Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 14:16   #5741
A cuj, ja sam imala 3 biokemijske u 5 mjeseci i svaki put prosla bez kiretaze.
Al i to se prezivi.
Jedino kaj sam se opustila i prihvatila da sam sad stvarno trudna i da bi ovo cak moglo biti to u 20 tj.
Jbg. Neki strah ostaje negdje sastrane koliko god ne razmisljas svaki dan o tome. Nekako si svjestan da trudnoca nije samo hopa cupa i pricekaj 9 mj. I sve je super.
Al trudim se ne panicariti kad me uhvati A uhvati povremeno. Kad te nekaj cudno zaboli ili je iscjedak taj dan malo drugaciji ili sto vec.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:21   #5742
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nema smisla pitati druge sto MISLE o tome kada poceti opet raditi na bebu... To je subjektivno, i ovisi od osobe do osobe kad je spremna na to.

Sto se tice objektivnih rokova, oko toga većina doktora ima stav da se ne treba dugo cekati, da se vec nakon prve normalne menge koja stigne, moze početi.

Ja osobno sam cekala taj jedan ciklus, i u drugom pokušaju nakon toga uspjela.

Ti prvo moraš sama sa sobom vidjeti da li si spremna, a sto se tice tijela- tijelo je vrlo brzo spremno. Isto sam kao i ti cula da cak postoje preporuke iskoristiti to frisko razdoblje, jer je endometrij ociscen i lakše se zatrudni.
hvala na odgovoru.
pitala sam druge vise kao savjet a ne da ce mi sad oni pomoc napraviti bebu haha
što se tiče mene ja san spremna ali eto volim cut misljenja drugih da vidim kako su one prosle da nebi opet se dogodila neka komplikacija ako sam pozurila i to.(ono kao malo je vremena proslo pa mislis sve je to unutra jos zbrčkano)
nadan se da ce bit sve u redu ubuduce a isto zelim i svima vama
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:24   #5743
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
A cuj, ja sam imala 3 biokemijske u 5 mjeseci i svaki put prosla bez kiretaze.
Al i to se prezivi.
Jedino kaj sam se opustila i prihvatila da sam sad stvarno trudna i da bi ovo cak moglo biti to u 20 tj.
Jbg. Neki strah ostaje negdje sastrane koliko god ne razmisljas svaki dan o tome. Nekako si svjestan da trudnoca nije samo hopa cupa i pricekaj 9 mj. I sve je super.
Al trudim se ne panicariti kad me uhvati A uhvati povremeno. Kad te nekaj cudno zaboli ili je iscjedak taj dan malo drugaciji ili sto vec.
uf a to stvarno djeluje na psihu ajme ajme.tri puta nista ;(
Meni je bilo isto grozno jer san bila vec 9-10 tj trudna mislim nije to sad nesto to je pocetak ali isto se sazivis s tom trudnocom a pogotovo sto san imala tu prvu trudnocu pre odlicnu po svakom pitanju pa sad kako ono??kao dogada se drugima da da mos mislit.

zelim ti svakako da sto ljepše prođeš sad trudnocu jer koliko god je stresno toliko je stvarno prelijepo razdoblje svaki put ici na pregled i gledati svoju bebicu.uzivaj!
a ja se javin u nstavku kako ide))
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:01   #5744
Helou;

evo malo da i ja s vama potipkam.

2014 sam imala spontani, 11tt, samo je krenulo plus su me malo "počistili" kada sam stigla na hitnu nakon što je krvarenje krenulo.

Nedugo, 28.6 sam bila na pregledu da se potvrdi trudnoća nakon kućnog testa; što je i bilo potvrđeno, uredan srčani ritam......6tt + 3

Kroz par dana sam primjetila lagani smečkasti iscjedak i odmah mi je bilo sumnjivo pa sam otišla na hitnu ( moj dok je otišao na GO ) gdje je UZV pokazao da otkucaja više nema ...... počela sam krvariti dan poslije.


I takoc, to prošlo, dobila sam normalno i slijedeću menstruaciju.

