Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 03:02   #941
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Autokuca u Frankfurtu, srcu napredne i uredjene zemlje prodaje ukraden auto. Zena kupila auto, platila i fino drugi dan saznala da je prevarena. Advokat se boji problema i savjetuje oblatiti Audi/VW/Skoda autokucu na njemackom Potrosackom kodu. Prevarena vlasnica u medjuvremenu vozi auto i nista joj nije jasno.

Eto dragi moji Hrvati, to vam je vasa obljubljena Njemacka. Volio bi sada vidjeti barem 5% one uobicajene kuknjave, malodusnosti i seruckanja koje se pisu kad se ovako nesto kod nas dogodi.
Pa pisala Sam da sutra vracam Auto i dobivam drugo kao Rent a Car (bezplatno) za 2 tjedna. I viditi cemo Sto ce se do tada desiti.
Da Sam privatno kupila Auto bi najebala kao ti da imas U novcaniku falsificiranu novcanicu, jer uvijek je tada ostecen onaj Koji Ima tu novcanicu i od trena kada znas da je imas U dzepu falsificiranu je ne smijes dati dalje.
Samo posto Sam kupila od autokuce, Auto mora odgovarati opisu, a to vise ne radi, jer nije bilo od privatnog vlasnika prija nego Rent a car, Sto je znatna razlika.

Nije mi jasno U cemu Advokat hoce nekoga oblatiti? Advokat je moj i mene zastupa, placam GA ja odnosno moje clanstvo. On radi svoj posao i to je za mene izvuci Sto bolje. Da Sam ubila covjeka Bio bi mu isti posao.
Nisam isla na autopazar i kupila od nekog sumljivog lika Auto za Cash novac i adios, nego na mjestu Koje ima 200-300 polovni auta pretezno VAG firmi, na mjestu Koji Mi daje godinu jamstvo i 14 Dana pravo da odstupim od ugovora, naravno ce Mi valjda pokusati nesto naplatiti za Ove km Koje Sam napravila.

Pa nije mi nista jasno?
Bili tebi bilo jasno da ti se to desilo, radim sada to Sto Mi strucni Advokat savjetuje, i to je predaja vozila i 7 dana dana rok da poprave "kvar" Koji nemogu popraviti Ali to je uobicajna procedura.
To je ono svakodnevna stvar i tebi bis bilo sve jasno. Sretno Sam Sto Imam ADAC Plus clanstvo i U njemu ukljuceno advokata Koji je vise od 200km daleko Ali strucnjak i Koji Sutra dolazi na sluzbeno vracanje itd.

Viditi cemo Sto ce biti, i koliko Sam ja U pravu ili ne.

Neznam U cemu ti je sada Problem?
Mislis da nema U njemackoj prevare itd?
Vidis da ima... Ali ima i zakone i djelove ugovora Pa cemo sada viditi koliko to sve vazi.

Moralno smatram da je autokuca trebala bolje provjeriti, samo Sto izgleda ni kod prijave i odjave registracije se provjerava toliko autokuce (Koji imaju posebni salter na registraciji) kao obicne osobe.
S druge strane ako je autokuca kupila Auto bez znanja da je ukradeno nisu ni oni kriminalci. Ali evo ja svjesno placama vecu cijenu da Imam zu garanciju itd.

Da vidimo misljenje ljudi ovdje?

Hoce li tko povoljno kupiti RSicu, jedini uvjet je da U ugovoru pise da sam Cam habe prodala 08.11. ;-)))
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 03:40   #942
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
I zašto ti ljudi koji žive u Njemačkoj, gdje je prosječna plaća 2-3€, dok ovdje ljudi rade za 1k€ i nepostojeću mirovinu, da ne govorim da stalno slušam da u Njemačkoj (i slično) život nije skuplji nego tu, a auti znatno jeftiniji, sad voze Skode?
Zasto ti vozis skodu?

Ja jer mi je best buy, prostrano Auto, izgled dobar. Tehnika pouzdana itd. Octavia je u njemackoj najbolje prodano "strano" Auto.

Ne patim toliko za boljim autima da bi toliko vise za njih platila, ili uzela par godina starijeg BMW 525i Touring ili A6 Avant itd. Za istu cjenu.
Jer ta auta su kategorija veca Ali ne nudu znatno vise mjesta nego Octavia Koja je jedno od najvecih Auta U svojoj kategoriji.

Zasto je toliko vazno Koje Auto se vozi?
Tko definira Koje Auto bi trebala voziti jer sam U njemackoj, jer Imam kucu ili Stan zu itd.

