Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 11:14   #381
Quote:
Latigo kaže: Pogledaj post
Nemoj se izmotavati, kao da se ne zna što se tada desilo u Saboru...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ustavn...blike_Hrvatske

Citat iz teksta:
"Prilikom izglasavanja spomenute Deklaracije zastupnici SDP-a napustili su sabornicu, ne želeći sudjelovati u donošenju te odluke. Prije ključne sjednice, Račan je predložio svoj amandman Vladimiru Šeksu, predsjedniku Ustavne komisije i višestranačke radne skupine koje su pripremale strateške zakone i deklaracije. Glasio je da se Hrvatska proglasi suverenom i samostalnom državom i da se pokrene postupak razdruživanja, ali i da se istovremeno pokrene i postupak udruživanja u novi savez jugoslavenskih republika."

Bili su za Jugoslaviju (a mnogi od njih ju još uvijek nisu preboljeli).
Jesi ti uopće pročitao moj post? Što sam netočno napisao?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:14   #382
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
koliko puta je već ovdje rečeno da je ovo laž
Sto je laz?

Ono sto tvrde Zarko Domljan, Vladimir Šeks i Ante Nazor?

https://www.forum.hr/showpost.php?p=65951467&postcount=2

Inace, uskoro cu doci u posjet stenograma sa sjednice Sabora 25. lipnja 1991. pa cemo konacno POIMENCE saznati tko je sve glasao protiv hrvatske neovisnosti. Sve ce biti crno na bijelom.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:14   #383
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Inace, razlika izmedju slovenskih i hrvatskih komunista jest sto su ovi prvi bili za slovensku neovisnost, a ovi drugi za ostanak Hrvatske u Jugoslaviji.
Ali tragičan dio s konkretnim posljedicama je bio to što su, za razliku od Slovenaca, predali svo naoružanje TO, a što je omogućilo pokolje do zuba naoružanih nad u početku praktički golorukima.

Onaj Josipovićev idiot, Budimir Lončar (embargo), je to još i zacementirao. Sve u svemu, prestrašno i sa stravičnim posljedicama.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:18   #384
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Tko ti je prodao tu bajku??
Nisi to bajke već činjenice...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Razoru..._Hrvatske_1990.

Citati iz teksta:
"Predaja oružja Teritorijalne obrane tadašnje SR Hrvatske „Jugoslavenskoj narodnoj armiji“ 1990. uoči agresije na Hrvatsku dogodilo se neposredno prije početka velikosrpske vojne agresije na Hrvatsku. Radilo se je o velikoj količini naoružanja koje je tadašnji SKH-SDP na čelu s Ivicom Račanom predao JNA: Hrvatskoj je na taj način oduzeto oružje kojim se moglo naoružati 200.000 ljudi - uključujući znatnu količinu protuoklopnog i protuzračno naoružanja, te lako topništvo: s imanentnom opasnosti od ratnog sukoba morala se potom Hrvatska suočiti praktično lišena ratne tehnike, izuzev skromne količine lakog pješačkog naoružanja kojim su raspolagale policijske postrojbe, lovačkog, muzejskog i trofejnog oružja."

"Više od polovice naoružanja Teritorijalne obrane nalazilo se u skladištima TO koja su se nalazila u sastavu kompleksa vojarni pod nadzorom JNA. Ostatak se nalazio u skladištima društveno političkih zajednica (općina) i radnih organizacija (poduzeća). Na području V. vojne oblasti naoružanje, strjeljivo i oprema Teritorijalne obrane čuvalo se u 364 objekta, od čega je 178 objekata bilo u kompleksima JNA, a 186 skladišta se nalazilo izvan vojnih kompleksa."

