Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 15:47   #1881
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Kumek, i demokracija se može definirati na različite načine.
Vidiš kako je to širok pojam.
Meni nije demokracija da o većini odlučuje manjina.
A i oni pametni manjinci znaju da je to tako.
Pluralizam mišljenja.
Nije širok pojam u ovom slučaju, manjina ne odlučuje o većini, manjina u ovoj konstelaciji JEST većina. Prema istoj argumentaciji kod svake koalicije manjina odlučuje o većini. Ne vidim što to tako strašno traži srpska manjina od koalicijskih partnera a da za sebe ne traži i umirovljenici, lokalne stranke ili bilo tko drugi tko participira. Evo ti hasana u gradskoj skupštini...
Dok su ovakva pravila igre je ovako uvijek će neka manjina imati neproporcionalno vlasti u koaliciji. Imam dojam da ljudi nemaju s time problem nego s time da je rijeć o srpskoj manjini pa bi temeljem toga mijenjali zakone. Države imaju različite sustave, naša ima ovakav. Ne vidim ga kao goreg ili boljeg od drugih. Meni se čini mnogo gorim slučajem provlačenje ljudi u parlament preko stranačke liste gdje gazda vedri i oblači tko će biti koji na listi.

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:32   #1882
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije širok pojam u ovom slučaju, manjina ne odlučuje o većini, manjina u ovoj konstelaciji JEST većina. Prema istoj argumentaciji kod svake koalicije manjina odlučuje o većini. Ne vidim što to tako strašno traži srpska manjina od koalicijskih partnera a da za sebe ne traži i umirovljenici, lokalne stranke ili bilo tko drugi tko participira. Evo ti hasana u gradskoj skupštini...
Dok su ovakva pravila igre je ovako uvijek će neka manjina imati neproporcionalno vlasti u koaliciji. Imam dojam da ljudi nemaju s time problem nego s time da je rijeć o srpskoj manjini pa bi temeljem toga mijenjali zakone. Države imaju različite sustave, naša ima ovakav. Ne vidim ga kao goreg ili boljeg od drugih. Meni se čini mnogo gorim slučajem provlačenje ljudi u parlament preko stranačke liste gdje gazda vedri i oblači tko će biti koji na listi.
hm...

pa u pravu si da neke muci bas zastupnici srpske manjine -mislim da je to glupo uopće poricati (iako nije da neki ljudi nemaju nikakve temelje u svom antagonizmu prema nekima od tih zasupnika -tipa Đakule, Stanimirovića...).

Ali mislim da to nije ono mnogi govore. Stvar je prilicno jednostavna u biti - da, kada govorimo o koalicijama tada je istina da manjina do odredjene mjere diktira neke stvari onima sa vise glasova, ali postoji pretpostavka da su svi ti ljudi usli u sabor prema istim pravilima, a to ovdje jednostavno nije slucaj. Ne mislim da je nas zakon los sam po sebi niti mene to osobno muci, ali zaista ima temelja za neku raspravu i neke tvrdnje nisu nelogicne.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:37   #1883
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
hm...

pa u pravu si da neke muci bas zastupnici srpske manjine -mislim da je to glupo uopće poricati (iako nije da neki ljudi nemaju nikakve temelje u svom antagonizmu prema nekima od tih zasupnika -tipa Đakule, Stanimirovića...).

Ali mislim da to nije ono mnogi govore. Stvar je prilicno jednostavna u biti - da, kada govorimo o koalicijama tada je istina da manjina do odredjene mjere diktira neke stvari onima sa vise glasova, ali postoji pretpostavka da su svi ti ljudi usli u sabor prema istim pravilima, a to ovdje jednostavno nije slucaj. Ne mislim da je nas zakon los sam po sebi niti mene to osobno muci, ali zaista ima temelja za neku raspravu i neke tvrdnje nisu nelogicne.
Ne raspravljamo o toj temi zabadava na ovom threadu.

kumek is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:10   #1884
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Vidiš kako ne pratiš, o tome i govorim. Ne krajem 80-tih, nego krajem 70-tih i početkom 80-tih. On je faks završio 1979. i u to vrijeme je ništao do običan balavac i politički nitko i ništa.
Da je bar i ostao niko i ništa....