Imam li pravo reci da cu u 5 godina potrositi od recimo 50.000 na razpolozenje 25.000 U Auto , te 15.000 U putovanja i 10.000 U druge gusti?
Mogu i kupiti novu daciu i sa produzetkom garancije i füll servisom na 6 godina i do 120.000km platiti 15.000 € i imati isto Auto Koje ce me Znaci 6 godina pratiti isto od A do B. Mogu li reci da cu kupiti za 2.000€ bickl sa Elektro motorem i Sebi staviti 48.000€ U jastuk, da mekse spavam, i briga ne Sto selo govori....


Ako dodes U hrvatsku da skodom "e vide nje U njemackoj je i vozi "samo" skodu"
A dodes U hrvatsku sa Aston martinom "e vide je , sigurno ga je posteno zaradila" ili "sigurno je na pusing" itd.

Uvijek nekoga nesto smeta, zato kupujem Ono Sto meni treba i nije me briga.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:46   #943
Nemoj se obazirat na glupe komentare.
Unstable is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:56   #944
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Nemoj se obazirat na glupe komentare.
Baš... meni bi da sam iz splita baš bio gušt ko matan govotiti... teško je rodijaaace, teško...viđe moran škodu vozat, a patek philippe na ruci
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:33   #945
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
Baš... meni bi da sam iz splita baš bio gušt ko matan govotiti... teško je rodijaaace, teško...viđe moran škodu vozat, a patek philippe na ruci
A rodijaceee, Sto nisu kupio Rolex da svi znaju da imas a ne tu filipovu patku?
Nikada se ti neces nauciti, nemas ni Dummy kljuc od bmw-a za staviti habe kaficu na stol.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:39   #946
Malo šale

http://sprdex.net.hr/2016-01/hercego...tio-sa-skodom/
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:35   #947
Update:
Osiguranje autokuce hoce pred sud. Nece da reguliraju to, jer kazu da autokuca nije kriva i unatoc velikoj mogucnosti gubitka pred sudom idu na to.
Autokuca Mi je dala u dogovoru sa advokatom njihovog osiguranja Rapid spaceback 1,4 TSI DSG na koristenje jer sam im drugo vratila, jer ako dobijem bi mogla traziti odstetu jer sam bila bez auta.
Dobro Sam krenula od superba preko octacivije so rapida. Iman Jos 2 kategorije fabiu i citigo....
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 16:36   #948
Uskoro ces pasti na Skodin bicikl.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 16:53   #949
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Uskoro ces pasti na Skodin bicikl.
Ili onaj Bobby Car.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 16:56   #950
Autokuća nije kriva? Mora da je moja baba kriva onda. Ako si kupila ukradeni auto OD NJIH onda je na njima da ti vrate novce? Boli te pipa što su oni kupili od nekog drugog.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:23   #951
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Autokuća nije kriva? Mora da je moja baba kriva onda. Ako si kupila ukradeni auto OD NJIH onda je na njima da ti vrate novce? Boli te pipa što su oni kupili od nekog drugog.
Sve sam dalje gori objasnila.
Dok netko ne zna nije kriv, samo evo autkuca nije privatnik i s Tim imaju druge obaveze.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:23   #952
Ne možeš im prosto vratiti auto natrag u prvih 15 (10 radnih) dana? Mnogi to danas nude...
__________________
Ko mi nađe pravopisnu pogrešku, može je slobodno zadržati...
ffm is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:38   #953
Ajde ajde, što kukaš.

Par su bili ozbirni pa si dobila Rapid TSI. Ovi naši cigani bi ti uvalili dizlo, pa ga osluškuj u ova prohladna jutra...
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:38   #954
Quote:
ffm kaže: Pogledaj post
Ne možeš im prosto vratiti auto natrag u prvih 15 (10 radnih) dana? Mnogi to danas nude...
Mogu ako dokazen kvar ili netocan opis, moj Advokat kaze da to je, njihov odnosno njihovog osiguranja kaze nije. Novac je U njih, Mi smo pokrenuli postupak vracanja danas, i Advokat predao pismo U kojem trazi U roku od dva tjedna ispravaljanje nedoststaka ili vracanje novca.
Oni ce nabiti jos Par 1000€ troskova prije nego da moraju platiti 26.500€.
Auto je technicki U izpravnom stanju, samo opis o prvoj ruci naprimjer nije. Viditi cemo.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:11   #955
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Update:
Osiguranje autokuce hoce pred sud. Nece da reguliraju to, jer kazu da autokuca nije kriva i unatoc velikoj mogucnosti gubitka pred sudom idu na to.
Prvo naprave propust kod provjere auta koji im dolazi na prodaju pa se još poslije prave blesavi... Može pa makar i na PM ime autokuće da ne gledam "ukradene" po Mobileu ili Autoscoutu?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:04   #956
Uf žao mi je! Nadam se da će sve dobro proći u tvoju koristi.