A danas odo ka svom doku da vidim što bi bilo potrebno napraviti od kojekakve pretrage. Nerotkinja sam, i to postarija, 36 godina.......

Vidjeti ću šta će on sugerirati od pretraga; napravila bih to pa pokušali še enkrat......


Što se tice same mene i utjecaja događaja; zaista ne mogu reći da su spontani utjecali na mene u smislu da sam potištena bila, da sam se psihički lomila ili štogod........

Mene je to samo pomalo naživciralo samo poradi medicinskog razloga; i još mi dodatno potvrdilo da nije ta trudnoća nimalo sveto ni super stanje.

Čak se kolebam u toj odluci, dali pokušati uopće još jednom ili ne. Zaista mi se neda ni pomisliti da opet prođem kroz to; al ne u smislu psihičke težine već ono, u smislu " jebemti to; samo mi tijelu problem radi "

Možda budem pametnija nakon razgovora sa doktorom.


šteta da ne postoje već i umjetne maternice; pa da može neka sprava umjesto mene odraditi trudnoću i roditi.

Eh da, i veliki pozdrav svima vama........
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:09   #5745
Quote:
modiana kaže: Pogledaj post

zelim ti svakako da sto ljepše prođeš sad trudnocu jer koliko god je stresno toliko je stvarno prelijepo razdoblje svaki put ici na pregled i gledati svoju bebicu.uzivaj!
a ja se javin u nstavku kako ide))
A ne ne, bez brige, nisam te srece. U 27 tjedana sam skupila preko 15ak dijagnoza i 3 boravka u bolnici i omanji bunt papira s raznim pretragama da mi se i u bolnici cude s cime im sve dolazim.
Al 27 tj.!
Puno vise od 6 tj. Tjesim se ja

Jos 10ak tjedana i ne znam... Slavim. Kupit cu kinderbet. Valjda me nebu nekaj jos i na samom kraju (porodu) zajebalo
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:35   #5746
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
A ne ne, bez brige, nisam te srece. U 27 tjedana sam skupila preko 15ak dijagnoza i 3 boravka u bolnici i omanji bunt papira s raznim pretragama da mi se i u bolnici cude s cime im sve dolazim.
Al 27 tj.!
Puno vise od 6 tj. Tjesim se ja

Jos 10ak tjedana i ne znam... Slavim. Kupit cu kinderbet. Valjda me nebu nekaj jos i na samom kraju (porodu) zajebalo
GRRRR da strsšno kako se namjestilo.((((
ALIIII samo hrabro naprijed.bit ce to sve super.vidis da je bebica jaka i kuri ona napred)))
SRETNOOOO
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:39   #5747
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Helou;

evo malo da i ja s vama potipkam.

2014 sam imala spontani, 11tt, samo je krenulo plus su me malo "počistili" kada sam stigla na hitnu nakon što je krvarenje krenulo.

Nedugo, 28.6 sam bila na pregledu da se potvrdi trudnoća nakon kućnog testa; što je i bilo potvrđeno, uredan srčani ritam......6tt + 3

Kroz par dana sam primjetila lagani smečkasti iscjedak i odmah mi je bilo sumnjivo pa sam otišla na hitnu ( moj dok je otišao na GO ) gdje je UZV pokazao da otkucaja više nema ...... počela sam krvariti dan poslije.


I takoc, to prošlo, dobila sam normalno i slijedeću menstruaciju.

A danas odo ka svom doku da vidim što bi bilo potrebno napraviti od kojekakve pretrage. Nerotkinja sam, i to postarija, 36 godina.......

Vidjeti ću šta će on sugerirati od pretraga; napravila bih to pa pokušali še enkrat......


Što se tice same mene i utjecaja događaja; zaista ne mogu reći da su spontani utjecali na mene u smislu da sam potištena bila, da sam se psihički lomila ili štogod........

Mene je to samo pomalo naživciralo samo poradi medicinskog razloga; i još mi dodatno potvrdilo da nije ta trudnoća nimalo sveto ni super stanje.

