Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 13:36   #3901
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
fran, 2-4 nije mjesovita grupa, to je prilicno homogena grupa, pod mjesovitima ja smatram od 3-7 godina

nasa je grupa bila homogena, svi su bili unutar 1,5 godinu. zadnje dviej godine su im u grupu doslo par trogodisnjaka (jer nisu imali kam s njima pa se odjednom promijenila politika vrtica iz "super je da su homogene" u "odlicno e da su mjesovite" ) i to je bilo koma svima.
a najvise tim malima kaj se nisu imali s kime igrati osim medjusobno njih troje. o suzama kad su ovi isli nekam a oni nisu mogli/smjeli da ne pricam
ma to 2-4 je bilo kratak period, on je upisan u travnju a od jeseni su drugačije posložile

sad je od 3-7 god
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:42   #3902
aha ok, u svakom slucaju smatram da se ti benefiti (briga za mladje/ucenje od starijih) mogu iskoristiti i kroz nekakve igraone mjesovite u vrticima (nasi su npr isli u posjete drugim grupama), boravku zajednickom vani...
inace vidim puno vise losih strana od dobrih, a dijete mi je islo i u homogenu i u mjesovitu grupu pa ne pricam napamet
Old 31.10.2017., 15:25   #3903
Ja sam zasad jako za mjesovite grupe. Najstarija su djeca napunila pet prije nego moja, najmladja, tri.
Ne vidim nikakvu frustraciju ni kod koga. Tete puno rade, vidim da po potrebi prilagode aktivnosti, no cesto svi rade zajedno. Ne druze se prisno svi sa svima, no mislim da se ne druze ni u homogenima. Okupljaju se prema dobi, naravno, ali i interesi su jako vazni. Svatko tu moze profitirati. Jedna frendica joj ima tri, druga pet. Bila je prva na listi uzvanika najstarijem djecaku kad je slavio rockas. Pozivaju je na igranje, navode kao prijateljicu.
Slicno je i s ostalom mladjom djecom. Izoliraju neku djecu, ne zbog dobi nego zbog neprihvatljivog ponasanja.
Neki dan sam cekala da ju skupim dok objasni slova prijatelju petogodisnjaku. Vidim kako je u parku pazljiva prema bebama jer su oni mladji, a mladjima se pomaze.
Vidjet cemo kako ce biti kad ona bude u poziciji starijega, ako bude.
Nadam se da nije zato sto sam mama mladjega djeteta, ali ne vidim da ona nesto koci napredak starijima.
Old 31.10.2017., 15:55   #3904
A mjesovita jaslicka skupina 1-3 godine? Sta mislite o tome? Moja mala krece u pon na adaptaciju, ima 13 mjeseci, u jaslicku koja je mijesana 1-3. Iduce najmlade dijete je oko godinu ipol. Malo me frka kako ce to izgledati buduci da ona jos niti ne hoda, jos trpa stvari u usta. S druge strane se nadam da ce se tete moci njoj posvetiti buduci da su druga djeca ipak samostalnija.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:56   #3905
bas am htjela napisati, imati ce slobodnije ruke tete za nju
Old 31.10.2017., 16:39   #3906
u stvari si u prednosti jer će imati samo jednu bebu za paziti

bude sve ok
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:52   #3907
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
pa život nije najnapetija moguća zabava
naravno da nije, ali bar vrtic bi to svakako trebao nastojati biti.

i dalje vidim puno vise mana nego prednosti.
Old 31.10.2017., 21:59   #3908
I ja isto tako.
I pod mješovitom grupom ne smatram 2-4 ni 3-5, nego ono baš cijeli vrtićki staž, od izlaska iz jaslica do 01.09. godine kad se kreće u školu.
Juniorka mi je bila u toj mješovitoj sa 2,11 godina, ona i jos troje njih. Nije bila nimalo sretna što su joj najbolji prijatelj i prijateljica ostali u jaslicama.
I ne znam u čemu je profitirala jer su ostali u grupi bili 4,5,6 ili čak 7 godina, al ok ja sam roditelj koji vjeruje da svako doba nosi svoje i nije mi toliko važno da dijete što brže napreduje.
Tri i pol godine poslije, imala je trajne prednje zube, znala je čitat i pisat i vidjela sam da je sama sebi smiješna uz curice od kojih se neke još gegaju u pelenama.
Ok radio se predškolski program i listići i to, ali ipak stoji da su mlađa djeca uvijek zahtjevnija i da su tete imale pune ruke posla oko malenih. Nisam ni ja očekivala od tete da bogzna kako kvalitetno odradi svoje s predškolcima, dok istodobno briše guze i noseve, mijenja pelene i pazi da netko nekog ne ugrize.
Mislim, najviše ću se sjećat njenog tužnog pogleda preko ograde jaslica, njeni dojučerašnji "kolegići" voze tricikle na terasi, a nju čekaju škare i papir i kreativna radionica.
Sad se isto ponavlja sa sinom, na ljeto će proslaviti 7.rođendan u vrtiću a neki tek slave treći...
Njemu i još trojici dečkića je omiljena zabava sakrivanje duda bebačima... jer meni su to bebači.
Da zabranila sam mu to naravno, ali naći će oni nešto novo. I njega su zezali veliki kad je bio tako malen.
Tako da, od mene NE za mješovite grupe.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:41   #3909
http://net.hr/danas/hrvatska/bandice...-koje-su-cije/

