Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 21:00   #1
CO polica na 10 godina preko PBZ-a

Dodjem u PBZ prosle godine i razdragani salteras mi ponudi policu za osiguranje kucanstva, za 315kuna. Kao sve super, sve pokriva, sta je 300kuna za godinu dana...

I dodje mi danas uplatnica za sljedecu godinu, kad ono citam ja pise: hvala vam sto ste sklopili Ugovor na 10godina!!! Kojih 10 godina?!? Pogledam ugovor, zbilja na 10godina! To mi nije rekao, rekao je samo godinu dana!

Vise ne zelim tu policu, pogotovo sad!
Ima li tko ovakvu situaciju ili iskustva i savjet kako mogu raskinut taj Ugovor?
Mogu li oni meni dici premiju te police u narednim godinama?

Hvala
Tina-tenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:34   #2
Ako se ne varam i dobro tumačim zakon o obveznim odnosima čl.946 taj ugovor možeš raskinuti tek nakon pet godina. Članak 937. istog zakona kaže ako ne platiš premiju u roku dospijeća da se ugovor automatski prekida. ( ne znam dali se može primijeniti i u ovom slučaju).
Kako god najbolje bi ti bilo da odeš u najbližu poslovnicu CO i da im objasniš situaciju.
Old 30.10.2017., 20:10   #3
hm.to će bit njegova riječ protiv zaposlenika koji bi mogo kontrirat "ja sam mu sve obajnio i rekao"..
kome vjerovati? tip je samo potpisao ugovor. nije ga čitao na licu mjesta.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:25   #4
Ja sam jedno do sad naucio vezano za osiguranja. Sam si sve uzimam preko webshopova. Nikakvi referenti jer oni svi rade na proviziju i gledaju kakao vam uvaljat neki nepovoljni ugovor ili dodatne opcije.

Zadnje sam imao AO i reko idem po preporuci preko posrednika i mislim si ajde uzet cu kod njih ista je cijena nek si ljudi zarade (inace uzimam preko webshopa). Velim zenskoj kaj hocu a ona mi stalno spominje zastitu bonusa ja joj stalno napominjem da to necu. I na kraju mi napravi policu sa zastitom bonusa. I kaj ces ti s takvima dogovarat i sklapat? Sad me nece vise nikad vidjet ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.