Sad ja tebe pitam: Tko je tebi prodao bajku da dio naoružanja TO nije bio u skladištima poduzeća?
Latigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:23   #385
Quote:
Latigo kaže: Pogledaj post

Sad ja tebe pitam: Tko je tebi prodao bajku da dio naoružanja TO nije bio u skladištima poduzeća?
A Kučan i slovenski komunisti, koji nisu bili kukavice/izdajice, konkretan su dokaz da se dio naoružanja mogao sačuvati te tako spasiti živote onih koji su kasnije poklani zbog manjka naoružanja i golorukosti od strane izuzetno naoružanih napadača.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:25   #386
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jesi ti uopće pročitao moj post? Što sam netočno napisao?
Napisao si da je SDP glasao za deklaraciju o neovisnosti, a i mala djeca znaju da su izašli iz Sabora kad se ona izglasavala 25.06.1991.
Latigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:25   #387
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A Kučan i slovenski komunisti koji nisu bili kukavice/izdajice su konkretan dokaz da se dio naoružanja mogao sačuvati te tako spasiti živote onih koji su kasnije poklani zbog manjka naoružana i golorukosti od strane izuzetno naoružanih napadača.
Nije konkretan dokaz nego tvoje djetinjaste fantazije.
Nijedan protivnik ti neće pokloniti oružje, jel to tako teško za shvatit?

Kao da staljin traži hitlera da mu udijeli nešto tenkova, to je ta razina gluposti.
Srbi su slovencima ostavili oružje jer nisu imali u planu rat s njima.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:26   #388
Quote:
Latigo kaže: Pogledaj post
Napisao si da je SDP glasao za deklaraciju o neovisnosti, a i mala djeca znaju da su izašli iz Sabora kad se ona izglasavala 25.06.1991.
SDP jest glasao za Deklaraciju, ali to je dokument koji nema nikakvu pravnu snagu.

Njome se nije mogla proglasiti neovisnost, vec samo Ustavnom odlukom.

Oni su se time htjeli oprati zato sto su glasali protiv Ustavne odluke.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:30   #389
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije konkretan dokaz nego tvoje djetinjaste fantazije.
Ti fantaziraš. Značajan dio tog oružja je bio izvan vojarni, a oni koji nisu bili kukavice uzeli su i izravno naoružanje tzv. JNA iz mnogih vojarni. (Kasnije, kad na vlasti više nije bio Račan i SDP)

Dakle, dvostuko si promašio.

Kučan i tamošnji komunisti su za Sloveniju učinili ono što Račan i hrvatski za Hrvatski nisu. To je egzaktna činjenica. Posljedice su bile stravične, nažalost.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 06.11.2017. at 11:44.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:30   #390
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije konkretan dokaz nego tvoje djetinjaste fantazije.
Nijedan protivnik ti neće pokloniti oružje, jel to tako teško za shvatit?

Kao da staljin traži hitlera da mu udijeli nešto tenkova, to je ta razina gluposti.
Srbi su slovencima ostavili oružje jer nisu imali u planu rat s njima.
i ti isto mutis vodu bzvz.

cinjenica je da se barem dio oruzja mogao svakako sacuvati i da je mogao ostati pod kontrolom Hrvatske. Isto je cinjenica da dobar dio oruzja (kao sto su neki ovdje i pisali) nije uopce bio u objektima JNA.
Cinjenica je da je Racanu najpozeljnija opcija bila ostanak RH unutar Jugoslavije ( i da tada to nije ni skrivao niti ikada demantirao), ali pod drugacijim uvjetima nego su bili do tada. Sve ovo je naprosto glupo ignorirati.

Sve to ne znaci da je bio neki izdajnik ili da je zelio lose, ali svakako nije najbolje procijenio neke stvari u tom trenutku.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:33   #391
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Tko ti je prodao tu bajku??
škole u zagrebu su imale neko naoružanje. papovke, tandžare? nije bitno. sve su morali predat.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:34   #392
Quote:
Latigo kaže: Pogledaj post
Napisao si da je SDP glasao za deklaraciju o neovisnosti, a i mala djeca znaju da su izašli iz Sabora kad se ona izglasavala 25.06.1991.
A tako znači, pričam sa klincem koji ne zna da su ustavna odluka i deklaracija o neovisnosti dva različita dokumenta.

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
SDP jest glasao za Deklaraciju, ali to je dokument koji nema nikakvu pravnu snagu.

Njome se nije mogla proglasiti neovisnost, vec samo Ustavnom odlukom.