Lik super pliva u svim (ne)prilikama koja su se događale od 90-tih nadalje to mu se mora priznati..pitanje je di bude stao s tim pucanjem u visine?
Old 13.10.2017., 23:45   #1885
zbilja... čudno je što su Hrvati dandanas još uvijek dobrano osjetljivi na srpsku manjinu, i da Pupovčeve političke aktivnosti gledaju kroz povećalo i ne stavljaju ih u ravnopravan odnos sa problematikom Čeha ili Rusina u Hrvatskoj...

a kad se u istu moralno-etičku jednačinu umjesto Hrvata i Srba stave Tito i Nijemci-Folksdojčeri... te solidarnosti i empatije prema manjincima nekim čudom nema, i kriteriji se malčice fleksibiliziraju... odmah se diskurs iz "ne generalizirati i ne diskriminirati!" prevrće u "zaslužili su i treba im tako"...
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:41   #1886
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne raspravljamo o toj temi zabadava na ovom threadu.
Kumek, zaista mi ovdje nije bitan Pupovac. Svoje upise sam radio neovisno o njemu i srp.nac. manjini.
Ja pišem o utjecaju manjinskih glasova na sastavljanje Vlade.
Osobno mi je žao da se to poistovjećuje sa Srbima.
Jednostavno pokušajte razmisliti o onome što sam napisao.
Dakako da se to da proširiti i na druge osigurane zastupnike.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:48   #1887
m.pup. i hasan isti k. - jednako štetni po građane, državu i uljuđene međunacionalne odnose. varijanta je kaj je h čedo demokracije i hosa a p. čedo socijalizma i kosa, obadva desna demokratska nacionalista (jedan bajage antifašista a drugi bajage neofašista) - uzrok i šlagvort jedan drugom. business as ususal. jedan vole s popa koji pjeva četničke drug ljubi pjevače ustaške a obadva doktori-komesari. jedino nesigurno je: dal je h ljigav ko p - može li trajat u saboru još 20g.

Zadnje uređivanje digiman : 16.10.2017. at 13:00.
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:49   #1888
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
zbilja... čudno je što su Hrvati dandanas još uvijek dobrano osjetljivi na srpsku manjinu, i da Pupovčeve političke aktivnosti gledaju kroz povećalo i ne stavljaju ih u ravnopravan odnos sa problematikom Čeha ili Rusina u Hrvatskoj...
Prvo, Srbi su najveća nacionalna manjina. Već samo to bi bilo dovoljno da ih se ne stavlja u isti odnos s Česima kojih je dvadeset puta manje ili s Rusinima kojih sveukupno nema ni 2000. Drugo, ratovali smo. Ružno i krvavo. Treće, imamo zategnute odnose sa Srbijom čiji čelnici naginju vrlo opasnoj nacionalističkoj retorici, da ne kažem što gore. Normalno je da se onda političke aktivnosti nekoga tko predstavlja Srbe u Hrvatskoj gledaju kroz povećalo. Ako ti fale Česi i Rusini, otvori temu. Ne garantiram posjećenost, to ti moram kazati.

Quote:
a kad se u istu moralno-etičku jednačinu umjesto Hrvata i Srba stave Tito i Nijemci-Folksdojčeri... te solidarnosti i empatije prema manjincima nekim čudom nema, i kriteriji se malčice fleksibiliziraju... odmah se diskurs iz "ne generalizirati i ne diskriminirati!" prevrće u "zaslužili su i treba im tako"...
Ako itko generalizira i relativizira, to si ti. Naime, na forumu se "zaslužili su" da pročitati samo kao vrlo vrlo vrlo rijetko ekscesno mišljenje, ako i uopće. A nevezano uz temu i njen tretman, prilično je idiotski bilo događaje iz prošlosti mjeriti današnjim metrom.

Zadnje uređivanje klonka : 16.10.2017. at 14:02.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:52   #1889
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Prvo, Srbi su najveća nacionalna manjina. Već samo to bi bilo dovoljno da ih se ne stavlja u isti odnos s Česima kojih je dvadeset puta manje ili s Rusinima kojih sveukupno nema ni 2000. Drugo, ratovali smo. Ružno i krvavo. Treće, imamo zategnute odnose sa Srbijom čiji čelnici naginju vrlo opasnoj nacionalističkoj retorici, da ne kažem što gore. Normalno je da se onda političke aktivnosti nekoga tko predstavlja Srbe u Hrvatskoj gledaju kroz povećalo. Ako ti fale Česi i Rusini, otvori temu. Ne garantiram posjećenost, to ti moram kazati.

