Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 23:37   #7961
Jedno pitanje.
U frankfurtu rijetko Koji kvart nema vaku "otvorenu knjizaru" gdje ljudi "djele" svoje knjige sa drugima.

Imali to negdje U hrvatskoj?

Meni je to odlicna ideja.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 04:40   #7962
Vidio sam to i u mnogo manjem Gepingenu.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 06:26   #7963
Quote:
darac505 kaže: Pogledaj post
Vidio sam to i u mnogo manjem Gepingenu.
Ma znam da ih je po njemackoj, to je bas in kao u hrvatskoj pametne klupe.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:57   #7964
U Hrvatskoj sam to vidio u Samoboru, a uglavnom toga bude po hostelima.

U Splitu pekara Kruščić ima jedan dio gdje se ostave knjige za slobodno uzimanje, i moram priznat da se tu zna naći zanimljivih naslova
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:07   #7965
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Sebastian fitzek - Flugangst 7a (strah of letenja)

Odlicna Nova knjiga od fitzeka.

Psihatar U avionu se ucjenjuje da aktivira kod osobe U avionu Koja je bila prija duzeg vremena pacijent kod njega teske pshihicke poremecaje Koje bi trebali izazvati volju za nasilju i smrti kod te osobe.

Toliko bez prepuno spojlera.

.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:21   #7966
Carlos Ruiz Zafón: "Princ Magle" - iako je svjetsku slavu stekao tek svojim petim romanom, "Sjena vjetra", ja se s nekim autorom volim upoznavati kronološki, tako da sam krenuo s njegovim prvim romanom. Radi se o dječjem romanu u kojem pratimo jednu obitelj koja se, za vrijeme Drugog svjetskog rata, seli iz grada u kuću na obali, gdje sin Max otkriva brojne neobične i zastrašujuće stvari... Moram priznati da me ovo nije pretjerano oduševilo. Najveći problem romana je što ne znam za koga je napisan. Zafón kaže da je htio napisati roman za djecu u kojem će podjednako uživati i odrasli. E sad, nit' je ovo roman za djecu (za njih je možda malo premračan), nit' za odrasle (za njih/nas je malo "predječji"). Radnja je čak pomalo zbrzana, ne bi romanu škodilo da je za još 50-tak stranica dulji (čitav roman možete bez problema pročitati za 2 i pol sata). Ajde, likovi su dobro napisani, ima par zgodnih/jezivih scena i sama radnja jest zanimljiva i od nje se dao napisati puno, puno bolji roman. Bilo kako bilo, neću se obeshrabriti, već se odmah bacam na slijedeći roman, "Ponoćna palača".
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:19   #7967
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Carlos Ruiz Zafón: "Princ Magle" - iako je svjetsku slavu stekao tek svojim petim romanom, "Sjena vjetra", ja se s nekim autorom volim upoznavati kronološki, tako da sam krenuo s njegovim prvim romanom. Radi se o dječjem romanu u kojem pratimo jednu obitelj koja se, za vrijeme Drugog svjetskog rata, seli iz grada u kuću na obali, gdje sin Max otkriva brojne neobične i zastrašujuće stvari... Moram priznati da me ovo nije pretjerano oduševilo. Najveći problem romana je što ne znam za koga je napisan. Zafón kaže da je htio napisati roman za djecu u kojem će podjednako uživati i odrasli. E sad, nit' je ovo roman za djecu (za njih je možda malo premračan), nit' za odrasle (za njih/nas je malo "predječji"). Radnja je čak pomalo zbrzana, ne bi romanu škodilo da je za još 50-tak stranica dulji (čitav roman možete bez problema pročitati za 2 i pol sata). Ajde, likovi su dobro napisani, ima par zgodnih/jezivih scena i sama radnja jest zanimljiva i od nje se dao napisati puno, puno bolji roman. Bilo kako bilo, neću se obeshrabriti, već se odmah bacam na slijedeći roman, "Ponoćna palača".
I mene je razocarao, Bio je mislim 3. Koji sam citao od njega. 2 su posebna, a ostali nisu ni sjena njih.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 03:13   #7968
Da, ovo se i ja slažem za Zafona.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:18   #7969
zadnje dvije koje sam čitala:
- Nestala bez traga: ODLIČAN krimić! preporučam! manijak otme trgovkinju nekretninama te je godinu dana drži u kolibi usred ničega, nakon čega ona uspije pobjeći
- Tigana - ovo je vjerojatno većina adventure lovera davno pročitala zabavna knjiga, o poluotoku kojem vladaju dva čarobnjaka, dok domicilno stanovništvo teži samostalnosti

sad čitam Sluškinjina priča, do knjige sam došla preko TV serije. tek sam na početku, pa ne mogu davati komentare, ali zanima me komentar nekoga tko je već pročitao, ako ima takvih.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:38   #7970
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Carlos Ruiz Zafón: "Princ Magle" - iako je svjetsku slavu stekao tek svojim petim romanom, "Sjena vjetra", ja se s nekim autorom volim upoznavati kronološki, tako da sam krenuo s njegovim prvim romanom.

Pročitaj odmah Sjenu vjetra, i riješi problem. Mislim da se ne moraš patiti redom da dođeš do pete. Ja sam najprije pročitala Sjenu vjetra, potom i sljedeću (Anđelova igra, valjda se tako zove), a onu iza nje ostavila već nakon 20-ak stranica. Sjena vjetra je fina, u smislu da se lagano čita, rečenice su lijepe, tu su i opisi Barcelone, ali to je otprilike to što dobiješ od knjige. Ove naredne su iste, stilom, sadržajem... you see one...


Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
zadnje dvije koje sam čitala:
sad čitam Sluškinjina priča, do knjige sam došla preko TV serije. tek sam na početku, pa ne mogu davati komentare, ali zanima me komentar nekoga tko je već pročitao, ako ima takvih.

Već sam o njoj ovdje pisala, ako se ne varam. Izvrsna knjiga! Ja sam je pročitala u dahu, a ne ostavlja baš ugodan dojam u želucu zbog svog sadržaja.
Poslije sam pronašla i film rađen po njoj, neka američka verzija, koja mi se uopće nije svidjela jer su izmijenili kraj i napravili klasični holivudski happy end.
Ximi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:44   #7971


Od seksa do supersvijesti: Seks je bitan,

donosi viziju seksa koja je zdrava, prirodna, nevina i oslobođena krivnje i potiskivanja. Tamo gdje druge knjige pružaju tehnike i igre, ova knjiga pruža uvid u unutarnje psihološke i duhovne dimenzije seksa. Odgovarajući na pitanja ljudi svih dobnih skupina, Osho pokazuje kako možemo, prihvaćanjem i slavljenjem seksa kao prirodnog dara, početi koristiti seks kao odskočnu dasku na putovanju prema većoj svjesnosti i radosti.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:10   #7972
Kuća abecede je posljednje što sam pročitao..
Tjah..Ukratko, kako je netko napisao" najbolji film koji sam pročitao"..
Meni ipak nije najbolji..Iskreno, solidno je napisano..Detaljno, ali vrlo dosadno, zamorno..

Sada sam započeo sa U očima zapadnjaka što je naprosto pravo osvježenje.
Prvih 20 stranica sam zagrizao u par minuta..Odlično napisano, tako dobro vješto, majstorski !
Natjerat će me da zaboravim ovo gornje iskustvo..
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:53   #7973
Carlos Ruiz Zafón: "Ponočna palača" - ajde, ovo je već znatno bolje od "Princa Magle". Priča prati skupinu mladih ljudi koji se na ulicama Calcutte suočavaju sa zlom... Dobro je ovo bilo, znatno mračnije i ozbiljnije od "Princa Magle", sa zanimljivom pričom i zgodnim twistom pred kraj.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:25   #7974
Amos Oz - Priča o ljubavi i tmini

Jedna od rijetkih knjiga koja me toliko zaokupila u zadnje vrijeme. Bilo je svega 2-3 takva naslova u posljednjih 10tak godina.

Dakle, Amos se prisjeća svog djetinjstva u Izraelu. Ima začuđujuće malo politike, i to mi je baš sjelo, više su tu priče o njegovim roditeljima, susjedima, učiteljicama, bakama, djedovima, ljubavima...Stvarno je majstor. 800-tinjak strana koje se ne ispuštaju iz ruke.

Iako je jedna od osovina njegov odnos s majkom, i njezino samoubojstvo, koje nikako nije prebolio, mene je puno više dirnuo njegov odnos s ocem.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:19   #7975
Olja Savičević Ivančević . Pjevač u noći

Žena fakat divno piše, uživaš u njezinim rečenicama, opisima - što opisu vremena vani, što opisu unutarnjeg stanja. Dijalozi na različitim narječjima sjajno pogođeni (vidjela sam zahvalu K. Novaku). Međutim, priča me nije baš uvukla, puno mi je jači i slojevitiji Adio kauboju, od kojeg se povremeno nisam mogla odvojit; bratove mailove u Adio kauboju sam iščitavala desetke puta koliko su mi genijalni, iako puno jednostavniji, a ovdje su možda nekakav ekvivalent tome pisma ubačena usred romana - neka su super (biciklist, špijanje nudista ), no uglavnom mi nisu najbolje sjela, preveć mi je to fabricirano. Nisam uopće osjetila taj lik koji je, kao, napisao sva ta pisma.
I onda taj kraj. Zanimljiva ideja, ali meh odrađeno. Nisam oduševljena.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:38   #7976
Asimov:

Fondacije ... krug od početka do kraja ... odličan prikaz manipulacija na više razina.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 04:15   #7977
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Amos Oz - Priča o ljubavi i tmini
Trenutno čitam i uživam.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:53   #7978
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Trenutno čitam i uživam.
Napokon sam je kupila na Interliberu, čeka svoj red. Upravo sam završila njegovu Panteru u podrumu.

Sad čitam Patricka Modiana - Dora Bruder.
Pisac pronalazi bilješke o Dori, djevojci Židovki koja je nestala 1941. u ratnom Parizu i kreće u potragu za njom. Pišući o njoj, piše i o svom životu, obitelji... Sviđa mi se kako je napisano, vrlo pitko, uspijeva dočarati Pariz 40-ih godina prošlog stoljeća, ratna stradanja, deportacije Židova...

Отправлено с моего SM-G361F через Tapatalk
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:26   #7979
Lee Child - The Midnight Line

U ovo doba godine uredno se pojavljuje novi Jack Reacher.
Prvih tridesetak stranica nudi neuobičajno brzu radnju i par razbijenih faca.
Vidjet ćemo narednih dana kak bude.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:50   #7980
Christopher Moore - the Gospel according to biff

Ili biblija Po biffu


Biff je od djetinstva najbolji prijatelj Joshua (isusa) i koliko god je Joshua poseban, toliko je biff "normalan".
Veoma zabavno bez da bi moglo uvrediti "normalne" krscane
Prica pocima od djetinstva kada su biff i Joshua se vec igrali "ubij gustera, ozivi gustera" ;-)
I Tako prati zivot isusa i biffa iz ociju biffa i postaje nam i jasno zasto biff nije apostol i nije spomenut U bibliji.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.