Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 13:14   #421
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
kod mene u gradu živi par promila hercegovaca. bosanaca barem 100 puta više.... bosanaca ima svakakvih, i kopaju kanale i doktori u bolnici, automehaničari, stočari, svećenici....

hercegovaca ne, samo isključivo pravnici i ekonimisti, doseljeni 70-ih, 80-ih... nakon studija u zagrebu nije im se vraćalo dolje, jedan drugog uvukli.
sve bivši komunist, djecu krizmali 92-93 sa 20 godina.
u privatizaciji dobili dvije i pol najveće firme, oko 1200 radnih mjesta.
danas ostalo oko 50.

grad propada ali dobra vijest je da i hercegovci izumiru. djeca im se nakon studija na vraćaju jer nemaju gdje. kao skakavci, kad sve požderu, idu dalje....
A vi lokalci "domaći" sjedite sa strane i čekate da vam se sve servira i pri tom kukate
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:25   #422
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ako se na jedno područje useli 100.000 ljudi, ne mora se sa istog područja iseliti 100.000 drugih ljudi...

Pogotovo ne u Hrvatskoj gdje j gustoća naseljenosti mala, a prostor prazan.

Strašni argumenti
kod nas se iselilo nesto srba u vrijeme humane razmjene...
i uselilo nesto katolika iz ex drzave...

kod nas se uselilo nesto hercegovaca nakon rata...
kod nas se iselilo nesto hrvata nakon rata...

prostora ima,ali nema uvjeta za zivot...

nisu argumenti vec je tako...
Old 10.11.2017., 13:31   #423
Quote:
A vi lokalci "domaći" sjedite sa strane i čekate da vam se sve servira i pri tom kukate
kao što pjesnik iz tih krajeva reče:"ničija nije do zore sjala, pa neće ni tvoja, vjeruj mi..."
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:55   #424
Quote:
Ako se na jedno područje useli 100.000 ljudi, ne mora se sa istog područja iseliti 100.000 drugih ljudi...

Pogotovo ne u Hrvatskoj gdje j gustoća naseljenosti mala, a prostor prazan.
Mora, pogotovo u Hrvatskoj gdje je broj radnih mjesta, paralelno sa useljavanjem, pao sa 1,6 na 1,3 milijuna, a radni kontingent stanovništva proširivan povećanjem dobi za umirovljenje.
Nastala je gužva na tržištu rada i klanovci su pobijedili, protežiranjem svojih ljudi na štetu svih ostalih.

Zadnje uređivanje zgubydan : 10.11.2017. at 18:08.
zgubydan is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:24   #425
Quote:
ne sjedim...
ima 20 godina kako sam odselio...
Old 10.11.2017., 18:28   #426
Quote:
ne sjedim...
sijedim...
Old 10.11.2017., 18:29   #427
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Mora, pogotovo u Hrvatskoj gdje je broj radnih mjesta, paralelno sa useljavanjem, pao sa 1,6 na 1,3 milijuna, a radni kontingent stanovništva proširivan povećanjem dobi za umirovljenje.
Nastala je gužva na tržištu rada i klanovci su pobijedili, protežiranjem svojih ljudi na štetu svih ostalih.
Bebic nije Hercegovac. Dalmatinac je, kao i zadnji premijeri (Sanader, Milanović, Plenković).
U Hr su svi premrezeni, nema to veze s regionalnom pripadnoscu. Jedini kriterij za klanove: interes. Nista drugo.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:51   #428
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja sam inace iz Dalmacije.
E sada...da ne razglabamo o zakonima ...ti zapravo pitas "po kojem moralnom pravu oni smiju glasovati?"

To sto su se u odredjenom povijesnom trenutku nasli izvan majke domovine...to meni osobno ne znaci nista...barem ne moralno.
Tokom nase burne povijesti valjda nema nijednog hrvatskog kraja koji nije u ovom ili onom dijelu iste takodjer bio izvan drzave.

Drzim da hercegovci svakako imaju moralno vece pravo glasa od mozda nekih drugih hrvatskih krajeva jer za pocetak vise vole Hrvatsku.
Ja bi volio da to nije tako..da mogu i za druge moje sunarodnjake kazati isto..........ali moju veliku zalost jeste.
Pa da, općepoznato je kako su tridesetih godina danciški Nijemci voljeli Poljsku više nego Poljaci.

A i četnici valjda vole Hrvatsku - mislim, da je nevole, do sada bi valjda već odustali od nje...

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle ti bi ne bi dopuštao da gradjanin RH sa prebivalištem u Zagrebu glasuje na lokalnim izborima jer je "krivog porijekla"?

