Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 11:43   #461
Mali ot na temu oglasa za posao i manjka radnika
Piše članak na portalu vlasnici prijevozničkih tvrtki očajni smo fali na 1300 vozača šlepera jedan veli od 10 kamiona 7 ih stoji nema ih tko voziti nudimo 12.000kn plaću , i moj frend ode na oglase ima kategoriju za šleper iskustvo KOD 94 prometnu srednju školu i neeeema oglasa lažejuuu mafija i kaj ima javiš se odjebu te ili su prevaranti koji nedaju plaću jer se opekao već s tim firmama ili ti daju 100kn za cijeli dan vožnje a kamioni u hurcu neispravni
Znači laži su da fali radnika

Zadnje uređivanje Loui : 26.10.2017. at 11:55.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:51   #462
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Konkretno iskusio sam kako je biti u Skandinaviji i poput tebe u Mađarskoj. Skandinavija mi je recimo nekakav san da poslovno gore završim jer me privlači ta hladna klima i miris bogate zemlje. Budimpešta je zbilja super grad za mlade ljude. Ali da kad navršim 45. budem u nekakvoj jadnoj garsonijeri sam ko duh u nekoj švedskofinskonorveškodanskoj vukojebini, mislim da bi si radije mozak otpilio.
Estonija ne spada u Skandinaviju.

https://en.wikipedia.org/wiki/Scandinavia
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:48   #463
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
@Brogan:

Nekoliko je razloga za to. Prvo, kod nas inzenjeri nisu cijenjeni, jer su u sustini oni - radnici. Kod nas si cijenjen ako si fiskal/odvjetnik, pa samo nesto potpisujes, dobar si u laganju, imas poznanstva od vrha vlasti do kriminalaca.
Drugo, cijenjen si ako si doktor... pokusaj nekoj curi u bircu reci da si lijecnik, pa da vidis reakcije..
dakle, kod nas se cijeni status, a inzenjeri nisu status. Oni su dobro placeni, oni mogu otici van, ali... ali... to nije nesto sto nase balkansko drustvo cijeni. Hebes radnike...

Drugo, negativan stav prema inzenjerima, narocito ITju je zato sto je to dobar nacin za spustiti cijenu rada. Neces nekoga drzati na niskoj placi govoreci mu kako je pametan i kako je ustedio firmi novaca, nego tako da je skup, glup, a ono sto je napravio kao ustedu si mogao i ti, ali su pustio njega, da barem nesto korisno napravi... a i to je mogao ranije napraviti, ne nakon toliko vremena... time si menagercici, narocito tamo kod tebe ona bulumenta daje na vaznosti...
to najvise prolazi kod ITjevaca, jer nisu prosli nikakvu socijalnu skolu u nekoj socio-formativnoj fazi, nego su kljucali nesto u VIMu, neke skripte slagali, pa kod njih prolaze svakakve pi**arije.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
ovo boldano - nisam više tamo.
molim ne referencirati stvari koje znaš sa pp ovdje na public...

Sad sam u drugoj firmi, gdje se bavim inženjerima i njihovim radom. U opis posla mi spada i proučavanje inženjera i (njihovog) posla kao takvog.
Čitanje literature o tim poslovima i sudbinama.
meta-inženjer

inženjering inženjera

Nema više pisanja na ovoj temi. Sad sam masno plaćen za ovakva razmišljanja, e da bih tu bezveze public đabalesku palamudio..

nakon pročitanih masu knjiga usko fokusiranih na ove teme (ogromnu širinu i dubinu već imam ), i još koju godinu iza sebe, ko zna...možda zaboravim na ovakve stvari, prihvatim ih kao dio života a možda budem gnojio na ovu temu u nekoj svojoj knjizi ili blogu. Prevelika sam ja manga da se spuštam na razinu nekakvih foruma....

