Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 09:23   #9001
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Nula bodova, meni je knjiga puno bolja. Film mi je poprilično dosadan. Iz treće sam ga pogledao cijelog.
Kingove knjige nemaju nikakvu literarnu vrijednost, odnosno spadaju u red trash literature, znači puka zabava za tupane, danas takve knjige (mislim na žanrovske fantasy, horor i sl.) generiraju kompjuterski programi, dok je Kubrick filmski klasik koji je pretvorio u čudo sve čega se dotakao
šugavo pseto is offline  
Old 28.10.2017., 12:35   #9002
Evo jedan program za pisanje romana, u americi je sasvim normalno da netko drugi piše za tebe, a da si ti neka faca, ili da kompjuterski program piše umjesto tebe, ne kažem da King koristi ovakve ili slične programe (on koristi neko drugo gorivo za poticanje kreativnosti) niti da netko drugi piše za njega, ali njegove knjige su u tom rangu, znači trash literatura koju bi i kompjuterski program sastavio bez problema, inače King mi je jedna od simpatičnijih pojava, međutim ne mogu zamislit da čitam njegove knjige
šugavo pseto is offline  
Old 28.10.2017., 14:38   #9003
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
Kingove knjige nemaju nikakvu literarnu vrijednost, odnosno spadaju u red trash literature, znači puka zabava za tupane, danas takve knjige (mislim na žanrovske fantasy, horor i sl.) generiraju kompjuterski programi, dok je Kubrick filmski klasik koji je pretvorio u čudo sve čega se dotakao
Ti pišeš gluposti kakve se rijetko mogu čitati čak i na ovom forumu. Može ti se ne sviđati i sigurno je da King nikad neće biti Dostojevski, ali usporediti ga s kompjutorski generiranim tekstovima može samo čovjek koji čita samo Gloriju na wc-u i eventualno Jutarnji na kavi u birtiji. Ne kažem da su mu sve knjige vrhunac književnosti, daleko od toga, nije definitivno više dobar kao nekad, ali usporediti ga s kompjuterom je trabunjanje bez premca. To i tupan poput mene shvaća, čudno mi je da intelektualac poput tebe ne.

Protiv Kubricka nemam ništa, neki filmovi mi se sviđaju, drugi ne, ali pljuvanje po jednom nauštrb drugog ti je stvarno na razini nabrijanog srednjoškolca koji sve vidi crno bijelo.
Volunteer is offline  
Old 28.10.2017., 14:53   #9004
King mi je po mnogočemu draži, bliži i dojmljiviji od dosadnog Kubrica, ali pogledao sam podosta Kubricovih filmova, između ostalog i Kingovu adaptaciju Shining, dok nisam pročitao nijednu Kingovu knjigu i ne pada mi na pamet trošit vrijeme i energiju na nekoliko žanrovskih obrazaca, to bi bilo kao da čitam telefonski imenik ili Gloriju, ne čitam niti dnevnu niti tjednu štampu nikakve vrste, televizor sam izbacio odavno, a po kafanama nikad nisam ni išao, a u wc-u mi je trenutno Nietzsche i postmodernizam, Davea Robinsona
šugavo pseto is offline  
Old 28.10.2017., 17:22   #9005
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ti pišeš gluposti kakve se rijetko mogu čitati čak i na ovom forumu. Može ti se ne sviđati i sigurno je da King nikad neće biti Dostojevski, ali usporediti ga s kompjutorski generiranim tekstovima može samo čovjek koji čita samo Gloriju na wc-u i eventualno Jutarnji na kavi u birtiji. Ne kažem da su mu sve knjige vrhunac književnosti, daleko od toga, nije definitivno više dobar kao nekad, ali usporediti ga s kompjuterom je trabunjanje bez premca. To i tupan poput mene shvaća, čudno mi je da intelektualac poput tebe ne.

Protiv Kubricka nemam ništa, neki filmovi mi se sviđaju, drugi ne, ali pljuvanje po jednom nauštrb drugog ti je stvarno na razini nabrijanog srednjoškolca koji sve vidi crno bijelo.
Ne isplati se trošit vrijeme na takve. The Shining je odlična knjiga, horor klasik kao i The Stand, Dark Tower serijal, It, Salem's Lot, Pet Semetary. Sve je to književni horor vrh kao i jedan dio Lovecrafta, Poea. Ta tri pisca su obilježili horor žanr, a King najviše od svih donio modernu horor književnost i nema horor pisca, ma nema pisca općenito u zadnjih 40-ak godina koji je toliko jako utjecajan na cijelu našu kulturu kao Stephen King.

