Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 22:33   #4921
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Koga briga jel ima za porez ili nema, jel posjeduje imovinu u vrijednosti 100 000 nek plati porez....
Ali ne vi bi njega oslobodioli poreza a jadniku koji nema ništa uredno uzimate porez i kad kupi frtalj kruha kojim se hrani tjedan dana...

Superhik revolucija...
Zašto bi platio porez samo jer ima nekretninu?
Pa kad je kupovao nekretninu već je platio PDV na novogradnju, u međuvremenu je izgubio posao i više nema gotovine.

Kad opet bude imao gotovine imat će više za osobnu potrošnju, pa možda kupi i nešto u čemu je iskazan PDV. Ako ga bude volja. Možda će štedjeti za crne dane, pa se neće više rasipati.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:34   #4922
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Jesi li ti pratio raspravu? Ne govorimo o firmama i njihovom ulasku i izlasku u PDV nego o građanima potrošačima.

Građanin koji kupuje nešto gdje nije iskazan PDV ne plaća PDV, a prodavatelj ne proslijeđuje PDV s tog računa državi jer ga nije ni naplatio kupcu građaninu.

Prodavatelj koji je u sustavu PDVa primljeni PDV koji je platio kupac građanin potrošač taj PDV prosljeđuje jer to nije njegovo.

Možeš čitav život proživjeti da nikad ne kupiš ništa na račun u kojem je iskazan PDV i tad PDV nećeš platiti.
Ja nisam u sustavu PDV-a i kakve to veze ima kad ja prodajem svoj proizvod po istoj cjeni ko i onaj ko je u sustavu PDV-a...
Ja tih 25% prosljedim državi kad kupujem repromaterijal...
Onaj u sustavu PDV-a prosljedi direktno s naplate
Država je uredno naplatila PDV u oba slučaja
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:36   #4923
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Kako socijalno neosjetljivo, kratkovidno i u konačnici zlobno
Socijalno neosjetljivo tražiti od nekoga s 100 000 eura da plati porez....
Da socijalno sam neosjetljiv
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:39   #4924
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ja nisam u sustavu PDV-a i kakve to veze ima kad ja prodajem svoj proizvod po istoj cjeni ko i onaj ko je u sustavu PDV-a...
Ja tih 25% prosljedim državi kad kupujem repromaterijal...
Onaj u sustavu PDV-a prosljedi direktno s naplate
Država je uredno naplatila PDV u oba slučaja
Ti što ćeš platiti je tvoja stvar. Kupac plaća PDv samo ako mu je iskazan, a tvoja volja kao prodavatelja je koliku ćeš staviti cijenu. Ako mu ne odgovara neće kupiti.
Kupac ne plaća PDV ako nije iskazan na računu.

Ti nisi u sustavu PDVa i plaćaš PDV svom dobavljaču i ne možeš ga iskazati kao pretporez, ali možeš kao trošak jer je to cijena tvoje nabave, s PDVom kojeg nisi iskoristio kao pretporez. Prodavatelj će PDv koji si platio kao kupac proslijediti državi.
Kupac tvoje robe će platiti tvoju robu koliko košta, ali ne i PDV jer nije iskazan u cijeni. Koju ti staviš koliko želiš, a kupac kupi ako želi. Nema moranja kao kod poreza na nekretnine.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:40   #4925
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Socijalno neosjetljivo tražiti od nekoga s 100 000 eura da plati porez....
Da socijalno sam neosjetljiv
Da plati porez na ušteđevinu?

Imaš li ti ušteđevinu?

Bi li platio porez na nju?
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:41   #4926
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ti što ćeš platiti je tvoja stvar. Kupac plaća PDv samo ako mu je iskazan, a tvoja volja kao prodavatelja je koliku ćeš staviti cijenu. Ako mu ne odgovara neće kupiti.
Kupac ne plaća PDV ako nije iskazan na računu.

Ti nisi u sustavu PDVa i plaćaš PDV svom dobavljaču i ne možeš ga iskazati kao pretporez, ali možeš kao trošak jer je to cijena tvoje nabave, s PDVom kojeg nisi iskoristio kao pretporez. Prodavatelj će PDv koji si platio kao kupac proslijediti državi.
Kupac tvoje robe će platiti tvoju robu koliko košta, ali ne i PDV jer nije iskazan u cijeni. Koju ti staviš koliko želiš, a kupac kupi ako želi. Nema moranja kao kod poreza na nekretnine.
Kupac uvjek plača PDV bio on iskazan ili ne kolko god ti izvodio vratolomije da ga ne plača...
Da ne plača PDV proizvod bi mu bio 25% jeftiniji
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:42   #4927
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Da plati porez na ušteđevinu?