Ili si mislio na ljude s dva prebivališta?
Rješenje je vrlo jednostavno: tko god ima dvojno državljanstvo ne bi smio glasati u RH.
Old 10.11.2017., 21:47   #429
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Rješenje je vrlo jednostavno: tko god ima dvojno državljanstvo ne bi smio glasati u RH.
Toga nema nigdje u svijetu, zar ne ?
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 12:04   #430
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Toga nema nigdje u svijetu, zar ne ?
nema...
Old 11.11.2017., 13:32   #431
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ajde, navedi broj Hercegovaca po pojedinim agencijama i firmama i ministarstvima i holdingu i postotak. Sve po redu. Racuna se samo prva generacija.
Iznenadio bi se. Na stetu tvojih optužbi.
Ne služi ti baš na čast čupanje iz konteksta što je netko iziritiran nečijom glupošću napisao u gluho doba noći, pogotovo kad još ne uspiješ u svom naumu
Jer u agencije se zapošljava po političkom ključu, a ako znamo da je od zadnjih 26 godina hdz hrvatskom vladao 70% tog vremena i kad znamo koji lobi drma tom strankom-svakom iole objektivnom je jasno o kakvoj strukturi se onda tu radi i bez da krenem brojati krvna zrnca. Ako još pritom dodamo da je čak i u glavnoj opoziciji (SDP) hercegovački lobi izuzetno jak (štoviše, najjači je uz srpski i dalmatinski, dok recimo jadni prigorci svog niti nemaju), i to bez obzira što sdp predstavlja sve ono što bi trebalo biti odbojno svakom hercegovcu koji iole drži do sebe-stvar je prilično jasna (ali i ukazuje na nečiji makijavelistički ustroj)

No ta stvar s agencijama je ionako sporedna u gradu kojim vlada bandić već dvadeset godina. U gradu u kojem ne možeš biti ravnatelj nekog pišljivog vrtića ako on to osobno ne amenuje a mrtav hladan i bez ikakvih posljedica će izmisliti radno mjesto za brata od onog ministra!?

P.S. Često ovdje naiđem na razmišljanja tipa: ma ovaj forumaš(ica) barem pokušava argumentirati, ugodan je, ne provocira i ne upada s idiotskim besmislicama, no po meni je njegova inteligencija samo otegotna okolnost. Kad se netko hvali da je vidio nešto od svijeta (ne na račun tatice ili proračuna naravno) onda se očekuje da ima malo šire vidike i da teži izvrsnosti. Jer kad netko vidi primjerice sela u normandiji ili ona na granici sa španjolskom di valjda zakonom svi moraju saditi čemprese-onda mu ovakva nakarada kakvu vidi u svakom kutku ove jadne države mora izazvati neizmjerno gađenje, kao i svi odgovorni za takvo stanje

P.P.S. Milanović je dalmatinac koliko i zagrepčanin
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:47   #432
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
vojvo...vama odgovara status quo...
meni isto tako...
ukazujem na anomalije,koje nisu za pohvalu...
prica sa hercegovcima je nesto slicno kao i prica sa srbima koji su
odjahali iz hrvatske ...

samo sto su hercegovci pronasli svoje mjesto pod suncem u hrvatskoj...

hercegovci obranili hrvatsku...hercegovacki mentalitet garancija uspjesnosti u biznisu...kad se nesto tako zdusno brani,znaci da nesto i smrdi...

inace...nemam nista protiv gospode iz hercegovine...i imam cudo prijatelja hercegovaca...
jednako znam za preveliki broj lopina iz tog kraja...postoji neki nesrazmjer
koji je na udaru kritika...
proci ce...
Postoji više razlika između nas i njih, jedna vrlo opasna je da će oni svog čovjeka primjer Bandić, a ima manje poznatih primjera jako puno, dakle oni će svoje podržati makar su umočili prste u pekmez jer su njihovi, mi to ne radimo i zbog toga oni pobjeđuju na izborima, ali to je meni jedno bolesno stanje da netko podržava Mamića, Bandića itd.

Kod njih je sve na rodijačko-susjedskom principu pa su im korupcija i nepotizam normalni i očekivani.
Old 12.11.2017., 03:23   #433
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Postoji više razlika između nas i njih, jedna vrlo opasna je da će oni svog čovjeka primjer Bandić, a ima manje poznatih primjera jako puno, dakle oni će svoje podržati makar su umočili prste u pekmez jer su njihovi, mi to ne radimo i zbog toga oni pobjeđuju na izborima, ali to je meni jedno bolesno stanje da netko podržava Mamića, Bandića itd.

Kod njih je sve na rodijačko-susjedskom principu pa su im korupcija i nepotizam normalni i očekivani.
sulude su tvrdnje da Bandića biraju Hercegovci
iako su dobro raspoređeni premalo ih je da bi bili presudni za izbor Bandića

problem je kmetski mentalitet njegovih birača, a ne rodijačko-plemenski mentalitet nekakvih Hercegovaca
a u njegove birače spadaju tvoja rodbina, susjedi, prijatelji, svi ti arijevski miteleuropejci ...... dakle, kmetovi
to je uzrok svega, a nepotizam je samo posljedica
tronplayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 07:01   #434
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post

Upravo tako.