Govoriti da je nema literalnu vrijednost kao taj forumaš kojem ne želim napisati nick, je samo po sebi smiješno na više načina. Pročitati On Writing da se vidi koliko je on ustvari literalni div. Lik je dobio i najveće američke medalje za književnost. Hvaljen i od najtvrđih kritičara. Mislim, opet dolazimo do toga da je horor žanr B kategorija zbog ovakvih kao što je taj forumaš.

Stephen King je za književnost ono što su Carpenter i Romero za horor film. Velik dio njegovih knjigu i spadaju među najbolje horor knjige ikada napisane i to ne govorim ja, to govori publika, svaka kritičarska lista. Tako da pusti ga, ovo je tipičan primjer osobe koja si mora napuniti ego tako da spušta druge osobe.
Zelak is offline  
Old 28.10.2017., 17:30   #9006
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
The Crucifixion 2017
nije tako loš, prema istinitom događaju kažu, od producenta Annabel i Konjuring 2, priča o egzorcizmu, u tijeku obreda djevojka umre, zadrta i nabrijana novinarka odluči saznati je li egzorcist ubio djevojku ili je izgubio bitku sa demonom
To sam pogledala, dakle The Crucifixion, jer mi je egzorcizam uvijek zanimljiva tema, ali čim sam počela gledati vidjela sam o čemu je riječ. O Tanacu slučaju. Ukoliko je ovo neki spoiler ispričavam se, ali već u početku filma se spomene, tako da... Pošto sam već gledala jedan film o tome Dupa dealuri (Beyond the hills) iz 2012., bilo mi se teško prilagoditi ovom novom filmu. U tome mi je odmagala i glavna glumica, novinarka, koja mi je sva nekako bezlična (išla sam ju guglati i ne mogu vjerovati da je majsko dijete, gdje je to proljeće u njoj???), no ukoliko je ta mlitavost bila samo za potrebu filma da to nešto lakše uđe u nju, onda ok.
Film kao horor, ništa neviđeno, malo crnih leća, levitiranja, prevrtanja namještaja... i vriskova i laveža radi brecunga... Odgledala sam ga ne baš fokusirano, čak sam u jednom trenutku usput prelistala točno gore spomenutu Gloriju , ne kupujem to inače ali ima nagradna igra sad, dijele bonove po 10000, 1000 i 500 kn za shopping u cc1 pa eto možda će i ovdje nekog zanimati .
Sve u svemu, ako je nekom Tanacu slučaj zanimljiv može pogledati oba filma, mada je i "Iza brda" rađen prema novelama, tako da je to sve zapravo jedan "pokvareni telefon" na kraju krajeva. Tko zna što se tamo zbilja događalo i što je stvarno istina i kome je kako pasalo da bude objavljeno i tko da bude optužen......


Zbog jedne stvari mi je drago da sam pogledala The crucifixion, a to su maske koje su me podsjetile na jedan film koji nema nikakve veze s ovim, a bio mi je dobar- In fondo al bosco, i sad ću ga ponovo pogledati.
Hellcat is offline  
Old 29.10.2017., 09:09   #9007
Evo par mojih recenzija na odgledane filmove zadnjih 2 tjedna

The Blackcoat's daughter - ne kužim gdje je sav taj fuss ... gledala 45 min u kojem se nije desilo ama baš ništa. Spora radnja, bezvezni dijalozi. Ugasila sam. Kasnije čitam kako je to najbrutalniji film ikad .. pa ono ... možda samnom nešto ne štima ali meni je to bilo užasno dosadno.

Jeepers Creepers 1 i 2 - Prvi dio mi je bio super obećavajuć sve dok se sniffler nije pojavio ... tu mi cijela priča pada u vodu. Drugi dio u onom autobusu - Brojiš koliko ih je pojeo i onda je kraj filma.

It comes at night - dobro, tu sam skužila da je film cijelo vrijeme krivo predstavljan kao horror. Da su napisali da je žanr filma dosadna kvazimistery drama u kojoj se ne desi ništa ne bih potrošila sat vremena svog života na to (da, i to sam ugasila)

Happy death day - sinoć odgledano. Činilo se zabavno ispočetka iako se iz avona vidi tko je ubojica al dobro. Gledljivo. Niakvih iznenađenja tu baš nema.

