Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Možete li kao desno orijentirani ljudi reći: Vlada provodi politiku blisku mojim uvjerenjima
Da. Ova Vlada provodi prohrvatsku i demokršćansku politiku. 6 5.66%
Ne. Ova Vlada provodi politiku koja nije ni prohrvatska ni demokršćanska. 100 94.34%
Glasovatelji: 106. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 12:58   #5861
Pratim malo događanja u Poljskoj, gdje i predsjednik i premijerka provode politiku klerikalnog nacionalizma i euroskepticizma. Oni se ne svađaju međusobno i imaju zajedničku vanjsku politiku.

U Hrvatskoj tog jedinstva unutar vlasti nemamo. Zašto?
DJTcro is offline  
Old 09.11.2017., 13:55   #5862
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pratim malo događanja u Poljskoj, gdje i predsjednik i premijerka provode politiku klerikalnog nacionalizma i euroskepticizma. Oni se ne svađaju međusobno i imaju zajedničku vanjsku politiku.

U Hrvatskoj tog jedinstva unutar vlasti nemamo. Zašto?
Tko u HDZ-u provodi politiku klerikalnog nacionalizma te, posebno, euroskepticizma?! Nema takvoga.
A i predsjednica podržava ministricu Divjak iz minorne Vrdoljakove strančice...
geom is offline  
Old 09.11.2017., 13:58   #5863
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pratim malo događanja u Poljskoj, gdje i predsjednik i premijerka provode politiku klerikalnog nacionalizma i euroskepticizma. Oni se ne svađaju međusobno i imaju zajedničku vanjsku politiku.

U Hrvatskoj tog jedinstva unutar vlasti nemamo. Zašto?
Poljska ima polupredsjednički sustav vlasti što ipak stavlja premijera i predsjednika u drugačiji, bliži odnos nego u parlamentarnom
vojvo is offline  
Old 09.11.2017., 13:58   #5864
Quote:
geom kaže: Pogledaj post
Ako nekome nije jasno u kakvoj se situaciji Hrvatska nalazi i što nam donosi "stabilnost" bez promjena i ekonomskih reformi, evo nekih podataka:

Prognoza rasta BDP-a u 2017. godini (Svjetska banka)

Albanija 3,5 %
BiH 2,5 %
Bugarska 3,6 %
Crna Gora 3 %
Češka 3,5 %
Estonija 4 %
Hrvatska 2,9 %
Latvija 3,8 %
Litva 3,5 %
Mađarska 3,2 %
Rumunjska 5,5 %
Slovačka 3,3 %
Slovenija 4 %
Srbija 3 %

Znači, samo bi BiH trebala imati niži rast od nas.
To to

Cijeli svijet raste pa hajde i mi al to nesposobna vlada brze bolje tupavom narodu prodaje kao uspjeh. Nema reformi samo ta slinava "stabilnost". Al prosječni hrvatski kmet voli stabilnost, ne bih se stel mešat mentalitet.

Zadnje uređivanje Mister Yellow : 09.11.2017. at 14:12.
Mister Yellow is offline  
Old 09.11.2017., 16:48   #5865
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pratim malo događanja u Poljskoj, gdje i predsjednik i premijerka provode politiku klerikalnog nacionalizma i euroskepticizma. Oni se ne svađaju međusobno i imaju zajedničku vanjsku politiku.

U Hrvatskoj tog jedinstva unutar vlasti nemamo. Zašto?
Kolega, PiS i nisu neki posebni nacionalisti, nego konzervativci i vjerski nastrojena stranka. Euroskeptični jesu, ali to nema veze s nacionalzmom, pa masa ultraljevičara je anti-EU.

Nacionalizam i klerikalizam gotovo nigdje u Europi nisu povezani i to je mani više mit, koji se još jedino u Hrvatskoj spominje.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.11.2017., 21:09   #5866
MI vodimo 2-0

I čitava lijeva medijska falanga to čula
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 09.11.2017., 22:16   #5867
Ne gledam tekmu (jer uvijek gubimo kad god gledam, pa su mi dali veto na gledanje), ali sam pogledala sjajan film "Učitelka" (slovacki film, po istinitoj prici, ima i titl na engleskom i na srpskom, srpski je bolji prijevod). Pogotovo ce ga razumjeti generacije rodjene prije 1980, ali preporucujem svima.
Taj film savrseno oslikava i nase 80-te (najezila sam se), a i kraj je dobar.
http://www.imdb.com/title/tt5061162/
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.11.2017., 18:33   #5868
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
MI vodimo 2-0

I čitava lijeva medijska falanga to čula
Dean Bauer i najlegendarniji prijenos jedne nogometne utakmice u povijesti, i nikada ga niti jedan drugi nece nadmasiti!
John_Wayne is offline  
Old 10.11.2017., 18:44   #5869
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kolega, PiS i nisu neki posebni nacionalisti, nego konzervativci i vjerski nastrojena stranka. Euroskeptični jesu, ali to nema veze s nacionalzmom, pa masa ultraljevičara je anti-EU.

Nacionalizam i klerikalizam gotovo nigdje u Europi nisu povezani i to je mani više mit, koji se još jedino u Hrvatskoj spominje.
Nije tema Poljska, nego nejedinstvo državnog vrha, koji dolazi iz iste stranke.
Nakon 16 godina, HDZ vlada i Pantovčakom i Banskim dvorima.

