Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 14:26   #3741
Bok ekipa! Jedno "brzinsko"

Cuo sam da ZABA ponekad ima neko cudno konvertiranje valuta, sto sam i dozivio kad sam kupovao preko kunskog racuna jednu stvar koja je bila u funtama, pa je napravilo neku malo jacu maržu (dok sam istovremeno preko bivseg HYPO prolazio sa minimalnim naknadama).. ali ovo mi se cini

Naime, sa svojeg deviznog racuna VISA ELECTRON kartice, koja se tereti u €, kupio sam kartu u poljskim zlotima. I sve bi bilo super da ZABA nije poljske zlote konvertirala u kune, pa zatim kune u eure, te mi tako uzela cca 20-ak kuna vise od predvidenog.

Cemu konvertiranje zlota u kune, ako mi se racun tereti u eurima?

Hvala
sve_znalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:08   #3742
Upravo zato da te mogu oguliti naknadama.
Ako kupuješ u €, koristi devizni na kojem imaš €.
Za sve ostalo, kupuj preko HRK računa.
Old 10.11.2017., 15:00   #3743
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Upravo zato da te mogu oguliti naknadama.
Ako kupuješ u €, koristi devizni na kojem imaš €.
Za sve ostalo, kupuj preko HRK računa.
Paa ocito Danas sam isao u banku i potvrdili su mi tocno to sta sam napisao; iako mi je devizni u eurima, oni prvo poljske zlote prebacuju u kune, pa kune u eure.

S tim da sam prvo prebacio kune u eure(s jednog racuna na drugi), pa tek onda kupovao u poljskim zlotima. Strasno.

Znaci da sam isao u kunama direktno, imao bi jednu konverziju manje

Koja se onda devizna kartica najvise isplati, za placanje preko interneta ili POS aparata u različitim europskim valutama? Koliko sam skuzio to je Erste, jer ne radi troduple "besmislene" konverzije.
sve_znalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:21   #3744
Pozdrav svima,

evo jedno malo rijetko pitanje... možda netko nešto zna. Naime, čula sam negdje da neke kartičarske kuće plaćaju osiguranje za vlasnika kartice, iz članarine, tako da se prilikom neke nezgode može dobiti neka odšteta?!
Da li je netko čuo za takvo što? Ja imam MasterCard kod Zabe, zvala sam ih, oni o tome nemaju saznanje i uputili su me na samu kartičarsku kuću Mastercard, medjutim, nigdje ne mogu naći bilo kakav kotakt sa MasterCardom kako bi ih kontaktirala.
Eto, ako netko nešto zna bila bih jako zahvalna.
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:53   #3745
Quote:
zolica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

evo jedno malo rijetko pitanje... možda netko nešto zna. Naime, čula sam negdje da neke kartičarske kuće plaćaju osiguranje za vlasnika kartice, iz članarine, tako da se prilikom neke nezgode može dobiti neka odšteta?!
Da li je netko čuo za takvo što? Ja imam MasterCard kod Zabe, zvala sam ih, oni o tome nemaju saznanje i uputili su me na samu kartičarsku kuću Mastercard, medjutim, nigdje ne mogu naći bilo kakav kotakt sa MasterCardom kako bi ih kontaktirala.
Eto, ako netko nešto zna bila bih jako zahvalna.
Amex to ima: http://www.pbzcard.hr/hr/izdavanje-k...sti/osiguranja
Old 18.11.2017., 17:07   #3746
Ima i diners. Ne znam za master

Sent from my iPhone using Tapatalk
maronaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:24   #3747
Nalazim se u Poljskoj.Imam otp kunski i devizni račun.
E sad,htio bi kupit online 1 stvar u njihovoj online trgovini.Trgovina prima samo zlote.
Da li postoji mogučnost da se automatski kn ili eur pretvori u zlote i po kojem tečaju...prilikom kupnje?
Hvala.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.