Ako itko generalizira i relativizira, to si ti. Naime, na forumu se "zaslužili su" da pročitati samo kao vrlo vrlo vrlo rijetko ekscesno mišljenje, ako i uopće. A nevezano uz temu i njen tretman, prilično je idiotski bilo događaje iz prošlosti mjeriti današnjim metrom.
točno tako. čak štoviše, ak se usudiš spomenuti kako ti je pun kufer mantranja o jasenovcu (za koje-btw m.pup. već dvajst god. skupa sa prvacima komplementnih plemena pijavičari na zakonodavnom olimpu)socijalisstički kumeki odmak zakukaju USTAŠA - baš kao službena i neslužbena srpska nacionalistička poltika u srbiji i "serbskim zemljama i serbskim vekovnim zajednicama u dijaspori". pa di bi bil izrael da se tak politički ponaša - kao i srbija "na kolenima" i ... diktaturom na kičmi.

Zadnje uređivanje digiman : 17.10.2017. at 11:07.
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:57   #1890
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post

Zanimljivo je da diskusija o jednom jedinom čovjeku (M. Pupovcu) redovito skreće u smjeru pitanja saborske zastupljenosti srpske manjine.

Slažem se da se zbog brojnosti i povijesnog razvoja hrvatski Srbi ne mogu svesti u isti koš s Rusinima ili Česima. Ali svakako bi trebalo pozdraviti svako nastojanje na razbijanju političkog monopola Pupovca i SDSS-a među srpskom manjinom u smislu uspona alternativnih političkih stranaka srpske manjine.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:21   #1891
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da diskusija o jednom jedinom čovjeku (M. Pupovcu) redovito skreće u smjeru pitanja saborske zastupljenosti srpske manjine.

Slažem se da se zbog brojnosti i povijesnog razvoja hrvatski Srbi ne mogu svesti u isti koš s Rusinima ili Česima. Ali svakako bi trebalo pozdraviti svako nastojanje na razbijanju političkog monopola Pupovca i SDSS-a među srpskom manjinom u smislu uspona alternativnih političkih stranaka srpske manjine.
...srpski zeleni - njih bi dodik atentatom sredil... srpski lgtb - to je od ćerke ...srpski anarhisti - njih su još u nastanku početkom 20.st. pojeli četniki, ...srpska piratska stranka - njih bi josipovuć skup s ustaškim gujama podavil svojim kompozicijama ..... je uopće ima još koja alt.opcij
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:33   #1892
Quote:
digiman kaže: Pogledaj post
...srpski zeleni - njih bi dodik atentatom sredil... srpski lgtb - to je od ćerke ...srpski anarhisti - njih su još u nastanku početkom 20.st. pojeli četniki, ...srpska piratska stranka - njih bi josipovuć skup s ustaškim gujama podavil svojim kompozicijama ..... je uopće ima još koja alt.opcij
Novoosnovani Demokratski savez Srba je nedavno na lokalnim polučio neke uspjehe na račun SDSS-a.
Neke značajnije programatske razlike između njih i striček Pupija nema, ali da se malo prodrma njegov politički monopol - zašto ne?
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:46   #1893
Quote:
Novoosnovani Demokratski savez Srba je nedavno na lokalnim polučio neke uspjehe na račun SDSS-a.
Neke značajnije programatske razlike između njih i striček Pupija nema, ali da se malo prodrma njegov politički monopol - zašto ne?
neš sam pročital. lik je galamil protiv m.pup.a no zvučal mi je više demohriščanski neg demokratski - što će reći, vleče više na sukob oko tezge (između pravoslavnih radikala i "socijaldemokratskih" nacionalista) neg na aktivnu poziciju stvaranja bolje hrvatske i srbima i svim drugima.
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:03   #1894
Quote:
digiman kaže: Pogledaj post
neš sam pročital. lik je galamil protiv m.pup.a no zvučal mi je više demohriščanski neg demokratski - što će reći, vleče više na sukob oko tezge (između pravoslavnih radikala i "socijaldemokratskih" nacionalista) neg na aktivnu poziciju stvaranja bolje hrvatske i srbima i svim drugima.
Pa da, ovi demohrišćani su ionako velikim dijelom SDSS-ovi disidenti.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:49   #1895
Quote:
Pa da, ovi demohrišćani su ionako velikim dijelom SDSS-ovi disidenti.
kao da se manjinska politička aktivnost kreira prema mapiranju političke scene u "otadžbini".
sumnjam da shema preslikača, bez autentičnijeg bukea na prostor i državno domiciljnu ekipu može generirati ikakav napredak, bilo na nivou države, bilo na nivou spleena međunacionane-međugrađanske interakcije. može generirati lokalnu redistribuciju moći i resursa - što može i nemora ići u korist lokalnog stanja.
neš na foru srpska seljačka sranka ili neš sl. kaj druguje nekoj "kvartovskoj" tradiciji. gradski dio srba su valjda u sdp.u ili nekoj radničkoj partiji ..narodnoj: hdz. to je valjda poradi m. pup. kompleksa sela : dr. komesar a seljak.
ne da bi krojil političku artikulaciju manjini srpske nacionalnosti neg ziher bi večoj kvalteti države (i blagostanju svih građana) donesla političnost u vidu neke koalicija hrvatskih i srpskih seljaka recimo u liki i slavoniji neg pičnjave i slizavanja nacionalno-krščanski/socijal nazovi demokrata. u toj vrsti cilja vidim izazove za nekog kvalitetnog lidera partije manjina kojeg interesira nešto veče od osobnog feuda i podmazivajućih pogodnosti.