Oni su se time htjeli oprati zato sto su glasali protiv Ustavne odluke.
Ako ti zaprosiš svoju ženu to nema pravnu snagu kao vjenčanje, ali si pokazao što želiš i što misliš.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:36   #393
U presudnim trenutcima prilikom izglasavanja nezavisnosti, čovjek je bio maksimalno za to da proglasimo nezavisnost i odmah potom da se ide u formiranje nekakve nove jugoslavije, konfederacije itd, šta se moglo očekivat da takav čovjek dođe na mjesto Tuđmana? Kapitulacija ili u najboljem slučaju priznavanje srpskih oblasti. Dogodila bi se privatizacija, plus imali bi permanentnu nestabilnost zbog postojanja srpske paradržave, bili bi isti ili gori od BiH.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:38   #394
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ali sve je to oružje koje je pripadnalo JNA koja je odlučivala o svemu.
??!!!???

i? ne vidim bas kakve veze to ima?

Po JNA -i sama samostalnost je bila nelegalna i pokusali su je sprijeciti...kakav ti je to argument uopce zaboga?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:38   #395
Quote:
Latigo kaže: Pogledaj post
Nisi to bajke već činjenice...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Razoru..._Hrvatske_1990.

Citati iz teksta:
"Predaja oružja Teritorijalne obrane tadašnje SR Hrvatske „Jugoslavenskoj narodnoj armiji“ 1990. uoči agresije na Hrvatsku dogodilo se neposredno prije početka velikosrpske vojne agresije na Hrvatsku. Radilo se je o velikoj količini naoružanja koje je tadašnji SKH-SDP na čelu s Ivicom Račanom predao JNA: Hrvatskoj je na taj način oduzeto oružje kojim se moglo naoružati 200.000 ljudi - uključujući znatnu količinu protuoklopnog i protuzračno naoružanja, te lako topništvo: s imanentnom opasnosti od ratnog sukoba morala se potom Hrvatska suočiti praktično lišena ratne tehnike, izuzev skromne količine lakog pješačkog naoružanja kojim su raspolagale policijske postrojbe, lovačkog, muzejskog i trofejnog oružja."

"Više od polovice naoružanja Teritorijalne obrane nalazilo se u skladištima TO koja su se nalazila u sastavu kompleksa vojarni pod nadzorom JNA. Ostatak se nalazio u skladištima društveno političkih zajednica (općina) i radnih organizacija (poduzeća). Na području V. vojne oblasti naoružanje, strjeljivo i oprema Teritorijalne obrane čuvalo se u 364 objekta, od čega je 178 objekata bilo u kompleksima JNA, a 186 skladišta se nalazilo izvan vojnih kompleksa.

Sad ja tebe pitam: Tko je tebi prodao bajku da dio naoružanja TO nije bio u skladištima poduzeća?
Problem je šta vjerujete napisanom a ne činjenicama a ja za moj grad znam činjenice i znam gdje je bilo skladište TO i šta se u njemu našlo a to da je bilo po firmama možeš objesit mačku o rep. Jedino oružje po firmama su bile M48 koje su služile tim istim firmama za čuvanje gradilišta i sličnih objekata i bilo ih je smješno malo. Sad vrtim film po glavi i negdje mi stoji da je u Melioracije bilo nekoliko PAP-ovki i to bi bilo to. Naravno da je u skladištima bilo SDO obroka, uniformi, torbica prve pomoći, maski, opasača-oprtača, fišeklija, čebadi, (ide me vojna terminologija) šatorskih krila a znali smo nać i vreće za spavanje i nešto kreveta ali ne i madrace. I to sve skupa je bilo bez veze osim čizama a ni njih nije bilo bog zna koliko. Ono pravo šta nam je trebalo bilo je u vojarnama a ja se osobno ne mogu otet dojmu da su te silne brojke ionako bile frizirane i da nema teorije kako je toga bilo za potpuno opremit 200.000 pripadnika TO sa koliko toliko kvalitetnim naoružanjem u šta sasvim sigurno ne spadaju M48.
Najlakše je pričat kako smo predali nešto a u stvarnost je nešto ipak drugačija.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:40   #396
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
??!!!???

i? ne vidim bas kakve veze to ima?