cirkus
Kod nas tete jos nisu dobile info o tome.
Old 10.11.2017., 20:10   #3910
Nasi su dobili, vec je cirkus

Ja sam odmah kad su popisivali rekla da necu a sad vidim da su ipak dosle
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:51   #3911
Nasa grupa se recimo raspala. Neki presli u drugu, neki odselili, neki novi dosli. i kak sad
Dobio, ne dobio - u svakom slucaju moj ih nece nositi u vrtic.
Old 10.11.2017., 21:00   #3912
Kakve su uopce te papuce? Ni moj ih nece nositi u vrtic a noguce da ih je i prerastao. Zapisala 1 broj veci, ali neku obucu nosi i 2 broja veca id prosle god
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:12   #3913
Ne samo da je nekim klincima noga narasla vise od ocekivanog, nego su i kalupi malo cudni. Moja je nosila broj 27 u to doba pa sam narucila 28. Sada ipak nosi 29-30 (nisam ocekivala tolki skok )

Danas je u vrticu preuzela slapice broj 32

Meni je cijela prica oko toga idiotska ali njoj se slapice svidjaju i zeli ih nosit u vrticu ...
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:05   #3914
pojma nemam da su ipak dosle te slape.
pa ako joj broj odgovara i ako su papuce normalne, ne vidim razloga da ih ne nosi, ionako su joj dosadasnje na knap.
bandic je lovu ionako vec spizdio i najgluplje sto sad mogu napraviti je da ih iz nekakvog principa ne dam djetetu.
usparat ce mi jedno 150 kn u predbozicno vrijeme.
Old 11.11.2017., 14:21   #3915
Kod mene odluka o nenosenju nije iz principa nego iz prakticnosti. Ove slapice dolaze u plavoj, crvenoj i bijeloj boji, jednobojne su. Ne zelim da se njegove mijesaju s tudima. Mislim, mogu nacrtati nesto na njih, prepoznaje on i svoje ime, ali cemu ga opterecivati s trazenjem slapa oko vjesalica. Ovakve kakve ima on za sada nema nitko u grupi, a ako netko i kupi iste, opet nije isto imati 2 para istih slapa i 7/8 pari istih.
Old 11.11.2017., 14:32   #3916
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ove slapice dolaze u plavoj, crvenoj i bijeloj boji, jednobojne su.
I crnoj.

Ne da je bitno, ali eto
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:43   #3917
previdjela sam to u clanku.
Old 11.11.2017., 14:50   #3918
Quote:
previdjela sam to u clanku.
Ne pise u clanku, ovo je inside information
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:05   #3919
Quote:
Kod mene odluka o nenosenju nije iz principa nego iz prakticnosti.
kod mnogih je odluka o nenosenju stvar principa.
mislim, daleko od toga da je novac pametno potrosen, ali jbg, ako su papuce u pravom broju vec tu, ja cu joj ih obuti. glupo je potroseno i masu drugih novaca pa od toga nemam nikakve koristi-ne kupam se u fontanama ljeti.
a i tim istim bojama papuca se da doskociti, tete kod malih neka provjere koje su cije papuce. nije neki problem, pise ime i aj bok.
Old 11.11.2017., 15:14   #3920
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a i tim istim bojama papuca se da doskociti, tete kod malih neka provjere koje su cije papuce. nije neki problem, pise ime i aj bok.
Nekad im nece biti problem, a nekad mozda i hoce. Npr kad svi nahrupe izvana, nekom se piski, neko je zedan, neko ima siz, neko se posvada.... pa ajde na par strana namiri, pomiri, smiri... mozda se ne sjete (pre)gledati ko kaj oblaci. Osobito ako ih taj dan bas bude puno. A moj malacsi obuce svoje slape i mirna bosna.
Ma mislim, ni nema veze. Prepoznala sam se u tvom odgovoru (iako si pisala opcenito) pa sam zato isla napisati svoje razloge.

Inace, jel netko bio proteklih godina na noci matematike? Kako to izgleda? Lani nisam isla s malim, ali ove godine je sav u brojanju i brojkama pa bi isla.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.