Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Za koga glasati u slučaju novih parlamentarnih izbora?
SDP-HSU-HSS 33 24.44%
IDS 2 1.48%
MOST 31 22.96%
Živi zid 20 14.81%
Pametno 35 25.93%
za neku drugu lijevu-liberalnu stranku 14 10.37%
Glasovatelji: 135. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 10:10   #1681
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Žena se svakako pokazala dosljednom.
Zamjeram joj jedino što je pustila pusićku u svoju stranku, to će je stajat glave
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.11.2017., 13:09   #1682
Još uvijek ne vjerujem da stvarno postoji udruga pod imenom "Inicijativa za feministički Filozofski"

Jučer su se javno pohvalile da su provele "simboličnu kastraciju"
rechtextreme is offline  
Old 08.11.2017., 13:21   #1683
Tko podržava ili simpatizira Oktobarsku revoluciju, je samo jedna prosta budaletina i neznalica.
SDP se mora.očistiti od simpatizera takvih ideologija.
DJTcro is offline  
Old 08.11.2017., 13:22   #1684
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Tko podržava ili simpatizira Oktobarsku revoluciju, je samo jedna prosta budaletina i neznalica.
SDP se mora.očistiti od simpatizera takvih ideologija.
A čuj, i Crkva se treba očistiti od ustaške retorike košića, pa to ne čini i nitko im ne može ništa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.11.2017., 13:41   #1685
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A čuj, i Crkva se treba očistiti od ustaške retorike košića, pa to ne čini i nitko im ne može ništa
Sa takvim razmišljanjem nećemo dugo stići.
DJTcro is offline  
Old 09.11.2017., 10:01   #1686
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zamjeram joj jedino što je pustila pusićku u svoju stranku, to će je stajat glave
Pa na kraju se Pusićka pokazala dosljedna u svom političkom djelovanju, a s obzirom na broj godina u visokoj politici - to nije zanemariva činjenica.

Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Tko podržava ili simpatizira Oktobarsku revoluciju, je samo jedna prosta budaletina i neznalica.
SDP se mora.očistiti od simpatizera takvih ideologija.
Nešto sam propustila?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 09.11.2017., 19:34   #1687
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Sa takvim razmišljanjem nećemo dugo stići.
Da, nećemo, jer je Košićev ustašluk daleko gori od Oktobarske revolucije.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 10.11.2017., 10:11   #1688
Shvatila sam di je Bernijev problem - previše ide u širinu.. davi s nepotrebnim detaljima
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 10.11.2017., 11:57   #1689
Evo i mene u klub.


Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pametno - stranka sa dobrim programom, ali lošim PRom. Toj stranci su potrebne nove face, jer u trenutku je stranka Pametno za većinu javnosti obiteljska stranka Ivice i Marijane Puljak.
Program skup želja, tehnokratski, nerazrađen, ekonomski desno, od lijevog ni l. Stranka i jest obiteljska stranka Puljakovih.

Quote:
Nova ljevica/Zagreb je naš - Hrvatska nije samo Zagreb centar. Drugovi su HČSP ljevice.
NL program isto skup želja, a ZjN se i formirao kao stranka samo za lokalne izbore i lokalnu scenu. Što je HČSP ljevica?

Quote:
IDS - istarski HDZ. Jesu za decentralizaciju države, ali bez da se dira u status Istre kao županije. Sada Jakovčić ponovno želi ući u koaliciju sa SDPom, samo da ponovno uđe u EP.
Užas, fakat istarski HDZ, teška klijentelističko koruptivna mafija čije svinjarije nisu u centru pažnje samo zato što smo u državi koja je jako centralizirana pa medije ne zanima ništa što se događa izvan Zagreba. IDS-u došlo ko kec na desetku, mogu se i dalje baviti malverzacijama van radara. Voljela bih vidjeti njihov kolaps i nestanak.

Quote:
Živi zid - euroskeptična-populistička stranka, koja nije još sprema za vlast. Živi zid je najbolja stranka što se tiče online komunikacije sa biračima.
Nadam se da nikad neće ni biti. Politički nepismeni do boli, netransparentni i nedemokratski. Ne znam što uopće rade na temi jer nisu ni lijevi ni liberalni ni progresivni.