Po JNA -i sama samostalnost je bila nelegalna i pokusali su je sprijeciti...kakav ti je to argument uopce zaboga?
Vidim da tu jebe lud zbunjenog.

Što je Račan trebao napraviti da dobijemo oružje?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:41   #397
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako ti zaprosiš svoju ženu to nema pravnu snagu kao vjenčanje, ali si pokazao što želiš i što misliš.
Mozes ti davati svoje vlastite analogije i paralele kakve god zelis, ali to ne mijenja nista na povijesnoj cinjenici da su isti dan glasali protiv Ustavne odluke o samostalnosti i suverenosti, koja je jedina bila bitna za proglasenje neovisnosti.

Sve drugo je mlacenje prazne slame i opravdavanje onoga sto se ne moze opravdati.

Sam Racan nije tada skrivao da je bio za ostanak Hrvatske u Jugoslaviji i to sto ti ovdje pokusavas opravdati njegove vlastite poteze je nepotrebno, jer zna se kako je tko tada razmisljao i za sto je glasao.

Prijedlog SDP-a tada je glasio ovako:
Quote:
Zato je Račan oprezno predložio amandman koji je glasio ovako: RH pokreće postupak razdruživanja s republikama i pokrajinama SFRJ i pokreće postupak udruživanja u novi savez jugoslavenskih republika.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:42   #398
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Problem je šta vjerujete napisanom a ne činjenicama a ja za moj grad znam činjenice i znam gdje je bilo skladište TO i šta se u njemu našlo a to da je bilo po firmama možeš objesit mačku o rep. Jedino oružje po firmama su bile M48 koje su služile tim istim firmama za čuvanje gradilišta i sličnih objekata i bilo ih je smješno malo. Sad vrtim film po glavi i negdje mi stoji da je u Melioracije bilo nekoliko PAP-ovki i to bi bilo to. Naravno da je u skladištima bilo SDO obroka, uniformi, torbica prve pomoći, maski, opasača-oprtača, fišeklija, čebadi, (ide me vojna terminologija) šatorskih krila a znali smo nać i vreće za spavanje i nešto kreveta ali ne i madrace. I to sve skupa je bilo bez veze osim čizama a ni njih nije bilo bog zna koliko. Ono pravo šta nam je trebalo bilo je u vojarnama a ja se osobno ne mogu otet dojmu da su te silne brojke ionako bile frizirane i da nema teorije kako je toga bilo za potpuno opremit 200.000 pripadnika TO sa koliko toliko kvalitetnim naoružanjem u šta sasvim sigurno ne spadaju M48.
Najlakše je pričat kako smo predali nešto a u stvarnost je nešto ipak drugačija.
Predali "nesto" svakako jesmo i uopce je iracionalno to ici demantirati. Iz ove perspektive - trbelo je to sprijeciti na bilo koji nacin...ionako je to isto ono oruzje koje je kasnije upotrebljeno da se razara i okupira RH.

Racan naprosto nije najbolje neke stvari procjenio...to je sve.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:43   #399
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vidim da tu jebe lud zbunjenog.

Što je Račan trebao napraviti da dobijemo oružje?
Račan za razliku od Tuđmana nije imao muda i sva sreća da se on nije našao na mjestu Tuđmana da odlučuje u ključnim trenutcima jer bi loše prošli. Cijelo njegovo političko djelovanje početkom devedesetih je ziheraško. Možeš li zamislit da čovjek koji se zalaže u trenutku nezavisnosti za novu jugoslaviju naredi blokadu i napad na vojarne JNA da bi se naoružali?
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:44   #400
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vidim da tu jebe lud zbunjenog.

Što je Račan trebao napraviti da dobijemo oružje?
Bilo što...

Dio oružja je ostao i to zbog blokada koje su napravili sami gradjani... uz politicki pritisak i jasan stav Racana - svakako je toga moglo biti i vise, ali kako njegova glavna ideja i vodilja nije bila samostalna drzava, vec RH unutar reformirane Jugoslavije - njegovi postupci su svakako njemu bili logicni, ali povijesno gledano -pogrijesio je i imao je losu prosudbu u tim trenucima...to je sve.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.