Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 14:59   #101
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da, trpaš mene u isti koš sa šatorašima, premda ja ne trežim ama baš ništa ni od države, ni od tebe.
Ali od tvoje generacije koja se kuži u rat ko mara u krivi kurac ni ne očekujem ništa bolje.
Samo ti živi u svom "ja to zaslužujem" svijetu i sretno ti bilo.

Ali bilo bi fer od tebe da prestaneš vrijeđati.
Svatko tko ima pojma o životu zna da su većina branitelja normalni zaposleni ljudi koji normalno vode svoje živote.
Kad se priča o šatorašima na njih se i misli, novi subnor koji se uzdiže na razinu božanstva i koji ima pravo tući svoju ženu jer je on branitelj.

A u koju ti grupu spadaš ti znaš najbolje
Old 28.10.2017., 16:24   #102
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
No dobro, možda se i nismo razumjeli, ali i ja mislim da se nisam borio za to da ova država bude takva kao što jest.
Jer da sam tada znao što sam zapravo branio, digao bih sidro i otišao u Francusku, Nizozemsku ili Norvešku, a možda čak i Kaliforniju.
vratija se barba iz jamerike...
Old 11.11.2017., 08:47   #103
Upravo pročitao: Ministarstvo branitelja kupuje pile (ne motorke za drva), malo jače!
Old 11.11.2017., 09:56   #104
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Upravo pročitao: Ministarstvo branitelja kupuje pile (ne motorke za drva), malo jače!
????
John_Wayne 01.09.2017. I necemo nakon toga slaviti takvog covjeka zato sto je eto bio dobar prije nego sto je pocinio zlo *** Božo Petrov 08.11.2015. Neka nas građani sto puta oštrije sude ako na bilo kakav način izigramo ono do čega smo do danas držali***28.06.2016. Poštenje je kod nas preduvjet za bavljenje politikom*** plus.nešto 23.12.2016. Jugoslavija je za SAD bila izuzetno korisna u hladnom ratu kao primjer uspjesne komunisticke zemlje koja nije pod kontrolom Moskve
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 12:01   #105
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
neka kupuju...
zaradili su...
krvavo...
Old 11.11.2017., 12:05   #106
Htjeli smo demokraciju i sve ono što je onda (a i danas) bila zapadna europa, austrija, njemačka, ili mala švicarska štoviše.
Pitanje gdje smo od tada izgubili destljeća vremena i milijardama se zadužili a domaći kapital i resurse zapustili ili protraćili a na vlasti nam ostao isti mentalni sklop kao i prije rata ili u onoj državi ili republici.
Braniteljima ili veteranima rata se manipuliralo a to se čini i danas, veći dio njih su pristalina tu igru dok je dio ostao svoj i nisu se dali uvući u sve to, oni su kritični ili ne zanima ih politika, točnije reći oni su razočarani, i nisu se.. borili za ovo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:15   #107
Ako pogledamo čisto logički ovakvo stanje u zemlji je baš zbog sudionika rata, tj branitelja, sve loše i dobro(sad koliko ga čega ima?) je zbog njih, jednostavno da je ishod rata bio drugačiji sadašnjos bi bila različita(kakva god bila?). Tako da te jadikovke osim što nisu politički i pravno utemeljene(i kako sve ne?), nisu ni logički utemeljene
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:30   #108
Ja sam već više puta isticao kako ne mogu shvatiti da je 1991-e bio veliki broj dobrovoljaca, da je odaziv na moblizaciju bio vrlo dobar, a neprijatelj je bio mnogo bolje naoružan. Najmanje mi je jasno kako su se svi Hrvati ujedinili pod jednim barjakom, ništa lijevi- desni, partizani-ustaše, sekularci- klerikalci i sl. Meni nije jasno kako se to dogodilo, 100% sam uvjeren da se to više nikada neće ponoviti. Nije tema, ali samo mala usporedba s današnjim trenutkom, uvjeren sam da bi jedna oklopno- mehanizirana divizija s dobro obučenim i motiviranim ljudima uz nešto zračne potpore bila dovoljna da okupira Hrvatsku i da je drži pod okupacijom bez većih problema....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:09   #109
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ja sam već više puta isticao kako ne mogu shvatiti da je 1991-e bio veliki broj dobrovoljaca, da je odaziv na moblizaciju bio vrlo dobar, a neprijatelj je bio mnogo bolje naoružan. Najmanje mi je jasno kako su se svi Hrvati ujedinili pod jednim barjakom, ništa lijevi- desni, partizani-ustaše, sekularci- klerikalci i sl. Meni nije jasno kako se to dogodilo, 100% sam uvjeren da se to više nikada neće ponoviti. Nije tema, ali samo mala usporedba s današnjim trenutkom, uvjeren sam da bi jedna oklopno- mehanizirana divizija s dobro obučenim i motiviranim ljudima uz nešto zračne potpore bila dovoljna da okupira Hrvatsku i da je drži pod okupacijom bez većih problema....
Ne bi, jer bi se opet ponovilo isto. Kako ti nije jasno? To je instinkt za preživljavanjem kad je život ugrožen, dobro poznata pojava u prirodi. Guglaj. Tada sve podjele i unutarnje netrpeljivosti padaju u drugi plan. Javlja se osjećaj krda, pripadnosti, to nema veze s pameću, domoljubljem iako događaji izrode plemenita djela i herojstva, ali primarno je preživjeti, kad se otkloni opasnost, guzica osjeti sigurnost - ožeži nanovo, lijevi-desni itd.
Old 15.11.2017., 00:34   #110
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
...primarno je preživjeti, kad se otkloni opasnost, guzica osjeti sigurnost - ožeži nanovo, lijevi-desni itd.
Danas nije usporedivo s '91 kad su ljudi mislili da ce samostalnost donjeti boljitak, te se debelo razocarali. Danas bi itko inteligentan tko zeli preuzeti Hrvatsku samo trebao obzaniti neki polu-razuman plan sta ce biti bolje i ne bi morao ni metka ispaliti, nego samo pokrenuti referendum o udruzivanju.

Ups, pa cek, to je vec EU napravila.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:35   #111
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
neka kupuju...
zaradili su...
krvavo...
Pa i nisu zaradili. Sad zaradi netko drugi, drzava mu uzme, da njima...
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 01:11   #112
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
neka kupuju...
zaradili su...
krvavo...
Zaradali su neki drugi samo većina njih nažalost nije živa, ovi u ministarstvu vjerojatno metka nisu ispalili. Da sam branitelj ne znam kako bih ovo preživio, za što su se borili u pm, da im se sada djeca iseljavaju iz države.
Old 15.11.2017., 01:32   #113
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Danas nije usporedivo s '91 kad su ljudi mislili da ce samostalnost donjeti boljitak, te se debelo razocarali. Danas bi itko inteligentan tko zeli preuzeti Hrvatsku samo trebao obzaniti neki polu-razuman plan sta ce biti bolje i ne bi morao ni metka ispaliti, nego samo pokrenuti referendum o udruzivanju.

Ups, pa cek, to je vec EU napravila.
Da, zato se i morao ustav mijenjati da se smanji prag za valjanost referenduma i prijetiti da neće biti penzija ako se ne izglasa ulazak u EU i na kraju cijelog tog cirkusa, maltene 10-godišnjeg pilanja o tisućljetnom snu Hrvata o ulasku u EU, izašlo je koliko ljudi na referendum? 40%?
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.