Quote:
Bebic nije Hercegovac. Dalmatinac je, kao i zadnji premijeri (Sanader, Milanović, Plenković).
U Hr su svi premrezeni, nema to veze s regionalnom pripadnoscu. Jedini kriterij za klanove: interes. Nista drugo.

Koliko ono pripradnika plemena Nevistić radi u Holdingu?

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:59   #435
Nevistici su Bosanci, ne Hercegovci. Tomislavgrad je Bosna.
U Dubrovniku imas isti primjer ala Nevistic-obitelj Obradovic. Podjednak broj ljudi zaposljavano na kljucnim pozicijama /pod Vlahusicem/. Nisu Hercegovci.
O njima ima clanak u Dulistu, naci ce se na issuu.com.
Nitko od vas ne navodi ni postotak ni popis. Suditi samo po Nevisticima koji nisu ni Hercegovci
Rekoh, navedite konkretne postotke i brojeve, sve ostalo je izrazito povrsan sud.

Ima nepotizma iz svih regija, ali ne samo nepotizma, nego se zaposljavaju i prijatelji itd, ali opet iz svih regija.
Istra, koju mnogi velicaju kao naprednu-nema sanse da dobiješ posao bez veza/ids/rodbina, jos gora premrezenost nego u Zg.
Cak i inspektore seljakaju u druge istarske gradove jer su zasmetali odredjenim krimosima u svom gradu gdje su radili.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:34   #436
Tomislavgrad jest naravno u geografskom smislu apsolutno Hercegovina,mentalitetom još i više. Reci nekom Hrvatu iz Tomislavgrada da je Bosanac, ne sumnjam da bi pobrao salvu uvreda, kod žešćih vjerojatno i zidarsku.
I uopce jest nebitno iz kojeg si djela RH ili Bih, to plemensko premrezavanje cijele drzave jest toliko nakaradno i degutantno,da je više nemoguce iskorjenit, najbolje bi bilo sve javne uredske službe spalit i poceti iz pocetkal
water strider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:23   #437
Netocno, Tomislavgrad je Bosna i u geografskom smislu. Pitaj geografe ako ne vjeruješ. To sto ce se oni uvrijediti-to su kompleksi. Ali ne uvrijede se svi.
Kad se krivo misli (a ima takvih) da su Metković i Imotski Hercegovina, kao i Livno i Tgrad Hercegovina...

Pa nepotizam, povezivanje (u svim hrv regijama) se pokupio u Kr SHS od 1918 Bgd je naslijedio takav način vladanja od Turaka, nisu znali drugacije..To je osmanlijski nacin vladanja. Druga YU je samo nastavila tim putem itd. A sad se jos vise povampirio takav nacin, uzas.

I meni se gadi takav modus operandi, svugdje u Hr je tako, nije to karakteristika samo jedne regije.

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 12.11.2017. at 10:59.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:07   #438
ma Tomislavgrad je mentalno Hercegovina, nisu oni Bosne ni vidili, ako ćemo realno, sve ti je to od Kupresa pa prema Tomislavgradu u nekom drugom fazonu, drugačija klima, drugačije ljudi pričaju, drugačije se ponašaju.
Old 12.11.2017., 11:45   #439

I onda se cudimo neznanju geografije, kojemu doprinose i ovakvi postovi. Cinjenice su bitne.
Tomislavgrad je Bosna. I Kupres je Bosna.

Sto se tice mentaliteta, razlikuju se od sela do sela, a u biti je cijela ova tema povrsno generaliziranje, bez ikakvog temelja na konkretnim podacima.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:41   #440
Quote:
Nevistici su Bosanci, ne Hercegovci. Tomislavgrad je Bosna.
U Dubrovniku imas isti primjer ala Nevistic-obitelj Obradovic. Podjednak broj ljudi zaposljavano na kljucnim pozicijama /pod Vlahusicem/. Nisu Hercegovci.
O njima ima clanak u Dulistu, naci ce se na issuu.com.
Nitko od vas ne navodi ni postotak ni popis. Suditi samo po Nevisticima koji nisu ni Hercegovci
Rekoh, navedite konkretne postotke i brojeve, sve ostalo je izrazito povrsan sud.

Ima nepotizma iz svih regija, ali ne samo nepotizma, nego se zaposljavaju i prijatelji itd, ali opet iz svih regija.
Istra, koju mnogi velicaju kao naprednu-nema sanse da dobiješ posao bez veza/ids/rodbina, jos gora premrezenost nego u Zg.
Cak i inspektore seljakaju u druge istarske gradove jer su zasmetali odredjenim krimosima u svom gradu gdje su radili.
Aha.
Znači, ako je Rvat Izbosne onda je bosanac.
A ako je Rvat iz Ercegovine onda on nije bosanac već hercegovac????

A da su oni i jedan i drugi bosanci, stanovnici neke druge, susjedne zemlje i da lijepo maknu obojica prste iz naših džepova?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.