Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 15:49   #641
Ja sam nocas procitao

LU 222 Povratak Digging Billa
LU 223 Žute sjene
LU 224 Crno zrcalo
___________________________________________



Dao bih ukupnu ocjenu 7/10

Prije svega vidim dosta brutalnih scena, al dosta trenutaka nas vodi neki avanturisticki duh... prosjecna avantura...
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:52   #642
Vi koji zelite nesto citati online mozete i guglati krunoslavkranelic ZAGOR - tamo sam pronasao 14 avantura online koje citam.
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:29   #643
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ja sam nocas procitao

LU 222 Povratak Digging Billa
LU 223 Žute sjene
LU 224 Crno zrcalo
___________________________________________



Dao bih ukupnu ocjenu 7/10

Prije svega vidim dosta brutalnih scena, al dosta trenutaka nas vodi neki avanturisticki duh... prosjecna avantura...
Volim citat epizode u kojima se pojavljuje Digging Bill a i Bat Batterton. Njih 2 su mi na neki nacin slicni
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:06   #644
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Pročitao:

LUX 081. Seminole (od 17 str.)
LUX 082. Osvetnici
LUX 083. Satko (do 13 str.)

Ova priča me isto oduševila, onaj lik Manetola je zaista dobar dopao mi se odmah kad su zarobili (ono što je ostalo) španjolske dezertere i kad je sam Manetola rekao da ih neće ubiti, nego samo razoružati i pustiti, kao dovoljna kazna će im biti krečući se kroz te močvare i težak teren Floride, kao ako to prežive i ono kad je rekao odmah da se slaže sa idejom o miru i da se presele na taj novi teritorij. Ali onaj general Wilcox je zaista pokvaren, na taj način iskoristio Zagora i prevario Manetolu Super mi je bilo oslobađanje Manetole, te kako su on i Zagor super djelovali kao tim. Moram priznati da me malo iznenadilo da će Zagor pustiti onog vojnika da istrči van (koji je kao "oslobodio" Manetolu), pa da na taj način Zagor dokaže Manetoli da nije htio sprječit njegov bijeg, već da su ga ti vojnici htjeli ubiti i da se prikaže kao da je bježao.

Sam kraj je isto nekako emotivan, ne viđa se mislim često da Zagoru krene suza

Ali ako se ne varam, mislim da nije to zadnji put da će se oni vidjet. Mislim da će se opet susret i to u nekoj banci, pa će nastat neko sranje.. ako sam dobro upamtio. Uglavnom, trebali bi oni imati još jedan susret
Je, tu im je ponovni susret http://www.stripovi.com/recenzije/za...-ili-smrt/361/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:45   #645
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Bravo, na to sam mislio btw, pogledao sam onaj film o Seminolama, Distant Drums (1951.), odličan je bio
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:36   #646
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Bravo, na to sam mislio btw, pogledao sam onaj film o Seminolama, Distant Drums (1951.), odličan je bio
Odličan film. Nedavno su ga pustili na HTV 3.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 03:47   #647
Ajde iskreno recite, što mislite koliko će još trajati izdavanje zagora???? Neki su mu i pred 20 godina predviđali kraj pa eto.... Još se drži!

Ima li netko na forumu tko je pročitao baš sve objavljene epizode zagora kod nas... Nebitno jel izdanje sd, lu, zs, vc,lib... Baš baš sve.
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:34   #648
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Odličan film. Nedavno su ga pustili na HTV 3.
Aha, netko je baš spominjao da je bio nedavno na tv-u nekako mi je sad još veći gušt čitat Zagora nakon odgledanog filma fora je vidjet to na filmu kako izgleda, odjeća koju nose, oružje, kanui i putovanje istim, indijanci, borba sa noževima...
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
Ajde iskreno recite, što mislite koliko će još trajati izdavanje zagora???? Neki su mu i pred 20 godina predviđali kraj pa eto.... Još se drži!

Ima li netko na forumu tko je pročitao baš sve objavljene epizode zagora kod nas... Nebitno jel izdanje sd, lu, zs, vc,lib... Baš baš sve.
Uhh, teško i zanimljivo pitanje. Negdje sam pročitao na s.com gdje pretpostavljaju da će Zagor ići do broja #700 (sad je u Italiji trenutno broj #628). Valjda još ta europska turneja i to je možda to.

Ali opet drugi kažu da dok god ide prodaja kako treba, ići će i on dalje

Kolege u temi Constantine i MisterNo007 mislim da su pročitali sve, ili su blizu tomu. Uglavnom, puno znaju o Zagoru, u to sam se uvjerio
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:50   #649
Trajati ce Zagor jos dosta, prevelika je to lova (naklada) da bi se samo tako (bez posebnog razloga) prestalo.

To bi normalan stao sa biznisom koji vrti dobru lovu? Ajde, bacite svoje stajaliste!

