Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 12:44   #1
Kataloske Cjene Manje od Onih u Ducanu

Ne samo da zagadjuju prostor s tiskanjem tih eltaka koje onda razbacaju po kucama pa ih vjetar nanosi simo tamo, nego i korisnost tih akcijskih letaka nije na potrosacu engo se oni koriste za navlacenja kupaca u ducan s krivim cjenama.

Sumnjam da je doslo do greske, prije bih rekao nemar ili cak namjerna taktika provackog lanca. necu ga imenovati jer bi ga rado prijavio ako ima to uopce smisla. Mene tih 10 kuna razlike ne kosta prakticki nista, ali nevolim se osjecati ko magare koje su najebali u ducan da ga rpevare za usljivih 10 kuna. Rado bi ih prijavio pa da ih inspektorat kazni sa 10 000 kuna kazne ili vise, ili da ih barem zatvore sad za praznike da radnici mogu biti doma sa svojim obiteljima.

Eto, pa ako se moze ensto takvo prijaviti i dali je to kontra zakona i dali ima smisla to napraviti napisite ovdje.
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:47   #2
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Ne samo da zagadjuju prostor s tiskanjem tih eltaka koje onda razbacaju po kucama pa ih vjetar nanosi simo tamo, nego i korisnost tih akcijskih letaka nije na potrosacu engo se oni koriste za navlacenja kupaca u ducan s krivim cjenama.

Sumnjam da je doslo do greske, prije bih rekao nemar ili cak namjerna taktika provackog lanca. necu ga imenovati jer bi ga rado prijavio ako ima to uopce smisla. Mene tih 10 kuna razlike ne kosta prakticki nista, ali nevolim se osjecati ko magare koje su najebali u ducan da ga rpevare za usljivih 10 kuna. Rado bi ih prijavio pa da ih inspektorat kazni sa 10 000 kuna kazne ili vise, ili da ih barem zatvore sad za praznike da radnici mogu biti doma sa svojim obiteljima.

Eto, pa ako se moze ensto takvo prijaviti i dali je to kontra zakona i dali ima smisla to napraviti napisite ovdje.

Ovisi o kojem je trgovackom centru rijec jer je to jako vazno. Ne dogada se svima da rade tako ucestale greske,nekima da,ali nekima apsolutno ne. Jel mozes reci ime centra?

Sent from my iPhone using Tapatalk
correct is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:37   #3
Hahaha, mislim da kuzims to zelis reci. ne neradi se o konzumu i nejgovim centrima, znam da su oni iznad zakona ako uopce postoji zakon.

nebih imenovao centar, a i zasto ejt o bitno, mene zanima dali se moze napraviti nesto takvo. Jer sam doslovno sad kupio artikl kod njih za 10 kuna skuplje nego bi kupio u konkurentnom ducanu. Znaci, vidio sam u katalogu akciju za 39 kuna, dosao u ducan cijena je bila 59, naravno kupio sam jer mi treba. Ali da me nisu navukli u ducan otisao bih u konkurentni ducan i kupio t amo za 49.

Pa me zanima kakvo je to prevarantsko reklamiranje i dali to tko kontrolira ili smo stvarno an divljem zapadu.
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:04   #4
Sigurno negdje na tom katalogu najsitnijim fontom piše da cijene vrijede do isteka zaliha i da za tiskarske greške ne odgovaraju. Po kojoj osnovi bi ih prijavio?
Old 31.10.2017., 14:05   #5
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Hahaha, mislim da kuzims to zelis reci. ne neradi se o konzumu i nejgovim centrima, znam da su oni iznad zakona ako uopce postoji zakon.

nebih imenovao centar, a i zasto ejt o bitno, mene zanima dali se moze napraviti nesto takvo. Jer sam doslovno sad kupio artikl kod njih za 10 kuna skuplje nego bi kupio u konkurentnom ducanu. Znaci, vidio sam u katalogu akciju za 39 kuna, dosao u ducan cijena je bila 59, naravno kupio sam jer mi treba. Ali da me nisu navukli u ducan otisao bih u konkurentni ducan i kupio t amo za 49.

Pa me zanima kakvo je to prevarantsko reklamiranje i dali to tko kontrolira ili smo stvarno an divljem zapadu.

Ne mislim na konzum jer je za njih normalno da se cijene vecinom ne poklapaju s kataloskim cijenama ali te pitam jer i sama radim u trgovini pa ako je vezano za moju firmu onda znam i do cega moze biti

Sent from my iPhone using Tapatalk
correct is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 16:25   #6
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sigurno negdje na tom katalogu najsitnijim fontom piše da cijene vrijede do isteka zaliha i da za tiskarske greške ne odgovaraju. Po kojoj osnovi bi ih prijavio?
Da, eto prije nego da zovem drzavni inspektorat i to dignem na visi nivo sam se dosao ovdje raspitati. Iskreno nisam citao mala slova, neznam dali pise, cjerujem da pise. Znaci to su onda te prevarantske igre. Moze, neka se igraju kad prestane zalazit u taj ducan i kad drugi pocnu tako razmisljat koga ce onda varati?

Znaci na nasem trzistu jos ima prostora za ducane koji su posteni, napravis ducan s istim cijenama i ponasas se prema svojim kupcima posteno i to mislim garantira uspjeh, jer koliko vidim ovdje svi nesto muljaju varaju, neke zalihe, pa ako je do isteka zaliha zasto onda imaju u ponudi taj proizvod, mislim akos e sve prodalo onda bi trebalo da ga nema vise.

Ahh stoc es.

Radi se o NTL ... eto...
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.