Čak se kolebam u toj odluci, dali pokušati uopće još jednom ili ne. Zaista mi se neda ni pomisliti da opet prođem kroz to; al ne u smislu psihičke težine već ono, u smislu " jebemti to; samo mi tijelu problem radi "

Možda budem pametnija nakon razgovora sa doktorom.


šteta da ne postoje već i umjetne maternice; pa da može neka sprava umjesto mene odraditi trudnoću i roditi.

Eh da, i veliki pozdrav svima vama........
da takve stvari naživciraju istina je.meni bilo jos i gore kad san prvi put imala sve super i trudnocu i sve dozivit sad ovo kao ono kako sad to??oce li opet biti tako?
ali ne odustaj vjeruj mi:jetit ces se jednog dana kad bebicu malu doneses na svijet koja je to neopisiva sreca i ljubav i kako se isplatila svaka sekunda'znoja'.
bit ce dobro glavu gore i hrabro naprijed
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:44   #5748
Modiana; hvala na pozitivnom feedbacku......

E sad, nemam namjeru pokušavati u nedogled.....još jednom i to bude to.

Ili bude ili ne......
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:03   #5749
Helou cure,

Moja prijateljica nakon prvog IVF-a prolazi spontani. Taman je danas trebala imati kiretazu, kad ono krenuo spontani i bez kiretaze. Nadam se da ce proci bez kiretaze, u vise navrata su izasli komadi velicine teniske lopte, tako se nadam da bi to trebalo bit TO.

Sto sam htjela pitati, nakon koliko vremena obicno ide na ultrazvuk i nakon koliko vremena bi beta trebala biti na nuli?

I ja sam prije pet godina imala spotani bez kiretaze, koliko se sjecam da je beza nakon 10-14 dana bila na nuli. A prvi ultrazvuk nakon spontanog je bio nakon ca 10ak dana? Sve sam pozaboravila

Gesendet von meinem SM-T315 mit Tapatalk
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:21   #5750
ja sam išla na uzv 10 dana nakon spontanog i vidjelo se da je ostalo još nešto. dobila sam ergometrin i onda opet uzv za 7 dana, ali se ništa nije dogodilo pa smo dogovorili kiretažu. ukupno je od pobačaja do kiretaže prošlo 20 dana. betu nisam vadila.
ako ima temperaturu i/ili jake bolove, neka ne čeka ništa i ide na hitnu.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:32   #5751
Hvala ti jojo21! Baz mi je zao..
Prijateljica nema temperaturu. Sutra ce na ultrazvuk, brijem da je prerano za ultrazvuk jer je spontani pravo krenuo sinoc. Tako sam i ja mislila da je dobro pricekati kojih 10ak dana.

Inace se dobro osjeca, cak i nema bolove. Ocekivala je jace kontrakcije. Ali bitno je da su ti ugrusci ispali.

Gesendet von meinem SM-T315 mit Tapatalk
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 06:26   #5752
E a kaj se tice bete, ovisi kolika je bila. Tj 7000 ili 300?
Evo recimo ako primis injekciju hcg-a kao stopericu (to je najcesce 5000 jedinica ) svaki dan se brojka prepolovi.
Stoperica ide 2 dana prije ovulacije i prema tome kroz 10 dana bi beta trebala biti na nuli. (pa ako nije onda si trudan i sve ostale radoati IVFa)
Al to je one-time injekcija. Dok god je nekaj prikljuceno na maternicu neka kolicina hcga se ispusta.
Uglavnom treba padati i nemre se gledati kao zaseban podatak bez uzv.
Ak pada pa stagnira pa raste pa opet pada - e to vec nije dobro.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 09:47   #5753
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Helou cure,

Moja prijateljica nakon prvog IVF-a prolazi spontani. Taman je danas trebala imati kiretazu, kad ono krenuo spontani i bez kiretaze. Nadam se da ce proci bez kiretaze, u vise navrata su izasli komadi velicine teniske lopte, tako se nadam da bi to trebalo bit TO.

Sto sam htjela pitati, nakon koliko vremena obicno ide na ultrazvuk i nakon koliko vremena bi beta trebala biti na nuli?