Zadnje uređivanje Brogan : 26.10.2017. at 13:57.
Brogan is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:13   #464
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Estonija ne spada u Skandinaviju.

https://en.wikipedia.org/wiki/Scandinavia
I kakve točno Estonija ima veze sa navedenim upisom ?
Treba li ti detaljan životopis mojeg zbivanja i rada gdje sam sve bio ?

Pa eto jer si ti toliko pametan, gdje spada Helsinki ?
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:21   #465
Huhu hoho. Malo smo se zašestili, editiraju se postovi.

Nije ti nitko kriv kaj u svojim plahtama ispisuješ svoje privatne stvari osim samog sebe. A budući da jesi, to su odmah i poslovi svih forumaša.

Stoga sam morao sam ispraviti tvoju jubilarnu 1324. poluistinu. Ti jednostavno nemreš napisat post bez polusitina.

Ne, Estonija i Finska nisu Skandinavija tj. jesu utoliko koliko je Bosna Srednja Europa.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:28   #466
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Huhu hoho. Malo smo se zašestili, editiraju se postovi.

Nije ti nitko kriv kaj u svojim plahtama ispisuješ svoje privatne stvari osim samog sebe. A budući da jesi, to su odmah i poslovi svih forumaša.

Stoga sam morao sam ispraviti tvoju jubilarnu 1324. poluistinu. Ti jednostavno nemreš napisat post bez polusitina.

Ne, Estonija i Finska nisu Skandinavija tj. jesu utoliko koliko je Bosna Srednja Europa.
Ne, ne smeta mene što dijeliš moje podatke, smatram debilnim da misliš automatski da sam mislio na Estoniju. U dodatku kojeg sam kasnije prebrisao (jer se nisam htio spuštat na tvoju razinu trollanja i vrijeđanja) napisao sam SAMO da Estonija je praktički isti drek ko Finska samo siromašnija i zato se može smatrat Skandinavijom u tom kontekstu. Apsolutno znam da službeno nije i nikad neće biti nego će ih se uvijek smatrati Baltičkom zemljom.

A u linku KOJEG SI TI STAVIO (iako wikipedia nije nikakav dokaz oko ovakvih stvari), piše čak jasno ovo:

Quote:
"Scandinavia" usually refers to Denmark, Norway, and Sweden.[5] Some sources argue for the inclusion of the Faroe Islands, Finland and Iceland,[3][6][7][8][9] though that broader region is usually known by the countries concerned as Norden (Finnish Pohjoismaat, Icelandic Norðurlöndin, Faroese Norðurlond), or the Nordic countries.[10]
To je kao da se sad prepiremo što je Hrvatska, a meni se u te diskusije stvarno ne ulazi na ovoj temi.
Uglavnom svako normalan se neće bunit ako kažem da je život u Finskoj život u Skandinaviji. A kad sam to pisao sam upravo na to i mislio. Za Estoniju sam tek kasnije ti htio replicirat da u kontekstu rečenoga svejedno je da li se radi o Helsinkiju ili Tallinnu, a čak i Stockholmu jer je to sve zajedno isti drek. U Stockholmu u javnom prijevozu obvezan je finski jezik recimo.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:12   #467
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Mali ot na temu oglasa za posao i manjka radnika
Piše članak na portalu vlasnici prijevozničkih tvrtki očajni smo fali na 1300 vozača šlepera jedan veli od 10 kamiona 7 ih stoji nema ih tko voziti nudimo 12.000kn plaću , i moj frend ode na oglase ima kategoriju za šleper iskustvo KOD 94 prometnu srednju školu i neeeema oglasa lažejuuu mafija i kaj ima javiš se odjebu te ili su prevaranti koji nedaju plaću jer se opekao već s tim firmama ili ti daju 100kn za cijeli dan vožnje a kamioni u hurcu neispravni
Znači laži su da fali radnika
Nisu, njima fali radnika koji ce raditi sa minimalnom placom, po mogucnosti bez place. Za sada ih ne mogu pronaci, ali intenzivno mole vladu da im uveze takve.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.