The Babysitter - jel samo meni glumica strašno antipatična u svojem uber cool pokušaju da biva najpametnija i strašno sve ikad?

You better watch out - konačno nešto što mi je držalo pažnju cijelo vrijeme. Super zanimljivo, duhovito, odlična gluma .. baš osvježenje u hrpi lošega.

1922 - ja sam fan Stephenovih ekranizacija i ovaj film mi je bio jako dobar. Tu se niti nije trebala očekivati ne znam kakva dinamika i lude akrobacije od radnje. Naglasak je na polaganom truljenju i gubljenjem smisla za život.. nešto tipa tko se mača laća - la kukaraća

EDIT: Preporuke za Goodnight Mommy - njemački film
Sniffy is offline  
Old 29.10.2017., 15:39   #9008
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
King mi je po mnogočemu draži, bliži i dojmljiviji od dosadnog Kubrica, ali pogledao sam podosta Kubricovih filmova, između ostalog i Kingovu adaptaciju Shining, dok nisam pročitao nijednu Kingovu knjigu i ne pada mi na pamet trošit vrijeme i energiju na nekoliko žanrovskih obrazaca, to bi bilo kao da čitam telefonski imenik ili Gloriju, ne čitam niti dnevnu niti tjednu štampu nikakve vrste, televizor sam izbacio odavno, a po kafanama nikad nisam ni išao, a u wc-u mi je trenutno Nietzsche i postmodernizam, Davea Robinsona
To sve govori o tvom mišljenju. Stvoreno je na temelju ničega. To je kao da ja tebi nešto govorim o Daveu Robinsonu pa da ti onda kažem da mi ne pada na pamet trošiti vrijeme i energiju na trkeljanja namijenjena pretencioznim kvaziintelektualcima, iako nisam nikad ni prisrmrdio njegovoj knjizi, niti to planiram. Ne mogu govoriti o nečem kao činjenici, a nemam na čemu čak niti izgraditi stav o toj stvari, a kamoli govoriti da je nešto činjenica.
Ako pročitaš Dark Tower i ponoviš mi sve to što si gore napisao, da je riječ o nečemu što je mogao napisati kompjuter, onda ćemo se složiti da se ne slažemo oko Kingovog pisanja, ali ću poštovati tvoje mišljenje jer ima podlogu. Ovako se mogu samo posprdno nasmijati.
Volunteer is offline  
Old 29.10.2017., 22:15   #9009
Ovo je krimi-parodija
Fallconi is offline  
Old 30.10.2017., 08:56   #9010
Živili!

Eto, jedan prigodan video za ovu temu i ovo doba godine.
Moje horor preporuke, nema tu velikih iznenađenja, ali nadam se da će video barem nekoga podsjetiti na pošten komad filma.

http://youtu.be/dpLJSlcKITI
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Old 31.10.2017., 23:58   #9011
Evo ja pogledao ponešto zadnjih dana:

The Silent Scream

S glazbom se poprilično pretjerivalo na momente, ponekad je čak i bila potpuno nepotrebna. Pogođen creepy look brata koji iznajmljuje sobe, no ostata familije tj. mama i sestra neuvjerljive. Priča srednja žalost, klišej likovi omladine.

5/10

Let's Scare Jessica To Death

Nisam Jessicu gledao već par godina, pa rekoh da se prisjetim. Ona sama je izvanredna, izuzetno slojevit lik. Puca po šavovima u sebi, a vanjština bubbly i poletna. Fizički savršeno dočarana kao jednostavna prosječna ženica. Ne mogu u potpunosti objasniti što me osvojilo u njenoj glumi. Toliko je vesela i dobra da je utoliko i čudna i creepy u isto vrijeme. Lokacija i glazba su plus. Ekipica gerijatrije iz grada me se nije dojmila kao ni ostatak glumačke postave. Fali im života, bezlični su mi. Sve u svemu, čudan film. Radnje i priče gotovo da ni nema, no sjebana energija glavne glumice filmu daje posebnu čar.