Sve je izglednije da HDZ neće podržati KGK, jer je previše svojeglava.
DJTcro is offline  
Old 10.11.2017., 18:45   #5870
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dean Bauer i najlegendarniji prijenos jedne nogometne utakmice u povijesti, i nikada ga niti jedan drugi nece nadmasiti!
Može ukratko šta je bilo, za nas koji nismo pratili? Tnx.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 10.11.2017., 22:42   #5871
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nije tema Poljska, nego nejedinstvo državnog vrha, koji dolazi iz iste stranke.
Nakon 16 godina, HDZ vlada i Pantovčakom i Banskim dvorima.

Sve je izglednije da HDZ neće podržati KGK, jer je previše svojeglava.
Meni više izgleda da ju Plenki ne želi jer je Karamarkov kadar (premda mislim da ona nije njegov kadar) pa traži nekog svog poslušnika. To mu se može obiti o glavu.
Tomo1972 is online now  
Old 10.11.2017., 23:03   #5872
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Meni više izgleda da ju Plenki ne želi jer je Karamarkov kadar (premda mislim da ona nije njegov kadar) pa traži nekog svog poslušnika. To mu se može obiti o glavu.
KGK je previše inteligentna da bi bila Karamarkov kadar.

Ali da Plenković želi poslušnika za predsjednika, to si mogu zamisliti.

Krstičević je idealan predsjednički kandidat za Plenkovićev HDZ.
DJTcro is offline  
Old 11.11.2017., 00:45   #5873
Kolinda nije ni Karamarkov ni Plenkovićev kadar.
Krsticevic? Ajme.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 11.11.2017., 07:39   #5874
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kolinda nije ni Karamarkov ni Plenkovićev kadar.
Krsticevic? Ajme.
Govorimo o hrvatskom ratnom generalu i na tome mu svaka čast, ali čim otvori usta...

Ajmo ovako reći, Krstičević nije intelektualna gromada.
DJTcro is offline  
Old 11.11.2017., 07:57   #5875
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dean Bauer i najlegendarniji prijenos jedne nogometne utakmice u povijesti, i nikada ga niti jedan drugi nece nadmasiti!
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Može ukratko šta je bilo, za nas koji nismo pratili? Tnx.

https://www.youtube.com/watch?v=Zj1h0w30rKg

Mujčin, glava gooooooooooooool....

I meni najdraža sekvenca prijenosa koja na žalost nije zabilježena u skracenim verzijama na jubuitou "I sada po lijevoj strani ide Krznar, lakoćom se oslobodio DVA, TRI Srbijanca"...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 11.11.2017., 09:00   #5876
A na vratima Partizana Ivica Kralj kojemu su navijaci skandirali "Ivica je ustasha"..
Robert Mugabe is offline  
Old 11.11.2017., 11:44   #5877
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Govorimo o hrvatskom ratnom generalu i na tome mu svaka čast, ali čim otvori usta...

Ajmo ovako reći, Krstičević nije intelektualna gromada.
Krivo si me shvatio.
Nisam za njega kao kandidata-to je kontekst od "ajme".


Eh, onda je bilo sladje gledati nogomet. Sada - jok.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 11.11.2017., 16:05   #5878
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Govorimo o hrvatskom ratnom generalu i na tome mu svaka čast, ali čim otvori usta...

Ajmo ovako reći, Krstičević nije intelektualna gromada.
Slažem se. Dobar ratnik ali užasan političar.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 11.11.2017., 18:06   #5879
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
A na vratima Partizana Ivica Kralj kojemu su navijaci skandirali "Ivica je ustasha"..
Jedan hajdukovac, lijevo orijentiran, je jako bio protiv takve vrste prijenosa, pa je na svoj način prokomentirao prvi gol Dinama...

Po majci Srbin Prosinečki, dodaje na lijevu stranu od Muslimana Mujčina, koji ubacuje u kazneni prostor a tamo je Crnogorac Silvio Marić spretniji izmedju Makedonca Taševskog i Madjara Szabe i ubacuje loptu u mrežu Hrvata Ivice Kralja.

Taj prijenos najbolje pokazuje koliko se sloboda medija i izražavanja srozala u posljednja dva desetljeća...

Danas pet minuta nakon takvog prijenosa dobiješ tužbe od Pilsela, Documente. Ženske kuće, Pupovca, i ne gine ti barem godinu do dvije sviranja klavira...

Kako smo pali u svakom pogledu od te 1997 do danas...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 12.11.2017., 00:13   #5880
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne gledam tekmu (jer uvijek gubimo kad god gledam, pa su mi dali veto na gledanje), ali sam pogledala sjajan film "Učitelka" (slovacki film, po istinitoj prici, ima i titl na engleskom i na srpskom, srpski je bolji prijevod). Pogotovo ce ga razumjeti generacije rodjene prije 1980, ali preporucujem svima.
Taj film savrseno oslikava i nase 80-te (najezila sam se), a i kraj je dobar.
http://www.imdb.com/title/tt5061162/
Ja isto tako, gledam Hrvatsku tek kad čujem petarde vanka, inače sam pravi šovinist kad Hrvatska igra, ne priznajem poraz
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.