Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 21:10   #3781
Nego, jeste li primijetili da je, dok mi ovdje raspravljamo o radnoj teoriji vrijednosti i o položaju trandža u društvu, u nekim dijelovima afričke države Malavi uveden policijski sat zbog - vampira. Naime, prije 4 dana neki su ljudi tamo počeli ubijati druge ljude pod optužbom da su vampiri. Jednog su zapalili. Jednog su kamenovali. Slična linčovanja su se tamo događala i prije 15 godina. Sad kažu da je ubijeno najmanje 8 ljudi, ali nitko zapravo ne zna koliko točno. Vjeruje se da su glasine o vampirima krenule preko granice, iz Mozambika. Mnogi ljudi tamo vjeruju da je sisanje ljudske krvi ritual čiji je cilj da čovjeka učini bogatim. Na BBC-jevoj stranici vidi se fotka neke žene koja govori o tome kako su joj vampiri sisali krv. Nosi majicu na kojoj piše "I love Paris". Prekjučer sam dovršio čitanje "Krvavog meridijana" Cormaca McCarthya, pa me današna stvarnost referirala ili podsjetila na to. Nazovimo to nekom vrstom sinkroniciteta.
http://www.bbc.com/news/world-africa-41692944
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 20.10.2017., 21:31   #3782
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Nego, jeste li primijetili da je, dok mi ovdje raspravljamo o radnoj teoriji vrijednosti i o položaju trandža u društvu, u nekim dijelovima afričke države Malavi uveden policijski sat zbog - vampira. Naime, prije 4 dana neki su ljudi tamo počeli ubijati druge ljude pod optužbom da su vampiri. Jednog su zapalili. Jednog su kamenovali. Slična linčovanja su se tamo događala i prije 15 godina. Sad kažu da je ubijeno najmanje 8 ljudi, ali nitko zapravo ne zna koliko točno. Vjeruje se da su glasine o vampirima krenule preko granice, iz Mozambika. Mnogi ljudi tamo vjeruju da je sisanje ljudske krvi ritual čiji je cilj da čovjeka učini bogatim. Na BBC-jevoj stranici vidi se fotka neke žene koja govori o tome kako su joj vampiri sisali krv. Nosi majicu na kojoj piše "I love Paris". Prekjučer sam dovršio čitanje "Krvavog meridijana" Cormaca McCarthya, pa me današna stvarnost referirala ili podsjetila na to. Nazovimo to nekom vrstom sinkroniciteta.
http://www.bbc.com/news/world-africa-41692944
Hoćeš reći da postoji neki drugi način bogaćenja osim sisanjem krvi?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 21.10.2017., 01:27   #3783
Hmm.. which costume to pick?
Quote:
Hoćeš reći da postoji neki drugi način bogaćenja osim sisanjem krvi?
Damn, nemoj biti naivna. Nego jel ima ista vrijednog kod tebe za sisat, jel ostalo sta?
paklara is offline  
Old 21.10.2017., 11:26   #3784
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Hmm.. which costume to pick?


Damn, nemoj biti naivna. Nego jel ima ista vrijednog kod tebe za sisat, jel ostalo sta?
Ne dam ti se ja više sisat, a bogami ni šišat. Nego, nisi mi rekao kako da otvorim btc račun a ne stignem guglat budući da marljivo radim na formuli za izračunavanje vrijednosti rada.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 21.10.2017., 11:43   #3785
LOL

Moraš si napraviti novčanik (btc wallet). Sad zavisi što ti bolje paše, možeš instalirati desktop wallet, recimo dobar je Electrum, a možeš i na mobitelu instalirati bilo koji od stotine aplikacija, recimo Mycelium je dobar.

To je to, kad želiš da ti netko pošalje btc, trebaš mu samo poslati svoju btc adresu koja izgleda otprilike ovako:
1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2
ili QR kod:


i da, moraš osigurati wallet lozinkom i backup kopijom, jerbo ako izgubiš mob ili ako ti padnu windowsi...
paklara is offline  
Old 21.10.2017., 11:51   #3786
Nego, jesi li barem počela smišljati načine kako se obogatiti?
paklara is offline  
Old 21.10.2017., 12:04   #3787
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Nego, jesi li barem počela smišljati načine kako se obogatiti?
Naravno. Kao putujući marksist. Tvojih četrdeset kuna odmah ću uložiti u izradu poslovnog plana za razvijanje cutting edge informacijskih tehnologija s kojim idem wandu po malo ozbiljnije pare. Od toga ću platiti addxu da mi isprogramira neki kurac. Ostalo ću rješavati u hodu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 21.10.2017., 12:06   #3788
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da postoji neki drugi način bogaćenja osim sisanjem krvi?
Ima i jedna druga tjelesna tekucina
addx is offline  
Old 21.10.2017., 12:10   #3789
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ima i jedna druga tjelesna tekucina
Joj, fakat! Hoćeš dim?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 21.10.2017., 12:10   #3790
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Naravno. Kao putujući marksist. Tvojih četrdeset kuna odmah ću platiti addxu da mi isprogramira neki kurac s kojim idem wandu po malo ozbiljnije pare za razvijanje cutting edge informacijskih tehnologija
Ovako
addx is offline  
Old 21.10.2017., 12:25   #3791
Quote:
index.hr kaže:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20 ,21,22,23,24,25,26-27 godina....Tko se nije skrio, magarac je bio!-brojala je hrvatska vlada, te se dala u potragu za Todorićem.
addx is offline  
Old 21.10.2017., 12:43   #3792
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ovako
Ako znaš što su to cutting edge informacijske tehnologije i znaš fejkati kako ih razvijaš (dovoljno dobro da zavaraš wanda) dam ti vlasnički udio.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 21.10.2017., 13:17   #3793
Ma sta cutting edge, to je jucerasnje, ja sam ti skroz u bleeding edge
addx is offline  
Old 21.10.2017., 14:15   #3794
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ma sta cutting edge, to je jucerasnje, ja sam ti skroz u bleeding edge
Ideš!