7,5/10

Terror Train

Iznadprosječan teen slasher sa Jamie Lee Curtis
Svidjelo mi se što se radnja odvija u vlaku, smatram kako je to značajno pridonijelo atmosferi igrom svjetla i mraka po kupeima. Plus od mene i što je ubojica maskiran, nema mi gorega nego u 20. minuti već otkriti ubojičino lice, gasim film nakon toga. Ili ako ima masku, ali neku super bazičnu tipa one iz Hush. Tek sam negdje oko 25. minute prije kraja shvatio da je ubojica zapravo drag queen.
Glazba +
Priča +

8/10
Malmo is offline  
Old 01.11.2017., 19:37   #9012
Je li pogledao ko Creep 2 slucajno? Vidim, jos nema slova za njega, a ja sam tanak sa engleskim osim par psovki nista drugo ne znam.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Old 01.11.2017., 20:19   #9013
Sta izaso creep2 ?

Poslano sa mog Vivax Point X551 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 02.11.2017., 12:31   #9014
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
Je li pogledao ko Creep 2 slucajno? Vidim, jos nema slova za njega, a ja sam tanak sa engleskim osim par psovki nista drugo ne znam.
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
Sta izaso creep2 ?

Poslano sa mog Vivax Point X551 koristeći Tapatalk
jep, izašao. ja gledala za vikend

meni odličan

Engleske titlove sam skinula, tako da za hrvatski titl zbilja ne znam da li ima
Sniffy is offline  
Old 02.11.2017., 22:56   #9015
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
jep, izašao. ja gledala za vikend

meni odličan

Engleske titlove sam skinula, tako da za hrvatski titl zbilja ne znam da li ima
to skida se i gleda ovaj vikend,

engleski prijevod dosta
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 06.11.2017., 20:34   #9016
Gledao sam saw 8 u kinu, cisto radi nostalgije jer uz prva tri koja su mi sjajna niti sljedeca tri me nisu niti malo razocarala, sto nazalost ne.mogu reci za sedmicu koja mi uz silent hill revelation spada među najgore filmove (ne samo horore) koje sam ikada gledao..

I dakle dojam, film me skroz ugodno iznenadio jer sam se pripremio da cu gledati komercijalne izbljuve dragoga nam holivuda, a dobio sam skroz smislen uradak koji mi je samo na pocetku digao tlak, no sve sto se dogadja nakon pocetka koji mi je katastrofalno napravljen, je skroz solidno i pohvaljujem film.

Nemojte sad ocekivati neke genijalnosti i dostignuca ali mislim da vas film ne bude razocarao, bar ne previse

Nemam osjecaja za davati ocjene ali ajd recimo da je imdb neka sablona mislim da film po meni zasluzuje 7.0 zato jer nije katastrofalan kako sam ocekivao

Ako je jos netko pogledao, mozemo prokomentirati dvije scene koje su mi ostavile upitnik iznad glave iako mi se ne cini kao da je to namjerno napravljeno stomi je nejasno ostalo

Poslano sa mog LG-M250 koristeći Tapatalk
Mel9 is offline  
Old 07.11.2017., 02:00   #9017
Jeste li gledali Jeepers Creepers 3?
Winston Smith is offline  
Old 07.11.2017., 10:23   #9018
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Jeste li gledali Jeepers Creepers 3?
ne. dvojka me razočarala tako da ne znam da li da mu uopće dajem šansu ili ne
Sniffy is offline  
Old 10.11.2017., 17:38   #9019
Nego, ima tko kakvih preporuka horora iz zemalja koje inače nisu poznate po hororima (dakle, ne anglofone zemlje, Italija, Francuska, Japan, Koreja, Hong Kong...i ajde, ubacit ću još i Španjolsku tu)?
I naravno da nisu ove iznimke koje jesu poznate (tipa švedski Vargtimmen i Låt den rätte komma in, ili danski Vampyr od Dreyera).

Stari, novi, svejedno.
The Great Duck is offline  
Old 10.11.2017., 18:31   #9020
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Nego, ima tko kakvih preporuka horora iz zemalja koje inače nisu poznate po hororima (dakle, ne anglofone zemlje, Italija, Francuska, Japan, Koreja, Hong Kong...i ajde, ubacit ću još i Španjolsku tu)?
I naravno da nisu ove iznimke koje jesu poznate (tipa švedski Vargtimmen i Låt den rätte komma in, ili danski Vampyr od Dreyera).

Stari, novi, svejedno.
4bia (See Prang) - tajlandski, nije neobičan i čudan poput japanskih, meni odličan
Volunteer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.