanish bijeli ujutro u pol 7.

dal da otpišem ili da pišnem još, možda u petak ako ne dođe?
11 DPO je nerealno za dobiti crticu, tako da ništa ne otpisuj nego piški ponovo drugi dan

Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post


Scissors. pa da ja bi rade sad napravila bas zbog toga kaj ti velis da se zaljecim, pa onda pokusavat.
sry al nisi odg, pa da opet pitam te trakice od 20 miu/L su ok il da jos osjetljivije uzimam?
da, ovi od 20 standardni su ti sasvim dobri, ukoliko nemaš PCOS, a nemaš.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 18.10.2017., 12:18   #8760
imam još 2 testića pa ću jedan u petak i jedan u subotu ako naravno ne dobijem...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.