No, moram te upozoriti na izvjestan rizik - uspjeh našeg malog poslovnog poduhvata mogao bi dovesti ne samo do našeg enormnog bogaćenja nego i do potpunog kolapsa novčane ekonomije, tako da bi jedno moglo defakto poništiti drugo.

Odnosno, nudim ti izbor - možeš odmah za 10 kuna u btc otkupiti 25 posto dionica ili kodirati za fiksni iznos koji ćemo utvrditi nakon što posišemo wanda.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 21.10.2017., 17:35   #3795
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Naravno. Kao putujući marksist. Tvojih četrdeset kuna odmah ću uložiti u izradu poslovnog plana za razvijanje cutting edge informacijskih tehnologija s kojim idem wandu po malo ozbiljnije pare. Od toga ću platiti addxu da mi isprogramira neki kurac. Ostalo ću rješavati u hodu.
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako znaš što su to cutting edge informacijske tehnologije i znaš fejkati kako ih razvijaš (dovoljno dobro da zavaraš wanda) dam ti vlasnički udio.
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ma sta cutting edge, to je jucerasnje, ja sam ti skroz u bleeding edge
U tom slučaju ja sam čisti višak, samo raspišite ICO. To je valjda definicija bleeding edge tehnologije.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ideš!

No, moram te upozoriti na izvjestan rizik - uspjeh našeg malog poslovnog poduhvata mogao bi dovesti ne samo do našeg enormnog bogaćenja nego i do potpunog kolapsa novčane ekonomije, tako da bi jedno moglo defakto poništiti drugo.
Taj rizik postoji, ali je prihvatljivo mali

Quote:
Odnosno, nudim ti izbor - možeš odmah za 10 kuna u btc otkupiti 25 posto dionica ili kodirati za fiksni iznos koji ćemo utvrditi nakon što posišemo wanda.
Pa dobro, nekad su 2 pizze koštale 10 000 BTC. Kod vas je povoljnije.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 21.10.2017., 18:14   #3796
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
U tom slučaju ja sam čisti višak, samo raspišite ICO. To je valjda definicija bleeding edge tehnologije.



Taj rizik postoji, ali je prihvatljivo mali



Pa dobro, nekad su 2 pizze koštale 10 000 BTC. Kod vas je povoljnije.

Eto vidiš. Nemoj sad biti škrta pizda kao nitko drugi nego lijepo odriješi kesu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 21.10.2017., 18:30   #3797
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Eto vidiš. Nemoj sad biti škrta pizda kao nitko drugi nego lijepo odriješi kesu.
Nije on škrt, nego plaća u kunama, a to je jako nepraktično. Kako je kod vas riječ o bleeding edge tehnologiji, uložit ću sada u budućnoj vrijednosti Electroneuma. Tako mi nalaže cost-benefit analiza, Naravno, uz uvjet da budem mogao razumjeti tehnologiju.

Drugim riječima ako addx ne izbaci neki zajebani kvantni algoritam, ništa od toga posla
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 21.10.2017., 18:57   #3798
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nije on škrt, nego plaća u kunama, a to je jako nepraktično. Kako je kod vas riječ o bleeding edge tehnologiji, uložit ću sada u budućnoj vrijednosti Electroneuma. Tako mi nalaže cost-benefit analiza, Naravno, uz uvjet da budem mogao razumjeti tehnologiju.

Drugim riječima ako addx ne izbaci neki zajebani kvantni algoritam, ništa od toga posla
Mislim da je već načrčkao tako nešto dok je radio na onoj svojoj evoluciji 2.0. Koliko pamtim, trebalo mu je da objasni utjecaj rodoskvrnuća na životni ciklus bonobo čimpanzi. Mali je genije, nemam tu što dodati.

Nego, jel ja sad trebam otvoriti još jedan račun za taj Elektrokurac?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 24.10.2017., 13:58   #3799
1. Sve je moguće.

2. Ništa nije slučajno.

3. Što bi se dogodilo kada bi se KIm Jong Un pojavio na ulicama NJu Jorka

4. Nije fantazija jer se to dogodilo.

5. Siguran sam da je barem 8 od 10 ljudi mislilo da je to on i njihove reakcije mi se sviđaju jer su simpatične odnosno ljudske , komunističke ,čovečanske..

https://www.24sata.hr/fun/kim-jong-u...donalda-545368
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 24.10.2017., 14:28   #3800
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ideš!

No, moram te upozoriti na izvjestan rizik - uspjeh našeg malog poslovnog poduhvata mogao bi dovesti ne samo do našeg enormnog bogaćenja nego i do potpunog kolapsa novčane ekonomije, tako da bi jedno moglo defakto poništiti drugo.

Odnosno, nudim ti izbor - možeš odmah za 10 kuna u btc otkupiti 25 posto dionica ili kodirati za fiksni iznos koji ćemo utvrditi nakon što posišemo wanda.
Radje cu ja potrositi tih 10 kuna prije nego ti razjebes novcanu ekomoniju, samo mi javi koliko jos imam vremena
addx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.