Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 08:47   #161
Užasna utakmica sinoć. MIslim da ni Vitamini sami ne znaju kako su dobili.
Srića im je da se Lessort očigledno ozlijedio, jer igrao je samo nekoliko minuta prve četvrtine.
Tsigalko 11 is offline  
Old 23.10.2017., 10:02   #162
Quote:
Cinque kaže: Pogledaj post
U Dalmaciji se obožava košarka, ali mrzimo koncept jednog gazde i privatnih prčija. Da formuliramo možda ovako, da Split ima ekipu koja igra Eurokup, Aba ligu i favorit je za domaću titulu, virujen da bi mala dvorana sa 3k bila puna većinu utakmica sigurno. Prošlu sezonu je bila puna na svim jačim utakmicama, a nakon dugoooo je momčad licila na nesto, iako daleko od ikakve titule naravno.

Tediju je godisnji proračun kluba vjerojatno iznos koji bi ionako prosuja u marketing, a ovako ima mogucnost da reklamira pastete po regionu šta je za njegove okvire solidno trziste. Jos ima valjda i ljubav prema kosarci ka sportu, pa je poveza ugodno sa korisnim.
Meni nije jasno koji koncept našem podneblju odgovara?

Da je "narodni" klub, ali i da ima nekog retaja sa strane koji će davati vreće para i ništa ga se neće pitati. Mislim već znam kako bi to izgledalo. To je i Cibona htjela sa Atlanticom

Pa probaj samo zamisliti da ti daješ svoje pare koliki bi ti bio blizak koncept da se svaki ku... miješa u taktičke i operativne odluke kluba. To je jednostavno neodrživo na duge staze.

A pošto niti jedan klub u Europi nije dugoročno,a niti krakoiročno održiv kao socios model (Real i Barca u košarci skroz ovise o budžetu nogometa), ja ne znam što bi ljude zadovoljilo kod nas..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 23.10.2017., 11:59   #163
Neznam kome šta odgovara, ali sam siguran da dođe Tedi u Splita, i ide mu prominit ime u Cedevita i boju dresa iz žute u narančastu, da nebi naišao na odobravanje.
A mislim da ni u Zadru nebi bilo drugačije.

Ne povlači to odmah sa sobom da ''narodni'' klub znači da se ja mogu petljat u odluke trenera ili menađmenta kluba, kako ti misliš. Ali vlasništvo nad klubom znači i poštivanje nekih njegovih tradicija.
Cinque is offline  
Old 23.10.2017., 12:05   #164
Quote:
Cinque kaže: Pogledaj post
Neznam kome šta odgovara, ali sam siguran da dođe Tedi u Splita, i ide mu prominit ime u Cedevita i boju dresa iz žute u narančastu, da nebi naišao na odobravanje.
A mislim da ni u Zadru nebi bilo drugačije.

Ne povlači to odmah sa sobom da ''narodni'' klub znači da se ja mogu petljat u svaku odluku trenera ili menađmenta kluba. Ali vlasništvo nad klubom znači i poštivanje nekih njegovih tradicija.
Pa to nitko i ne bi dirao. Mislim sama logika ulaska njega u Zadar ili Split je radi branda i image kluba, te tradicije koju isti nosi sa sobom.

Klub bi dobio sponzorsko ime kao Split-Cedevita i guraj. Iako je zanimljivo da je klub sa Gripa imao najveće uspjehe kao totalno sponzorsko ime. U biti nizbrdo je sve krenulo od kada više nisu Popovi, Jugoplastike, razna osiguranja i okupirane Dalmacije
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 23.10.2017., 12:18   #165
Neznam ja u šta se on bi ili nebi dira ŠBBKBB, jebemise zapravo jer znam da neće doć u Split. Neka ga u Cedeviti pa nek s njom osvoji 3 Euroleague

Raspalo se kad i sve,kad je krenilo sa privatizacijom i uzimanjem na ''naš način'', samo je neko kleknija prije, a neko poslin. A neki su preko noći počeli poslovati kao udruga građana da pobrišu dugove i bankrot, a sutradan postali najuspješnije sportsko društvo u nas. Čak su u toj pretvorbi uspili i ostarit pa ispade da su osnovani u Kraljevini SHS
Cinque is offline  
Old 23.10.2017., 12:36   #166
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Pa to nitko i ne bi dirao. Mislim sama logika ulaska njega u Zadar ili Split je radi branda i image kluba, te tradicije koju isti nosi sa sobom.

