Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2013., 23:18   #21
Regularna izdanja ili giganti?
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 08:38   #22
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Regularna izdanja ili giganti?
mislim da je par brojeva, ali ne više od tri
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:41   #23
Ovaj strip mi je bio totalno otkriće. Nedavno sam ga prvi put čitao (a fakat čitam stripove već 20 godina) i jako se ugodno iznenadio. Sad sam nabavio 20ak komada i krećem u skupljanje.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:09   #24
Dajte, oživite malo ovu temu Nathan je nešto savršeno. Žalosno što ga više nema na kioscima nego samo u Libellusa, koji je luksuz - pogotovo za moj studentski džepić
Svartur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 06:02   #25
Quote:
Svartur kaže: Pogledaj post
Dajte, oživite malo ovu temu Nathan je nešto savršeno. Žalosno što ga više nema na kioscima nego samo u Libellusa, koji je luksuz - pogotovo za moj studentski džepić
ovo doslovno ko da sam ja napisao...
jebiga, kupovao bi nathana da je više para, ali ova libellusova izdanja su mi preskupa nažalost. imam nekih 30tak libellusovih izdanja (redovna serija, giganti, almanasi itd) i tu sam nažalost morao stat.
nathan mi je ko sci fi fanu daleko najbolji strip, stvarno savršen.
2004. god sam kupio prvog nathana (strava ispod nule, ludens izdanje) i odma se navukao. jako puno lijepih epizoda i uspomena imam u vezi nathana, baš mi je žao što više nisam u mogućnosti pratit ovaj strip.
btw na stripovi.com forumu nathanova tema je dosta aktivna..
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 15:59   #26
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
ovo doslovno ko da sam ja napisao...
jebiga, kupovao bi nathana da je više para, ali ova libellusova izdanja su mi preskupa nažalost. imam nekih 30tak libellusovih izdanja (redovna serija, giganti, almanasi itd) i tu sam nažalost morao stat.
nathan mi je ko sci fi fanu daleko najbolji strip, stvarno savršen.
2004. god sam kupio prvog nathana (strava ispod nule, ludens izdanje) i odma se navukao. jako puno lijepih epizoda i uspomena imam u vezi nathana, baš mi je žao što više nisam u mogućnosti pratit ovaj strip.
btw na stripovi.com forumu nathanova tema je dosta aktivna..
Ovaj profil iznad je moj bivši, a ovo sadašnji - i budući.

Ja sam uspjela skupiti sve gigante i bome je to bilo krvavo... Za prvi sam se dosta odvrnila, ali sad je tu i ne ide nikud. Ovako imam još i par redovnih knjiga, specijala, almanaha i prvi superbook. Doduše, dečko i ja smo ujedinili kolekcije pa je sada i lakše, ali nema šanse da sa studentskim džeparcem ispratiš Libellus... Uvijek gledam uloviti ta najrjeđa izdanja tipa ovaj Annozero što je nedavno izašao, ali jednostavno ne mogu. Sada ne. Još k tome mi uzimamo i Dylane, Morgane, a dečko još i neke westerne povremeno, dok su meni i mange strast. O beletristici i ostalome da ne pričam. Dobro pa ne trošim na pudere i to na što žene inače enormno troše - dovoljno mi je teško. Svejedno se nadam da ću uskoro, kada se i ja napokon zaposlim, moći imati sve Nathane jer mi je on zaista vrh u svijetu zapadnjačkog stripa. Prvo mi je to bio Dylan, ali otkako čitam Nathana, on mi je postao neozbiljan i za razonodu. Ja prvenstveno volim sf žanr i ovo mi je pun pogodak.

Znam da su tamo aktivni, ali većina tih ljudi tamo me sekira jer se ponašaju kao balava djeca.
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:02   #27
Kod Libellusa sam morao svojedobno napraviti sječu jer to više nisam mogao pratiti, i ostao sam samo na Nathanu Neveru (nedostaju mi samo dva prva giganta). Što se tiče Godine nule, nek ti ne bude žao, vjeruj mi
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:33   #28
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Kod Libellusa sam morao svojedobno napraviti sječu jer to više nisam mogao pratiti, i ostao sam samo na Nathanu Neveru (nedostaju mi samo dva prva giganta). Što se tiče Godine nule, nek ti ne bude žao, vjeruj mi
Ma oni stvarno nisu normalni...

Zar je toliko loše to izdanje?
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:50   #29
Zna netko tko je bolje upoznat zašto Libellusovi brojevi regularnog Nathana idu tako čudnim redom.

http://www.libellus.hr/i/broj-nula--...nolit/371/0/-2

Vidim na njihovoj stranici knjige od 1-10, pa je onda rupa i kreće od 22 - 63.

Vidio sam u bivšem Algoritmu i sadašnjim Menart dućanima brojeve ma preskokce od 75 do 179. Što me zbunjuje jer sam vidio na Libellusovim stranicama najavu idućeg broja 64. Što mi nije jasno kako će 64 biti novi broj, kada sam ih vidio i iznad 75. Ne kužim kako to idu redoslijedom.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:10   #30
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Zna netko tko je bolje upoznat zašto Libellusovi brojevi regularnog Nathana idu tako čudnim redom.

http://www.libellus.hr/i/broj-nula--...nolit/371/0/-2

Vidim na njihovoj stranici knjige od 1-10, pa je onda rupa i kreće od 22 - 63.