Imaš li ti ušteđevinu?

Bi li platio porez na nju?
imam i plačam
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:43   #4928
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ti što ćeš platiti je tvoja stvar. Kupac plaća PDv samo ako mu je iskazan, a tvoja volja kao prodavatelja je koliku ćeš staviti cijenu. Ako mu ne odgovara neće kupiti.
Kupac ne plaća PDV ako nije iskazan na računu.

Ti nisi u sustavu PDVa i plaćaš PDV svom dobavljaču i ne možeš ga iskazati kao pretporez, ali možeš kao trošak jer je to cijena tvoje nabave, s PDVom kojeg nisi iskoristio kao pretporez. Prodavatelj će PDv koji si platio kao kupac proslijediti državi.
Kupac tvoje robe će platiti tvoju robu koliko košta, ali ne i PDV jer nije iskazan u cijeni. Koju ti staviš koliko želiš, a kupac kupi ako želi. Nema moranja kao kod poreza na nekretnine.
Ne PDV ti se ne prizna kao trošak
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:44   #4929
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Kupac uvjek plača PDV bio on iskazan ili ne kolko god ti izvodio vratolomije da ga ne plača...
Da ne plača PDV proizvod bi mu bio 25% jeftiniji
Ne izmišljaj.
Kupac ne plaća PDv ako on nije iskazan. Možda plaća veću maržu, pa je ista cijena, ali ne i PDV. Ti si insistirao na PDVu, ne na marži. Nadam se da si shvatio što je PDV i koliko ti je opaska bila nepromišljena i apsurdna.

Sad još odvali i da je marža porez da cirkus bude potpun.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:47   #4930
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ne PDV ti se ne prizna kao trošak
Cijena proizvoda koji si kupio u kojem je sadržan PDV koji ne možeš prebiti jer nisi u sustavu PDva ti se priznaje kao trošak. Gdje ti koji nisi u sustavu PDVa knjižiš PDV od proizvoda što kupiš od firmi koje su u sustavu PDVa?
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:48   #4931
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
imam i plačam
Objasni kako plaćaš porez na ušteđevinu. Vjerojatno si prvi i jedini, pa me zaista zanima.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:49   #4932
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
imam i plačam
Ja nemam ušteđevinu štoviše lagano u dug idem.

Hm. Možda treba povećati taj porez na tvoju ušteđevinu da budemo pravedniji, odnosno da se pravednije raspodijeli kapital?Evo predlažem 2% od glavnice godišnje ok?

Zadnje uređivanje Orion1984 : 06.11.2017. at 23:03.
Orion1984 is offline  
Old 06.11.2017., 23:03   #4933
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Objasni kako plaćaš porez na ušteđevinu. Vjerojatno si prvi i jedini, pa me zaista zanima.
https://www.erstebank.hr/hr/pomoc/he...atu-na-stednju

Ono vaše nepoznavanje materije je zabrinjavajuće
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 23:04   #4934
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Cijena proizvoda koji si kupio u kojem je sadržan PDV koji ne možeš prebiti jer nisi u sustavu PDva ti se priznaje kao trošak. Gdje ti koji nisi u sustavu PDVa knjižiš PDV od proizvoda što kupiš od firmi koje su u sustavu PDVa?
Ne knjižim ga prizna mi se samo trošak bez PDV-a
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 23:06   #4935
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
https://www.erstebank.hr/hr/pomoc/he...atu-na-stednju

Ono vaše nepoznavanje materije je zabrinjavajuće
Zabrinjavajuće je što ti porez na kamatu smatraš porezom na štednju.
Ne, porez na kamate nije porez na štednju nego porez na zaradu od štednje.
Pa u ništa nisi upućen.

Lako ćeš riješiti da ne plaćaš porez na kamate na štednju, digni pare s banke.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 23:07   #4936
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Uh, da zaboravio sam ti reći da imaš po Slavoniji dobre kuće od 100 kvadrata po 10 000 eura - koliko je to za kvadrat??? 100 eura!!! Lijepo uzmeš još za 5000 eura koji hektar zemlje, pa s obzirom da si obrazovan pogledaš koje se kulture isplati saditi i kreneš putem prosperiteta - zašto tako ne razmišljaju nesretni slavonci samo bog zna (bez obzira na sve daće), ali ja ću sigurno razmisliti o ovome što sam napisao!!!