Klub bi dobio sponzorsko ime kao Split-Cedevita i guraj. Iako je zanimljivo da je klub sa Gripa imao najveće uspjehe kao totalno sponzorsko ime. U biti nizbrdo je sve krenulo od kada više nisu Popovi, Jugoplastike, razna osiguranja i okupirane Dalmacije
Pitanje je kakva bi bila logika. Recimo, logika Red Bulla je da potpuno izbrisu identitet kluba koji preuzmu jer ne zele dijeliti dijeliti idejni prostor nego maksimalno promovirati RB. Logika Cedevite u Zagrebu je bliza tom konceptu nego obicnom sponzoru koji samo natakne ime uz tradicionalno ime kluba ili cak umjesto njega.

Sto se tice odrzivosti, problem nije u tome jesu li socios klubovi odrzivi ili ne. Oni ostvaruje prihode kao i privatni klubovi, od sponzora, tv-prava, ulaznica i marketinga. Stvar je samo u tome sto vecina vodecih klubova u europi ima budzete koji su puno veci od tih prihoda, a razliku negdje podmiruje nogometni klub, negdje gazda/mecena, negdje drzavne/poludrzavne firme.
hulijo đuturum is offline  
Old 23.10.2017., 12:45   #167
narodni klub u košarci, a da pritom igra europu (euroliga / eurocup) je utopija.
papirlova is offline  
Old 23.10.2017., 12:49   #168
Kad smo već kod toga, zna li se sigurno da ova sezona ima protočnost prema Euroligi ? Prošle godine se spominjalo da delije imaju potpisan višegodišnji ugovor i da ce igrat bez obzira na eventualni poraz u finalu
Cinque is offline  
Old 23.10.2017., 12:51   #169
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
Pitanje je kakva bi bila logika. Recimo, logika Red Bulla je da potpuno izbrisu identitet kluba koji preuzmu jer ne zele dijeliti dijeliti idejni prostor nego maksimalno promovirati RB. Logika Cedevite u Zagrebu je bliza tom konceptu nego obicnom sponzoru koji samo natakne ime uz tradicionalno ime kluba ili cak umjesto njega.
tedeschi je uzeo potpuno anoniman i nebitan klub u hrvatskim okvirima i stvorio jaki regionalni klub i klub koji igra neloše u europi. može li bolje? može. ali i ovo je jako puno ako uzmemo u obzir da je uzeo kk botinec.

red bull je kupio RENOMIRAN klub, finalista kupa uefa-e, klub sa vojskom navijača i oduzeo identitet tom klubu. red bull nije morao krenuti iz ničega, kao tedeschi. to je razlika. i to ogromna razlika.

jel bi emil napravio s cibonom da je onomad ušao u klub isto što i mateschitz s red bullom je šta bi bilo kad bi bilo priča.

Quote:
Sto se tice odrzivosti, problem nije u tome jesu li socios klubovi odrzivi ili ne. Oni ostvaruje prihode kao i privatni klubovi, od sponzora, tv-prava, ulaznica i marketinga. Stvar je samo u tome sto vecina vodecih klubova u europi ima budzete koji su puno veci od tih prihoda, a razliku negdje podmiruje nogometni klub, negdje gazda/mecena, negdje drzavne/poludrzavne firme.
u košarci je socios nemoguć. sjećam se da je predsjednik panathinaikosa nakon osvajanje EL prije par godina rekao da su u minusu 3 milijuna eura tu godinu. znači, osvojili su najjače europsko natjecanje, imaju vojsku navijača, zanimljivi su sponzorima, zanimljivi tv kućama i hop - 3 milijuna eura minusa.
papirlova is offline  
Old 23.10.2017., 12:52   #170
Quote:
Cinque kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod toga, zna li se sigurno da ova sezona ima protočnost prema Euroligi ? Prošle godine se spominjalo da delije imaju potpisan višegodišnji ugovor i da ce igrat bez obzira na eventualni poraz u finalu
potpisan je ugovor s aba ligom da prvak ide. delije bi htjele da imaju A licencu, al nemaju.
papirlova is offline  
Old 23.10.2017., 13:11   #171
Ja se uopće ne nadam da će Hrvatska imat predstavnika u EL.
Cedevita je loša, ali sve i da budu bolji od Zvezde, ovi će u drugom dijelu sezone sigurno dovesti 1-2 pojačanja.
Za razliku od Cedevite, oni se svojih promašaja (Schortanitis, Thompson, ...) rješavaju odmah, ne ostavljaju ih čitavu sezonu.
Tsigalko 11 is offline  
Old 23.10.2017., 13:27   #172
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post

tedeschi je uzeo potpuno anoniman i nebitan klub u hrvatskim okvirima i stvorio jaki regionalni klub i klub koji igra neloše u europi. može li bolje? može. ali i ovo je jako puno ako uzmemo u obzir da je uzeo kk botinec.

red bull je kupio RENOMIRAN klub, finalista kupa uefa-e, klub sa vojskom navijača i oduzeo identitet tom klubu. red bull nije morao krenuti iz ničega, kao tedeschi. to je razlika. i to ogromna razlika.

jel bi emil napravio s cibonom da je onomad ušao u klub isto što i mateschitz s red bullom je šta bi bilo kad bi bilo priča.
To sve uglavnom stoji, ali pitanje je kakva je perspektiva u smislu privlacenja publike. Tu je Red Bull bio pametniji. Nisu ulazili u gradove u kojima ce imat etabliranog konkurenta, a i sportski gledano su uspjesniji, posebno u Leipzigu, i vode pametniju politiku.

Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post

u košarci je socios nemoguć. sjećam se da je predsjednik panathinaikosa nakon osvajanje EL prije par godina rekao da su u minusu 3 milijuna eura tu godinu. znači, osvojili su najjače europsko natjecanje, imaju vojsku navijača, zanimljivi su sponzorima, zanimljivi tv kućama i hop - 3 milijuna eura minusa.

"Socios je nemoguc" znaci samo da je ekonomski odrziv klub u Europi nemoguc. To nije sasvim tocno. Recimo, Maccabi je samoodrziv. Njemacki klubovi su samoodzivi. Oni zive od svojih prihoda koji naravno nisu dovoljni za sami vrh u konkurenciji s klubovima koji imaju vanjske izvore prihoda.
hulijo đuturum is offline  
Old 23.10.2017., 14:04   #173
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
To sve uglavnom stoji, ali pitanje je kakva je perspektiva u smislu privlacenja publike. Tu je Red Bull bio pametniji. Nisu ulazili u gradove u kojima ce imat etabliranog konkurenta, a i sportski gledano su uspjesniji, posebno u Leipzigu, i vode pametniju politiku.




"Socios je nemoguc" znaci samo da je ekonomski odrziv klub u Europi nemoguc. To nije sasvim tocno. Recimo, Maccabi je samoodrziv. Njemacki klubovi su samoodzivi. Oni zive od svojih prihoda koji naravno nisu dovoljni za sami vrh u konkurenciji s klubovima koji imaju vanjske izvore prihoda.
Maccabi živi od prihoda države. Oni su uostalom ponos Izraela. Fali para i hop kroz marketing se ulije i potpiše ugovor sa državnom firmom ili neki privatnik da para. Doslovno model socios kroz tržišnu ekonomiju oba profitiraju je nemoguć u košarci.
Leipzig i dalje nije prihvatio nogomet, niti će ikada prihvatiti RB. Nemaju ultrase, ljudi im dolaze jer mogu gledati bundesligu. Međutim varaju se drastično oni koji misle da Emil ne razumije što znači kupnja branda kroz Split ili Zadar, nemojmo se niti tu zavaravati..

Ove fore za nekada su bile slične kao danas za Izrael. Uzme se telefon u ruke i okrene par brojeva i eto para..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 23.10.2017., 14:09   #174
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
Ja se uopće ne nadam da će Hrvatska imat predstavnika u EL.
Cedevita je loša, ali sve i da budu bolji od Zvezde, ovi će u drugom dijelu sezone sigurno dovesti 1-2 pojačanja.
Za razliku od Cedevite, oni se svojih promašaja (Schortanitis, Thompson, ...) rješavaju odmah, ne ostavljaju ih čitavu sezonu.
A Covic bi komotno mogao biti revizor u Baker Tillyu. Sjecam se za pretproslu godinu njegove racunice koja je isla otprilike ovako. Otišlo dva igraca, odnosno otpiljeni ugovoru Sofu i Mekelu.. Što je super za Zvezdu jer ušteda povodom stavki ugovora kod sporazumnog raskida su veće od pojačanja koje su doveli. A da ne pričam za fiksni iznos budžeta koji se nije trebao mijenjati, ali su se sponzori sjetili dati jos ponešto tokom sezone
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 23.10.2017., 14:10   #175
...za sve ostalo, tu je Mastercard.
Tsigalko 11 is offline  
Old 23.10.2017., 19:01   #176
Dobro se Zadar drzi protiv FMP
Stigla lova od Croduxa, evo i pojačanja koji je trenira sa Pistonsima
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 23.10.2017., 19:32   #177
Oldskul Božić dominira.
Ako Zadar dobije ovo, bit će ovo jedna od rijetkih sezona s 2 pobjede u gostima.
A odigrano je tek 5-6 kola
Tsigalko 11 is offline  
Old 23.10.2017., 20:20   #178
Rutinski zadnji kvoter
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 23.10.2017., 21:48   #179
kako cudna tekma cibone i mzt-a. sve u serijama. prvo mzt, pa cibona, pa mzt 8-0, pa cibona 14-0 i na kraju X na poluvremenu. Trajkovski dominirao 15 minuza, Zora dobar, Tomas dobar. Gospa odlican.
papirlova is offline  
Old 23.10.2017., 22:47   #180
Dobila Cibona, Žora i Tomas odigrali sve
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.