S napisanim o svim ostalim uobičajenim sumnjivcima se slažem.
klonka is offline  
Old 10.11.2017., 12:32   #1690
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Evo i mene u klub.
Program skup želja, tehnokratski
"Tehnokratski" znači efikasan, neopterećen ideologijom, koncentriran na konkretne probleme.
Vladavina profesionalaca i stručnjaka.

Što nama drugo treba, nego tehnokracija?

Tehnokrat će ti staviti poštenog suca.
Špreher i demagog će ti staviti svojeg frenda.

Quote:
, nerazrađen,
Najbolji program u RH je "nerazrađen"?

Quote:
ekonomski desno, od lijevog ni l.
To se i traži.
To nama i treba.

Po ekonomistima, od 90-ih naovamo smatra se kako je rastući utjecaj države izrazito opterećivao (porezima u prvoj fazi, a potom slabom alokacijom tih poreza i izravnim kriminalom u sljedećoj fazi) svaki pojedini produktivni dio naše privrede.
I ti produktivni dijelovi su trpjeli i to ih je gušilo.

To je ekonomska datost koju ovaj čas imamo i od koje polazimo.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 10.11.2017., 12:39   #1691
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
"Tehnokratski" znači efikasan, neopterećen ideologijom, koncentriran na konkretne probleme.
Ne postoji mišljenje izvan ideološkog. Nisu ideološka pitanja samo ustaše i partizani. Tehnokracija je ideologija, i to ideologgija koja se voli maskirati kao nešto objektivno i nadideološko, a iza čega stoji nešto drugo. Fakat više cijenim svakog poštenog desničara koji kaže što je nego ljude koji glume da se ideologija može gurnuti pod tepih i time ti prodaju mačka u vreći.

Mi iz Splita se nažalost sjećamo kako je završila famozna Lista Velog Mista, sličnog šita koji se maskirao u "poduzetnike, obrtnike i građane Splita", a vi ostali se možete sjetiti i kako se prezentirao MOST uoči prvih izbora s kojima su ušli u Vladu i onoga što se pokazalo i pokazuje da MOST zapravo je.

Quote:
Najbolji program u RH je "nerazrađen"?
Da. To što programi drugih stranaka u Hrvatskoj više sliče na reklamni letak ne znači i da je razrađen.


Quote:
To se i traži.
To nama i treba.
Hvala na izvrsnom primjeru kako se stvara navodno objektivno i neideološko mišljenje. Bilo bi fer da si napisao da ti smatraš da se to traži i da nam to treba nego da glumiš nekakav autoritet pozivanjem na ljude koji navodno znaju što nam treba. Ja se, recimo, ne bih složila, također znam mnoštvo ljudi koji se ne bi složilo, a među njima su i ekonomisti jer oni nisu nikakva homogena i složna masa i jako se razlikuju po školama mišljenja kojima pripadaju.

Utjecaj države nije nužno lijev isto kao što ni lijeve politike nisu nužno povezane s alokacijom sredstava kroz državu. Nama se nije dogodio rast socijaldemokratske države nego prisvajanje društvenog vlasništva kako bi se bogatila koruptivna elita. To nije lijeva politika, nikako pa onda je sukladno tome ne treba ni rušiti kao lijevu politiku, a pogotovo ne papazjanijama o stručnjacima, slobodama, tržištu, i privatizaciji komunalnih i javnih resursa jer se upravo na toj ideološkoj osnovi i dogodila spomenuta pljačka.

Zadnje uređivanje klonka : 10.11.2017. at 13:27. Reason: spliz :D
klonka is offline  
Old 10.11.2017., 13:17   #1692
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Tko podržava ili simpatizira Oktobarsku revoluciju, je samo jedna prosta budaletina i neznalica.
SDP se mora.očistiti od simpatizera takvih ideologija.
Simpatiziram, baš kao što simpatiziram i Francusku. Mislim da bi bez tih revolucija svijet još živio u nekakvim gnjusnim feudalno-industrijskim odnosima i da bismo bili jako daleko od osobnih, političkih, građanskih i socijalnih sloboda koje danas smatramo civilizacijskim dostignućem. Disklejmer mogu napisati, ali ne želim, tko iz ovoga izvuče da opravdavam teror je pizda.