Vidio sam u bivšem Algoritmu i sadašnjim Menart dućanima brojeve ma preskokce od 75 do 179. Što me zbunjuje jer sam vidio na Libellusovim stranicama najavu idućeg broja 64. Što mi nije jasno kako će 64 biti novi broj, kada sam ih vidio i iznad 75. Ne kužim kako to idu redoslijedom.
Do 22 knjige te su epizode izašle prije u izdanjima SD-a i Ludensa. Dakle knjige 1 – 10 i kad dođu do 22 su reprinti. Ostalo bi trebalo biti po redoslijedu.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:35   #31
Kolega @Kruger Jr hvala puno na razjašnjenju .

Ma gledao sam si još da su mi u prvih nekoliko knjiga poznati naslovi. Planiram početi skupljati baš ovu Libellusovu seriju, pa sam htio znati redoslijed. Da znam da neku knjigu ne fulam.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:24   #32
Postoje još izdanja: maxi, specijal, agencija Alfa, gigant, to možeš normalno kupovati ( prva 2 specijala su izašla u Ludensu ali manje bitno ).
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 13:51   #33
Bacio sam oko već i na Gigante. Ali mi je u planu prvo kompletirati redovnu seriju. Gledam si baš i ostale primjerke od Libellusa - Zagora, Dylan Doga. Fora su mi te verzije u tvrdim koricama, jedino što košta.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:04   #34
Zagor je preskup i u boji. Postoji jeftinija crno-bijela verzija od Strip agenta. Uskoro će Inerliber, daju se nabaviti za puno manje novaca.
DD bi se također mogao jeftinije nabaviti u SD – Ludens izdanju.

Što se giganta od Nathana tiče morao bi se raspitati za prve brojeve. Možda su rasprodana, ali tko zna.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:49   #35
Da, baš sam si gledao za Zagora ove u boji. Dosta skupo. Nisu po meni trebali u boji. Mislim lijepo je, ali mi je skroz čudno budući da smo svi vjerujem dobro naviknuti na crno-bijelo.

Ooohhh da, za Interliber se i spremam da uhvatim većinu toga. Doduše unatrag već nekoliko godina popusti su im sve lošiji i lošiji. Ali hej, 20kn manje po knjizi je 20kn manje po knjizi.

Yep vidio sam već neke rasprodane brojeve na Njuškalu od Gigant Nathan Nevera. Cijene samo što nisu dosegle nebo. Netko je negdje već pričao o ekipi koja kupuje po nekoliko brojeva, i onda prodaju po paprenim cijenama kada se ti brojevi rasprodaju. Al što je tu je. Svakom njegovo pravo.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:53   #36
Njuškalo nije baš najrelevantniji po realnim cijenama stripova ( zna se dogoditi da neki pojedinci namjerno napuhuju cijene ne bi li se netko upecao ). Bolje odi stripovi.com i njihove Aukcije.

Zagor je specifičan, najpopularniji strip u HR pa mogu izvoditi takve stvari po želji.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:58   #37


Počelo je . Nisam mogao odoliti iskušenju, tim više jer me bilo strah da ovi prvi brojevi ne odu. Sad ću se za ostale ipak strpiti do Interlibera da se ne bi poslije lupao po čelu koliko sam mogao uštedjeti.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:45   #38
žestoko si počeo, svaka čast
ako te zanima kojim redosljedom čitat nathane baci oko na ovaj link tu je kolega sa stripovi.com foruma napisao kojim su se redom izdavali nathani u italiji, i to je redosljed kojim je preporučeno čitat.
usput, ova neka rasprodana izdanja su stvarno preskupa... tipa gigant 1 i 2, ja sam ih uzeo za 300kn po komadu prije koju godinu a često idu i puno više.. postao je to preskup sport za mene, jebiga..
uživaj, nathan je vrh!
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:02   #39
Relinquished hvala ti na savjetima oko redoslijeda čitanja .

Uh ma nije ovo ništa, sad sam tek skužio prateći Libellusove stranice, koliko velik broj nastavaka je već izašao. Čitajući prvu knjigu sam nakon toliko godina napokon doznao i neke stvari koje zbog nedostatka starijih brojeva su mi bile rupe u poznavanju cjelokupne radnje.

Sada čekam nestrpljivo Interliber još koji dan, pa da se nakupujem na popustima i većinu ostalih knjiga. Doduše koliko će mi ušteđen novac dozvoliti bez da idem u minus i zadužujem se uokolo .

Volio bih jednog dana na ovaj način skupiti i sve Libellusove brojeve Dylan Doga i Zagora. Ova dva zajedno sa Nathanom su mi najbolji Talijanski stripovi.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:13   #40
Nakon štednje, danas su napokon popustile kočnice. Slike neka kažu same za sebe .





Stripovi s prve slike su kupljeni na Libellusovom štandu. Imaju kupiš jedan, a drugi dobiš gratis. Dobro da sam se strpio s kupovinom i pričekao Interliber, jer sam prošao doslovno dva put jeftinije nego što bih da sam redovno kupovao.

Primjerci s druge slike su kupljeni na štandu Columbo stripova. Tu baš nisam povoljno prošao, no s obzirom da je riječ o rasprodanim stripovima, zapravo na neki nači i jesam, budući da je cijena ovih rasprodanih otišla u nebo.

Sve u svemu jako sam zadovoljan. Jedino što je bio pravi Herkulski podvig pješke dofurati 29 strip knjiga do doma. Jest da su bili koliko toliko ravnomjerno raspoređeni u ruksaku i u vrećicama u rukama, ali opet dok sam došao do doma, dušu sam ispustio umalo u nekoliko navrata.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.