I ja sam prije pet godina imala spotani bez kiretaze, koliko se sjecam da je beza nakon 10-14 dana bila na nuli. A prvi ultrazvuk nakon spontanog je bio nakon ca 10ak dana? Sve sam pozaboravila

Gesendet von meinem SM-T315 mit Tapatalk
Pozdrav
evo ti mog primjera ako moze bit od pomoci..
ja san imala spontani 22.7 a menstruaciju sam dobila 21.8 koja je bila pre obilna s jos ostacima svega od spontanog..
jucer sam nakon 10 dana menstruacije isla na uzv i kaze da je sve otislo i daje cisto sve da cu jos mozda dan dva lagano ono krvarit ali praktcki to to.
da ne moram nista cekat za slj trudnocu da mogu odmah pošto je sve čisto i nije bilo kiretiranja.
svakako preporucam uzv da se vidi koje je stanje..
sretno!
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:59   #5754
Evo curke, hvala vam!
Prijateljica je danas bila na pregledu i sve je izaslo. Ima nesto sluzi od endometrija, no to je ok.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:03   #5755
Drage curke, trebala bih pomoc i vasa iskustva nakon 2 missed ab (ja sam imala u 7 tj. i 12 tj.). Nakon 2 puta sam dobila popis pretraga koje bi trebala napraviti prije iduce trudnoce. Rekla bi da je to osnovni set testova koje sam vecinom i radila u sklopu trudnoce osim testova trombofilije. Ono sto me muci sto je sa genetikom i sl. testovima? Ja vec imam godina i ocekivala sam da ce nam dati jako prosirenu obradu. Moram napomenuti da smo radili kariogram bebe i sve je bilo u redu pa mozda zato misle da s genetske strane nece biti problema? Inace dosta lako zatrudnimo. Ima li netko sa slicnim iskustvima?
lara1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:34   #5756
ja sam imala 3 pobačaja (2x blighted ovum, jedan inducirani pobačaj zbog smrti ploda 17+3 tt) pa nas nitko nije slao na genetske pretrage. kariogram ploda je također bio uredan.
evo me trudne 4. put, 26+3 tt i sve je ok. također nismo imali nikakvih problema sa začećem, a pretrage su pokazale jedino PAI1 i MTHFR mutacije, za što su mi rekli da nije za terapiju, osim andola100. počela sam ga piti kad smo prestali sa zaštitom nakon 3. pobačaja i u 4. ciklusu ostala trudna; od plusa odmah utrogestan 3x1 vaginalno i evo sve ok. možda bi bilo ok i bez terapije, to nitko ne zna.
ako ćeš ti biti mirnija, inzistiraj na opsežnijoj obradi. ja sam si nekako posložila stvari u glavi i iskreno mi se više nije dalo na razne pretrage pa što bude, bude.
kako to obično biva, kad sam bila u miru s činjenicom da nećemo imati djece i da ostajemo sami nas dvoje, ostala sam trudna i evo nas u 27. tjednu.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:52   #5757
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
a pretrage su pokazale jedino PAI1 i MTHFR mutacije, za što su mi rekli da nije za terapiju, osim andola100.
homo ili heterozigot?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:17   #5758
PAI1 heterozigot i MTHFR homozigot
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:21   #5759
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
PAI1 heterozigot i MTHFR homozigot
tak i ja, ali ništa nisam dobila, ni andol, a radi se o doktoru koji je inače, do nekih novijih istraživanja, najviše bio za dodatke, dok dosta drugih nije...

pretpostavljam da tebi nisu htjeli riskirati zbog više spontanih...?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:37   #5760
mene vodi dr. subspecijalistica u bolnici i rekla je da nismo kroz pretrage našli ništa značajno i da ne treba nikakva terapija, ali da će mi za svaki slučaj zbog 3 spontna u sljedećoj trudnoći uvesti andol100. nije dokazano da pomaže, ali odmoći neće pa eto, neka ga. i onda smo se u nekom trenutku našalile da je to više zbog mog mira kao placebo, nego što stvarno ima neko ludo djelovanje.
ja sam u prošloj trudnoći isto bila na andolu i utrogestanu od plusa pa nije dobro završilo, tako da stvarno nema pravila.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.