Što se SDP-a tiče, ta jadna, bezlična, ljigava i beskičmenjačka stranka se već toliko očistila od svih svojih temelja da joj je ostajalo samo još da počne povraćati samu sebe.
klonka is offline  
Old 10.11.2017., 13:42   #1693
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ne postoji mišljenje izvan ideološkog. Tehnokracija je ideologija, a maskira se kao nešto objektivno i nadideološko.
Tehnički u redu, i tehnokracija je "ideologija".

Ali, za kontekst kojeg imamo, distinkcija je bitna. Poanta tehnokracije je dati primat upravo profesionalnosti i objektivnosti. Kako netko može biti protiv toga ili se o tome negativno određivati?

Kad ti sudi sudac, hoćeš da je objektivan i točan. Nije ti bitno za koga glasuje ili što misli o pobačaju.
Kad ti dođe dimnjačar, hoćeš da ti provjeri bojler i dimnjak.
Kada posjetiš liječnika, hoćeš da zna što radi.
Kad se daje pozicija odlučivanja nekome, hoćeš da je zasnovana na kakvim-takvim objektivnim faktorima.
A ne na onome što obično nazivamo "ideologija".

Quote:
Loše samo po sebi jer ti time prodaje mačka u vreći. Fakat više cijenim svakog poštenog desničara koji kaže što je nego ljude koji glume da se ideologija može gurnuti pod tepih.
Ne treba je nužno "gurnuti pod tepih".
Ali se može dati primat kompetencijama, stručnosti i profesionalnosti u pojedinom slučaju, umjesto plemenskim odnosima ili stavu o Titu.

U konačnici, zamisli HDZ-ovca kako komentira "tehnokrate" negativno sa svojim kolegama. Zašto ih se, zapravo, negativno komentira? Odakle negativan prizvuk u njegovom glasu?
Samo zato što ta paradigma izravno ugrožava njihov, plemenski, način funkcioniranja. Jer tu gube svoj glavni adut.

Quote:
Mi iz Splita se nažalost sjećamo kako je završila famozna Lista Velog Mista, sličnog šita koji se maskirao u "poduzetnike, obrtnike i građane Splita", a vi ostali se možete sjetiti i kako se prezentirao MOST uoči prvih izbora s kojima su ušli u Vladu i onoga što se pokazalo i pokazuje da MOST zapravo je.
Most i njihovi postupci nemaju previše veze s ovom pričom.

Quote:
Da. To što programi drugih stranaka u Hrvatskoj više sliče na reklamni letak ne znači i da je razrađen.
OK, ali u tom slučaju iznijeti kao prigovor da je najbolji i dalje "nerazrađen" pokazuje pobrkane prioritete.

Kao prvo, biraš najbolje od ponuđenog.

Kao drugo, sama teza "razrađen" i "nerazrađen" je dubiozna jer je tako nešto teško mjerljivo i dokazivo, a nije ni argumentirano.

Zbog svega toga prigovor poput "za njih ne treba jer im je program nerazrađen" smatram u najmanju ruku deplasiranim.
To je u rangu čekanja nekog sveca s neba koji ne samo da je bolji od ostalih, nego je i savršen. Iracionalan način gledanja.

Da preciziram - komentar da bi se moglo više razraditi ovo ili ono (ili sve) u programu može biti utemeljen, a da svejedno zapravo navodi na krivi put, jer nije ono o čemu se treba pričati kao faktoru odlučivanja (protiv) ako je svejedno bolji od ostalih.

Faktori vrijedni diskusije su tada sve ostalo, jer u ovome već jesu bolji.
I jedino po nečemu drugome tada možeš naći eventualni razlog da odabereš nekog drugog.
To ja onako, tehnokratski. Logično.

Quote:
Hvala na izvrsnom primjeru kako se stvara navodno objektivno i neideološko mišljenje. Bilo bi fer da si napisao da ti smatraš da se to traži i da nam to treba nego da glumiš nekakav autoritet pozivanjem na ljude koji navodno znaju što nam treba.
Molim te, bez sarkazama.
Inače na takve postove ne odgovaram uopće jer mi je to gubljenje vremena, a ne vidim potrebu za tim.

Quote:
Ja se, recimo, ne bih složila, također znam mnoštvo ljudi koji se ne bi složilo, a među njima su i ekonomisti jer oni nisu nikakva homogena i složna masa i jako se razlikuju po školama mišljenja kojima pripadaju.
Ekonomisti se razlikuju po školama mišljenja, da. Pa?