Hvala bogu neko normalan ovdje isto razmišlja kao i ja. Nije grijeh vozit Škodu ali naš mentalitet je takav.

Daj linkaj auto kuću da znamo.

Ali ovo me ne čudi, papiri se lako falcificiraju i ubace kad se auti regaju na Policiji na veliko. Dođe iz lizing kuće sa hrpom i žena na šalteru ni ne pregledava, nego samo kuca u računalo i štambilja kao na traci. Provjereno i kod nas. Pa nije Njemačka sveta zemlja da tamo ne griješe, zapravo ima dosta kriminala kao i kod nas. Samo je veća zemlja pa se to kao manje primjeti i nama iz naše perspektive izgleda kao nebo i zemlja, zapravo isti drek. Svugdje ima kriminala i prevara.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:30   #957
Meni je ovo 3. Auto (2. Sluzbena Nova i prvo polovno) imala je Firma U kojoj Sam radila sa njiman flotni ugovor preko svih marka i ne smatram njih inace lose.
Niti 100% krivim njih, jer oni su Auto odjavili, i kako se kod odjave sa starim tabilca nije primjetilo Problem. Jasno kod ovih "probni" se nije moglo.
Netko je od radnika fulao i posto poznajem preko flotnog ugovora vaznije osobe od obicnih prodavaca imala sam i uvijek uredno ponasanje.
Oni za vake stvari imaju znaci osiguranje Koje se sada drzi svojih propisa i radi svoje.
A inace Sam vec rekla da je najveca vag kuca U frankfurtu. Skoda, VW, Audi .
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 01:30   #958
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Zasto ti vozis skodu?

Ja jer mi je best buy, prostrano Auto, izgled dobar. Tehnika pouzdana itd. Octavia je u njemackoj najbolje prodano "strano" Auto.

Ne patim toliko za boljim autima da bi toliko vise za njih platila, ili uzela par godina starijeg BMW 525i Touring ili A6 Avant itd. Za istu cjenu.
Jer ta auta su kategorija veca Ali ne nudu znatno vise mjesta nego Octavia Koja je jedno od najvecih Auta U svojoj kategoriji.

Zasto je toliko vazno Koje Auto se vozi?
Tko definira Koje Auto bi trebala voziti jer sam U njemackoj, jer Imam kucu ili Stan zu itd.

Imam li pravo reci da cu u 5 godina potrositi od recimo 50.000 na razpolozenje 25.000 U Auto , te 15.000 U putovanja i 10.000 U druge gusti?
Mogu i kupiti novu daciu i sa produzetkom garancije i füll servisom na 6 godina i do 120.000km platiti 15.000 € i imati isto Auto Koje ce me Znaci 6 godina pratiti isto od A do B. Mogu li reci da cu kupiti za 2.000€ bickl sa Elektro motorem i Sebi staviti 48.000€ U jastuk, da mekse spavam, i briga ne Sto selo govori....


Ako dodes U hrvatsku da skodom "e vide nje U njemackoj je i vozi "samo" skodu"
A dodes U hrvatsku sa Aston martinom "e vide je , sigurno ga je posteno zaradila" ili "sigurno je na pusing" itd.

Uvijek nekoga nesto smeta, zato kupujem Ono Sto meni treba i nije me briga.
Moja greška, u ovim sitnim satima nisam primjetio da se radi o Mrs i Skodi.. a ja u stvari tražim Miss i Audi A8.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:15   #959
Evo u SUB sam zamjenio gume i potrošnja manja za litru!
Za one koji su novi na temi. Zimske su 16 cola čelićne, ljetne su 18 cola aluminijske felge. Naravno nešto bolje vuće motor i više mesa gume, nešto udobnija vožnja.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 00:59   #960
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Evo u SUB sam zamjenio gume i potrošnja manja za litru!
Za one koji su novi na temi. Zimske su 16 cola čelićne, ljetne su 18 cola aluminijske felge. Naravno nešto bolje vuće motor i više mesa gume, nešto udobnija vožnja.
Ni više ni manje nego 15tak %

Daj se javi ACEA-i ili pojedinačno proizvođačima i objasni im da će uspjeti skiniti obaveznih 30% potrošnje do 2030, samo ako stave 14 cola kotače...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.