Zadnje uređivanje digiman : 17.10.2017. at 13:47.
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:41   #1896
Koja sramota, nakon ovakvih ispada o snu Franje Tuđmana o raseljavanju Srba iz redova njegovog koalicijskog partnera, ni riječi od uvaženog Milorada, ali će zato u raspravama koje se tiču drugih stvari redovno laprdati o Jasenovcu i upozoravati na "ustašizaciju". Iskreno, da sad neka ultradesna stranka dođe na vlast i otvoreno klati Srbe, a Pupovac počne vrištati o tome, ne bih ga uopće ozbiljno shvatio nakon što je toliko puta zavikao "vuk".
BrokenEmpire is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 10:21   #1897
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Koja sramota, nakon ovakvih ispada o snu Franje Tuđmana o raseljavanju Srba iz redova njegovog koalicijskog partnera, ni riječi od uvaženog Milorada, ali će zato u raspravama koje se tiču drugih stvari redovno laprdati o Jasenovcu i upozoravati na "ustašizaciju". Iskreno, da sad neka ultradesna stranka dođe na vlast i otvoreno klati Srbe, a Pupovac počne vrištati o tome, ne bih ga uopće ozbiljno shvatio nakon što je toliko puta zavikao "vuk".
dobro si zamjetil, šteta kaj neko ozbiljan, odgovorniji i realniji nije sa puno pažnje i naširoko obradil temu.
ne brini zapojal bu m.pup. no njegove elegije rade po komandnoj vertikali pa prvo četniki u begešu moraju procesuirat opciju i javit mu "informer"ov optimalni tajming za 5C na jukeboxu.
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:43   #1898
Da li se sjetio tko pozvati Milorada Pupovca danas u kolonu sjećanja?
Ipak je on dio vlasti i većine.
I ako želi zaista mir i suživot mjesto mu je u koloni.
U nekim drugima je bio ne tako davno....
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:13   #1899
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Da li se sjetio tko pozvati Milorada Pupovca danas u kolonu sjećanja?
Ipak je on dio vlasti i većine.
I ako želi zaista mir i suživot mjesto mu je u koloni.
U nekim drugima je bio ne tako davno....
on "mnogo fin i osetljiv čovek" mogel bi pomislit da je provokacija, pa ak se uvrjedi opet kriza ruku u saboru (hail hdz u gabuli).
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:04   #1900
Dirljiva je ta stalna briga nekih forumaša za srpsku nacionalnu manjinu i njezine predstavnike. Lijepo je čuti naše ljude kako vole naše manjine posebice srpsku ali to nije sve........ Tim manjinama žele i pomoći i to tako jako da točno znaju što manjina i njezini izabrani predstavnici kada što i kako moraju i trebaju. Jasno znaju i kako moraju uređivati svoj časopis, tko i što tamo treba pisati a još više tko i što ne treba tamo pisati. Lijepo je živjeti u zemlji s toliko ljubavi i brige prema drugima.

kumek is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.