Ja sam na otprilike 60% procitanih stripova. Sa tim da ja imam neke epizode koje obozvam i citao sam ih 10+ puta (Potopite Destroyer)

Slazem se ReemCP - obozvam oba lika i Battertona i Digginig Billa!
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:44   #650
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Aha, netko je baš spominjao da je bio nedavno na tv-u nekako mi je sad još veći gušt čitat Zagora nakon odgledanog filma fora je vidjet to na filmu kako izgleda, odjeća koju nose, oružje, kanui i putovanje istim, indijanci, borba sa noževima...
Evo ga Distant Drums, za one koje zanima borba sa Seminolama https://www.youtube.com/watch?v=WdWwH0_OPDY

A, evo i još jedan koji se zove Seminole iz 1953. godine https://www.youtube.com/watch?v=lv1u8rdUPqU
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 15.10.2017. at 16:53.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:10   #651
A oce meni netko kao laiku objasnit sto je PROLOG?!
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:59   #652
Upravo procitao Zagor - ALMANAH - Demonski otok

7/10
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 07:58   #653
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
A oce meni netko kao laiku objasnit sto je PROLOG?!
Uvod u radnju, kao onaj tekst u svakom star wars filmu.
Taj demonski otok mi je bila solidna epizoda. Almanah je imao najlošije epizode Zagora.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:42   #654
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Trajati ce Zagor jos dosta, prevelika je to lova (naklada) da bi se samo tako (bez posebnog razloga) prestalo.

To bi normalan stao sa biznisom koji vrti dobru lovu? Ajde, bacite svoje stajaliste!
Isto tako nekako razmišljam, dok je god popularan i prodaja ide super, ići i on dalje. Sad kakva će kvaliteta biti što se tiče priče i radnje, teško je reći.

Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ja sam na otprilike 60% procitanih stripova. Sa tim da ja imam neke epizode koje obozvam i citao sam ih 10+ puta (Potopite Destroyer)
Ja sam pročitao u ovo novije vrijeme oko 60 brojeva, ne računam ono od prije što sam nekad čitao. Tako da me čeka puno još uživancije :klap:

Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Upravo procitao Zagor - ALMANAH - Demonski otok

7/10
Nikada još nisam pročitao niti jedan Almanah, ali će doći na red. Htio sam te pitat, jer vidio sam kako sam nabavljao almanahe.. Da li čitaš onaj tekst prije same priče? Vidio sam da uvijek bude nešto, ali ne znam da li je vezano za samu radnju stripa. Jedino mi kod tih almanaha malo glupo što na hrbatu ne piše naslov (ne smeta ni to toliko), ali ne piše naslov ni na naslovnici, samo taj rimski broj. Naslov je tek unutra u stripu.

-
-

E da, prolog je ovo što je Constantine napisao, kao neki uvod, pozadinska priča. Primjerice, prošlu zimu kad je izašao onaj Maxi 27: Meta: Bat Batterton, sjećam se da je radnja bila kao rat između zemljoradnika i stočara, tako nešto, onda smo imali prolog prije toga kao neka kratka priča iz Biblije o Kajinu i Abelu, pa je krenula dalje ta priča. Ali kako brzo zaboravljam, doći će taj Maxi opet na red
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:58   #655
Točno, naslov je tek unutra na stripu i to je malo iritantno. Mozda ne bas malo iritantno, malo puno iritantno - barem meni.
Ovaj Demonski otok je knjiga X.
Ne citam taj uvod, iskreno nisam vidio neku poveznicu izmedu LEGIJE STRANACA koja se predstavlja u ovom broju i Zagora. Preskocio i krenuo citat sam strip.

Inace nabavio - Christoper Mora Umrijeti

Procitao danas

SDX 47 - Zeleni ponor
SDX 48 - Osveta vrača
SDX 49 - Trgovci robljem
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:53   #656
A taj prolog. Ne, niti jedan nema veze s temom stripa u almanahu. I ovisi, ponekad pročitam.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:26   #657
Nekako mi se taj prolog cini zanimljivim ovako na prvi pogled, pa cu svakako vidjeti o cemu se radi kad budem citao almanahe.

Ovo "Osveta vraca" je ono kad Zagora zakopaju pa se samo vidi glava, a uskoro se situacija preokrene i vrac se nadje u takvoj poziciji. Ali taj period ima dosta kratkih prica/pustolovina tako da mi se tesko nekad sjetit sto je bilo u kojoj epizodi.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:28   #658
Tocno - OSVETA VRACA je ta pustolovina. Kratko, jako kratko.
Slabo pisete zadnjih dana
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:18   #659
He, he, istina. Ma u nedjelju selim police i trebao bi konačno preseliti zagor kolekciju.
Sad samo čekam Antartiku. Znam da većina nije oduševljena, ali cthulthu tematika i završnica. Ova bitka za život je bila dobra i zanimljiva epizoda.
Ma sad je najgore za extra. sad su najbolje epizode, a treba čekati mjesec dana.
Epizoda Jeti je baš dobra.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:37   #660
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Bio danas u gradu, kupio Jetija i Bitka za zivot. Znaci, oba su na kiosku
jetija inače imaš na scribdu, ja ga nekidan pročitao. ima i nastavak
IllegalArgument is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.