Tako da si zapravo ti inertan i tražiš neko rješenje odozgo - traži ga kroz sebe i svoje sposobnosti, a ne kroz porezno uništenje svojih sugrađana koje će i tebe kad tad ugroziti, ako nisi jači igrač - samo toga nisi svjestan!!!!
oni koji ostaju razmišljaju tako. oni koji ne razmišljaju tako odlaze
Kaidos is offline  
Old 06.11.2017., 23:08   #4937
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ne knjižim ga prizna mi se samo trošak bez PDV-a
Kako ga ne knjižiš, ne može biti nigdje.
Trošak ti je ono što platiš. Cijena onog što si platio je s PDVom koji ne možeš odbiti kao pretporez, negdje ga moraš knjižiti. Nemaš osnove ga odvajati od osnovne cijene kupljenog jer nisi u PDVu.
Vodiš li ti uopće knjige uredno?
Mislim da ovdje ima elemenata za porezni nadzor nad tobom. Muljaš nešto opako.
Kexx is offline  
Old 07.11.2017., 03:43   #4938
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Možda treba povećati taj porez na tvoju ušteđevinu da budemo pravedniji, odnosno da se pravednije raspodijeli kapital?Evo predlažem 2% od glavnice godišnje ok?
Zanimljiv prijedlog, pogotovo ako se obuhvati i novac u poreznim oazama. Kad se ukine gotovina i novac bude postojao samo u digitalnom obliku i tehnički lako ostvariv. Možda to opet postane osnovni oblik oporezivanja kao u davna vremena kad su poreznici dolazili u dvorište i odnosili dio imovine. Ako svijet ne uspijeva oporezovati jedan Apple sa više od 2-3% poreza na dobit efektivno, onda taj princip treba baciti na smetlište povijesti.
Sadašnji trend koji sve više imovine nakuplja u sve manje ruku na vrhu je dugoročno neodrživ i trebaće smisliti način redistribucije imovine naniže, te sa starih na mlade imigrante. Osim poreza na nekretnine (uglavnom u vlasništvu starijih), možda i na nasljedstvo?

Zadnje uređivanje zgubydan : 07.11.2017. at 04:14.
zgubydan is offline  
Old 07.11.2017., 07:50   #4939
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Zanimljiv prijedlog
Evo koka36 sam veli da oni koji imaju 100k+ nisu sirotinja pa evo! Proširimo i to na njega koji štedi, jer zašto bi on imao kapital, a da bezveze stoji u banci i koči naš sveopći razvoj. Prebacimo teret sa rada na kapital!

Štoviše, ti ljudi bi počeli onda masovno trošiti svoju ušteđevinu i pojačala bi se potrošnja i bdp, stvorila nova radna mjesta... Naravno ako pokuša novac prebaciti u poreznu oazu negdje van zemlje morat će platiti porez isto onda, evo bubnut ću 25%

Sad za ozbiljno, pdv je najpravedniji porez(i porez na dobit?), ovo ostalo su čiste krađe, kao i ovaj porez na nekretnine

Zadnje uređivanje Orion1984 : 07.11.2017. at 08:04.
Orion1984 is offline  
Old 07.11.2017., 10:32   #4940
Porez na nekretnine u Hrvatskoj predstavljao bi (predstavljat će) kopernikanski obrat. Nekretnine u Hrvatskoj predstavljaju neku vrst paralelne valute pa bi uvođenje takvog poreza bilo isto što i porez na novac. Nema sad potrebe ulaziti u to zašto je tome tako. Duga je to priča. Činjenica jest da dio vrijednosti nekretnina otpada na njihovu uporabnu vrijednost (stanovanje npr.) a drugi dio je "monetarni" tj. ovisi o raširenoj praksi štednje u "kvadratima", sentimentu kupaca i navici da se viškovi u drugim valutama pretvaraju u "kvadrate". Prvo plus drugo određuje im trenutnu vrijednost. Posljedica takve prakse je višak stambenog i poslovnog prostora koji se i ne može staviti u funkciju jer toliko potencijalnih korisnika naprosto nema. Tako u Zg, navodno, ima preko 10.000 stanova u kojima niko ne živi (ni podstanari). No da bi "kvadrati" funkcionirali kao valuta to i nije toliko bitno, ti stanovi su na "oročenju" i zadržavaju vrijednost zahvaljujući potražnji za njima kao valuti.
Porez na nekretnine bi sve to iz temelja promijenio a vrijednost nekretnima bi se svela samo na onu uporabnu. Monetarni dio bi doživio veliku devalvaciju i to je dio koji bi sadašnji vlasnici izgubili gotovo preko noći. Predlagači zakona i ne skrivaju takvu namjeru. To nije teško razumjeti kao što nije teško razumjeti ni otpor vlasnika nekretnina prema uvođenju takvog poreza.
medonaodmoru is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.