Ovdje nedostaje i dio o tome koja to škola misli drugačije o konkretnoj tematici, a da bi spominjanje različitih škola bilo argument

Quote:
Utjecaj države nije nužno lijev
Naravno da "utjecaj države" nije nužno lijev. Utjecaj države može biti bilo što. Utjecaj države je i ako konfiscira svu privatnu imovinu.

No, porezna presija jest vezana uz ljevicu.

Quote:
isto kao što ni lijeve politike nisu nužno povezane s alokacijom sredstava kroz državu. Nama se nije dogodio rast socijaldemokratske države nego prisvajanje društvenog vlasništva kako bi se bogatila koruptivna elita. To nije lijeva politika, nikako pa onda je sukladno tome ne treba ni rušiti kao lijevu politiku, a pogotovo ne papazjanijama o stručnjacima, slobodama, tržištu, i privatizaciji komunalnih i javnih resursa jer se upravo na toj ideološkoj osnovi i dogodila spomenuta pljačka.
Bolje je napustiti nepotrebne etikete poput "je lijeva, nije lijeva", i baviti se radije konkretnim učincima.
Pomaže za konverzaciju.

Ja sam naveo konkretno visoku poreznu presiju, vezanu uz lošu alokaciju (na neefikasne), i pronevjere.

Manja presija (tj. manje uzimanja od produktivnih) čini se kao dobra ideja.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 10.11.2017., 13:47   #1694
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Sa takvim razmišljanjem nećemo dugo stići.
Pa to su dvije strane istog novcica. A hdz je uveo tu vrstu diskursa u mejnstrim...To moras priznat. To je pocetak kampanje za vrijeme zokijeve vlade.
Gruzija is offline  
Old 10.11.2017., 14:55   #1695
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ae.


Nova ljevica/Zagreb je naš - Hrvatska nije samo Zagreb centar. Drugovi su HČSP ljevice.
Ovo hcsp ljevice je jako pretjerano. ZJN je izasao iz inicijative pravo na grad. Pravo na grad je naziv knjige francuskog marksistickog filozofa Henri Lefebvrea. Neznam ali pretpostavljam da je on ima veliki utjecaj na cijelu koncept oko te inicijative i stranke. Btw bio je cest gost korculanske skole i objavljivao clanke u praxsisu tako da tu isto ima neka veza. Nabavio sam neke njegove knjige...Nisam jos citao pa nemam sta puno rec o njemu. Osim da je bio izbacen iz pcf-a, bio kriticar staljinizma puno prije no sto je to bilo moderno, veliki kriticar althussera. Kangrga kaze da nije htio objavljivat Althussera jer ga je smatrao staljinistom.

Mislim da sve to skupa nema veze sa staljinizmom i lenjinizmom kako se to shvaca kod ljudi koju bas ne prate tu "scenu"

A vidjet ce se kud to ide
Gruzija is offline  
Old 10.11.2017., 18:23   #1696
Reko kliknula sam krivi chat, kakve su ovo plahte i analize

Smrt fažismu, sloboda narodu i šlus, sve smo rekli.
KatarinaRi is offline  
Old 10.11.2017., 19:24   #1697
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Reko kliknula sam krivi chat, kakve su ovo plahte i analize

Smrt fažismu, sloboda narodu i šlus, sve smo rekli.
Nikakav slus I sve smo rekli......ima pun k ljudi koju su antifasisti, a da se pri tome ne identificiraju sa autoritarnim spikama
Gruzija is offline  
Old 10.11.2017., 20:08   #1698
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
Nikakav slus I sve smo rekli......ima pun k ljudi koju su antifasisti, a da se pri tome ne identificiraju sa autoritarnim spikama
Koji dio u smrt fažizmu sloboda narodu ti ne paše
KatarinaRi is offline  
Old 10.11.2017., 20:59   #1699
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Koji dio u smrt fažizmu sloboda narodu ti ne paše
Iz mojih usta to neces cut ..eventualno ak sam pijan

...Dobar napad.

..Linic skola Bandiera rosse? TJ obersnel

Zadnje uređivanje Gruzija : 10.11.2017. at 21:10.
Gruzija is offline  
Old 11.11.2017., 16:09   #1700
vjerujem u ljubav

vjerujem u život

nedaj mržnji da nadjača


https://www.youtube.com/watch?v=JXM6JRBJEP8
Bolji od tebe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.